1/43 MİNİCHAMPS KRUPP TİTAN - 1/43 PREMİUM Classix M.B. L911

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/43 MİNİCHAMPS KRUPP TİTAN - 1/43 PREMİUM Classix M.B. L911

İletiYazar: Kenan Şavklı » 14 Ekm 2010, 01:00

Herkese selamlar...

Bir süredir model paylaşımına seri halde devam ederken biraz uzun bir ara verdim ve işitilen azarlar ile yenilen fırçalar sonucunda yeni gelen 1/43'lerden ikisi olan bu iki kamyonu paylaşmak istedim... :smile5: Eklenecek olan bir kaç adet kamyon daha var aslında ama; şu an için elimde toplam üç tane olsa da paylaşyayım dedim. Aslında en büyük derdim ve paylaşmadaki isteksizlik; modellerin vitirinde değil de kutulaında bekliyor olması. Çünkü vitrinin yılan hikayesine dönen problemini halledemedim. :sad1:

Paylaştığım modeller aslında yıl olarak birbirine biraz uzak ama klasik model denince sanki hepsinin yaşı sıfırlanıp, eşit hale geliyor... Krupp, '50'lerin başlarından, L911 ise '60'ların ortalarından ama yanyana sırıtmadılar ve diğer gelecek olan MAN, Büssing, diğer bir kaç Mercedes-Benz, Henschel ve Magirus'lar ile hepsi -kısmetse- mükemmel olacak... :yuppi:
Resim

Resim

Resim

Resim

Krupp'un bu Titan modeli hakikaten de devasa bir kamyon ki; gerçeğinin fotosunun yanında duran adamın ne akdar ufak-tefek kaldığını görünce, Minichamps'in ölçek hatası yapmış olduğu düşüncesini bertaraf etti... Keza yanındaki koca 220SE de öyle söylüyor. :talk:
Resim

L911'in yanında ise daha olağan duran 220SE, "topuz burun" tabir edilen L322/L911 tipi bu M.B. kamyonların aşırı derecede büyük olmadığının da bir göstergesi...
Resim

:kamyon:

Farkedenler muhakkak olmuştur ve soracağınızı tahmin ettiğim için, şimdiden açıklayayım... Minichamps üretimi olan bu Krupp Titan, diğer kamyonlarımın yanında bana maalesef çiğ geldi... Kırmızı-mavi olan gövdesi, sanki legonun standart parçalarının eklenmesi neticesinde oluşturulmuş basit bir oyuncakmış hissi veren gövdesi beni tatmin etmediği gibi, geri vermeyi dahi düşündüm. Ama Schuco'nun Krupp Titan modeli romorklu TIR biçiminde olduğu için geri vermedim; yani başka seçenek yoktu maalesef... Kendim eklediğim ve normalde olmayan diğer detay elemanlarını da aşağıda resimlerle açıkladım.
Ben de fazla abartmamak kaydıyla önce tekerleri, sonra da gövdeyi biraz zımparalamak suretiyle eskittim.
Resim

Resim

Resim
Evet... Kendim eklediğimi yazdığım detaylar; yularıda ve aşağıda bulunan iki fotodaki gibi... Yakıt tankının tutacak kemerleri ve egsoz borularının yerlerine sabitleyen kelepçeleri ben yaptım. :sad1: Yani onlar yerlerinde yoktu!
Resim

Ayrıca aşağıdaki ayak basamaklığında bulunan geçirgen zemin de yine benim eklediğim birer parça...
Resim

Arka kapağa bakınca da; bu kadarı da pes dedirten türden bir basitlik grubu yer alıyor! Beğenir ya da beğenmezsiniz ama benim zevkim bu yola itti; aşağıdaki fotoda yer alan kamyonun arka kapak kısmının ilk hali ve o fotonun altında da şimdiki hali var... Kapaklar açılmıyor; dert değil ama üzerinde yer alan kilit mekanizması ve açma kapama kolları aşırı derecede basit biçimde geçiştirilmiş. Yekpare kabartma biçiminde olan bu kısmın üzerinden geçerek, kendim hazırladığım parçaları ekledim...
Resim

Resim

Resim

Resim

Alt kısım da yine Lego'dan esintilerle dolu bir gruptu veyine kendi beğenim doğrultusunda neticelenmiş bir hale getirdim. Amacım eskitme yapmak değildi ama aslında çok da sevdiğim bu alman kamyonunu geri vermek istemiyordum ve gözümde değerli hale gelebilmesi için tüm bunları yaptım. Alt detay oldukça güzel ama yekpare parçalar ve tek renkten oluşan elemanlar modeli çok basitleştiriyor. Ön akstaki viraj mekanizması üfürülmüş... Ben ise bir takım boyama-zımparalama işlemleriyle kimi efektler vererek son halini verdim ama bundan da önce, arka farlara uzanan kabloları benim eklediğimi de hemen belirteyim...
Resim

Resim

Resim

Resim
Paylaşımımın diğer parçası da malum Mercedes-Benz L911 ve o da çok fazla tatminkar olmasa da içeriğindeki metali bol parçaları sayesinde, benim gözümde muteber bir seviyeye yükseliyor... Bir Premium Classixx üretimi olan bu araç da koleksiyonumda yerini almadan önce, gerek rengi ve gerekse de mdoeli tam da hayalini kurduğum görev için uygun olduğu için ve yurtta bulunan bir model olduğu için hemen kapmıştım...
Resim

Resim

Resim

Resim

Aracın kasasındaki branda görünümlü parça -malum- çıkabiliyor ve Premium Classixx kanvasa fena bir görünüm vermemiş. Schuco'nunkiler kadar gerçekçi durmasa da tatminkar seviyede. Bu üretici diğer yandan, boyama teknolojisini çok iyi kullanabiliyor. Kasanın içi ahşap efekti veren kahve rengi ile boyanmış ve kasa yeşil...
Resim

Ayrıca kupanın da görsel elemanları ince çalışılmış...
Resim

Resim

Resim

Bu arada merak edenler olursa diye; daha önce paylaştığım ve yukarıda üçlü fotoda yer alan burunsuz M.B. LP911 modelinin de linkini buraya ekliyorum; malum onu daha önce tanıttığım için burada yer vermiyorum...
viewtopic.php?f=107&t=6140

Resim

Resim

Netice itibarı ile 1/43'ü çok severek ve isteyerek alıoyr ve eksilerinin de neler olduğunu bilerek alıyorum... Şikayetlerle dolu bir tanıtım yapmışım gibi gözükse de aslında amacım bu değil. Sonuç olarak ben 1/43' e de girdim ve 1/18'lerimdeki H.E. seviyesinin görselini zaten aramıyorum ama amacım, kendi zevkime yöndeş biçimde yaptığım eskitme ve eklemeleri irdelemekti. Çünkü bazı kamyonlar; özellikle Schuco'nun mdoelleri ciddi biçimde detaylıyken, Minichamps'in bu Krupp kamyonuna yaptığım müdahaleler kaçınılmazdı.

:yuppi: 1/43 ölçeğinin nimetlerinin kıymetini anlamak; çok çabuk olmasa da, benim minyatür modelcilik kariyerimde de yerini aldı ve bundan duyduğum mıutluluk çok üst seviyelerde. 1/18 oalrak yolda olan/beklediğim çok önemli modelleri bile unutturan/önemsetmeyen/heyecanınını söndüren bu ölçek bana göre en alınası ölçek oldu artık. SAdet anlamında da 1/18'lerimi geçtikleri için bennde bir 1/43'cü oldum sanıırm. Bir büyük minyatür model erbabının da buyurduğu gibi; "Herkes Birgün 1/43'cü Olacak"... Okuyan herkese teşekürler. :smile5:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 4:
Berent TURAN, bigshark, BuRaK-B, Emre E.
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/43 MİNİCHAMPS KRUPP TİTAN - 1/43 PREMİUM Classix M.B.

İletiYazar: srht » 14 Ekm 2010, 02:08

Kenan abi öncelikle 3'ü de hayırlı olsun.

Yine bir gece vakti;yine güzel bir paylaşımı daha bizlere sunduğun için ayrıca teşekkürler.Doğrusu başlığı görünce heyecanlandım.Bunun sebebi Krupp'tu.Fakat yazdıklarından ve gösterdiğin fotolardan sonra doğrusu o heyecan eridi biraz diyebilirim.Çünkü bu kamyon "burunlu bir klasik" olmasından ötürü oldukça ilgimi çekiyordu her ne kadar koleksiyonuma ekleme gibi bir fikrim olmasa da..Fakat bu zamana kadar da bu kadar detaylı bir kullanıcı yorumu da görmemiştim.Dolayısıyla aracın eksikliklerini de görmüş oldum sayende.Bu da model hakkında bilinmeyenleri gün ışığına çıkardı diyebilirim..Fakat yaptığın uygulamalar gerçekten aracı değiştirmiş;daha da güzelleştirmiş bana göre de..Eline sağlık.

Premium Classixx LP 911 ise yine MB olmasından ötürü sevdiğim bir model ve bu aracın gerçeği de hâlen memleketteki il özel idaresi dairesinde çalışıyor;2 adet damperli versiyon..O yüzden bu aracı oldukça beğenirim.Sorunsuz;sağlam bir kamyondur ki MB için de olması gereken sanırım bu.Sırf bu sebepten ötürü işte bu "burunlu klasik MB"de oldukça hoşuma gider ve yine detaylı incelemen sayesinde model hakkında oldukça fikir edindim.İleride vitrinim olursa aralarına birkaç 43 serpiştreceğim dediğim modeller arasında bu da var kısmet olursa..

Bu güzel incelemen için tekrar teşekkürler..=)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 14 Ekm 2010, 09:57

Akşam eve gidince, 1:43'lerimi düzenlemeyi düşündüm bir an için.
Güzel paylaşımın için teşekkürler Kenan. Diyecek hiç bir şey yok... :good2: :+1: :bravo: :nazar:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: masato » 14 Ekm 2010, 11:56

Her zamanki gibi döktürmüşsün Kenan... Güzel modeller... Detaylandırmalarda çok yerinde ve gerçekçi olmuş bence... Ellerine sağlık... İyi günlerde keyif ile seyireyle hepicisini :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 14 Ekm 2010, 14:27

İyi günlerde sergile,Kenan abi. :nazar: Modeller çok güzel,detaylandırma daha da güzel. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 14 Ekm 2010, 15:13

Arasıra şikayet etmekte fayda var sanırım Kenan,yoksa böyle güzel paylaşımları görmek zor olacak senden kardeşim. :smile: :smile: :smile: :+1:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: RookieModelers » 14 Ekm 2010, 15:41

Hayırlı olsun güle güle sergileyin :nazar: :nazar: :nazar:
RookieModelers
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

Rep Puani: 40
RookieModelers rep puani yok

İletiYazar: tansukoc » 14 Ekm 2010, 15:58

Çok keyifli bir inceleme ve anlatım olmuş Kenan kardeşim.
Modelleri keyifle izle ve sergile...
Eline ve emeğine sağlık.
:+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
tansukoc
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tansu KOÇ
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 10
Rep Puani: 135
tansukoc rep puani yok

İletiYazar: yasar » 14 Ekm 2010, 20:59

kenan her zaman ki titizliğinle yaptığın nefis bir konu.
1/43 hele otobüs ve kamyon ise daha bir güzelde oluyor.
fotoğraflar anlatım ve modeller harika.krupp titan da modelkardeşiyiz aynı zamanda.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 14 Ekm 2010, 23:02

Kenan herzamanki titizliğinle hazırladığın bu paylaşım için teşekkürler. Modeller bahsettiğin ufak detay eksikliğine rağmen bence şahane. Sadece seni etkileyen bir detay eksiklği bu sanırım. 1:43'lerle çok haşırneşir olmadığımdan kusur bile denilmeyecek ayrıntıları görmezden gelebilirim ancak yaptığın uyglama çok şık olmuş, heleki basamak ızgarası harika yakışmış. Ben şahsen bayıldım hepsine. Heleki Krupp Titan'ın devasa boyutuna çok şaşırdım. Güzel paylaşımlarının devamını ve bu güzel modelleri yılan hikayesine dönen vitrin düzeninden kurtarıp keyifle sergilemeni dilerim... :sapka:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 15 Ekm 2010, 01:38

srht yazdı:Kenan abi öncelikle 3'ü de hayırlı olsun.

Yine bir gece vakti;yine güzel bir paylaşımı daha bizlere sunduğun için ayrıca teşekkürler.Doğrusu başlığı görünce heyecanlandım.Bunun sebebi Krupp'tu.Fakat yazdıklarından ve gösterdiğin fotolardan sonra doğrusu o heyecan eridi biraz diyebilirim.Çünkü bu kamyon "burunlu bir klasik" olmasından ötürü oldukça ilgimi çekiyordu her ne kadar koleksiyonuma ekleme gibi bir fikrim olmasa da..Fakat bu zamana kadar da bu kadar detaylı bir kullanıcı yorumu da görmemiştim.Dolayısıyla aracın eksikliklerini de görmüş oldum sayende.Bu da model hakkında bilinmeyenleri gün ışığına çıkardı diyebilirim..Fakat yaptığın uygulamalar gerçekten aracı değiştirmiş;daha da güzelleştirmiş bana göre de..Eline sağlık.

Premium Classixx LP 911 ise yine MB olmasından ötürü sevdiğim bir model ve bu aracın gerçeği de hâlen memleketteki il özel idaresi dairesinde çalışıyor;2 adet damperli versiyon..O yüzden bu aracı oldukça beğenirim.Sorunsuz;sağlam bir kamyondur ki MB için de olması gereken sanırım bu.Sırf bu sebepten ötürü işte bu "burunlu klasik MB"de oldukça hoşuma gider ve yine detaylı incelemen sayesinde model hakkında oldukça fikir edindim.İleride vitrinim olursa aralarına birkaç 43 serpiştreceğim dediğim modeller arasında bu da var kısmet olursa..

Bu güzel incelemen için tekrar teşekkürler..=)

Serhat selam; teşekkürler yorumuna... 1/43 pek yaygın bir ölçek olmadığı için maalesef neredeyse kimse anlatmıyor maalesef. Bunu da bilerek olabildiğince yine detaylı anlatmaya çalıştım... Fikir verebildiysem sevinirim. krupp hakikaten beğenilmeyecek gibi de değil ve aldığıma mutlu oldum. Anladığıjm kadarıyla soğumuşsun biraz ama neticede aynı marka içerisinde bile inişli çıkışlı modeller olabiliyor ve 1/43'ün handikaplarından biri de ve belki de tek handikapı da bu! O yüzden bu benim kabul ettiğim ibr şeydi ve aldığıma pişman değilim. Mercedes-Benz dizen biri olarak kamyonları serpiştirmeni de tavsiye ederim; gerçekten hoş oluyor... Beğenmene sevindim Serhat, teşekkürler yorıumun için...

Emre ERBASAR yazdı:Akşam eve gidince, 1:43'lerimi düzenlemeyi düşündüm bir an için.
Güzel paylaşımın için teşekkürler Kenan. Diyecek hiç bir şey yok... :good2: :+1: :bravo: :nazar:

:devil: Sanırım Emre abi, 1/43'ler hakkında fikir değişikliği yaratacak bir etki omuş... :whistle: Beğenmene sevindim Emre abicim. Nice paylaşımlara. :cup1:

masato yazdı:Her zamanki gibi döktürmüşsün Kenan... Güzel modeller... Detaylandırmalarda çok yerinde ve gerçekçi olmuş bence... Ellerine sağlık... İyi günlerde keyif ile seyireyle hepicisini :tey:

Onur verici cümleler için teşekkürler. Detaylandırma konusunda biraz olumsuz tepki beklemiyordum değil açıkcası. Yani eskitmelerden dolayı "tüü yazık olmuşş" biçiminde benzer bir ifade bekledim ama şu ana kadar olmadı ya da söylenmek istenmemiş de olabilir ama, olumsuz tepki almadığıma sevindim bu konuda... İyi dilekler için çok teşekkürler, nice paylaşımlara. :smile5:

tankutati yazdı:İyi günlerde sergileyin öncelikle :smile: Güzel modeller. Krupp Titan'a zımpara biraz sert kaçmış gibi geldi bana. Belki ölçek 1:43 olduğu içindir. 1500 ile mi yaptınız? Basamak detaylını da çok beğendim. Malzeme de güzel uymuş. Farlarda da zımpara yerine hafif karartma daha uygun olabilirdi belki. Daha evvel bahsettiğiniz gibi modeli biraz basit tutmuşlar. L911 de ise öndeki mercedes decali hoşuma gitti. 1:43 için güzel detayda bir decal. Belki standardı öyledir ama bana güzel geldi :smile: Bu modelleri fotoğraftan izlemek bile keyif.

Sağol Atilla... Fotoğrafları bilgisayara aktardıktan sonra Krupp Titan'ın ne kadar da harab olmuş gibi çıktığını ben de farkettim. :lol: Aslında o kadar da değil. Yani simli boyası olan bir modeli fotolarken nasıl pul pul çıkıyor da; ama aslında çıplak gözle bakınca böyle olmadığı görülüyor ya bu da öyle... Benim fotolarda Krupp biraz fazla çürümüş gibi çıkmış; tozlu paslı... :smile5: Rakamsal anlamdaki türünü bilmiyorum ama çok ince bir zımpara kullandım. Farlar konusunda ben de ne yapsam diye düşündüm ama farın camını tutan pim bana göre epey rahatsız edici geldi ki onu kaybetmek için zımparanın matlamasından yararlandım ve bu kadar kapandı.
L911 de Premium Classixx üretimi ve bu firma da, neredeyse Schuco kadar özen gösterir; silecek, far, dekal, logo, ayna gibi unsurlara özen göstermesi bu üreticiyi öne çıkartıyor. Tekrar teşekkürler yorumun için Atilla. :smile5:

Hardblack yazdı:İyi günlerde sergile,Kenan abi. :nazar: Modeller çok güzel,detaylandırma daha da güzel. :smile:

Teşekkürler kardeşim. :smile5: 1/43 kamyonlar nicedir aklımdaydı, keyif verici gerçekten... Detaylandırmanın eskitilmesi konusunda kınanmayı beklerken :lol: "güzel olmuş" denmesi de enteresan geldi ve sevindim de. :whistle: Nice paylaşımlara, teşekkürler...

MAKOSHARK yazdı:Arasıra şikayet etmekte fayda var sanırım Kenan,yoksa böyle güzel paylaşımları görmek zor olacak senden kardeşim. :smile: :smile: :smile: :+1:

:devil: Deniz abi teşekkürler. Model paylşaımı yapmak için modellerinin konumlandırılması benim için moral anlamında bir etken! Modeller ya kutuda, ya da açıkta ve tozdan korktuğum için kutulara geri koyuyorum hep. :sad1: Elimdeki Detolf'e ara kat çıkmak için malzeme aldım ama yapmaya fırsat olmadı hala. Onun verdiği asab bozukluğu var. :dash1: Yoksa paylaşılacaklar birikti. Serhat, Emre abi, Ali abi ve Ahmet de fırça atanlardan. :lol: Söz; bundan sonra paylaşımlara devam edeceğim... Teşekkürler. :nod:

RookieModelers yazdı:Hayırlı olsun güle güle sergileyin :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkürler kardeşim; paylaşmak da edinmek kadar keyifli ve vazgeçilmez... :celeb:

tansukoc yazdı:Çok keyifli bir inceleme ve anlatım olmuş Kenan kardeşim.
Modelleri keyifle izle ve sergile...
Eline ve emeğine sağlık.
:+1:

Abi teşekkür ederim. Paylaşım yapınca keyif katlanıyor, nice paylaşımlara... :smile5:

yasar yazdı:kenan her zaman ki titizliğinle yaptığın nefis bir konu.
1/43 hele otobüs ve kamyon ise daha bir güzelde oluyor.
fotoğraflar anlatım ve modeller harika. krupp titan da model kardeşiyiz aynı zamanda.

Yaşar abi, Krupp'un sende de olduğunu, söylemesen bile tahmin edebilirdim inan. Önemli bir 1/43 model çünkü malum... Bu arada yorumun mahcup edeici seviyede güzel; çok teşekkür ederim... Kamyon-otobüs paylaşımı pek bir keyifli oluyor, ama 1/43 binkelerimi de çok seviyor olsam da onları; bir kaç eksiği giderince toplu paylaşmayı düşünüyorum. Tekrar çok teşekkürler Yaşar abi... :smile5:

BuRaK-B yazdı:Kenan herzamanki titizliğinle hazırladığın bu paylaşım için teşekkürler. Modeller bahsettiğin ufak detay eksikliğine rağmen bence şahane. Sadece seni etkileyen bir detay eksiklği bu sanırım. 1:43'lerle çok haşırneşir olmadığımdan kusur bile denilmeyecek ayrıntıları görmezden gelebilirim ancak yaptığın uyglama çok şık olmuş, heleki basamak ızgarası harika yakışmış. Ben şahsen bayıldım hepsine. Heleki Krupp Titan'ın devasa boyutuna çok şaşırdım. Güzel paylaşımlarının devamını ve bu güzel modelleri yılan hikayesine dönen vitrin düzeninden kurtarıp keyifle sergilemeni dilerim... :sapka:

Vitrin konusunda dileğin bir an evvel gerçekleşir umarım! Yahu ne zaman el atamaya karar versem başka bir meşguliyet çıkıyor! :sad1:
Krupp için yaptığım arka kapak eklentileri kaçınılmazdı Burak; sonra yine depoyu tutan kelepçeler ve basamaktaki ızgara da öyle... Eskitme işini de, bir anda aldığım bir kararla gerçekleştirdim; ama fotolardaki kadar harab görünen bir netice inan ki yok... Krupp'un devasalığı biraz da bana hata gibi geliyor! Hangisi doğru bilmiyorum ama, Gergedan Hobi'de Schuco yapımı beyaz bir romorklı TIR biçiminde Krupp Titan gördüm; ki bundan bariz biçimde ufaktı. Hangisi doğru bilemem ama bana, bendeki Krupp biraz fazla büyük geldi. Zira yanında 220SE varken, Krupp'un ön tekerinin neredeyse tavana denk geliyor olması gibi... :sweat: Ama memnunum :yuppi: ve 1/43 kamyonlardan ve otobüslerden sana da bir kaç tane tavsiye ederim... :whistle: Teşekkürler yorumun için Burak'cım...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 15 Ekm 2010, 06:01

İlgili linkte 1:1 Krupp Titan'ın fotosu var.Yanında da insan ve Mercedes-Benz L911 kamyon var.Foto kopyalanamadığı için link veriyorum mecburen.

http://www.lkw-infos.eu/images/oldtimer ... %2022.html

Bence Minichamps ölçek hatası yapmaış gibi.Çünkü bu aracın başka fotolarına da ulaştım ve gerçekten boyutları biraz büyük.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 15 Ekm 2010, 11:06

Kenan belgesel tadında olmuş.modellerin detaylarına bayıldım.. :+1:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/43 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir