Porsche 911 Series 1/18

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Porsche 911 Series 1/18

İletiYazar: youth_peer » 07 Nis 2021, 09:40

Uzun uzun zaman sonra hatta sanıyorum 2 yıl, yeni model almanın heyecanını yaşarken, hala benim gibi heyecanlanan ve bu forumu takip edenlerin olduğunu görmek güzel. Eski aktif günleri özlesek de 2 yıl sonra model almanın ve burada paylaşmanın da ayrı bir heyecanı varmış.

Bu sefer tema dışına çıktık, bir süredir kaliteli üretici model arayışım vardı, ancak Autoart üretici 1/18 Bmw modelleri uçuk rakamları bulunca, bir başka Alman spor otomobil üreticisi Porsche temasına başlamış bulundum. Tabi tam paylaşım için girdiğim sırada bu kadar Porsche'yi de bir arada görmek güzel. İyi seyirler.

AutoArt 1/18 996 Turbo
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

AutoArt 1/18 997 Carrera S

Welly 1/18 991 Carrera S

Resim
Resim

En son youth_peer tarafından, 09 Nis 2021, 08:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer

mesaj için youth_peer teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Serdar Gökhan, sui_cast1
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen ÇOBAN
1/18 Model Sayısı: 26
1/24 Model Sayısı: 40
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 355
youth_peer rep puani yokyouth_peer rep puani yok

Re: Porsche 911 Series 1/18

İletiYazar: Erdem » 08 Nis 2021, 23:07

Yeni model hayırlı olsun Alperen, Porsche denince aklıma ilk Berent geliyor; bu güzel model için kendisinin de yorumlarını merak ediyorum doğrusu. Alman güzelinin keyifle ve iyi günlerde sergilenmesini dilerim.

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, youth_peer
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 93
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 4545
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Nis 2021, 23:40

Alperen selamlar. :smile:

Yeni alımlara farklı modellere devam etmene sevindim. Özellikle Porsche ile devam etmene ise ayrıca sevindim. :smile:

Çok şık modeller edindiğini söyleyebilirim. Sendeki BMW modelleri yanında güzel bir bütün sağlayacaklarından eminim.

Modellere gelecek olursak eğer, bende ilk zamanlarda sarı 991 welly edinmiştim. Hatta boya kalitesine o kadar hayran kalmıştım ki, modeli dış mekan çekimlerine götürdüğümde doğrudan güneşte bile boyasında en ufak bir portakal kabuğu efekti görmedim.
Sarı renk kusuru çok belli eder normalde ama Welly bu modelde özellikle boya anlamında gereken özeni fazlası ile gösterdiğini düşünüyorum. Kesinlikle fiyat/performans olarak geçer not. :y:

Kalan Autoart' lar içinse diyecek bir şey yok. Kırmızı 996 Turbo olması sebebi ile çok hoşuma giden bir modeldir. Her ne kadar elden çıkarmış olsamda. :lol: Eski üretim Autoart' lardaki tek sıkıntı, dirsekli kapılar ve kapıların camsız olması. Başkada kusuru yok. Taş gibi modeldir..

Gri 997 ise en sevdiğim. Benim için Porsche listemde ilk 5 içinde olan bir modelleme. Çok çok güzel. Yoruma kapalı. :smile:

Hepsini keyifle ve güzel günlerde sergilemeni dilerim.

Porsche alımlarında kafana takılan veya danışmak istediğin bir konu olur ise seve seve yardımcı olabileceğimden emin olabilirsin. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
youth_peer
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3040
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 12 Nis 2021, 09:31

Tüm güzellikler bir araya toplanmış. :inlove: Uzun zamandır karşılaşmamıştım bu şekilde bir seri ile. Güle güle sergile Alperen. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
youth_peer
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 107
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 127
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: youth_peer » 15 Nis 2021, 13:39

Erdem yazdı:Yeni model hayırlı olsun Alperen, Porsche denince aklıma ilk Berent geliyor; bu güzel model için kendisinin de yorumlarını merak ediyorum doğrusu. Alman güzelinin keyifle ve iyi günlerde sergilenmesini dilerim.

Teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun inşallah.

Berent TURAN yazdı:Alperen selamlar. :smile:

Yeni alımlara farklı modellere devam etmene sevindim. Özellikle Porsche ile devam etmene ise ayrıca sevindim. :smile:

Çok şık modeller edindiğini söyleyebilirim. Sendeki BMW modelleri yanında güzel bir bütün sağlayacaklarından eminim.

Modellere gelecek olursak eğer, bende ilk zamanlarda sarı 991 welly edinmiştim. Hatta boya kalitesine o kadar hayran kalmıştım ki, modeli dış mekan çekimlerine götürdüğümde doğrudan güneşte bile boyasında en ufak bir portakal kabuğu efekti görmedim.
Sarı renk kusuru çok belli eder normalde ama Welly bu modelde özellikle boya anlamında gereken özeni fazlası ile gösterdiğini düşünüyorum. Kesinlikle fiyat/performans olarak geçer not. :y:

Kalan Autoart' lar içinse diyecek bir şey yok. Kırmızı 996 Turbo olması sebebi ile çok hoşuma giden bir modeldir. Her ne kadar elden çıkarmış olsamda. :lol: Eski üretim Autoart' lardaki tek sıkıntı, dirsekli kapılar ve kapıların camsız olması. Başkada kusuru yok. Taş gibi modeldir..

Gri 997 ise en sevdiğim. Benim için Porsche listemde ilk 5 içinde olan bir modelleme. Çok çok güzel. Yoruma kapalı. :smile:

Hepsini keyifle ve güzel günlerde sergilemeni dilerim.

Porsche alımlarında kafana takılan veya danışmak istediğin bir konu olur ise seve seve yardımcı olabileceğimden emin olabilirsin. :wink1:

Hem yorumun hem de yardım teklifin için çok teşekkür ederim Berent abi. Yukarıda da açıkladığım gibi belli ki biz Almanların spor otomobillerini sevmişiz ve Bmw'ye takılı kalmışız, biraz düşününce bir diğer üretici Porsche aklımızı geliyor ortak olarak. Yıllar ilerledikçe de Autoart metal üretimlere daha çok ilgi duymaya başlıyoruz.

Benim için ön planda olan temayı olabildiğince sınırlı tutmak olduğu için modelleri almadan öncen 911 ailesini şöyle bir araştırdım. Hava soğutmalı ve su soğutmalı modeller olarak hem görünüş hem de yapısal olarak ayrılıyorlardı. O anda 996, 997 ve 991 serilerinden almaya karar verdim. Bu demek oluyor ki 930,964 ve 993 kasa modelleri de bir sonraki hava soğutmalı 911 teması şeklinde alınabilir. Bu geniş yelpaze beni heyecanlandıran şeylerden.

Welly konusundaki yorumuna katılıyorum abi kesinlikle sergide Autoart üretimleri aratmıyor ama tabi ki iş incelemeye geldi mi işler değişiyor. Ben hepsinin kusursuz olmasından yana hiç değildim, hepsine ihtiyacımız var onlar da olmalı.

Serdar Gökhan yazdı:Tüm güzellikler bir araya toplanmış. :inlove: Uzun zamandır karşılaşmamıştım bu şekilde bir seri ile. Güle güle sergile Alperen. :sapka:

Teşekkür ederim çok sağolun.
Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer

mesaj için youth_peer arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: sui_cast1 » 15 Nis 2021, 23:44

Güzel bir geri dönüş olmuş :y:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
youth_peer
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 265
sui_cast1 rep puani yoksui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: youth_peer » 16 Nis 2021, 16:31

Daha detaylı ve tabi ki otoparkımız ile yeni paylaşımlar yapmam gerektiğini düşünerek, daha doğrusu ilk paylaşımdaki fotoğrafları da beğenmeyerek dün akşam ufak bir operasyonum oldu.
İyi seyirler. :grin:

Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer

mesaj için youth_peer teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Erdem
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 02 May 2021, 11:20

Alperen çok güzel parçalar edinmişsin. Özellikle 997 Carrera ımhhh ımhh yani.. :ok1: Bu modelin jantlarını çok çok severim ve ben Porsche'yi beyaz teması olarak tamamlamaya çalıştığım için bu modeli edinemedim hiç. Fakat en son çare alıp beyaza çevireceğim sanırım. Jantlarını o kadar severim yani :lol:
Keyfile sergilensin bu güzellikler. :good2:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
youth_peer
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 100
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3155
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: barkas » 05 May 2021, 22:44

Yeni fotoğraflar modelleri daha bir ortaya çıkartmış.

Welly'nin kalitesindeki yükseliş ise gerçekten takdire şayan. Bazı modelleri artık iyice el yakan Autoart'lara alternatif olmaya başladı.

Keyifli seyirler dilerim.

mesaj için barkas arkadaşımıza teşekkür edenler:
youth_peer
Kullanıcı avatarı
barkas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İsim: Hikmet GÖRKEM
1/18 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 6