Lada SAMARA 1500 Eski Dostum (RC)

Elinizde Bulunan veya Yeni Aldığınız RC Modellerinizi Bu Başlık Altında Paylaşınız...

Re: Lada SAMARA 1500 Eski Dostum (RC)

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 11 Kas 2010, 13:22

Admin yazdı:Harika bir tanıtım ve çok ayrıcalıklı bir konu olmuş Bahadır. Benzetmelere ve o yıllara ait teşhislerine bayıldım. :lol:
Bence ne rakam verilirse verilsin böylesine anılarla dolu ve bir daha bulunmayacak bir eski dostu satmamalısın. :shake: :nazar: :sapka:

sherpa yazdı:bahadır kasa cok orıjınal ustelık bırde tarıhı cok guzel belkıde satmamalısın dıyorum bende ama satsanda olabılır rep geldı

Sevgili Gökhan Bilgi nin bu görüşlerine katılıyor ve sana bir kez daha düşün demek istiyorum. Tabi karar yinede senin diyip
samimiyetine dayanarak ta bir ekleme yapmak istiyorum;
Bende de 1980 yılında amcamın sadece tek yöne dönebilen ve 2 kalem pil + o dönemde bulunması çok zor olan 9v luk kare pille çalışan bir PORSCHE 935 hediyesi var ve geçen günlerde taşınırken kutuların birinde bulduğumda ki duygularımı anlatmaya kelimeler yetmez. Hediyeyi aldığım an arkasından gelen Ülke olayları ile 3 sene sonra ilk dışarda sürme anım :lol: ve hala ne kadar yıpransa da sağlam kalıp bir zamanlar benim oynadığım bir oyuncağı oğluma devretme düşüncesi :inlove: ve daha bir çok duygu ve anı...
Bu arada 1999 yılında bir ay kadar Rize de görev yapmış ve bavul ticareti yapan o bahsettiğiniz ablalardan bende bir ikişey almıştım :lol: (gitar ve 9mm film sinema makinası) Ali Kaptan sevgiler saygılar :f:

ResimResim :+1:
Resim

mesaj için Sertan ÖKTEM arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 11 Kas 2010, 13:27

goldmember yazdı:
Admin yazdı:Harika bir tanıtım ve çok ayrıcalıklı bir konu olmuş Bahadır. Benzetmelere ve o yıllara ait teşhislerine bayıldım. :lol:
Bence ne rakam verilirse verilsin böylesine anılarla dolu ve bir daha bulunmayacak bir eski dostu satmamalısın. :shake: :nazar: :sapka:

sherpa yazdı:bahadır kasa cok orıjınal ustelık bırde tarıhı cok guzel belkıde satmamalısın dıyorum bende ama satsanda olabılır rep geldı

Sevgili Gökhan Bilgi nin bu görüşlerine katılıyor ve sana bir kez daha düşün demek istiyorum. Tabi karar yinede senin diyip
samimiyetine dayanarak ta bir ekleme yapmak istiyorum;
Bende de 1980 yılında amcamın sadece tek yöne dönebilen ve 2 kalem pil + o dönemde bulunması çok zor olan 9v luk kare pille çalışan bir PORSCHE 935 hediyesi var ve geçen günlerde taşınırken kutuların birinde bulduğumda ki duygularımı anlatmaya kelimeler yetmez. Hediyeyi aldığım an arkasından gelen Ülke olayları ile 3 sene sonra ilk dışarda sürme anım :lol: ve hala ne kadar yıpransa da sağlam kalıp bir zamanlar benim oynadığım bir oyuncağı oğluma devretme düşüncesi :inlove: ve daha bir çok duygu ve anı...
Bu arada 1999 yılında bir ay kadar Rize de görev yapmış ve bavul ticareti yapan o bahsettiğiniz ablalardan bende bir ikişey almıştım :lol: (gitar ve 9mm film sinema makinası) Ali Kaptan sevgiler saygılar :f:

ResimResim :+1:

Ne demek.. Tabii ki fikirlerinize ve önerilerinize açığım.. Biz bir aileyiz burada..
Ama ben hevesimi aldım artık.. Benden daha iyi bir koleksiyonsu saklayabilir onu yıllarca.. Ben sadece diecast biriktirmek istiyorum..
:handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Eran » 11 Kas 2010, 14:59

Gerçekten çok güzel bir araç Bahadır abi ..

Biraz detaylandırıp DC görünümü verebilirsen modellerinin yanında çok güzel olabileceği kanısındayım .. Anteni ve kumandasını bi kenara sakla ve istediğin anda RC yap, benim nacizane görüşüm bu ..

:sapka: :smile:
Resim

mesaj için Eran arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 11 Kas 2010, 15:53

Modele bayıldım.Lada'yı her zaman beğenirim.Lada'nın ucuz ama dayanaklı olması benim her zaman dikkatimi çekmişir.
Bu modelde çok özel bir parça gerçekten.Benim yaşım 5 yıl daha fazla ömrü var modelin. :smile: Paylaşım için teşekkürler. :y:
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 11 Kas 2010, 16:10

Teşekkürler ikinize de..
Erhan; 1:18lerden oldukca iri bir araç.. 1:16 hatta 1:14 bile olabilir.. O yüzden herhangi bir uygulama düşünmüyorum.. Anlayan bilen birinin ellerinde çok iyi bakılacaktır diye düşünüyorum çünkü ufak tefek elektrik vs işlemleri olabilir..
İstediğim fiyatı vermezlerse satmam zaten..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 11 Kas 2010, 17:18

Off... Rusya dağılmadan önce üretilen çok kıymetli parçalar bunlar. Benim ilkoklu dönemime eşlik etmiş ve Polonya Pazarından alınma neler neler vardı! O günlere gittim şimdi. Ben bu Lada Smara hiç olmadı ama farları yanan, hatta sinyalleri de yanan mavi renkli bir Lada niva vardı. Çok uzun zaman oynamıştım onunla; sonra Volga vardı beyaz; ama onun kumandası yoktu ve alttaki tuşu "On" konumuna getirince, pili de tazeyse çıldırmış gibi ileri atılıyor ve farları yanıyordu. Farları dinamoluydu bu arada. Ama içlerinde en çok sevdiğim de bir tanktı. Paletlerinin birini ileri, diğerini geri -kumandadan- çekince, gerçeğindeki gibi sürünerek viraj alıyordu ve onu aldığımızda nasıl sevindiğimi anlatamam.

Şu var ki, oradan aldığımız tüm oyuncaklarda kullanılmışlık hissi vardı ki gerçekten bence öyleydi... Pil yuvalarında küflenmeler, kırıklar, çatlaklar yıpranmışlıklar vardı ama hayatım boyunca en keyif aldığım oyuncaklardı. S.S.C.B.'nin avrupa ya da başka bir dış ülkenin oyuncaklarının girmesi imkansız olduğuundan -ki o zaman malum oraya ithalat yapmak idamlık bir harekettir- kendi otomobil ve araçlarının oyuncaklarını yaparak çocuklarına oynatmışlar. Diecast anlamında da müthiş (1/43 - 1/50) üretimleri vardı; Kamaz (Kama3) kamyonlarını unutmak mümkün değil mesela... Yine nerlere gittik Özgür sayende; elinden çıkartmak konusunda kararını vermişsin ve tabi ki sen daha iyi bilirsin. Teşekkürler paylaşımın için...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 2:
sui_cast, vegawagon
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 11 Kas 2010, 17:30

İşte budur. Çok uzun zaman önce konuşmuş (yazışmış) olduğumuz RC.
Satmak konusunda karar tabi ki sana ait. Yılların anısını taşıyor üzerinde. Hakettiği değeri almalı bu durumda.
Anlatımın o kadar hoş ki REP vermeden geçemeyeceğim Bahadır. :+1:
--
Bu arada REP'in süper olmuş, Ateş Abi'nin gözü aydın... :lol: :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 11 Kas 2010, 19:27

Keşke lafı biraz daha uzatsaydın Bahadır kardeşim,öyle güzel yazmışsınki inan yüzümde gülümsemeyle keyifle okudum yazını :smile: Bu arada RC olarak konuşmayacağım ama kalıbı harika kaliteli ve detaylı şimdikiler gibi yoğurt kasesi tadında değil.Bu güzel ve anlamlı paylaşım için çok teşekkürler :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 11 Kas 2010, 21:47

Güzel bir arabadır Lada.Eminim yıllar içinde avrupalı klasiklerin içinde yerini alacaktır.Modelin en çok ölçeğini beğendim:)
Satıp satmama konusunda yorum yapmayacağım.Hangi karar seni mutlu edecekse onu yap bence.
Bu arada repler almış başını gitmiş:))))
Resim

mesaj için atesoglu arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 12 Kas 2010, 00:07

Hay maaşallah :)
Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: sui_cast » 12 Kas 2010, 00:28

Ateş abi ve Deniz abi çok teşekkür ederim.. Belki başka bir konuda daha uzun yazarım..
Dediğim gibi çok yüksek bir meblağ istemiyorum ancak hakkını vermezlerse de satmayacagım..Ama meyilim satmaktan yana..

Rep'lerin de devamını diliyorum abi :grin: 1000 yetmez hedef 2000 :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: andy1 » 12 Kas 2010, 18:28

Ürün oldukça güzel :) ,aslında Türkiye'de meraklısı vardır kesinlikle ama bulman için zaman lazım,merak etme onlar seni bulurlar zaten :)

İlanı değişt,r çunki böyle bulunması zor olur,ben sana modelin ismini yazıyım daha dikkat çekecektir !

Model eski sovyet döneminde Moskovada üretilen oyuncaklardır !

Aracın orjinal ismi Moskvitch -2141 yani Rusyadaki namı diğer ismi ALEKO :)
Resim

Fiyat olarak bir şey diyemiyorum ama şöyle demek lazım 7 dolar ile 80 dolar arası edebilir,ama müşteriside zor bir araçtır,Moskvitch -2141lerin aslında harika metal serileride var ama bulmak biraz zor !

Bu konuyu açtığın içinde teşekkür ederim,Rusyada zamanında çok enteresan ve inanılmaz kaliteli modeller üretilmiş,mesela gaz seileri Ukrayda üretilen kamyondan binek otolara kadar güzel araçlar yapılmıi,yada S3A serileri yani fiat 500 bezeri minik arabalar,aslında seri çok,bu hobinin sonuda yok :)

ResimResimResim
Rus yapımı 1:43 araç fakat harika bir model,kapılar kaput açılabilir,eski sovyet rusyası üretimi 1950 model YANKA Gaz-13 serisi,belki ellerinde olanlar vardır,en azından değerli araçtır !

Rusyaya gidenler varsa,modeli bulabilirler !

Çok uzattım kusura bakmayın,modelciliğin sonu yok,en güzeli ise sevdiğimiz modelleri toplamak :)
En son andy1 tarafından, 12 Kas 2010, 18:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.

andy1
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: sui_cast » 12 Kas 2010, 18:32

andy1 yazdı:Ürün oldukça güzel :) ,aslında Türkiye'de meraklısı vardır kesinlikle ama bulman için zaman lazım,merak etme onlar seni bulurlar zaten :)

İlanı değişt,r çunki böyle bulunması zor olur,ben sana modelin ismini yazıyım daha dikkat çekecektir !

Model eski sovyet döneminde Moskovada üretilen oyuncaklardır !

Aracın orjinal ismi Moskvitch -2141 yani Rusyadaki namı diğer ismi ALEKO :)

Fiyat olarak bir şey diyemiyorum ama şöyle demek lazım 7 dolar ile 80 dolar arası edebilir,ama müşteriside zor bir araçtır,Moskvitch -2141lerin aslında harika metal serileride var ama bulmak biraz zor !

Bu konuyu açtığın içinde teşekkür ederim,Rusyada zamanında çok enteresan ve inanılmaz kaliteli modeller üretilmiş,mesela gaz seileri Ukrayda üretilen kamyondan binek otolara kadar güzel araçlar yapılmıi,yada S3A serileri yani fiat 500 bezeri minik arabalar,aslında seri çok,bu hobinin sonuda yok :)

Teşekkür ederim abi.. Senin yorumlaman güzel oldu..
İlan internette.. Anladığım kadarıyla koyduğum fiyat normal.. 3 aşağı 5 yukarı pazarlıkla bir şeyler halledilebilir..
Yeter ki alıcısı çıksın..
1 tanesinin bilinçsiz olduğunu düşündüğüm 3 ilgili var şu anda ama ucuza koparmaya çalışacaklardır büyük ihtimal :lol:

Tekrar teşekkür ederim..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

ÖncekiSonraki

RC Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir