1/87 rietze Mercedes Benz O'350 Tourismo

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/87 rietze Mercedes Benz O'350 Tourismo

İletiYazar: Genckaptan » 10 Ekm 2010, 01:17

Şirketteki şöförlerimi taşıması için bugün ikinci el bir otobüs aldım . Aracı isteyen çok olunca ihaleye girdik gücü yeten aldı. Motor 100.000 de, az kullanılmış :lol:

Otobüsüm şuan galeriden garaja geliyor. İnşallah salı günü burada :lol: İlerleyen günlerde de MAN 26.270'im gelecek Filoyu iyice genişletiyoruz. İş arayan varsa artık şirketimin servisi mevcuttur. Sigortalı+Servisli İş :grin: :grin:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

Re: 1/87 rietze Mercedes Benz O'350 Tourismo

İletiYazar: Onur GÜNEY » 10 Ekm 2010, 11:17

1/87 kolkesiyonu fazla ilgilenen olmaz
bilmiyorum belki haberin vardır, forumdada resimleri var benim 1/87 3 adet tren seti ve ekstradan şehir ağaçlar vb şeyler mevcut :))
diğer diecastlarımın arasında çok özel yerleri var benim için. Ama otobüsler hep aklımda bir terminal otogar yapmayı planlıyorum ;
ama 1/87 ölçek olarak pahalı geliyor bana otobüsler. Sana sorum şu olacak otobüs nerden aldığın.
İyi forumlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Onur GÜNEY
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 403
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 57
1/87 Model Sayısı: 81
- / -- Model Sayısı: 1500
Motorsiklet Model: 6
Toplam Model Sayısı: 2000
Rep Puani: 4250
Onur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 10 Ekm 2010, 14:18

İbrahim hayırı olsun kardeşim,bir konuda Onur kardeşime katılmıyorum,forumumuz konusu ile diecast olsada aslında her türlü ölçek ve modele açık bir siteyiz ama sanırım bazı konularda zayıf kalıyoruz bunun sebebide çok fazla seçeneğin olmaması ve özellikle Türkiyede N ve HO ölçeğinde tren ve ekipmanın yeterince bulunmaması bundanda önemlisi bu hobiye merakın diecast'e nazaran daha az olması sanırım...Bu arada HO=1/87 ölçeğindedir ve bir trenci için çok önemlidir benim için...1/87 ölçeğinde rakipsiz olan HERPA'yı çok uzun yıllar önce çok kolay bulurken şimdi çok zor gerçekten.Trencilik bence dünyanın en güzel hobisidir yeriniz ve imkanınız varsa eğer,birkaç kez diaroma yapıp bu hobiye gönül vermek istesemde çok zor ve dipsiz bir okyanus olmasından dolayı vazgeçtim,hiçbirşey olmasa bile bir odanın tamamen bu hobiye ayrılması gerektiğini bazı büyüklerimden gördüm ve bu sevgiyi birkaç lokomotif ve vagon ile bitirdim :smile: Ama bir gün neden olmasın. :smile: :smile: :smile: Eski konularıma göz attım benim trenleri buldum istersen bakabilirsin..Bu arada böyle bir hobisi olduğu içinde Onur kardeşim benim için gerçekten bu konuda özeldir...

viewtopic.php?f=15&t=423

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 10 Ekm 2010, 14:24

İbrahim 1:87 ölçekte otobüs koleksiyonu yapmak için adım atmıştım zamanında ancak kaliteli üretimler gözönüne alındığında hiçte uygun olmayan fiyatlarla karşılaştım. Şimdilik çok sevdiğim 2 adet Mercedes otobüsüm var ve denk geldikçe devam ettirmek istiyorum. Yeni otobüsün hayırlı olsun çok güzel. İncelemelerini bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 10 Ekm 2010, 15:10

onurgny yazdı:1/87 kolkesiyonu fazla ilgilenen olmaz
bilmiyorum belki haberin vardır, forumdada resimleri var benim 1/87 3 adet tren seti ve ekstradan şehir ağaçlar vb şeyler mevcut :))
diğer diecastlarımın arasında çok özel yerleri var benim için. Ama otobüsler hep aklımda bir terminal otogar yapmayı planlıyorum ;
ama 1/87 ölçek olarak pahalı geliyor bana otobüsler. Sana sorum şu olacak otobüs nerden aldığın.
İyi forumlar.

Otobüsü Gittigidiyordan ihale ile aldım. 1/87 ölçeği pahalılığını ben şöyle tanımlıyorum.Bir pırlanta fiyatına aynı değerli taş ailesinden olan tonlarca kömür alabilirsiniz fakat pırlantanın verdiği zevki size kömür vermez. Bilmem anlatabildim mi ? 1/87 ölçeğin yerini hiçbiri tutmaz bende

MAKOSHARK yazdı:İbrahim hayırı olsun kardeşim,bir konuda Onur kardeşime katılmıyorum,forumumuz konusu ile diecast olsada aslında her türlü ölçek ve modele açık bir siteyiz ama sanırım bazı konularda zayıf kalıyoruz bunun sebebide çok fazla seçeneğin olmaması ve özellikle Türkiyede N ve HO ölçeğinde tren ve ekipmanın yeterince bulunmaması bundanda önemlisi bu hobiye merakın diecast'e nazaran daha az olması sanırım...Bu arada HO=1/87 ölçeğindedir ve bir trenci için çok önemlidir benim için...1/87 ölçeğinde rakipsiz olan HERPA'yı çok uzun yıllar önce çok kolay bulurken şimdi çok zor gerçekten.Trencilik bence dünyanın en güzel hobisidir yeriniz ve imkanınız varsa eğer,birkaç kez diaroma yapıp bu hobiye gönül vermek istesemde çok zor ve dipsiz bir okyanus olmasından dolayı vazgeçtim,hiçbirşey olmasa bile bir odanın tamamen bu hobiye ayrılması gerektiğini bazı büyüklerimden gördüm ve bu sevgiyi birkaç lokomotif ve vagon ile bitirdim :smile: Ama bir gün neden olmasın. :smile: :smile: :smile: Eski konularıma göz attım benim trenleri buldum istersen bakabilirsin..Bu arada böyle bir hobisi olduğu içinde Onur kardeşim benim için gerçekten bu konuda özeldir...

viewtopic.php?f=15&t=423

Evet H0 scalede sorun var.fakat yakın zamanda bunların hepsinin giderileceğini zannediyorum. Herpa bayiliği alan yerler olacak çok yakında Türkiye'de arz talep çok yüksek.Ve trencilik insanda ayrı bir zevk verir,viyadükler,tüneller,hem zemin geçitler bunu yazmak ile anlatamam. Şu an elimde hiç trenim yok fakat yakında bir tır treni projem olacak yaza kadar yapacağım projelere onuda ekledim.

BuRaK-B yazdı:İbrahim 1:87 ölçekte otobüs koleksiyonu yapmak için adım atmıştım zamanında ancak kaliteli üretimler gözönüne alındığında hiçte uygun olmayan fiyatlarla karşılaştım. Şimdilik çok sevdiğim 2 adet Mercedes otobüsüm var ve denk geldikçe devam ettirmek istiyorum. Yeni otobüsün hayırlı olsun çok güzel. İncelemelerini bekliyorum...

Evet Modellerin Sadece almanya'dan Türkiye'ye kargo ücreti 19 Euro,Araçlar en az 22 Euro, Bunu Türkiye'ye getirten kişi kargo parasını çıkartmak için mecbur 60+ liradan satmak zorunda kalıyor. Mercedeslerini bir ara görmek isterim

Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

Yeni Alınan 1/87 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir