1:16 GMC FLATBED KAMYON ÇOK GÜZEL AMA..

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

1:16 GMC FLATBED KAMYON ÇOK GÜZEL AMA..

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 26 Ekm 2010, 23:19

Yirmi gün kadar önce çok severek ve ürün bedeli+62 dolar kargo ödeyerek Kanada'dan http://www.collectablediecast.com adlı koskoca siteden satın aldığım kamyonum bu gün elime geçti..koydukları kutuya zor kamyonu sıkıştırmışlar ve hiç desteklememişler..sanırım yolculuğu sırasında sıkışıp plastik şasesinden kırıldı..durumu yazdım ancak iyi paketlediklerini ve her kırılan ürünün yenisini yollayamayacaklarını yazmışlar..bir de tamir etmemi tavsiye etmişler..hakettikleri cevabı yazdım ama bakalım ne derler..paypal a şikayet işe yarar mı bilmem ama onu da deneyeceğim..bari bir kısmını üstlenseler zararın..yurt dışı internet alımlarında bu yaşadığım ilk değil..tabi çözen de vardır ama ebay da deartoy ile de yaşamıştım bu sorunun benzerini..hatta gmp nin hem sitesinden hem de facebook hesabından chevelle min yamuk ön tamponunu göndermelerini istedim ama cevap bile vermediler..
Resim
Resim
Resim
Resim
En son Bülent Aydoğan tarafından, 19 Oca 2014, 01:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Alperen Keskin
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

Re: 1:16GMC FLATBED KAMYON ÇOK GÜZEL AMA..

İletiYazar: srht » 26 Ekm 2010, 23:39

Geçmiş olsun Bülent abi.Doğrusu sinirlenmemek elde değil.İnsan adam akıllı bir paket yapıp ta öyle yollar şu modeli..Ne kadar çözüm olur bilmiyorum ama güçlü bir yapıştırıcı gerekiyor gibi sana..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 26 Ekm 2010, 23:44

Merhaba ,

Rengi de çok güzelmiş modelin. Büyük firmalar üçe beşe bakmaz aslında , en azından bir sonraki alışverişe indirim-hediye model vs gibi birşey yapabilirlerdi. Kargodan teslim aldığım kyosho nun aynaları kopmuştu ve kutusu delik geldi , tek köpüğü yoktu . Eşimle aynaları yapıştırdık , rengi süper olduğu için baş ucu modelim oldu bir süre hatta :) indirim teklif ettim , kabul ettiler . Modelin yarısı değerinde indirim yaptılar bir sonraki alışverişte.Paypal a da şikayet etmek işe yarayabilir, 30 günlük süresi var sanırım şikayet için .Başka bir paypal alışverişimde 1 hafta bekledim firmayı , en sonunda modelin ellerinde olmadığını site itiraf edince model bolluğundan yararlanıp eş değer başka bir ürün almıştım.Diğer bir yaşadığım sorunda ise yine kyosho kutusu delik geldi , firma ''model zaten indirimdeydi , modelde sorun yoksa elimizden bişey gelmez'' dedi , tabii ki o siteden son alışverişim oldu.Elimdeki modellerden rengi en güzel olanlarından biri tekrar karşınızda ..

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Umarım aynı durum tekrar başınıza - başımıza gelmez ..

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 26 Ekm 2010, 23:51

Abi geçmiş olsun buna çok üzüldüm kamyon güzel ama yollayan firmada iş yok işlerini adam akıllı yaptıklarını sanıyorlar görüntüde olduğu gibi. Çift katmanlı yapıştırıcı öneririm bu konuda belli bile olmuyor. Bazı yapıştırıcılar var ne yaparsan yap belli ederler çift katmanda öle bir sorunla karşılaşmadım.
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Ekm 2010, 00:31

Bülent Abi çok geçmiş olsun, inan çok üzüldüm. Harika bir modelmiş :sad1:
Bahsettiğin firmadan Devrim Abi zamanında alışveriş yapmıştı ve çok iyi paketleme yaptıklarını söylemişti. Ancak senin paketi görünce çok şaşırdım; 1:24 Bburago kolisine koymuşlar vede hiç köpük vs. ile destekleme gereği duymamışlar :shocked2:
Kanada insanı bir garip, ben ABD'den alışverişe şaşmayın derim. İnşallah Paybal'a başvurunun bir yardımı dokunur.
Bu arada tamir konusunda yardımcı olabilirim :call:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 27 Ekm 2010, 00:34

BuRaK-B yazdı:Bülent Abi çok geçmiş olsun, inan çok üzüldüm. Harika bir modelmiş :sad1:
Bahsettiğin firmadan Devrim Abi zamanında alışveriş yapmıştı ve çok iyi paketleme yaptıklarını söylemişti. Ancak senin paketi görünce çok şaşırdım; 1:24 Bburago kolisine koymuşlar vede hiç köpük vs. ile destekleme gereği duymamışlar :shocked2:
Kanada insanı bir garip, ben ABD'den alışverişe şaşmayın derim. İnşallah Paybal'a başvurunun bir yardımı dokunur.
Bu arada tamir konusunda yardımcı olabilirim :call:

nasıl :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: srht » 27 Ekm 2010, 02:35

Bu arada şimdi dikkatimi çekti.Kasanın tabanı gerçek ahşap mı?
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 27 Ekm 2010, 02:39

srht yazdı:Bu arada şimdi dikkatimi çekti.Kasanın tabanı gerçek ahşap mı?

yok değil..bu arada ben de japonla ypıştırdım ama az yüklensem kırılır..Kenan'ın tavsiyesi kama saplayacağım..
Resim
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan teşekkür aldı- 2:
bigshark, Emre E.
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Alperen Keskin » 27 Ekm 2010, 03:11

Kardeşim çok üzücü bir durum bu; ama her şeyin sonu değil. Bugün Amerika'dan döndüm ve oradan aldığım modellerimin iki tanesi valizde gelirken kırılmış; üstelik etrafını desteklememe ve üstüne 'kırılacak eşya' etiketi yapıştırmama rağmen. Ben de senin gibi Highway 61'in bir modelini aldım: 1940 Ford Flatbed Truck. Fakat valiz açıldığında kasa bölümü gövdeden ayrılmıştı. Babamın da yardımıyla japon yapıştırıcısıyla yapıştırdık. Şimdi sonucu bekliyorum. İnşallah durum iç açıcı olursa fotoğrafları paylaşacağım. Senin modeline de japon yapıştırıcısı yeterli olur diye düşünüyorum. Eğer olmazsa alttan demir çubuklarla beraber yapıştırmayı deneyebilirsin. Kolay gelsin :)
Resim

mesaj için Alperen Keskin arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Alperen Keskin
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen Keskin
1/18 Model Sayısı: 91
Toplam Model Sayısı: 103
Rep Puani: 145
Alperen Keskin rep puani yok

İletiYazar: chrono » 27 Ekm 2010, 07:09

Geçmiş olsun hocam.ürün böyle turuncu bir güzelliğin başına gelenlere...
bu hasar sıkıntısı sanırım hw61de oluyor sıklıkla benim de şu ana kadar bir modelim hasar geldi o da hw..ancak resimlerden gördüğüm kadarıyla durumu düzeltmiş gibisin umarım başka sorun çıkmaz eline sağlık..

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 27 Ekm 2010, 07:58

Ah yazık ya, insan diyecek laf buluyor ama ağzından çıkmıyor bu tür durumlarda. :@
Problemin üstesinden gelebildiğine sevindim. Kenan'ın tavsiyesi üzerine kama saplamak doğru olacaktır.
Güzel ve süper bir model. Keyifli seyirler... :good2:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 27 Ekm 2010, 08:54

Cok uzuldugumu ben de belirtmek isterim, ama maalesef bu tur problemler olabiliyor, adamlarin bu ise kulak verip durumu duzeltmesini bekliyorum.Ama Kamyon cok guzel, uzaktan bakinca uzun yillar Karayollari'nda hizmet eden GMC'lere benzettim.Ama son resim ( uzerinde Massey Ferguson ve arkasinda romork takili olan) olayi bence bitirmis, harika gozukuyor.. Tamirat simdilik iyi gibi, belki daha kuvvetli bir yapistirici ile tekrar deneyebilirsin.
:good2: :bravo: :bravo: :+1: :+1: :celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: Freak » 27 Ekm 2010, 09:53

Bülent abi modele yüklen ayır ikiye :).Şase'yede ince işcilikle 2 tane delik aç karşılıklı ince ve içine metal çubuklar sabitle bas japonu.Bekle iyice kurusun ince bi zımpara atarsın olmadı hafifte paslımsı bişeyler olur orda :).
Resim
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

Sonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir