Mercedes Benz S-Class (Maisto) Halı Uygulaması

Yetkili: BuRaK-B

Mercedes Benz S-Class (Maisto) Halı Uygulaması

İletiYazar: sui_cast » 15 Ekm 2010, 01:37

Acemilik kötü şey :grin:

Akşam Birol'la msnde konuşurken Birden coşup Emre Abi'nin verdiği DC-Fix ile S-Class'a halı kaplama yapmaya giriştim.. :lol:
Renk olarak en iyi uyumu yakalamayı başardığımı düşünsem de Halı kaplama o kadar da iyi olmadı bence..
Ama fikir vermesi bakımından fotoğrafları sizinle paylaşmak istiyorum..

Verdiği gaz için Birol'a (Rallyci) ve Dc-fix için Emre Abi'ye (Emre Erbaşar) Çok teşekkür ediyorum..

Uygulama ile ilgili sorularınız olursa seve seve cevaplarım.. Buyrun fotoğraflar..
:bow:

Önce aracımızı söküyoruz

Resim

Resim

Sonra da parça parça uygulamaya başlıyoruz

Resim

Aynı yerin tersten kalıbını alırken bu tarz babadan dededen kalma yöntemler uyguluyoruz :lol:

Resim

Resim

Resim

Resim

Aracımızı toparlıyoruz ve kabin içini izliyoruz keyifle..

Resim

Resim

Bagaj berbat oldu.. Fazla girintili çıkıntılı çünkü :sweat: Gerçeğinin böyle olduğundan emin değilim..

Resim

Ve son poz..

Resim
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 4:
BuRaK-B, Emre E., G.HEPARSLAN, Rallyci
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

Re: Mercedes Benz S-Class (Maisto) Halı Uygulaması

İletiYazar: Kenan Şavklı » 15 Ekm 2010, 02:02

Bahadır hocam gayet de başarılı geldi bana... Renk uyumu gerçekten de mantıklı ve gerçekçi. 1/1'de de tıpkı böyle iç döşeme ile dış renk bire bir aynı olan araçlar vardı; ki bu Mercedes'in dönemince özellikle o kombinleri SLK'da çok kullanmışlardı... Burada illa da eleştirecek birşey varsa, o da vites körüğü ve çevresini çıkartıp orayı da tamamen düz kaplamak ve ondan sonra o parçayı yerine eklemek olabilirdi ama şu anki son hali de başarılı olmuş.

Konuyla alakalı olmasa da eklemek isterim; Masito'nun bu kasa S Serisi'nin kaputunu sanırım iki ayrı kalıpta ürettiler! Çünkü yıllar önce elime geçen koyu yeşil renkli S500'de, ön ızgaranın bulunduğu yerin kapağa bağlı olan çerçevesi tıpkı sendeki gibi oalğan ve gerçeğindeki gibi modellenmiş; ancak daha sonra elimde geçen gümüş renkli olan S500'de de saçma sapan bir çıkıntıya sahip ve tamamen farklı ve çirkin bir görünüme sebebiyet veren bir ızgara çerçevesi vardı ki o aracı da çok sonra hurdaya ayırmıştım ve hala da kazalı olarak durur... :whistle: Onlar MaxiToys'da ucuz olarak satılan gümüş renkli S Serileri idi zaten...
Konuyu dağıttıysam afedersin ama buna değinmeden edemedim ve sendeki aracın nizami burunlu olmasına sevindim. Ellerine sağlık uygulama ve paylaşım için... :+1:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 15 Ekm 2010, 02:09

Bahadır Abi bence gayet güzel olmuş,parçalar birleşince çıkıntı olmamış :smile:

Ellerine sağlık :+1:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 15 Ekm 2010, 02:14

gearbox yazdı:Bahadır hocam gayet de başarılı geldi bana... Renk uyumu gerçekten de mantıklı ve gerçekçi. 1/1'de de tıpkı böyle iç döşeme ile dış renk bire bir aynı olan araçlar vardı; ki bu Mercedes'in dönemince özellikle o kombinleri SLK'da çok kullanmışlardı... Burada illa da eleştirecek birşey varsa, o da vites körüğü ve çevresini çıkartıp orayı da tamamen düz kaplamak ve ondan sonra o parçayı yerine eklemek olabilirdi ama şu anki son hali de başarılı olmuş.

Konuyla alakalı olmasa da eklemek isterim; Masito'nun bu kasa S Serisi'nin kaputunu sanırım iki ayrı kalıpta ürettiler! Çünkü yıllar önce elime geçen koyu yeşil renkli S500'de, ön ızgaranın bulunduğu yerin kapağa bağlı olan çerçevesi tıpkı sendeki gibi oalğan ve gerçeğindeki gibi modellenmiş; ancak daha sonra elimde geçen gümüş renkli olan S500'de de saçma sapan bir çıkıntıya sahip ve tamamen farklı ve çirkin bir görünüme sebebiyet veren bir ızgara çerçevesi vardı ki o aracı da çok sonra hurdaya ayırmıştım ve hala da kazalı olarak durur... :whistle: Onlar MaxiToys'da ucuz olarak satılan gümüş renkli S Serileri idi zaten...
Konuyu dağıttıysam afedersin ama buna değinmeden edemedim ve sendeki aracın nizami burunlu olmasına sevindim. Ellerine sağlık uygulama ve paylaşım için... :+1:

ben teşekkür ederim.. Gayet güzel ve dolu dolu bir yorum olmuş..
Vites körüğü ve çevresi çıkarılabilir olsaydı çıkarırdım ama tek parça orası.. Bu yüzden herhangi bir işlem yapamamadım..
Elimden geldiğince düzgün yapmaya çalıştım çünkü içerde kalıp almak epeyce zor..
Bunun grisinde ve siyahında aklım kalmıştı.. Ama inceleme şansım olmadı hiç..
Çok güzel bir yorum olmuş teşekkür ederim..
:handshake:

ArdaPerk yazdı:Bahadır Abi bence gayet güzel olmuş,parçalar birleşince çıkıntı olmamış :smile:

Ellerine sağlık :+1:

Sağol Arda'cım.. Teşekkür ederim.. :y:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: srht » 15 Ekm 2010, 06:39

Bahadır bi eline sağlık.Bence gayet güzel olmuş.Tek sorun Kenan abinin de bahsettiği vites körük çevresi olmuş.Ben de yaklaşık 2 ay önce Desoto'ya böyle halı uygulaması yapmıştım ve orta kısma böyle yaptığın gibi parça parça değil de göz kararı bütün halı kesmiştim ve yapıştırmıştım.Kenarlara taşan fazlalıkları da kesmiştim..Yine de güzel olmuş.

Emeğine sağlık.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 15 Ekm 2010, 08:00

Hiç de fena olmamış... :lol: :grin: :lol:
İşin şakası bir yana, bu olaya niyetlenmek bile yeter Bahadır. Hele ki Birol ile konuştuysan. :call:
Benim elimde de, uygulama yapmış olduğum ama paylaşmadığım Motormax 57 Belair'im duruyor. :angel: Renk uyumu mükemmel olmuş, uygulama için ellerine sağlık demek istiyorum... :good2:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 15 Ekm 2010, 10:35

Sevgili Birol'la konuşup gaza gelmemek pek mümkün değil bence de :lol: :lol: :lol: Emeğine sağlık Bahadır :y: . Kalıp almanın ne kadar zor ve uğraştırıcı olduğunu biliyorum. Ama bu konuda da Birol sağolsun bana DC-FİX gönderdi hem de yapıştırıcısyla beraber ama bir türlü başına geçemedim. Bence gayet ince çalışmışın ve kombinasyon bordo-bordo olmasına rağmen çok güzel olmuş. Bu kasanın Açık mavi olan rengine hayran bi modelci olarak bordosunun ve içi halı kaplı olanın da çok hoş durduğunu söyleyebilirim. Eline, emeğine sağlık güle güle sergile... :bye: :+1:
Resim

mesaj için maranello550 arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: masato » 15 Ekm 2010, 10:40

İşlem tamam...:tey: Bu detay işlerine bir kere başladıysan eğer gerisi gelir... İnsanı yaptıkça mutlu eden ve daha çok yapmalıyım dedirten bir uygulama bence... :tey: Sıradaki Slk olacak gibi geldi bana ... :tey: Ellerine sağlık gelişmeleri yakinen takip ediyorum... :tey: :+1:

NOT: DC-fix uygularken; uygulanacak olan parçayı fön makinesi ile ısıtmak hem daha sağlıklı yapışmasını sağlayacak hemde kıvrımlara daha rahat yapışacaktır... :tey: Nacizane dip not bilgisi... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 15 Ekm 2010, 10:56

Abi ben beğendim.Eğer ki bu ilk denemen ise gayet başarılı bence.Renk şık olmuş.Bütünlük sağlamış.. :+1:
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 15 Ekm 2010, 11:31

srht yazdı:Bahadır bi eline sağlık.Bence gayet güzel olmuş.Tek sorun Kenan abinin de bahsettiği vites körük çevresi olmuş.Ben de yaklaşık 2 ay önce Desoto'ya böyle halı uygulaması yapmıştım ve orta kısma böyle yaptığın gibi parça parça değil de göz kararı bütün halı kesmiştim ve yapıştırmıştım.Kenarlara taşan fazlalıkları da kesmiştim..Yine de güzel olmuş.

Emeğine sağlık.

mustafacelebi yazdı:Abi ben beğendim.Eğer ki bu ilk denemen ise gayet başarılı bence.Renk şık olmuş.Bütünlük sağlamış.. :+1:

masato yazdı:İşlem tamam...:tey: Bu detay işlerine bir kere başladıysan eğer gerisi gelir... İnsanı yaptıkça mutlu eden ve daha çok yapmalıyım dedirten bir uygulama bence... :tey: Sıradaki Slk olacak gibi geldi bana ... :tey: Ellerine sağlık gelişmeleri yakinen takip ediyorum... :tey: :+1:

NOT: DC-fix uygularken; uygulanacak olan parçayı fön makinesi ile ısıtmak hem daha sağlıklı yapışmasını sağlayacak hemde kıvrımlara daha rahat yapışacaktır... :tey: Nacizane dip not bilgisi... :tey:

maranello550 yazdı:Sevgili Birol'la konuşup gaza gelmemek pek mümkün değil bence de :lol: :lol: :lol: Emeğine sağlık Bahadır :y: . Kalıp almanın ne kadar zor ve uğraştırıcı olduğunu biliyorum. Ama bu konuda da Birol sağolsun bana DC-FİX gönderdi hem de yapıştırıcısyla beraber ama bir türlü başına geçemedim. Bence gayet ince çalışmışın ve kombinasyon bordo-bordo olmasına rağmen çok güzel olmuş. Bu kasanın Açık mavi olan rengine hayran bi modelci olarak bordosunun ve içi halı kaplı olanın da çok hoş durduğunu söyleyebilirim. Eline, emeğine sağlık güle güle sergile... :bye: :+1:

Mesajlar birikmiş bari toplu cevap vereyim.. :sun:
Hepnize teşekkür ederim arkadaşlar...
İlk denememdi..Belki ilerde biraz daha tekniğim gelişir diye düşünüyorum... Çok da yetenekli olduğum söylenemez tabi..
Vites kutusunun olduğu yer sıkıntılı bir yerdi.. Ne kadar uğrastıysam da istedigim gibi olmadı ama aracın tabanları ve kenarlarını kendim de beğendim.. Bir de Bagaj'da kalıp almak imkansız...

Çok içini açıp kurcaladığım bir model değil ama yine de kapılardan birini açınca içinde halımsı ve düzgün bir şey görmek güzel elbet.. Denemedim demeyeceğim en azından..

Yorum yapan öneri veren ve de rep veren herkese teşekkürler..
:handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: sui_cast » 15 Ekm 2010, 13:49

tankutati yazdı:Aynı modelin dealer editionu var bende. Modeli o yüzden yakından tanıyorum. Güzel bir uygulama olmuş. Renk de tutunca hoş olmuş. Elinize sağlık.

Teşekkür ederim güzel yorumun için.. Delaer olanın da fotoğraflarını görmek isteriz burada :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: Hardblack » 15 Ekm 2010, 14:23

Bence çok güzel bir uygulama olmuş,Bahadır abi. :bravo: Ellerine sağlık,paylaşım için teşekkürler.
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14