CHEVROLET CAPTIVA - NOREV

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

CHEVROLET CAPTIVA - NOREV

İletiYazar: Erdem » 01 May 2022, 15:43

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :) Uzun zamandır ama gerçekten uzun zamandır yeni model alımı yapmamıştım, zaten artan maliyetler ile bu hobiyi sürdürmek neredeyse imkansız hale geldi ama bu uzun arayı kullandığım 1/1 aracın modeline sahip olma isteği ile sonlandırmış oldum.

2012 model C100 kasa Chevrolet Captiva kullanıcısı olarak tek seçenek 1/43 ölçekte Norev üretimi model olunca (Paudi üretimi 1/18 ölçek bir model de var youtube'da ama onu hiç görmedim satışta) kololesiyona ilk ve tek 1/43 ölçek modelim eklenmiş oldu. İtiraf etmeliyim ki boyut ufaklığı sebebiyle gizli alımlarda bu ölçek çok işe yarar ve eve gizli gizli sokmada sıkıntı yaratmaz ama 1/18 ölçeğe alışmış birisi olarak bu ölçek çok küçük geldi gözüme. Yine de akrilik stand çok hoş bir detay, ayrıca eli yüzü düzgün bir model bu, rafta hiç sırıtmaz.

Bu ölçekte kapı, kaput ve bagaj açılmıyor mu yoksa benim modele özgü mü bilmiyorum ama açılmayan parçalar sebebiyle içini resimleyemedim. Sonuçta 1/1 aracımın renginden farklı olsa da diğer tüm fiziki özellikleri ile aynısı olan bu modeli sevdim, sizlere de eğer mümkünse 1/1 aracınızın modelini edinmenizi tavsiye ederim. Ve bu vesileyle tüm forumun bayramını kutlarım, sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim. Sözü daha fazla uzatmadan işte karşınızda Chevrolet Captiva :syg:
(İş bilgisayarım güvenlik sebebiyle forumlarda resim paylaşılabilen resim yükleme sitelerine giriş yapmama izin vermediğinden farklı bir şekilde resim link'i paylaşıyorum, anlayışınız için teşekkür ederim)

https://resimyukle.io/g/QhbNcP5W0O

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 94
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 100
Rep Puani: 4555
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: CHEVROLET CAPTIVA - NOREV

İletiYazar: Serdar Gökhan » 10 May 2022, 16:38

1.1 kullanıp modelini almak ve onu vitrinde sergilemek çok keyifli bir olay. Ben bunu bindiğim arabalarda yapıyordum. 43 model olsa da norev güzel yapmış. ileride umarım 18 ölçeğini de edinirsin Erdem abi. Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 111
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 132
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

Re: CHEVROLET CAPTIVA - NOREV

İletiYazar: Erdem » 13 May 2022, 00:12

Serdar Gökhan yazdı:1.1 kullanıp modelini almak ve onu vitrinde sergilemek çok keyifli bir olay. Ben bunu bindiğim arabalarda yapıyordum. 43 model olsa da norev güzel yapmış. ileride umarım 18 ölçeğini de edinirsin Erdem abi. Güle güle sergilensin. :sapka:

Çok teşekkürler Serdar, 1/43 ölçek pek ufak geldi gözüme ama 1/18 olarak üretimi gördüğüm halde (youtube'da) satışta görmedim hiç. Zaten satışta olsa bile kargosu, gümrük vergisi falan derken kim bilir kaça mal olacaktır. İlgin için teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 94
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 100
Rep Puani: 4555
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Yeni Alınan 1/43 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir