Mercedes Benz S-Class (Maisto)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Mercedes Benz S-Class (Maisto)

İletiYazar: sui_cast » 15 Ekm 2010, 19:14

Yakın zamanda halı uygulaması yapmışken; patron sınıfı tek aracım olan Maisto üretimi Mercedes Benz S-Class modelini; vidalarını takıp yerine koymadan fotoğraflamak istedim..
İyi seyirler..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son sui_cast tarafından, 15 Ekm 2010, 19:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

Re: Mercedes Benz S-Class (Maisto)

İletiYazar: Serdar Gökhan » 15 Ekm 2010, 19:15

Model güzel içinide döşedin ayrı bir hava kattı modele güle güle seyirle :y:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 22
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 15 Ekm 2010, 19:18

Güzel olmuş kardeşim eline sağlık diyorum. :y: :y: :y:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 15 Ekm 2010, 19:25

Serdar Gökhan yazdı:Model güzel içinide döşedin ayrı bir hava kattı modele güle güle seyirle :y:

Teşekkür ederim.. :handshake:

MAKOSHARK yazdı:Güzel olmuş kardeşim eline sağlık diyorum. :y: :y: :y:

Sağolasın abicim :sun:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: tansukoc » 15 Ekm 2010, 19:36

Mercedes olsun welly olsun, motormax olsun, maisto olsun...
Yıldızı olsun plastik olsun.

güzel çok güzel...

:+1:
Resim

mesaj için tansukoc arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
tansukoc
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tansu KOÇ
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 10
Rep Puani: 135
tansukoc rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 15 Ekm 2010, 19:37

tansukoc yazdı:Mercedes olsun welly olsun, motormax olsun, maisto olsun...
Yıldızı olsun plastik olsun.

güzel çok güzel...

:+1:

Teşekkür ederim.. Ben de bazı araçların modellerinin hangi üretici tarafından yapılırsa yapılsın güzelliğinden bir şey kaybetmediğini düşünenlerdenim.. :handshake: :sun:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: BuRaK-B » 15 Ekm 2010, 19:55

Bahadır detay isteriz... :tey:

Bu model bu rengiyle bende olsa kesinlikle taba rengi halıfleks uygulaması yapıp, Tamiya marka taba rengi spreyle de koltukları, torpido altını ve kapı içlerini boyardım. Tabi benimki sadece şahsi görüşüm. Senin uygulamandaki renk kombinasyonu da çok iyi uyum sağlamış hatta bu renk tonunda dc-fix nasıl buldun merak ettim. Hiç yoktan iyidir emek harcayıp ortaya çıkarn görüntünün keyfi paha biçilemez... :bravo:

Bu arada Bahadır o lastikleri at çöpe gitsin, ben hiç memnun değildim ve geçenlerde de değiştirdim. Sana güzel bir Bridgestone, Nokian veya Cooper falan bulalım şöyle en konforlusundan :wink1:

Keyifle seyret bu patronu... :+1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: keremgurel » 15 Ekm 2010, 20:06

Aynı rengine bir zamanlar sahip idim.Sonrasında ince bir istihbarat çalışması ile siyah renginin İstanbul Koluman Oto'da olduğunu öğrenince bizzat yönettiğim mini operasyon ile siyahını vitrinime yerleştirdiği bir model.Şimdi bu rengini görünce mini operasyonu ve bu modeli ne kadar çok sevdiğimi hatırladım.
Bir takım kalıp hataları olup kapıları tam oturmuyor olsa da, ön panjuru ve farları beni ağlatacak derecede üzse de gerçeğinin ağıbaşlılığından hiçbir şey kaybettirmeyen heybetli estetik duruşuna hayran olduğum bir araç olduğu için bu hatalarını yanında durduğu AA üretimi w221 kasa S sersinin yanında tüm sırıtmalarına rağmen görmezden geliyor ve şefkatle bağrıma basıyorum.
Paylaşım için çok teşekkürler.
Resim

mesaj için keremgurel arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 15 Ekm 2010, 20:11

Modelin çok güzel,Bahadır abi.İyi günlerde sergile. :nazar:
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 15 Ekm 2010, 23:00

Bahadır abi güle güle sergile rengi çok güzelmiş.

Akın AYDIN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 15 Ekm 2010, 23:20

Bazı Maisto'lar söz konusu olunca durum farklı oluyor ki bu S Serisi de onlardan biri. 996 Carrera 4S, Hummer H1, bu ve aklıma gelmeyen bir kaç model daha var... Maisto gerçekten iyiydi. Çok koyu bir yeşili bende de vardı ve kapısının kapanış sesi bile hala kulaklarımda ki neredeyse 12 yıl önceden bahsediyorum... Paylaşım için çok teşekkürler, iyi geldi...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 16 Ekm 2010, 00:51

BuRaK-B yazdı:Bahadır detay isteriz... :tey:

Bu model bu rengiyle bende olsa kesinlikle taba rengi halıfleks uygulaması yapıp, Tamiya marka taba rengi spreyle de koltukları, torpido altını ve kapı içlerini boyardım. Tabi benimki sadece şahsi görüşüm. Senin uygulamandaki renk kombinasyonu da çok iyi uyum sağlamış hatta bu renk tonunda dc-fix nasıl buldun merak ettim. Hiç yoktan iyidir emek harcayıp ortaya çıkarn görüntünün keyfi paha biçilemez... :bravo:

Bu arada Bahadır o lastikleri at çöpe gitsin, ben hiç memnun değildim ve geçenlerde de değiştirdim. Sana güzel bir Bridgestone, Nokian veya Cooper falan bulalım şöyle en konforlusundan :wink1:

Benim gibi üşengeç ve beceriksiz bir adamın bu kadarını yaptığına şükret bence :grin:

Sen dunlop iyi değil diyorsun bir de benim Lassa'dan neler çektiğimi düşün :x:

tankutati yazdı:Böyle eski üretim maistoları görmek çok keyifli. Fotoğraflarda güzel :smile: Yanlış hatırlamıyorsam 97-98 yılıydı modele ilk başladığım zamanlar. Bir sürü maistom vardı 1/18. Eski üretimlerde o zamanlar için hiç fena sayılmazdı. O günlere döndüm. Paylaşım için teşekkürler :smile:

Benim modelcilikte mazim çok değil ancak; eskileri bilenlerden güzel şeyler duymak başka oluyor.. :y:

keremgurel yazdı:Aynı rengine bir zamanlar sahip idim.Sonrasında ince bir istihbarat çalışması ile siyah renginin İstanbul Koluman Oto'da olduğunu öğrenince bizzat yönettiğim mini operasyon ile siyahını vitrinime yerleştirdiği bir model.Şimdi bu rengini görünce mini operasyonu ve bu modeli ne kadar çok sevdiğimi hatırladım.
Bir takım kalıp hataları olup kapıları tam oturmuyor olsa da, ön panjuru ve farları beni ağlatacak derecede üzse de gerçeğinin ağıbaşlılığından hiçbir şey kaybettirmeyen heybetli estetik duruşuna hayran olduğum bir araç olduğu için bu hatalarını yanında durduğu AA üretimi w221 kasa S sersinin yanında tüm sırıtmalarına rağmen görmezden geliyor ve şefkatle bağrıma basıyorum.
Paylaşım için çok teşekkürler.

Eski Mercedes'çilerden bile teşekkür aldım ya helal olsun bana :handshake:

Hardblack yazdı:Modelin çok güzel,Bahadır abi.İyi günlerde sergile. :nazar:

Akın AYDIN yazdı:Bahadır abi güle güle sergile rengi çok güzelmiş.

Daha güzelleri sizlerin olsun gençler :y:

gearbox yazdı:Bazı Maisto'lar söz konusu olunca durum farklı oluyor ki bu S Serisi de onlardan biri. 996 Carrera 4S, Hummer H1, bu ve aklıma gelmeyen bir kaç model daha var... Maisto gerçekten iyiydi. Çok koyu bir yeşili bende de vardı ve kapısının kapanış sesi bile hala kulaklarımda ki neredeyse 12 yıl önceden bahsediyorum... Paylaşım için çok teşekkürler, iyi geldi...

Her üretici gibi Maisto da bazen kendini aşan ürünler çıkartabiliyor..
Ahh biraz daha özenselermiş bazı şeylere.. Gerçi o zaman da adı Autoart, Kyosho falan olurdu öyle değil mi :quest: :smile:

Hepinize fotoğraflarıma ve modele verdiğiniz değerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim..
:sun:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Ekm 2010, 01:17

sui_cast yazdı:
BuRaK-B yazdı:Bahadır detay isteriz... :tey:

Bu model bu rengiyle bende olsa kesinlikle taba rengi halıfleks uygulaması yapıp, Tamiya marka taba rengi spreyle de koltukları, torpido altını ve kapı içlerini boyardım. Tabi benimki sadece şahsi görüşüm. Senin uygulamandaki renk kombinasyonu da çok iyi uyum sağlamış hatta bu renk tonunda dc-fix nasıl buldun merak ettim. Hiç yoktan iyidir emek harcayıp ortaya çıkan görüntünün keyfi paha biçilemez... :bravo:

Benim gibi üşengeç ve beceriksiz bir adamın bu kadarını yaptığına şükret bence :grin:

Sen dunlop iyi değil diyorsun bir de benim Lassa'dan neler çektiğimi düşün :x:

Estağfurullah ne beceriksizliği; şu yaptığını çoğumuz yapamayız yada elimize yüzümüze bulaştırırız. Ben sadece şahsi kombinasyonumu dile getirdim yoksa yapabileceğimden değil hani :lol: Bu arada detayları görmemiştim, diğer konuya atlıyorum hemen :wink1: Keyifle seyret emek harcanmış bu güzel modelini :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir