"YENİ" 1/18 NOREV MERCEDES-BENZ S500 (W140)

Yetkili: sui_cast, DC Haber

Re: "YENİ" 1/18 NOREV MERCEDES-BENZ S500 (W140)

İletiYazar: srht » 16 Eyl 2010, 01:05

Siyah S320 daha iyi duruyor gibi.Yanlız EU logolu plakalar alakasız olmuş bence.Bu araç 1993'te çıktı ve o zaman ki üzerinde yer alan mavi şeritsiz plakalardan taksalar daha güzel olurmuş bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 16 Eyl 2010, 03:59

srht yazdı:Siyah S320 daha iyi duruyor gibi.Yanlız EU logolu plakalar alakasız olmuş bence.Bu araç 1993'te çıktı ve o zaman ki üzerinde yer alan mavi şeritsiz plakalardan taksalar daha güzel olurmuş bence.

Serhat araç -malumun- S500 olarak geçiyor yani 1995'te Mercedes-Benz tüm modelleri için harfleri başa aldığı yıl. Mesela W124 kasa da o yıl E200 (Aa'da E320 oalrak geçen) olarak makyajlandı ve ardından bir sonraki kasa çıktı ve onda da E200 Komp. olarak devam etti bilirsin... Bu araç da 1998; yani W140'ın son üretildiği yıla (final edition) ait olduğu için plaka da avrupa birliği plakası. Şu var; 1991'de W140 ilk tanıtıldığındaki adlarıyla 500/600 SEL tipi olsaydı, dediğin gibi eski düz plakalar olması gerekirdi ki bunu da üretici mutlaka yapardı. Bu arada bahsini ettiğin Eu plakalara da 1995'te Avrupa'da başlanmıştı; yanlış hatırlamıyorsam ve ülkemizde de Eu yıldızları olmadan sadece mevi zemnin üzerine TR yazarak 1996'da iyice yayılmaya başlamıştı...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 16 Eyl 2010, 10:50

Fotolardan yorum yapmak doğrumu bilmem ama ben boya kalitesini çok beğendim.Norev bazı modellerde boya konusunda yetersiz kalıyor.

Sağol Kenan.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 16 Eyl 2010, 12:05

Valla ben beğendim. Arkadaşlaımın dediği gibi, arka offset ayarı dışında, model genel olarak güzel grünüyor. Yalnız, siyah olanında S320 yazıyor. S500, S320 ayrı ayrı mı üretilmiş? teşekkürler Kenan ve Ozan..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: keremgurel » 27 Eyl 2010, 00:17

Siyahı satışta.. 69,95 €

Resim

Kenan bey sizden önce ilan etmiş oldum :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 27 Eyl 2010, 00:30

Evet Kerem bey. :smile5: Bir kaç cümle eklemiştim çünkü bir baktım siz açmışsınız kaldırdım... :shock3: Bu aracın siyahı büyük bir sevinç oldu... Bana da 1/43 Minichamps'i lazım. :sweat:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 27 Eyl 2010, 00:48

Sanki arka sağ kapı değişmiş de sonradan boyalıymış gibi duruyor.Ton farkı görülüyor..
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BMWBMW » 27 Eyl 2010, 12:41

Arkadaşlar bu model İstanbul'daki die-cast dükkanlarına geldi mi acaba ?
BMWBMW
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: srht » 12 Ekm 2010, 08:32

Aklıma takıldı;sizlere de danışacağım..Malumunuz üzere koleksiyonumun ana teması Mercedes-Benz.Birçok kişi için de bu araç oldukça büyük anlam ifade ediyor.Ancak aracın detaylı fotolarını gördüm ve iç mekan resmen berbat.Bildiğiniz oyuncak havasında.Bu model şu sıralar geldi gelmek üzere ve almakla almamak arasında gidip geliyorum.
Doğrusu W140 o kadar da sevdiğim bir kasa da değil ve bundan daha çok almayı istediğim;beğendiğim klasikler var ki yaklaşık aynı paralarda.Norev'in W126'sını da almam diyordum ama onun iç mekanı bundan bariz daha iyi.İşin en çok bu boyutu düşündürüyor beni..

Siz olsanız ne yaparsınız?MB teması için kabul ediyorum gerekli bir model ama yarı istekli-isteksiz olma sebebini de belirttim yukarıda.İç mekan kalitesi ve bundan daha çok almayı istediğim başka klasiklerin olması..

Bir de kaputtaki yıldız çok acayip duruyor.Fazlaca büyük ve altındaki çubuk(?) çok uzun..

Bu konuyu yeniden gündeme getiriyorum ama fikirlerinizi duymak isterim..:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: yabaroz » 12 Ekm 2010, 18:05

Serhat abi,

Mavisini inceledim modelin.Bence fena bir model değil.İç mekandan ziyade jantlarını pek beğenmedim ben.Diğer Autoart-Kyosho lara göre biraz ağır bir model.Siyahı fotoğraflarda çok iyi duruyor bence Mercedes temana gerekli bir model :good2:
Resim
berkeyabar.blogspot.com

mesaj için yabaroz arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Ekm 2010, 18:26

Serhat Norev, AutoArt'a göre maalesef bir takım eksilerle modelleri imal ediyor ama w126'yı eklediysen bunu dea ekle derim. Her ikisinin de kendine has eksileri var. Arka kapının farklı renkmiş gibi görünmesinin sebebi de, fotodaki modelin arka kapısının çok az açık kalması ve gövdeyi tamamen öpmeemsi bu neticeyi doğurmuş. Satış firmaları netice itibarı ile birer ticari kuruluş ve bizim kadar özenli fotolar çekmiyorlar. Hele Modelissimo tekeri bariz biçimde kırık modeli bile fotoluyor!
Biz olsak o kapının mikronluk bir fark sebebiyle, farklı ışık yansıtacağını ve farklı bir renk tonuymuş gibi duracağını düşünrdük mesela... Ozan'ın da yazdığı gibi eğer ağır bir modelse bence kesin olarak al. İçi de bana çok kötü gibi gelmemişti ama yakından görmek başka tabi... Mesela Revell'in ürettiği çok öenmli olan bir başka mdoel de W116'ydı ki onun da koltuk başlıkları çok büyüktü... Bizim kırlangıç da Norev'den geliyor yılbaşında ama yapacak birşey yok; her güzelin bir kusuru var Aa. olmadıkça. :lol:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: keremgurel » 12 Ekm 2010, 18:45

Mercedes'in otomobil dünyasına en kayda değer katkısıdır S Class.
S serisi içinde de W140 en iri ebatlara sahip olmasıyla farklı bir konumdadır.
Benim şahsi düşüncem Serhatcım orta sınıfta pek çok kişi BMW'yi, Audi'yi,Maserrati'yi ya da Jaguar'ı tercih ediyor olabilir ya kompakt sınıfta da benzer şeyler geçerlidir.Ama üst sınıf araçlar olduğunda Mercedes S Class bambaşka bir yere sahiptir.En kanlı diktatörlerden, en tanınan sahne yıldızlarına, iş adamlarından parayı kırıp köşeyi dönen müteahhitlere kadar hemen herkesin ortak beğenisidir bu araçlar.
Benim düşüncem odur ki otomobil dünyasında bu kadar derin iz bırakmış bir serinin tüm otomobilleri ben Mercedes koleksiyoneriyim diyen herkesin vitrinlerini süslemeli.E serisinin ya da SL serisinin tamamını almak zorunda değilsin ancak bana göre S serisinin tamamını bir araya getirip baktığında lüks otomobil tarihine de bakmış olacaksın.
Sadece W140 değil tüm S serisinin peşine düş bence :))
Resim

mesaj için keremgurel arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 12 Ekm 2010, 18:59

İşte Bunu Severim. Hele Siyah olacakki tadından yenmez. Ama ben BMWciyim :lol: Yan Yann :lol:
Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

ÖncekiSonraki

NOREV

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir