1959 Cadillac Series 75 Limuzin - Precision Miniatures

Yetkili: BuRaK-B, Alper GÖÇENER, Musa Can ÇİL, REVOLUTION

1959 Cadillac Series 75 Limuzin - Precision Miniatures

İletiYazar: Erdem » 22 Oca 2022, 00:49

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum. Eskiden alınmış modellerin yeniden resimlenmesi projemde sıra geldi yine bir Caddy'e: 1959 Cadillac Series 75 limuzin...

Precision Miniatures üretimi olan model öncelikle devasa boyutu ile dikkat çekiyor. Bildiğim kadarıyla 1:18 ölçekteki en uzun model (burun farkıyla Autoart üretimi Mercedes 600 Pullman modeli geçiyor) Kutudan çıkarttığınızda parlak siyah boyası, başarılı krom parçalar, kapalı camlar ve dört kapılı bir model olması (Amerikan modellerinde çok az sayıda 4 kapılı model vardır) diğer dikkat çeken özellikler.

Bir önceki paylaşımda yazdığım gibi konu 1959 senesi ise bu seneye ait her araç güzeldir ama Cadillac bir başka güzel. O kuyruk tasarımı inanılmaz bence, bu araç zamandan bağımsız bir dizayn, bundan bir 50 sene sonra da bu araca hayranlık duyulacağına eminim.

Sözü fazla uzatmadan resimlere geçeyim, beğenmeniz dileklerimle işte karşınızda 1959 Cadillac Series 75 Limuzin modeli :)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 94
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 100
Rep Puani: 4555
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1959 Cadillac Series 75 Limuzin - Precision Miniatures

İletiYazar: barkas » 22 Oca 2022, 22:56

Krom ve boya işçiliği çok başarılı gözüküyor. Vakti zamanında aynı üreticinin 1956 Chevrolet Bel-Air modelini almaya niyetlenmiştim. O da aynı böyle dört kapılıydı ve muazzam bir boya işçiliğine sahipti. Hala o kalitede bir 1956 Chevrolet 1:18 olarak üretilmedi sanırım…

Bakalım bundan sonra hangi varyasyon gelecek… Ecto 1 mi… ambulans mı… yoksa bir toplu çekim mi… :)

Keyifli seyirler Erdem Bey.
barkas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İsim: Hikmet GÖRKEM
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 6
1/64 Model sayısı: 300
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 15
barkas rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 05 Şub 2022, 00:07

barkas yazdı:Krom ve boya işçiliği çok başarılı gözüküyor. Vakti zamanında aynı üreticinin 1956 Chevrolet Bel-Air modelini almaya niyetlenmiştim. O da aynı böyle dört kapılıydı ve muazzam bir boya işçiliğine sahipti. Hala o kalitede bir 1956 Chevrolet 1:18 olarak üretilmedi sanırım…

Bakalım bundan sonra hangi varyasyon gelecek… Ecto 1 mi… ambulans mı… yoksa bir toplu çekim mi… :)

Çok teşekkürler Hikmet Bey, bahsettiğiniz 1956 Chevrolet gerçekten de 1:18 ölçekteki en kaliteli 1956 Chevy modellemesidir. Ayrıca 4 kapılı olması da değerini arttırmaktadır zira 4 kapılı modele 1:18 ölçekte nadiren rastlanır.

Cadillac olarak bir diğer modelim 1966 Cadillac High Top ambulans modeli, onu vakti zamanında ''eskiden alınmış modellerin yeniden resimlenmesi'' projem kapsamında resimlemiş ve forumda paylaşmıştım, link vereyim; ilginizi çeker belki.

https://www.diecastr.com/viewtopic.php? ... op#p363425
En son Erdem tarafından, 15 Şub 2022, 22:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

barkas
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: barkas » 08 Şub 2022, 15:37

Erdem yazdı:
barkas yazdı:Krom ve boya işçiliği çok başarılı gözüküyor. Vakti zamanında aynı üreticinin 1956 Chevrolet Bel-Air modelini almaya niyetlenmiştim. O da aynı böyle dört kapılıydı ve muazzam bir boya işçiliğine sahipti. Hala o kalitede bir 1956 Chevrolet 1:18 olarak üretilmedi sanırım…

Çok teşekkürler Hikmet Bey, bahsettiğiniz 1956 Chevrolet gerçekten de 1:18 ölçekteki en kaliteli 1956 Chevy modellemesidir. Ayrıca 4 kapılı olması da değerini arttırmaktadır zira 4 kapılı modele 1:!8 ölçekte nadiren rastlanır.

Cadillac olarak bir diğer modelim 1966 Cadillac High Top ambulans modeli, onu vakit zamanında ''eskiden alınmış modellerin yeniden resimlenmesi'' projem kapsamında resimlemiş ve forumda paylaşmıştım, link vereyim; ilginizi çeker belki.

Tüm Cadillac modellerinizi toplasak muhtemelen evinizde ciddi bir yer işgsl ediyorlardır… Ambulans modeli de çok başarılı, neredeyse tüm detaylar işlenmiş… Serinin tüm modellerini bir arada görebileceğimiz toplu bir çekim güzel olabilir ama kadraja sığarlar mı bilemedim :)

Paylaşım için teşekkürler, keyifli seyirler.
barkas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İsim: Hikmet GÖRKEM
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 6
1/64 Model sayısı: 300
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 15
barkas rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 14 Şub 2022, 14:16

Robbie Williams Feel şarkısının klibin de kullanmıştı bu arabayı. orada görmüştüm ilk defa sanırım yıl 2001 olması lazım. çok güzel model, bol bol detaylara sahip Erdem abi güle güle sergilensin. :inlove: :sapka: :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 111
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 132
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 15 Şub 2022, 22:37

barkas yazdı:
Erdem yazdı:

Çok teşekkürler Hikmet Bey, bahsettiğiniz 1956 Chevrolet gerçekten de 1:18 ölçekteki en kaliteli 1956 Chevy modellemesidir. Ayrıca 4 kapılı olması da değerini arttırmaktadır zira 4 kapılı modele 1:!8 ölçekte nadiren rastlanır.

Cadillac olarak bir diğer modelim 1966 Cadillac High Top ambulans modeli, onu vakit zamanında ''eskiden alınmış modellerin yeniden resimlenmesi'' projem kapsamında resimlemiş ve forumda paylaşmıştım, link vereyim; ilginizi çeker belki.

Tüm Cadillac modellerinizi toplasak muhtemelen evinizde ciddi bir yer işgsl ediyorlardır… Ambulans modeli de çok başarılı, neredeyse tüm detaylar işlenmiş… Serinin tüm modellerini bir arada görebileceğimiz toplu bir çekim güzel olabilir ama kadraja sığarlar mı bilemedim :)

Paylaşım için teşekkürler, keyifli seyirler.

Çok teşekkürler Hikmet Bey ilginiz için, aslında elimde 2 adet Cadillac modeli var, bu limuzin ve ambulans. Bir de 1959 model ambulans modeli eklemek isterdim ama artık rakamlar çok uçuklaştı, pek mümkün görünmüyor.
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 15 Şub 2022, 22:39

Serdar Gökhan yazdı:Robbie Williams Feel şarkısının klibin de kullanmıştı bu arabayı. orada görmüştüm ilk defa sanırım yıl 2001 olması lazım. çok güzel model, bol bol detaylara sahip Erdem abi güle güle sergilensin. :inlove: :sapka: :nazar:

Sağolasın Serdar, o şarkıyı hatırlıyorum ama klibi hatırlayamadım. Robbie Williams ne şanslıymış, bu efsane araca binme imkanına sahip olmuş :)

Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Serdar Gökhan » 17 Şub 2022, 13:25

Erdem yazdı:
Serdar Gökhan yazdı:Robbie Williams Feel şarkısının klibin de kullanmıştı bu arabayı. orada görmüştüm ilk defa sanırım yıl 2001 olması lazım. çok güzel model, bol bol detaylara sahip Erdem abi güle güle sergilensin. :inlove: :sapka: :nazar:

Sağolasın Serdar, o şarkıyı hatırlıyorum ama klibi hatırlayamadım. Robbie Williams ne şanslıymış, bu efsane araca binme imkanına sahip olmuş :)

İzlemeni öneririm güzel klip;

Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 111
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 132
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir