Sergileme Farklılıkları

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: Sergileme Farklılıkları

İletiYazar: ..alper.. » 05 Kas 2010, 21:19

Teşekkürler Serhat ;
Çoğu kişinin önemsediği bir konu yakalamışsın.Benimde sürekli aklımı karıştıran bir konu sergileme ve vitrin seçimi.Buradaki vitrinler genelde diğer insanların ilgisini çekme odaklı olduğu için çoğu zevksiz görünüyor ancak sadece Opel'in gömme vitrin ve ışık sistemini beğendim çünkü göz yormayan bir inceleme fırsatı var gibi görünüyor ancak hala tam olarak budur diyemedim.
Aslında aklımda geçenlerde tv'de yurtdışındaki bir oyuncak sergisindeki vitrin var çok hoşuma gitti.Eski ahşap görünümlü yuvarlak tek cam kapaklı bir vitrin ancak raf raf olmayan sadece kenarlarda ya da ortalarda bölüm bölüm olan raflar mevcut.İnternette bulabilirsem paylaşmaya çalışacağım.
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: srht » 05 Kas 2010, 23:41

Arkadaşlarım&abilerim beğenmenize sevindim.

Burak ben paylaşım yaptım diye yapmamazlık etme.Sonuçta herkes daha kaliteli fotoları görmeyi ister heralde..:)

Serdar abi;klasik oto standına da uğradım.Hatta Cemil abi ile tanıştım.İKOD üyeliği hakkında konuştuk.Otomobilleri inceledim;üyelik forumu aldım.Ayrıca 2 tane de vitrin yer alıyordu..

Erol abi;estağfirullah;bir faydamız dokunduysa ne mutlu..

Alper teşekkür ederim.Sonuçta bu işle uğraşmanın bir sonucu olarak en başta da dediğim gibi 2 sene önce dikkatimi çekmeyen konular şimdi dikkatimi çekiyor.Farklı tarz vitrinler herkesin ilgisini çekeceğinden böyle bir paylaşım yapma gereği hissettim.Ama en çok ta Volvo'nun vitrinini(çünkü arkasında şehir diaroması gibi ışıklandırma var) ve Opel-Peugeot'nun duvara gömme sergileme yöntemini sevdim.Sonuçta alan meselesi bunlar.Herkesin geniş alanı olsa bu kadar;eminim bir bunlar kadar da içimizden bu tarz metotlarla sergileyen çıkar..:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 06 Kas 2010, 01:27

srht yazdı:...Burak ben paylaşım yaptım diye yapmamazlık etme.Sonuçta herkes daha kaliteli fotoları görmeyi ister heralde..:)...

Serhat fuara ilk gidişimde yanımda ağırlık yapmasın diye fotoğraf makinası dahil hiçbirşey götürmedim. Bu hafta içinde tekrardan gideceğim diye hplan yapmıştım ve işte bu seferki gidişimde fotoğraf çekecektim sadece. Vitrin fotoğraflama planım da buna bağlıydı ancak hafta içi iş yoğunluğundan fazla mesaiye kaldım ve çekim yapmak için fuara tekrardan gidemedim. O yüzden bu paylaşım planım sadece hayal olarak kalacaktı ki sen konu açmışsın :good2:
Bu arada Volvo'da çekim yaptığın yer aracın ART ve Güvenlik sistemini anlatan bir simülasyon. Volvo'nun esas vitrini XC90'nın arkasında kalan duvarda yeralıyordu. Bir de Ford'un, Renault'un ve Fiat'ın vitrinlerinda daha önce hiç görmediğim ilginç modeller yeralıyordu, çok hoşuma gittiler.

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: srht » 08 Kas 2010, 06:08

Rica ederim Ali abicim.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Önceki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir