1964 1/2 Ford Mustang - ERTL Hamilton Authenticated

Yetkili: BuRaK-B, Alper GÖÇENER, Musa Can ÇİL, REVOLUTION

1964 1/2 Ford Mustang - ERTL Hamilton Authenticated

İletiYazar: Erdem » 18 Arl 2021, 08:43

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :) Artık forumda hemen hemen hiç hareketlilik kalmamış ve bildiğim kadarıyla seneye forumun kapanma durumu olsa da o güne kadar elimden geldiğince paylaşım yapmaya devam etmeye çalışacağım. Takip edenler biliyordur, hobiye ilk başladığım dönemlerde çektiğim resimler daha sonra pek bir dandik geldi gözüme ve fırsat buldukça resimlerini beğenmediğim modelleri tekrar çekmeye başladım ve buna da kendimce ''eski modellerin yeniden resimlenmesi projesi'' dedim :)

İşte bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ERTL Precision 100 serisinden (aslında resmi olarak bu serideki 1964 1/2 Ford Mustang modeller kırmızı, mavi ve beyaz renkli üretilmişlerdir, az sonra resimlerini göreceğiniz altın renkli olan ERTL Hamilton Authenticated diye bir seriden ve 5.000 adet gibi gayet yüksek bir üretim miktarına sahip olmasına rağmen bulunması neredeyse imkansız bir parça çünkü hiçbir zaman model dükkanlarına, dağıtıcılara parekende satış için verilmemiş) Ford Mustang modeli yeniden resimledim.

Bu model farklı renkleriyle daha önce onlarca hatta belki yüzlerce kez paylaşıldı, kırmızı renklisi en bol bulunanı ve ben de yurt dışından model aldığım zamanlarda kırmızı renklisini kaç kez getirttim hatırlamıyorum bile :) Hareketli vites kolu, kapı içi kollar, çok detaylı motor bölümü ve kontaktaki anahtar akla gelen ilk özelliklerinden. Amerikan teması yapan herkesin mest olacağı bir parçadır kısacası.

Neyse, lafı uzatmadan resimlere geçeyim; ilerleyen günlerde yeniden resimlenen modeller projem kapsamında farklı modellerle karşınızda olmak dileğiyle :)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 5:
barkas, BuRaK-B, Emre E., salihatak, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 94
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 100
Rep Puani: 4555
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1964 1/2 Ford Mustang - ERTL Hamilton Authenticated

İletiYazar: barkas » 23 Arl 2021, 13:37

Merhaba Erdem Bey,

Amerikan modellerine olan ilgim 55,56,57 Chevrolet Bel-Air ve 69,70,71 Plymouth Roadrunner modellerinden ileriye gitmese de bu muhteşem parçanın hakkını vermek gerekir.

Kalıp ve boya kalitesi modelin gerçekçilğini bir üst seviyeye çıkarmış. Buna, detaylardaki ince işçilik ve hemen hemen hiçbir şeyin atlanmamış olması da eklenince modelin nadirliğinin sebebi ortaya çıkmış oluyor.

Keyifle sergilemenizi dilerim, fotoğraflar için de ayrıca teşekkürler.
barkas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İsim: Hikmet GÖRKEM
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 6
1/64 Model sayısı: 300
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 15
barkas rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 27 Arl 2021, 01:04

barkas yazdı:Merhaba Erdem Bey,

Amerikan modellerine olan ilgim 55,56,57 Chevrolet Bel-Air ve 69,70,71 Plymouth Roadrunner modellerinden ileriye gitmese de bu muhteşem parçanın hakkını vermek gerekir.

Kalıp ve boya kalitesi modelin gerçekçilğini bir üst seviyeye çıkarmış. Buna, detaylardaki ince işçilik ve hemen hemen hiçbir şeyin atlanmamış olması da eklenince modelin nadirliğinin sebebi ortaya çıkmış oluyor.

Keyifle sergilemenizi dilerim, fotoğraflar için de ayrıca teşekkürler.

İlginiz için çok teşekkürler Görkem Bey, sizin radarınıza giren modeller aslında ikon parçalar (özellikle '55-'56-'57 serisi Chevrolet'ler), kusura bakmayın ama koleksiyon temanızı hatırlayamadım (tahminimce Alman güzelleridir :) )

Bu modelin kırmızı renklisi bir zamanlar çok uygun fiyatıyla fiyat/performans skalasında en tepede yer alan modeldi benim nazarımda, özellikle kontaktaki anahtar detayına bayılıyorum ben :) Eski modellerin yeniden resimlenmesi projem kapsamında bir sonraki paylaşımım da yine aynı kasanın mavi renklisi olacak. Ne hikmetse Mustang modelleri yeniden resimlememişim ama iki tane efsanevi Cadillac ve bir tane 1:16 ölçek kamyon da bu proje kapsamında sizlerle beraber olacak.

Yeni paylaşımlarda görüşmek dileğiyle.
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 27 Arl 2021, 09:44

Elimde kalanlardan biridir Erdem abi hem de kırmızı olan. Çok güzel modeldir kendisi dediğin gibi. :nazar: Porsche 901 ile ikisi de aynı yılın otomobili güzel ikili oldular. Güle güle sergilensin. :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 111
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 132
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: barkas » 27 Arl 2021, 12:13

Erdem yazdı:İlginiz için çok teşekkürler Görkem Bey, sizin radarınıza giren modeller aslında ikon parçalar (özellikle '55-'56-'57 serisi Chevrolet'ler), kusura bakmayın ama koleksiyon temanızı hatırlayamadım (tahminimce Alman güzelleridir :) )

Bu modelin kırmızı renklisi bir zamanlar çok uygun fiyatıyla fiyat/performans skalasında en tepede yer alan modeldi benim nazarımda, özellikle kontaktaki anahtar detayına bayılıyorum ben :) Eski modellerin yeniden resimlenmesi projem kapsamında bir sonraki paylaşımım da yine aynı kasanın mavi renklisi olacak. Ne hikmetse Mustang modelleri yeniden resimlememişim ama iki tane efsanevi Cadillac ve bir tane 1:16 ölçek kamyon da bu proje kapsamında sizlerle beraber olacak.

2000 li yılların ortalarında oldukça geniş bir Mercedes temam vardı, beni tanıyan arkadaşlar bilir. Hatta Autoart üretimi 600 Pullman'a CYG koleksiyon sayesinde sanırım Türkiye'de ilk sahip olan da benim :)

İlerleyen yıllarda araya başka önceliklerin girmesinden dolayı modellerimi elden çıkartmak durumunda kaldım fakat birkaç yıl önce 80 li ve 90 lı yılların ikonik spor otomobillerini toplayarak tekrar başlamış oldum.

Amerikan modellerini çok beğenirim fakat o temanın dipsiz bir kuyu olduğunu düşündüğüm için hiç girmek istemiyorum. Halihazırda girmiş olanlara da saygılarımı sunuyorum :)

Tekrardan keyifle sergilemenizi dilerim Erdem Bey. Nice modellerde görüşmek üzere.
barkas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

barkas rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Oca 2022, 07:44

Serdar Gökhan yazdı:Elimde kalanlardan biridir Erdem abi hem de kırmızı olan. Çok güzel modeldir kendisi dediğin gibi. :nazar: Porsche 901 ile ikisi de aynı yılın otomobili güzel ikili oldular. Güle güle sergilensin. :nazar:

Vallahi kırmızı rengi elinde tutmakla çok iyi yapmışsın Serdar,ilgin için teşekkürler ve ayrıca iyi seneler :)
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 03 Oca 2022, 07:51

barkas yazdı:
Erdem yazdı:İlginiz için çok teşekkürler Görkem Bey, sizin radarınıza giren modeller aslında ikon parçalar (özellikle '55-'56-'57 serisi Chevrolet'ler), kusura bakmayın ama koleksiyon temanızı hatırlayamadım (tahminimce Alman güzelleridir :) )

2000 li yılların ortalarında oldukça geniş bir Mercedes temam vardı, beni tanıyan arkadaşlar bilir. Hatta Autoart üretimi 600 Pullman'a CYG koleksiyon sayesinde sanırım Türkiye'de ilk sahip olan da benim :)

İlerleyen yıllarda araya başka önceliklerin girmesinden dolayı modellerimi elden çıkartmak durumunda kaldım fakat birkaç yıl önce 80 li ve 90 lı yılların ikonik spor otomobillerini toplayarak tekrar başlamış oldum.

Amerikan modellerini çok beğenirim fakat o temanın dipsiz bir kuyu olduğunu düşündüğüm için hiç girmek istemiyorum. Halihazırda girmiş olanlara da saygılarımı sunuyorum :)

Tekrardan keyifle sergilemenizi dilerim Erdem Bey. Nice modellerde görüşmek üzere.

Ah o eski yıllar Hikmet Bey, döviz kurları, model fiyatları ve yurtdışından kargo şu anki gibi saçma rakamlara çıkmamışken hobimiz ne kadar da keyifliydi. Ben geç başladım (2010-2011 gibi) Daha önceden başlamış olsam ne parçalar toplardım ama şu anki koleksiyonumla da mutluyum :)
Bahsettiğiniz 600 Pullman 1:18 ölçekteki en uzun modellerden bildiğim kadarıyla ve koleksiyon değeri de çok fazla. Kim bilir şu anda alınmak istense piyasası nasıldır, herhalde ufak bir servet değerindedir. Bu arada konu dışı olacak ama Cumhur yurtdışına gitmiş diye duydum, üzüldüm doğrusu; bizim hobide her zaman iyi bir şekilde anılan ve bahsedilen birisiydi.
Ayrıca hobiye dönüş yapmanıza memnun oldum, sizden de müsait olduğunuzda modelleririnizin paylaşımlarını bekleriz. Ve iyi yıllar da diliyorum bu vesileyle :)
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: barkas » 08 Oca 2022, 22:07

Erdem yazdı:Ah o eski yıllar Hikmet Bey, döviz kurları, model fiyatları ve yurtdışından kargo şu anki gibi saçma rakamlara çıkmamışken hobimiz ne kadar da keyifliydi. Ben geç başladım (2010-2011 gibi) Daha önceden başlamış olsam ne parçalar toplardım ama şu anki koleksiyonumla da mutluyum :)
Bahsettiğiniz 600 Pullman 1:18 ölçekteki en uzun modellerden bildiğim kadarıyla ve koleksiyon değeri de çok fazla. Kim bilir şu anda alınmak istense piyasası nasıldır, herhalde ufak bir servet değerindedir. Bu arada konu dışı olacak ama Cumhur yurtdışına gitmiş diye duydum, üzüldüm doğrusu; bizim hobide her zaman iyi bir şekilde anılan ve bahsedilen birisiydi.
Ayrıca hobiye dönüş yapmanıza memnun oldum, sizden de müsait olduğunuzda modelleririnizin paylaşımlarını bekleriz. Ve iyi yıllar da diliyorum bu vesileyle :)

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim Erdem Bey, ben de bu vesileyle tüm hobidaşlarımın yeni yıllarını kutlar; sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

2000 lerin ortaları hem modellere ulaşmanın kolay hem de forum aktivitelerinin fazla olmasından dolayı modelcilik için çok keyifli zamanlardı. Ne zaman ki model fiyatları yükselmeye başladı, insanların ilgisi ya azaldı ya da nispeten daha uygun fiyatlı modellere kaymaya başladı. Bu da ister istemez forum paylaşımlarıma olan ilgiyi azalttı ve forumculuk malesef bitme seviyesine geldi.

600 Pullman, bahsettiğiniz gibi oldukça uzun ve ağır bir model. Autoart’ın ilk signature serisi üretimi olmasından dolayı kelimenin tam anlamıyla şov yaptığı bir parça. Hepimizin bildiği ikea vitrinine yan yana 3 model sığarken, Pullman bütün rafa tek başına ancak çapraz yerleştirilirse sığmakta. Fiyat konusuna gelirsek, yurtdışı fiyatlar doğrultusunda şu an ülkemizde 5 haneli rakamlar istenmekte… Yorum yapmak istemiyorum bu konuda :)

Unutmadan, halihazırda elime ulaşmasını beklediğim birkaç siparişim var. Onlar da geldikten sonra güzel bir toplu çekim yapmayı düşünüyorum. Beklemede kalın :)

Nice modellerde görüşmek üzere.

mesaj için barkas arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
barkas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

barkas rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 24 Oca 2022, 13:50

Mustang'lere yorumsuz kalamadım. Renk harika :y:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 73
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 100
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 222
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 05 Şub 2022, 00:01

BuRaK-B yazdı:Mustang'lere yorumsuz kalamadım. Renk harika :y:

Teşekkürler Burak, Mustang bir efsane ve altın renkli bu Mustang popüler tabirle '' ultra / mega / hiper nadir'' :) İlgin için tekrar teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir