1:18 ERTL57 CHEVY CAMEO-RATROD-EKLENTİLER(sayfa 6)

Yetkili: BuRaK-B

1:18 ERTL57 CHEVY CAMEO-RATROD-EKLENTİLER(sayfa 6)

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 21 Oca 2013, 04:23

Elimdeki en basit ama sevdiğimden vazgeçemediğim pek bulunamayan eski bir kamyonet.Riske atmayı istemediğimden buna dokunmayıp Sunstar'ın 65 Chevy'sini yada Welly'nin Ford'unu edinsem mi diye düşündüm.Güney kardeşim de öyle yap dedi ama bununla denemeye karar verdim umarım istediğim gibi olur yoksa üzülürüm.Çok daha önce birkaç ufak denemem olmuştu.Bir başarısız Lambo,güzel bir hurda Mercedes ve siyah mat 57 Belair..Elimde fotoğrafı olanlarıda aşağıda paylaşacağım görmeyenler için ama şimdi daha usta işi birşeyler çıkartmalıyım.Bu arada modele çok zahmete girmeden keyifle yapabileceğim detaylar da ekleyebilirim.Örneğin kasa kenarına aşağıdaki mavi kamyonetteki gibi ahşap korkuluk ekleyemem ama sadece kabartı olan pedal grubunu siyahla belirginleştirebilirim,olmayan vites kolu ve emniyet kemeri gibi şeyleri ekleyebilrim.Şu anda nasıl yapılır fikrim yok ama pimli farları daha gerçekçi hale getirmek,belki kasa kapağına zincir takmak,motor detayı eklemek,gmp setten kalma mis gibi aküyü eklemek aklıma ilk gelenler.Ayrıca 1:16 GMC kamyonumun yedek iri yan aynaları var elimde eğer şık duracağına ikna olursam onları da ekleyebilirim.Yıllardır yeğenime bu hobiyi aşılamak için verdiğim bazı değersiz modelleri de hurda parkı olarak kullanmak aklıma gelenlerden.Dağıtılmış halinin fotoğrafında görülen siyah jantlı tek tekerleği monte edebilirsem eminim çok yakışır.Paslı hale getirmek hakkında usta değilim ama bakalım...Tabi modeli alçaltıp çamurluk içlerini gövde renginden daha karanlık hale getirmeliyim.Dekal yapmak benim harcım değil ama zaten bu aracın nazik değil sağlam ve fabrikasyon gibi olmasını istiyorum :) Aklımdakiler bunlar,umarım olur...Forum üyelerinden tavsiye,bilgi ve fotoğraf katkısı beklerim!
Sökülmeden önce kamyonetin görüntüsü bu..Önceden elimde olan fotoğraflardan...
Resim
Resim
Resim
Resim
Söküldükten sonra son anda aklıma fotoğraflamak geldi.Son halini zaten paylaşacaktım tabi ama arabaların fotoğrafını çekmek beni biraz sıktığından çok detaylı olmasada yavaş ilerlemeyi düşündüğüm bu uygulamada arada fotoğraf eklerim.
Resim
Yıllar önce yaptığım Yatming'in 37 Studebaker'ı
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kirli hale getirdiğim Yatming'in 68 Shelby'si
Resim
Dilerim kamyonetim şu ortama yakışır bir model olur :)
Resim
Bunlarda gerçek örnekler
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son Bülent Aydoğan tarafından, 06 Mar 2013, 17:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 7 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

Re: 1:18 ERTL 1957 CHEVY CAMEO - RAT ROD inşallah :)

İletiYazar: Serdar Gökhan » 21 Oca 2013, 08:41

Allah desene görsel şölen var. Sabırsızlıkla bekliyorum Bülent abi çalışmayı. :sapka: :tey: Tornavida takımını bimden mi aldın? Aynısından bende de mevcut da. :grin:
En son Serdar Gökhan tarafından, 21 Oca 2013, 09:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 21 Oca 2013, 08:54

Hadi hayırlısı Bülent. Güzel bir model ortaya çıkacak gibi.

Unutmayalım ki, başlamak bitirmenin yarısıdır. :nod:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: masato » 21 Oca 2013, 11:25

Bu modeli pek elleme demek ile başlamak isterim Bülent abi... Bence bu güzelliği nadir olmasından dolayı böylece sakla derim... Yeni bir model ile hayallerini gerçekleştir abi... Bence sökmüşken far pimlerini sökebilirsin. Farların arkasında pimlerin devamı eritilmiş şekilde far yuvasına tuturulmuştur onları keserek far camı ile yuvasını ayırabilsin abi sonrasında da şefaf parçalarda buğu yapmayan bir yapıştırıcı ile bu parçaları birbirine tuturabilirsin... Biraz motor detayı ile modeli toparlarsın bence abi... Sonrasında da başka bir pickup ile güzel bir uygulamayı izleriz sanırm... Şimdiden emeklerine sağlık abi... Kolay gelsin...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 21 Oca 2013, 14:00

Model modifiye işlerinden anlamam ama her ne yapacaksan şimdiden kolay gelsin Bülent Abi, sonucu merakla bekleyeceğim :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 21 Oca 2013, 16:09

Serdar Gökhan yazdı:Allah desene görsel şölen var. Sabırsızlıkla bekliyorum Bülent abi çalışmayı. :sapka: :tey: Tornavida takımını bimden mi aldın? Aynısından bende de mevcut da. :grin:

Evet Bim Serdar :) sağol
En son Bülent Aydoğan tarafından, 01 Oca 2014, 23:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 21 Oca 2013, 16:11

Emre E. yazdı:Hadi hayırlısı Bülent. Güzel bir model ortaya çıkacak gibi.

Unutmayalım ki, başlamak bitirmenin yarısıdır. :nod:

Sağol Emre ama o çin atasözüne inanmıyorum :) Başladım ama bunu istediğim gibi alçaltmak zor.. Her an geri toplayabilirim :)
En son Bülent Aydoğan tarafından, 21 Oca 2013, 18:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Oca 2013, 17:39

Bence modeli geri topla Bülent.. :))
Projeyi bir kenara bıraktım ve bitiminde çekeceğin fotoğraflar gözümün önüne geldiğinde kalbim tık dedi.. :hearth:
Sonuca yürek dayanmaz.. :lol:
Bitime yaklaşırken haber ver de foruma girmeyelim. :call:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Hüseyin Avcular » 21 Oca 2013, 17:54

Bülent abi kolay gelsin.Model güzel gerçekten ve bu haliyle alçaltılsa hatta yerlerde sürünse bile çok ateşli olabilir ama farklı olsun biraz pas çürük yapalım dersen önerim var:Senin yüklediğin referanslarda da göründüğü üzere hep üstte kalan rengin altından çıkan kahve tonlarında renkler var, modeli önce kahve yada turuncu tonlarında boyayıp daha sonra bu boyanın üzerinde istediğin yerleri ıslatıp o kısımların üzerine tuz dökerek ve daha sonra istediğin ana rengi atıp yaptığın tuzlu kısımları temizleyip alttan ilk kat kahve rengini çıkararak elde edebilirsin.Pas görüntüsü için en basit boya yöntemi budur, boyadan sonra pastel boya tozları vs vs ile kirletirsen istediğin görüntüyü elde edeceğini düşünüyorum. :ok1:

Takipteyim abi kolay gelsin. :drinksb:

Her ne şekilde olursa olsun kasaya bir saman balyası bu klasiğin nerlerde kullanıldığını anımsatacak güzellikte olur diye düşünüyorum. :happy:
Resim
Kullanıcı avatarı
Hüseyin Avcular
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Hüseyin
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2230
Hüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 21 Oca 2013, 17:56

Elimi çabuk tutamadım, yoksa, gelip bu modeli çalmayı düşünüyordum senden :hearth: :lol: Üstat, öncelikle, kıyma bu güzel renge ve bu güzel modele diyeceğim ama; senin ortaya çok güzel bir model çıkaracağından emin olduğum için de, şimdiden merakla beklemeye başladım bile. Hadi kolay gelsin..Sabırlar diliyorum Bülent. :handshake:
Resim

mesaj için maranello550 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 21 Oca 2013, 18:32

Hüseyin Avcular yazdı:Bülent abi kolay gelsin.Model güzel gerçekten ve bu haliyle alçaltılsa hatta yerlerde sürünse bile çok ateşli olabilir ama farklı olsun biraz pas çürük yapalım dersen önerim var:Senin yüklediğin referanslarda da göründüğü üzere hep üstte kalan rengin altından çıkan kahve tonlarında renkler var, modeli önce kahve yada turuncu tonlarında boyayıp daha sonra bu boyanın üzerinde istediğin yerleri ıslatıp o kısımların üzerine tuz dökerek ve daha sonra istediğin ana rengi atıp yaptığın tuzlu kısımları temizleyip alttan ilk kat kahve rengini çıkararak elde edebilirsin.Pas görüntüsü için en basit boya yöntemi budur, boyadan sonra pastel boya tozları vs vs ile kirletirsen istediğin görüntüyü elde edeceğini düşünüyorum. :ok1:

Takipteyim abi kolay gelsin. :drinksb:

Her ne şekilde olursa olsun kasaya bir saman balyası bu klasiğin nerlerde kullanıldığını anımsatacak güzellikte olur diye düşünüyorum. :happy:

Teşekkür ederim Hüseyin..Söylediklerini tam olarak dikkate aldım..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Hüseyin Avcular
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: basketci_ny » 21 Oca 2013, 18:45

Ben de kararsız kaldım abi :smile:

Dokunma abi desem ayrı şeyler dicem abi dokun çok güzel olcak desem ayrı :lol: Doğrusuna sen karar verirsin diyip işin içinden çıkıyorum :smile:

Kolay gelsin diyip biraz rengimi belli ediyim :lol:

:drinksb:
....Alman - Japon - Fransız - İtalyan....

mesaj için basketci_ny arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
basketci_ny
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Nurettin YÜKSEL
1/18 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 70
Rep Puani: 1505
basketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 22 Oca 2013, 03:37

cok begendım ratrodlar cok sevdıgım araclardır, elinize saglık
Resim

mesaj için baris41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Baris
1/18 Model Sayısı: 127
1/43 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2355
baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

Sonraki

DİĞER UYGULAMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir