BABAMDAN HATIRA ÇOCUKLUK ANIM

90'lı yıllar öncesi Matchbox / Majorette / Corgi v.b. Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: G.HEPARSLAN

BABAMDAN HATIRA ÇOCUKLUK ANIM

İletiYazar: canomen » 30 Ekm 2010, 15:55

Yıl 1987 Aksaray Langada küçük bir makine atölyemiz vardı hafta sonları rahmetli Babamla atölyeye gelir vakit geçirirdim, en sevdiğim an ise atölyeyi kapattıktan sonra Babamı Sirkeci Tahtakalede oyuncakçıya götürrmek :yol: için ikna etmemdi.Yi ne bir cumartesi günü Babamla atölyeye geldim haftasonları atölyenin biraz ilersine Polonya pazarı kurulurdu envayi çeşit şeyler vardı.Bir ara Babam atölyeden uzaklaştı kısa bir süre sonra yazıhaneye girdi elinde küçük bir kutu vardı ''bu haftasonu hediyeniz küçük bey'' dedi :tey: :cry1:
Babama sarılarak teşekkürlerimi sundum. :hearth: :f: Geçen haftasonu depoyu boşaltırken günyüzüne çıkan küçük afacanları sizinle paylaşmak istedim.Modellerin boyutu hakkında fikir sahibi değilim,12 adet.orjinal kutusu olmadığı için. İşyerinden ayarladığım küçük bir kutuya dizdim hepsini.Modeller diecast değil plastik çek bıraklardan, arkalarında sağa ve sola gitmesi için yön verici yuvarlak bir mekanizma var sağa yada sola yön verdiğinizde model kendi etrafında deli gibi dönüyor ''farenin kendi kuyruğunu kovalamsı gibi'' :grin: .Arabalar zarar görmesin diye hepsini tek tek jelatin kağıdına sarmışım zamanında, açmayada kıyamadım bir tanesi hariç. :lol:

:foto:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için canomen teşekkür aldı- 6:
.alhas., BuRaK-B, Emre E., Kenan Şavklı, ozgurs82, Sertan ÖKTEM
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

Re: BABAMDAN HATIRA ÇOCUKLUK ANIM

İletiYazar: andy1 » 30 Ekm 2010, 16:00

ALLAH c.c Rahmet etsin,huzurla uyusun İnşaALLAH !

Dünyanın en paha biçilmez gerçek modelleri bunlar olmalı,aslında diyecek çok şey var ama,resimler ve cümlelerin her şeyi anlatıyor zaten.

Yüreğine sağlık.

andy1
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 30 Ekm 2010, 22:30

Nur içinde yatsın diyorum kardeşim.

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 30 Ekm 2010, 22:38

Allah rahmet eylesin.
Ben de die-castta babam sayesinde başladım.Beni bu hobiye başlattığı için ona çok minattarım.
Senin için en değerli modellerdir Can abi,eminim.İyi günlerde sergile.
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 30 Ekm 2010, 23:01

Gerçekten çok değerli modeller, Allah rahmet eylesin .

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 31 Ekm 2010, 02:34

Can bu minikleri saklaman ve hele ki poşetleri ile saklaman müthiş olmuş. Benim de Polonya Pazarı'ndan alınma bir sürü oyuncağım olmuştu ki o zaman çocuk olduğum için oynardım ve Rus malı parçalardı. Keşke kıymetini bilseymişim... Ben de Rahmetli babam'la oraya az gitmemiştim; bir ara ailece ayda iki-üç gittiğimiz olurdu. Ev gereçleri, marangoz alertleri; hepsi Rus malı ve dayanıksız ve hatta kullanılmış ve bozuk çıkanları bile olurdu. :lol: Kamaz kamyonlar, Volga binek otomobiller; keza Lada'lar... Hepsi 1/43 ya da çevresi bir ölçekti eminim, çünkü Majorette'lerimden büyüklerdi. Rusça yazılarla bezeli kutularında dururdu ki şu andaki minyatür model-hobi anlayışını, rahmetli babam'dan sonra bana aşılayan ilk modellerdi ve 1991'de, 3. sınıfa giderken, çok severek onlarla haşır-neşirdim... :kamyon:
Sayende nerelere gittik Can ve bu miniklerinin de kıymeti öyle böyle değildir; tahmin edebiliyorum ve özenle saklayacağından eminim. Teşekkürler paylaşımın için.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 31 Ekm 2010, 03:05

Nur içinde yatsın..

Güzel bir konu olmuş Can abi;yüreğine sağlık.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: canomen » 31 Ekm 2010, 18:50

gearbox yazdı:Can bu minikleri saklaman ve hele ki poşetleri ile saklaman müthiş olmuş. Benim de Polonya Pazarı'ndan alınma bir sürü oyuncağım olmuştu ki o zaman çocuk olduğum için oynardım ve Rus malı parçalardı. Keşke kıymetini bilseymişim... Ben de Rahmetli babam'la oraya az gitmemiştim; bir ara ailece ayda iki-üç gittiğimiz olurdu. Ev gereçleri, marangoz alertleri; hepsi Rus malı ve dayanıksız ve hatta kullanılmış ve bozuk çıkanları bile olurdu. :lol: Kamaz kamyonlar, Volga binek otomobiller; keza Lada'lar... Hepsi 1/43 ya da çevresi bir ölçekti eminim, çünkü Majorette'lerimden büyüklerdi. Rusça yazılarla bezeli kutularında dururdu ki şu andaki minyatür model-hobi anlayışını, rahmetli babam'dan sonra bana aşılayan ilk modellerdi ve 1991'de, 3. sınıfa giderken, çok severek onlarla haşır-neşirdim... :kamyon:
Sayende nerelere gittik Can ve bu miniklerinin de kıymeti öyle böyle değildir; tahmin edebiliyorum ve özenle saklayacağından eminim. Teşekkürler paylaşımın için.

Aynı jenarasyondan güzel anılar :hearth: Nur içinde yatsınlar Babalarımız.Bazen hiç ummadığınız yerlerden çok ilginç modeller bulabiliyosunuz.Çocukluktan kalma 5 koli dolusu oyuncağın vardı fakat Annem saolsun taşınırken benim haberim olmadan hepsini telef etti :dash1: teşekkür ederim sıcak yaklaşımın için :sapka: :handshake:
Resim

mesaj için canomen arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 31 Ekm 2010, 19:04

Aradan çok uzun yıllar geçmesine rağmen güzel bir hatıra tekrardan gün yüzüne çıkmış; anıları tazelemiş. Nur içinde yatsın. Senin için manevi değeri gün geçtikçe dahada değerlenecek bir set Can. Güzel anılarla sakla... :f:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 31 Ekm 2010, 19:28

Çok değerli ve manidar. :angel:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Diecastr - Nostalji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir