Mercedes-Benz S320 [W140] - Norev

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Mercedes-Benz S320 [W140] - Norev

İletiYazar: srht » 20 Ekm 2010, 19:25

Merhaba arkadaşlar.Alsam mı,almasam mı diye tereddüte düştüğüm ve sizlere de danıştığım W140 kasa S320 bugün elime ulaştı.Doğrusu modeli aldığıma pişman da değilim ama o kadar mutlu da değilim garip bir şekilde.Bunların hepsinin de nedenlerini yazacağım.Sizlere güzel bir inceleme sunmak istiyorum.Çekimlerim içinse şimdiden özür dilerim;çünkü yaklaşık 1 saat önce çekim yaptım odada ve o kadar da güzel çıkmadı fotolar.Tıpkı 600 Pullman paylaşımımda olduğu gibi.Günışığının yani dış mekan çekimlerinin faydasını daha iyi anladım şimdi..

1:18 Norev Mercedes-Benz S Klasse (W140) / Nam-ı diğer bizde Susurluk Kasa.. :wasntme:

Doğrusu modeli aldığımda yaşadığım hissi yukarıda yazdım.Modelin kalıbı gayet güzel.Bilhassa boyası bana göre gerçekten kaliteli.Çünkü "Antrazit Koyu Gri" olarak tabir edilen(gerçeğinde) renk kullanılmış.Yani tam siyah değil;metalik;hafiften siyaha kaçan bir renk.Metalik olmasını ise dezavantaja dönüştürmemiş üretici firma.Boyanın içindeki simler ölçekle uygun orantıda.Yani simler ancak dikkatli bakıldığında belli oluyor.Bu da modelin kalıbının düzgün olmasıyla beraber sevdiğim 2.yönü.

Ön farlar ve arka stoplar ise sahip olduğum diğer Norev 560SEL'in tam tersine ufacık nokta dahi yok ve bu da artı kazandırıyor modele.Işık grubunda tek noktacıklar çamurluk sinyallerinde yer alıyor.O da normal.

Modelin üzerindeki panjur olsun,tampondaki olsun,kapılarda ve çıtalarda yer alan nikelaj grubu olsun hepsi de başarılı.Öyle çıkacakmış gibi bir his yok(özellikle çıtalardakinde).Model;dış kısımda yer alan küçük detaylarıyla göze hoş geliyor.Mesela ön far grubundaki silecekler.(560SEL'de bunlar farlarla aynı renkti;cam renginde.O yüzden bu modelde siyah yapmışlar ve daha iyi olmuş.)Ön-arka tamponda yer alan park sensörleri iyi işlenmiş.Ayrıca jantlardaki bijon yatakları-bijonlar yine 560SEL'e göre daha gerçekçi yapılmış.

Dış kısım genel olarak başarılı.Ön panjur ise maalesef geçirgen yapıda değil;bir de arka egzos uçları olması gerekenin aksine çok aşağıya bakıor ve dışarıda bir görünüm sunuyor.

Kaputtaki yıldıza ise büyük ölçeklenmiş gibi bir görünümsunuyor demiştim daha önce incelediğim fotolarında.Fakat modelde öyle değil.Tam orantılı bir şekilde yapılmış yıldız.Ama eksik bir yapıda.Çünkü bu modellerde yıldızın altındaki dairesel alanda mavi tana üzerine çelenkle bereber Mercedes-Benz yazısı oluyor ve bunda yok.O kadarcık da olmayıversin diyebilirsiniz;elbette ben de oraya yazı yazmalarını beklemiyordum ama dairesel alanı hafiften maviye boyayıp o görünmü verebilirlerdi.

Kaput altı ise vasat.Tam da Norev'in sevdiği gibi diyebilirim.Orijinalinde motor gerçekten de böyle plastik kapak altında saklı olduğundan motor namına hiçbirşey göremiyoruz.Üstüne bir de vasat işçilik ürünü plastik eklenince doğrusu kaput altını izlemek pek te zevkli değil bana göre.Kaput altında göze hoş gelen tek şey(bana göre) kırmızı uçlu yağ çubuğu.Sanırım kırmızı olmasından gerek..:)

Bagaj halı kaplı.Bagaj kaputunda ayrıca üçgen reflektör yer alıyor.Fakat motor ve baj kaputunu it dirseği şeklinde açılma sistemiyle yapmış üretici firma ve motor kaputu da maalesef çok dar bir açılma mesafesine sahip.

Kapılar ise Aa misali açılıp kapanıyor.

İç mekan ise yine fotolarda gördüğüm gibiydi.Yani pek bir ümidim yoktu.Aynen de beklediğim şey gerçekleşti.Olabildiğine geçiştirilen bir iç mekana sahip model.Sahip olduğu tüm aksesuarlar vs. var ama pek te uğraşılmamış yapılırken.Sadece koltukların bej renkli olması hoşuma gitti diyebilirim.Onun haricinde konsol plastiği filan çok aşırı şekilde belli ediyor kendinin plastik olduğunu.Biraz daha detaylı çalışabilirlerdi halbuki..

Son olarak modelin bir diğer artısından da bahsedeyim.Aynı 560SEL'de olduğu gibi bu da çalışan süspansiyon sistemine sahip.

Kısaca böyle..Doğrusu koleksiyona genç bir klasik daha girmiş oldu bu vesile ile..Ama dediğim gibi modeli aldığıma pişman da değilim;aman aman mutlu da değilim. :think:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Olabildiğince detayları göstermeye çalıştım ama yine de o kadar güzel çıkmadı fotolar.Umarım faydalı bir inceleme olmuştur. :sapka:
En son srht tarafından, 20 Ekm 2010, 20:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 3:
G.HEPARSLAN, REVOLUTION, sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: Mercedes-Benz S320 [W140] - Norev

İletiYazar: sherpa » 20 Ekm 2010, 19:29

serhat hayırlı olsun cok guzel gorunuyor yıldızı jantları cok guzel.bagajıda cok ılgınc ve guzel
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 20 Ekm 2010, 19:37

Şık ve güzel bir Mercedes.Koltuk renkleri dediğin gibi çok yakışmış. İyi günlerde sergile:smile: :drinksb:
Resim

mesaj için atesoglu arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 20 Ekm 2010, 19:39

Bence gayet güzel bir model.Tam bir klasik. :smile: İyi günlerde sergile,Serhat abi. :nazar:
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: srht » 20 Ekm 2010, 19:59

sherpa yazdı:serhat hayırlı olsun cok guzel gorunuyor yıldızı jantları cok guzel.bagajıda cok ılgınc ve guzel

Teşekkür ederim Bilgi abi.Dediğin gibi yıldız ve jantlar güzel.Özellikle jantlar 560SEL'e göre daha gerçekçi olmuş bu modelde.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: srht » 20 Ekm 2010, 20:00

atesoglu yazdı:Şık ve güzel bir Mercedes.Koltuk renkleri dediğin gibi çok yakışmış. İyi günlerde sergile:smile: :drinksb:

Teşekkür ederim Ateş abicim.Zaten iç mekanda en çok kullandıkları rengin tonu hoşuma gitti. :wasntme:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 20 Ekm 2010, 20:03

Hardblack yazdı:Bence gayet güzel bir model.Tam bir klasik. :smile: İyi günlerde sergile,Serhat abi. :nazar:

Teşekkür ederim Sinan'cım.Alımlı bir genç klasik..
:good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 20 Ekm 2010, 20:20

Serhat yapma be yahu! Vallahi ben bu aracın gaye de iyi yapılmış olduğunu gördüm fotolardan. Özellikle senin bu fotolara bakınca! :tmi: Genelde ben fotolarda bir modelden hoşlanınca, 1/1 elimde incelediğimde bayılırım ve beni çok etkiler. Eminim bunda da öyle oalcak. İç mekana birazcık haksızlık ediyormuşsun gibi geldi bana :smile5: yani iç mekanda o mavun görünümü vermeye çalıştıkları (direksiyon, kapılar, konsol) yerler hariç gayet de başarılı geldi bana. İç mekanda bir de kapı eşiğinin üstündeki yazı çok kaba kaçmış; gerçeği nasıl acaba! Merak ettim... Motor konusunda, özellikle ön panjurun örttüğü kısmın bulunduğu yer (kornaların ve danın bulunduğu yer) aşırı derecede geçiştirilmiş gibi geldi buradan. Ama bunun dışında Serhat; modeli görünce vaayy dedim inan. Gerçekten Norev W126'dan bazı dersler almış belli ki. Çok çok beğendim ve gerçekten 1/18 Mercedes-Benz biriktirenlerin gözü aydın desem yeridir. Çok beğendim aracı. Bir gün dışarıda çekim yaptığında da bu müthiş güzellik inanılmaz çıkacaktır. Bu kadar şaşırtıcı derecede çabuk edindiğin için de ayriyeten tebrikler. Fotolar da gayet yeterli, canını sıkma. Ama güneşli bir dış mekan çekiminde bu aracı görmek isteriz. Ellerine sağlık ve tebrikler seçimin için... :good2:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 20 Ekm 2010, 20:29

Teşekkür ederim Kenan abicim.İç mekanda canımı sıkan kısım zaten senin de altını çizdiğin kısımlar.Özellikle konsol ve bunun devamında olan yerler(kapı döşemeleri filan) ahşap görünümde oln kısımlar hariç olabildiğine sıradan.Sanırım bunda ren olarak gri seçiminin de etkisi var.Siyah olsa eminim bu gördüklerim daha arka planda kalacaktı ve böylece daha hoş gelebilirdi gözüme.Ama bunda firmanın yapacağı yine birşey yok.Sonuçta konsol gerçekte de bu renkten ve derimsi bir maddeden imal edilmiş.O maddeyi de yapamayacaklarından(?) ötürü plastik kullanmışlar.Gri renk te olunca sonuç ortada.Onun haricinde iç mekanda en çok döşemelerde kullandıkları renkleri beğendim.Yoksa modelin iç mekanında sahip olduğu tüm aksesuarlar vs. hepsi de var modelde ama hepsi de var olmasına rağmen kimisi gayet iyi kimisi yetersiz..Kapılarda koltuk ayarlarının olduğu düğmeleri de dekal olarak basmışlar ve o mesela çok hoşuma gitti.Keza teyp-klima da öyle.Başarılı.Ama konsol (bana göre) saydığım nedenlerden ötürü böyle..:)

Fakat şu da var.4 kapının 4'ü de 560SEL'de olduğu gibi "şak" diye açılıp kapanıyor.Bu yönden çok güzel.Ama bagaj ve motor kaputu da yine aynı 560SE'de olduğu gibi zor açılıp kapanıyor.

Beğendiğine sevindim.Şaşırtıcı derecede çabuk edinmem ise;sanırım bu modeli hem isteyip hem istememem ama yine de merakıma yenik düşüp almamdandır..:)

Bir dış mekan çekimi de yapacağım müsait bir zamanda.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: keremgurel » 20 Ekm 2010, 20:45

Serhatcım öncelikle bu güzel seçimin için can-ı gönülden tebrik ederim.Önerilerimizi dikkate alman çok iyi olmuş.Ben S serisini tamamlamanı bekliyorum açıkçası.
Model için tek yazabileceğim sahip olmayı heyecanla bekliyorum...
Resim

mesaj için keremgurel arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 20 Ekm 2010, 20:48

Serhat yok; tam tersi... Şöyle ki, iç mekanın ahşap görünümü vermeye çalıktıkalrı yerleri beğenmediğimi yazdımyani baskı print olduğu anlaşılıyor ve rengi pembe gibi çıkmış; belki fotodandır ama geri kalan kısmı beğendim. Yani direksiyon, konsol ve devamı, kapıdaki dalgalı dana derisi kaplamalar... Hepsi hoş geldi ve benim gözüme batmadı. İç mekanda eşiklerdeki Mercedes-Benz yazıları garibime gitti o kadar. Ama model müthiş. Dış görünümde zerre kusur yok. Arka tekerlere biraz German Style müdahalesi yapabilirsen daha iyi olacak gibi geliyor sadece. W108 300 SEL gibi biraz eğimli kaçmış. Çok çok hafif bir içe eğimden bahsediyorum ama; yoksa german Style'ın bire bir aynı uygulaması değil. Mutlu günlerde sergilemen dieklerimle Serhat; ilk buluşmada bu araçla W126'yı bir getirirsin artık zahmet olmazsa. :whistle:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 20 Ekm 2010, 20:54

Kerem abicim teşekkür ederim.Sanırım S Serisi bu gidişle dediğin gibi olacak..Ama W128 Ponton kasa S Serisi yok.Nitekim ara kasalardan olan W220 kasayı da gördüm;vasat bir görünüme sahip.Eksikli bir tema olacak gibi.. :wasntme:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 20 Ekm 2010, 20:58

Kenan abi sanırım fotodan ötürü öyle çıkmış;ahşap alana gerçekten de ahşap görünümü verilmiş.Tabi dekal yardımıyla..Kalıp;boya ise gerçekten güzel dediğin gibi.

Arka tekerleklere müdahale ilk etapta benim de aklıma geldi ama süspansiyon sistemi hareketi olduğundan nasıl yapılacak onu bilmiyorum açıkçası.

Modeli elbette getiririm buluşmaya;sanırım canlı gördüğünde daha da hoşuna gidecek.Bir kritiğini yaparız..:)Yalnız W126 burada(İstanbul'da) değil.Memlekette duruyor..:(
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 25 misafir