BAYRAM TEMİZLİĞİ VE YENİ SERGİLEME DÜZENLERİ...

Modellerinizin Toplu Halde Çekilmiş Fotoğraflarını Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

BAYRAM TEMİZLİĞİ VE YENİ SERGİLEME DÜZENLERİ...

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 11 Kas 2010, 22:18

Öncelikle replerinizi esirgemeyin... :wait: Rep olayının, bu mesajda gizli olduğunu anladım 3 yılın sonunda... :grin: :friends: :lol:
Ateş ATEŞOĞLU' nun ve sonra da Emre' nin vitrinlerindeki tadı, paylaşımlarından aldıktan sonra heveslendim ve 1969 Volkswagen' imi orjinal bir renge kavuşturma çabalarımın olduğu günün sabahında bayram temizliğine de girişmiştim bir yandan ve boya çalışması ile sonlandırmıştım geceyi...
Ertesi gün de konuyu siz değerli dostlarla paylaşmıştım...

:arrow: 1967 VOLKSWAGEN / RENK VE MOTOR DEĞİŞİMİ :))

Sabahtan başlayan ve benim için hobi adına yoğun geçen 06.Kasım gününün ardından ve bugün vitirinlerin fotoğrafını çekme fırsatını bulabildim...

4 günlük tozu ve hikayesi ile yeni vitrin düzenlerini sizlerle buluşturabildiğim için mutluyum :bow:

Eski düzende, sürekli olarak toza maruz kalan, her hafta silinmesi gereken ve sayıları 200' e varan 1/72 - 1/87 modellerimi bilmektesiniz...
En başta ve yeni düzende, bu ölçekteki modellerimi kapalı vitrine taşıyabildiğim için ve toz derdinden kurtulduğum için seviniyorum... :pool:
Bu anlamda paylaştığım 10. fotoğrafa dikkatinizi çekerim... :foto:
Dioramalar hak ettiği yeri buldu ve bulunca da katkıda bulunmak isteyerek, 2 adet 1/72 modeli ne amaçla feda ettiğimi göreceksiniz... :yab:

Bu temizlikte beni en çok yoran, mesajımda da belirttiğim gibi; "tek loklamıklar" oldu... :whew: :kamyon:
Bit kadar 200 modelin tozunu aldım. :x:
Elbette ve bunun yanında, kapalı vitrinde olmasına rağmen tozlanan ve akrilik kutululu modeller dahil hepsinin tozunu aldım... :talk: :sweat: :lol:

700 küsür modelin tozu alınacak, al!.. :selam:
Zor bir hobi ve durum içindeyim arkadaşlar. :shocked2: :rock2: :laughing:
Bana yardımcı olun... :hosp: :bye:

"Amma da uzattın lafı be hocam" dediğinizi duyar gibiyim ve özür dileyerek fotoğraf paylaşımına geçiyorum... :tmi: :lol: :happy:

25 fotoğraf ile sizlerle... :bow:

ANA VİTRİN, eski' den olduğu gibi 6' lı düzene geçti... :selam:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

ANA VİTRİN karşı duvar (1/32 Signature modelleri ve 1/43' ler yeni düzen)

Artık tozdan uzak duracak olan, "Tek lokmalıklar"

Tek loklamlıkların boşalttığı yer, boş kalamazdı... :shake:

Sırf akrilik kutusu için bile alınabilecek olan, 60 adet 1/43 AA modeli bir anda satın aldım ve diziverdim bu boş kitaplığa; :talk: :lol:
Boş AA akrilik kutularını 15 liraya satanlar ve bu bilinen AA' ları 40 liradan satanlar utansın diye... :x:

:sapka:

Her neyse... :kamyon:
Genel görünümlere devam edelim... :bow:

Hazır diorama içinde yapmış olduğum bu çalışmayı beğenecğinizi umarım. :cicek:
Elimde bir çekiç, halimi görecektiniz... :delii: :grin: :yab: :lol:

ANA VİTRİN' e ve 1/18' e geri dönelim... :kamyon:

Adana Temsilcimiz Ateş Hocam ile, konusunda pişti olduğumuz kat... :cicek:

Ufak bir sürpriz ve henüz çekimlerini paylaşmadığım THY haricindeki yeni aldığım diğer iki uçağım... :pool: :ucak:
İlk uçak modelimi, çekimlerimi ve paylaşımımı hatırlarsınız... :friends:
Devamı gelecek... :foto: :handshake:

:arrow: İLK UÇAK MODELİM / GÖKLERDE VERDİĞİ POZLAR / HOBİ KARDEŞLİĞİ

İstikbal göklerdedir... :bayrak:
Mustafa Kemal ATATÜRK

Tüm üyelerimize selam ve sevgilerimle... :cicek:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16911
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: BAYRAM TEMİZLİĞİ VE YENİ SERGİLEME DÜZENLERİ...

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 11 Kas 2010, 22:42

Gökhan Hocam her ne kadar yorucu olsada zevkli bir temizlik bence... Yorulmanızın karşılığında size kucak dolusu rep geliyor... (özel rep isteğiyle alakası yok :lol: ) :+1: :+1: :+1: Şaka bir yana Elinize sağlık iyi bir temizlik ve düzenleme olmuş. :ok1: :nazar:
Resim

mesaj için Sertan ÖKTEM arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 11 Kas 2010, 22:47

Kelimelerin kifayetsiz olduğu anlar bunlar hocam. :+1: :+1: :+1:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 11 Kas 2010, 23:02

Gökhan Abiiiiiiiii ne yaptın sen ya :hosp:

Scenic'i bana gönderir misin :angel:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 11 Kas 2010, 23:37

Her fotoğrafı ayrı ayrı görüntülediğimde söylemekten kendimi alamadığım söz Hey maşallah! Allah güzel günlerde izlemek, tozlarını almak nasip etsin.
İleride bende vitrin yaptırdığımda zavallı arabalarımı çıkaracağım açıkta tozlanıyorlar ki sürekli elimdedirler tozlandıklarnda ya saç kurutma makinasınn ilk kademesinde üfletiyorum hepsi temizleniyor Gökhan abi elekrostatik toz alıcılar ile çok kolay halledilebilir bir ara tv de satılıyordu ama şu marketlerde satılan rengarenk olanlar değil onlarda temizliyor ama elektrostatik özelliği yok.
Dioramaya gelince diyecek yok. Harika! Ama ben yapamazdım. Aarabanaın canı varmış gibi geliyor. :smile:
Gökhan abi şu da varki her bir resim apayrı bir güzellik. Bakıyorum benim alacağım yol çooook uzun.0
modellerin vitrin düzenini değiştirmek,tozlarını almak bazen fotoğraflamak bazen de ele alıp kurcalamak; herbiri zevkli ve yapılması koleksiyoner için ihtiyaçtan ziyade zevk verici aktiviteler zaten zorunlu olsada bu hep zevkli oluyor bazen tatlı yorgunluklar oluyor oda bir gerçek en önemliside taşınma durumalrında.Bazen insanın canı sıkılır model fotoğraflar o kadarda zevklidir. Sonra tozlanır tozunu almak belki bir an sıkabilir ama o nesneler okadar güzel görünürki gözümüze elimizde onu tozdan arındırıken bile ona olan aşkımızı bir kez daha tazeleriz öyleki işe canlı örnek.herbiri için ayrı ayrı fotoğralfar yeni düzenler....paylaşılması bile ondan keyif alındığnı fazlasıyla gösteriyor. dolayısyla bizde alıyoruz Teşekkürler Gökhan abi ama oradaki modelleri gördükçede listemiz gitgide kabarıyor.Neyse fal uzatmadan iyi seyirler ve modellere saatler olsun diyorum izlene izlene kirlensinler :lol:
Resim

mesaj için Rallyci arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 12 Kas 2010, 00:02

Eline,Yüreğine Koleksiyonuna sağlık Gökhan Abi :sapka:

Hepsinden çok ilgimi çeken bu vitrin oldu. Bence müze açmalısın. :)

Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: andy1 » 12 Kas 2010, 00:22

Arslan Yürekli Kardeşim,

Aslında modellere bakınca ne gördüm biliyormusun,senin güzel yüreğini,sadece dostluk olan karşısındakini üzmektense kendini üzmeyi tercih eden bir,Cesur Yürek !

Temizliğin,Modellerin yerleşimine bakarken inan tebesümle mutlulukla tek tek resimlere baktım,işte resimlere bakarken bende bizlere gülümseyen yüreğini açmış,sımsıcak dost bir Gökhan Heparslan görüyorum !

Modellerin hepsinde tek gördüğüm şey,sevgi saygı dostluk,arkadaşlık yüreğin gibi tertemiz pırıl pırıllar !

Kusura bakmayın,bende böyle görüyorum :) modellerden çok daha fazla şey ifade ediyorlar !

Sevgi ve Saygılarımla

andy1
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: srht » 12 Kas 2010, 01:45

Ohh..Gece gece çok iyi geldi bu paylaşım.Dersimi çalıştım;keyif kahvemi de yaptım bol sütlü bir şekilde içerken böyle bir vitrini de görmek üstüne kaymaklı ekmek kadayıfı misli oldu..:)

Emeğine sağlık Gökhan abi.Umarım en kısa zamanda şu odayı ziyarete gelebilirim.Vallahi 40-45 dk.lık yol var aramızda güya(Bucak için..:)) ama bir kalkıp ta gelemedim yanınıza;aslında geldim birkaç kez bu yaz ama nasip olmadı senle buluşmak.Ne senle;ne de diğer Gökhan abimle..İnşallah en kısa zamanda bu olumsuzluğa son verebilirim..
En son srht tarafından, 12 Kas 2010, 11:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 12 Kas 2010, 04:24

Cennet burası yahu :inlove: Hemen internetten bakıyorum yarın sabah Antalya'ya en erken uçak saat kaçta :lol:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 12 Kas 2010, 08:57

Özlemişim odayı. Düzenlemeyi yaparken alınan zevk için paha biçemiyorum. Ellerine sağlık.
60 adet AA'ya çok güldüm yalnız... :lol:
Biri REP'mi dedi? :+1:
:nazar: :nazar: :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: tuningbg » 12 Kas 2010, 11:12

41 kere maşallah :nazar: iyi günlerde keyifli seyirler Gökhan abi :+1:

mesaj için tuningbg arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
Rep Puani: 1660
tuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 12 Kas 2010, 19:40

700 tane :x:
Hepsi de kaliteli hepsi de harika.İyi günlerde sergile hepsini,Gökhan abi. :nazar:
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: canomen » 12 Kas 2010, 23:41

şisssssttttt sen sus :ok1: resimler konuşsunn.... :sapka: :megas: :nazar: :yeah:
Resim

mesaj için canomen arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

Sonraki

Üye Modelleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir