Solido - PORSCHE 911 RS 3.8 (964)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Solido - PORSCHE 911 RS 3.8 (964)

İletiYazar: Berent TURAN » 07 Mar 2021, 21:08

Herkese tekrardan merhaba.

Bu hafta sonu biraz Porsche yığılması oldu ama söz bundan sonraki paylaşımda farklı bir model ile karşınızda olacağım. :smile:

Evet, bu modelimiz ise Solido' nun yeri ürettiği 964 kasa 911 Carrera RS modeli. Bu modelin Autoart ve GT Spirit gibi bir sürü versiyonunu edindim. Çünkü çok sevdiğim bir kasa fakat son dönemlerde resinleri de elimden çıkardığım için sadece Autoart olan versiyonunu elimde tutuyorum fakat Solido' nun bu modelini çıkardığı haberini aldığımda sevindim. Çünkü başka Solido Porsche' ler de alıp denedim fakat memnun kalmadığım için elimden onları da çıkardım ve bu kasa incelemelerim sonucu çok yeterli olduğunu düşünüyorum. Kalıp özellikle çok güzel. Tabi ki modele detaylı baktığımızda hatalar tespit edebilirsiniz. Ben de görüyorum bazı ufak şeyleri ama bu fiyata da çokta takılmadığımı söylemek isterim. Sadece kapıları açılıyor. Ön ve arka kaput kapalıdır. Özellikle lastiklerin dokusunu ve jantların duruşunu çok sevdim. Hatta offsetleri ışıkta parlıyor. İç emkandaki rollcage' ler ise aracın ne kadar agresif yapıda olduğunu işaret ediyor. Sarı renk ise her zaman favorim!

Umarım sizlerde beğenirsiniz, keyifli sohbetler dilerim. :smile:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 4:
Emre E., Eray KIVRAK, Musa Can ÇİL, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3040
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: Solido - PORSCHE 911 RS 3.8 (964)

İletiYazar: Serdar Gökhan » 09 Mar 2021, 08:30

Daha alım yapmayacağım dedikten sonra tüm firmalar patladı neler çıktı neler. :grin: Soldonun özellikle 356 lar çok hoşuma gidiyor. Bu model de çok güzel olmuş. Güle güle sergile Berent. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 107
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 127
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 12 Mar 2021, 06:58

Bence de eli yüzü düzgün, yakışıklı bir model; arka kanatları ile tam da Porsche klasiği havası var. Rengi tabii ki çok dikkat çekici, ayrıca pimsiz farlar hoş bir detay, ben koleksiyonundaki Porsche model sayısını gerçekten merak ediyorum Berent :) Yeni Alman güzeli hayırlı olsun, keyifle ve iyi günlerde sergilensin.

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 93
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 4545
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 16 Mar 2021, 22:47

Serdar Gökhan yazdı:Daha alım yapmayacağım dedikten sonra tüm firmalar patladı neler çıktı neler. :grin: Soldonun özellikle 356 lar çok hoşuma gidiyor. Bu model de çok güzel olmuş. Güle güle sergile Berent. :sapka:

Teşekkürler Serdar. Beğenmene sevindim dostum. :smile:

Solido' nun Porsche haricinde de bir çok farklı marka üzerinde güzel çalışmaları mevcut ve böyle de giderse çok daha fazla Solido model paylaşımları görebiliriz. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 16 Mar 2021, 22:52

Erdem yazdı:Bence de eli yüzü düzgün, yakışıklı bir model; arka kanatları ile tam da Porsche klasiği havası var. Rengi tabii ki çok dikkat çekici, ayrıca pimsiz farlar hoş bir detay, ben koleksiyonundaki Porsche model sayısını gerçekten merak ediyorum Berent :) Yeni Alman güzeli hayırlı olsun, keyifle ve iyi günlerde sergilensin.

Beğenmene sevindim Erdem abim. :smile:

Ya açıkçası total Porsche olarak çok model geçti elimden Erdem abi. Şimdiye kadar hiç bir Porsche' mi satmasaydım eğer, evet ben de sayısını merak ediyor olabilirdim :smile: fakat fikirler değiştikçe bazı Porsche' lerim de haliyle koleksiyondan ayrıldılar. Şu an mevcut koleksiyonda 40-45 adet gibi Porsche var. Bunlar da inşallah demirbaş olarak koleksiyonda devam edecekler.

Farklı modellerde görüşmek dileği ile.. :friends:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Mar 2021, 20:27

AUTOart kutusuna koysan ilk fotoğrafta, kesinlikle sırıtmaz. Sarının tonunu da çok beğendiğimi belirtmeliyim. Ayrıca her açıdan fotoğrafları bizlere sunduğun için teşekkür ederim, emeğine sağlık. İşte yeni nesil toplayıcıların (çoğu kesinlikle toplayıcı, koleksiyoner ruhu yok) eksik olduğu yönlerden biri forumları okumamak, araştırmamak.. Ki bunun gibi paylaşımlar çok forumda ve diğer forumlarda da. Sadece albenisine kanıp almak olmamalı dert. Neyse;

AUTOart ile ikili çekimler gelse güzel olmaz mı? Keyifle sergilensin kardeşim :smile: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 100
Motorsiklet Model: 2
Rep Puani: 3155
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 31 Mar 2021, 16:15

Model çok güzel Berent'im ama çekimlerinle birlikte daha üst noktaya çıkartmışsın. En çok jantlarını beğendiğimi de söylemeliyim. Forumun veritabanına bu güzel modeli kazandırdığın için teşekkür ederiz. Musa'nın dediği gibi ikili çekimlerini de bekleriz.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2230
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: barkas » 05 Nis 2021, 10:33

Öncelikle hayırlı olsun, benim de alıp almama konusunda çok gidip geldiğim bir model fakat bu fotoğrafları görünce sanırım alacağım. Fiyatına oranla oldukça başarılı duruyor.

İyi seyirler dilerim.

mesaj için barkas arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
barkas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İsim: Hikmet GÖRKEM
1/18 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 6
1/64 Model sayısı: 200
1/87 Model Sayısı: 1
Rep Puani: 10
barkas rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Nis 2021, 23:48

Musa Can ÇİL yazdı:AUTOart kutusuna koysan ilk fotoğrafta, kesinlikle sırıtmaz. Sarının tonunu da çok beğendiğimi belirtmeliyim. Ayrıca her açıdan fotoğrafları bizlere sunduğun için teşekkür ederim, emeğine sağlık. İşte yeni nesil toplayıcıların (çoğu kesinlikle toplayıcı, koleksiyoner ruhu yok) eksik olduğu yönlerden biri forumları okumamak, araştırmamak.. Ki bunun gibi paylaşımlar çok forumda ve diğer forumlarda da. Sadece albenisine kanıp almak olmamalı dert. Neyse;

AUTOart ile ikili çekimler gelse güzel olmaz mı? Keyifle sergilensin kardeşim :smile: :drinksb:

Solido' nun 964 RS modelini üreteceğini duyduğumda çok çok sevinmiştim. Çünkü Autoart 964 olarak tek bir model üretti. Daha sonrasında GT Spirit bir çok versiyonunu çıkarttı aldım ama modellerden çok verim alamadım. Kaldı ki, Solido' nun bazı Porsche' lerini aldım ama çok etkilemediği için onları da vermiştim fakat bu 964' ü incelediğimde gerçekten şık bir model olduğunu hissettim ve çok geçmeden de bir tane edindim.

Porsche' ye sarıyı çok yakıştırıyorum biliyorsun. Bu modelde renk kendini harika göstermiş diyebilirim. Ayrıca jantların ofseti ve parlaklığı da ilgi çekiyor. Zaten Solido gibi bir üretici bunları güzel yaptıktan sonra yani dış mekanda yeterli vuruculuğu yaptıktan sonra, gerisine çokta takılmıyorum açıkçası. Çünkü fiyat/performans olarak yine de böyle bir model için iyi denilebilecek düzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Beğenmene çok sevindim kardeşim. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Nis 2021, 23:51

Alper GÖÇENER yazdı:Model çok güzel Berent'im ama çekimlerinle birlikte daha üst noktaya çıkartmışsın. En çok jantlarını beğendiğimi de söylemeliyim. Forumun veritabanına bu güzel modeli kazandırdığın için teşekkür ederiz. Musa'nın dediği gibi ikili çekimlerini de bekleriz.

Çok teşekkür ederim Alperim sağol. Beğenmene sevindim dostum. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 11 Nis 2021, 23:52

barkas yazdı:Öncelikle hayırlı olsun, benim de alıp almama konusunda çok gidip geldiğim bir model fakat bu fotoğrafları görünce sanırım alacağım. Fiyatına oranla oldukça başarılı duruyor.

İyi seyirler dilerim.

Kesinlike :y: :y:

Şu zamanda hala bulunabiliyorken kesinlikle almanızı tavsiye ederim. Modeli alıp inceledikten sonra sizde hak vereceksiniz. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir