MODEL CENNETİNE ZİYARET

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: MODEL CENNETİNE ZİYARET

İletiYazar: Emre E. » 23 Ekm 2010, 11:56

canomen yazdı:
Emre ERBASAR yazdı:Başlığı görünce, dedim ki, biri Deniz abi'yi ziyarete gitmiş. :lol: :nazar:
--
Gerçekten tam bir model cenneti.
Yaşanılan her anda birbirimizi düşünüp, paylaşımlar yapmamız ne kadar da güzel değil mi...
Teşekkürler Can. :good2:

Teşekkür ederim Emre abi.bu hobynin en sevdiğim yanıda paylaşım, fikir alışverişi,yardımlaşma, samimiyet.Forumun bir üyesi olmaktan büyük keyif alıyorum gerçekten iyiki varsıznız :handshake: :cry1:

O senin güzelliğin Kardeşim, teşekkürler... :f:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 23 Ekm 2010, 12:11

Harika bir paylaşım ve bende aradığımı buldum :yeah: Otobüsler Travegolar ın ölçeği nedir üretici kim? oradki tüm modeller otobüs haricindekiler benim elimin altındada ma otobüslere bittim onları alıp beyaz yapmak lazım otobüsler hakkında biraz bilgi almak isterim
keşke o kadar model arasıdna brizada bmw modeli görebilseydik :) Hep süpercarlar çoğunlukta oluyor bu üreticilerde
Resim

mesaj için Rallyci arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: canomen » 23 Ekm 2010, 12:24

Rallyci yazdı:Harika bir paylaşım ve bende aradığımı buldum :yeah: Otobüsler Travegolar ın ölçeği nedir üretici kim? oradki tüm modeller otobüs haricindekiler benim elimin altındada ma otobüslere bittim onları alıp beyaz yapmak lazım otobüsler hakkında biraz bilgi almak isterim
keşke o kadar model arasıdna brizada bmw modeli görebilseydik :) Hep süpercarlar çoğunlukta oluyor bu üreticilerde

Birolcum resimdeki otobüsler metal değil plastik fakat ön orta kapı açılıyor, tavan havalandırması açılıyor, bagaj bölümleri açılıyor ve en ilginci ise motor bölümü açılıyor plastik olmasına rağmen motor detayı beni çok şaşırttı. :shocked2: :yeah: sağdaki otobüslerin ölçeği sanırım 1/43 diğeri ise 1/32 den büyük gibi.Bmw konusunda seninle hem fikirim maistonun klasik bilinen bmw modelleri vardı.beni en çok sinir eden şey ise Burago'nun modeller üzerindeki kaliper anlamsızlığı dıamond edition olarak çıkardığı modellerde kaliper yok örneğin lambonun reventon modelinde bmw modellerinde... :dash1: bu unsur Burago'yu gerilere itiyor bence :n:

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

İletiYazar: Halil Kendirli » 23 Ekm 2010, 16:12

Çeşit çok fazla hayran kaldım mağazanın adını ve adresini verirseniz sevinirim.

Halil Kendirli
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Eran » 23 Ekm 2010, 16:25

Abim eline koluna ayağına sağlık .. Üşenmeyip bizlerle paylaştın bu güzellikleri .. Markası, üreticisi ne olursa olsun, hobime dair nerede ne görürsem göreyim hep onları oralara getirenlere kendi arka planımda teşekkür etmişimdir .. Burada görenlerin gözlerinin aşina olduğunu düşünüyor ve hobimizin de bu şekilde gün geçtikçe yayıldığını, geliştiğini düşünüyorum .. :sapka:
Resim

mesaj için Eran arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: canomen » 23 Ekm 2010, 17:26

Eran yazdı:Abim eline koluna ayağına sağlık .. Üşenmeyip bizlerle paylaştın bu güzellikleri .. Markası, üreticisi ne olursa olsun, hobime dair nerede ne görürsem göreyim hep onları oralara getirenlere kendi arka planımda teşekkür etmişimdir .. Burada görenlerin gözlerinin aşina olduğunu düşünüyor ve hobimizin de bu şekilde gün geçtikçe yayıldığını, geliştiğini düşünüyorum .. :sapka:

Teşekkür ederim sevgili kardeşim,her japon model gördüğümde aklıma sen geliyosun.yüreğine sağlık Delikanlı kardeşim. :friends:
Resim

mesaj için canomen arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eran
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 23 Ekm 2010, 19:31

Ellerine sağlık Abi,

Bende otobüslere bayıldım vallahi :lol:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 23 Ekm 2010, 21:23

Hayallerimin buluştuğu yer. :smile: Harika bir mağazaymış.Paylaşım için teşekkürler.
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/18 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 23 Ekm 2010, 23:23

canomen yazdı:
goldmember yazdı:Askerliğimi İstanbul'da yapmıştım ve hafta sonları izine çıktığımda zaman geçirecek yer bulamazdım (33 yaşında yaptığım için kafelerde parklarda diğer genç asker aktivitelerini yapamıyordum :lol: :lol: ) O zamanlar diecast tutkusu hatta bilgisi olmadığı için Koç müzesini gezmek alışkanlıklarım arasına girmişti... Ah!! ozamanlara dönsem de bu mağazaları gezmek mümkün olsa... Paylaşımın için teşekkürler.

Sertan bey uygun bir zamanınızda İstanbul'a bekleriz :yol: beraber gezeriz.Büyük keyif duyarım :smoke1:

Benimde çok istediğim bir yolculuk :yol: İstanbul'a gelmek!. Kısmetse 3-4 ay içerisinde oradayım. Benim içinde büyük bir zevk olur. Çok teşekkür ederim. Düşünmeniz bile beni mutlu etti. :happy:
Resim
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

İletiYazar: canomen » 24 Ekm 2010, 13:07

Ali SAMANGÜL yazdı:Can kardeşim ;
Tam bir görsel şölen oldu kardeşim.Ellerine deklanşörüne sağlık güzel kareler vardı bi ara otobüslere gözüm takıldı acaba dedim ama neyse :lol: güzel paylaşımın için teşekürler.

Ali abi gel sana İstanbul'dan bir otobüs alalım, üzerinede AliCan seyahat yazalım; iş ortaklığı :handshake: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: sherpa » 24 Ekm 2010, 13:11

magazanın yerını ogrenmek mumkun olabılırmı otobusler cok guzel gorunuyor
Resim
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 24 Ekm 2010, 17:05

:shocked2: Sağ tarafta ucundan görünen otobüslerden istiyorum ya şok oldum

Adresi verirmisiniz yada Rica etsem Bana Bir tane Travego gönderirmisiniz. Kocaeliden oraya gitmek zaten yarı bir model parası tutacak.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 24 Ekm 2010, 21:02

Konu başlığını görünce, ben de Deniz Hocam' a bir ziyaret oldu düşüncesi ile açtım... :lol:
İki aydır, iş yoğunluğumdan dolayı her hangi bir mağaza gezememiştim, dün Toyzz' a gittiğimde de terapi gibi gelmişti ve onun üzerine de bu güzel paylaşımla, şimdilik gezme hevesimi tamamlamış oldum... :lol: :y: :f:
Ellerine sağlık kardeşim. :drinksb:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16911
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

ÖncekiSonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir