Mercedes-Benz 600 Pullman

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Mercedes-Benz 600 Pullman

İletiYazar: srht » 29 Eyl 2010, 18:45

Merhaba sevgili Diecastr üyeleri.Uzun zamandır beklediğim 600 Pullman'a dün itibariyle kavuştum.Modeli temin etmede yardımcı olan CYG Koleksiyon-Yücel abiye buradan bir kez daha teşekkür ediyorum bu vesile ile.Model 2.el;bir koleksiyoner yurtdışına çıkma sebebiyle modeli satılığa çıkarmış;Yücel abi de sağolsun hemen bilgi verdi ve bu sayede modeli almış olduk.Modelin tek kusuru var;o da eski sahibi modeli bezle silerken arka bagaj kaputunda yer alan "Yıldız" maalesef çıkmış,izleri filan duruyor ama yine de yıldızın eksikliği göze çarpıyor.Fakat onun da olmaması üzerine modeli uygun bir fiyattan aldım,artık böylesi nasipmiş diyorum ve bu heybetli modeli huzurlarınıza çıkarıyorum.

600 Pullman için çok araştırma yaptım.Bilgi sahibi oldum.Araç hakkında önce bilgi vereceğim.

"Mercedes-Benz,Devlet adamları,şeyhler ve papa için hazırlamış olduğu ultra-lüks limuzin modeli olan 600 Pullman'ı Eylül 1963'te Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıttı.600 serisi o zamana kadar gelişmiş olan otomotiv mühendisliğinin ulaştığı son noktayı gösterebilecek olan bir sanat eseri niteliğinde sayılacak otomobildi.Aracın sürücüsü direksiyonda yer alan bir tahrik kolunu kullanarak amortisör sertliğini ayarlayabiliyordu.Araçta sofistike bir çift devreli hidrolik fren sistemi ve her ön tekerlek için ikiz fren kaliperleri yer alıyordu.Ayrıca kabin içi ısıtma ve soğutma sistemi tamamen elektronik oldu.

Araçta yer alan karmaşık hidrolik sistem ile ön koltuklara 6 yönlü,arka koltuklara ise 2 yönlü ayar yapılabiliyordu.Aracın gövdesinde yer alan tüm kapılar,sunroof ve alçaltılmış yan camlar hidrolik sistemle çalışıyordu.

6.3 litrelik devasa full enjeksiyonlu 250 hp'lik V8 motor,5 tonluk bu süper lüks limuzini saatte 127 mph hıza çıkarabiliyordu.

600 Pullman 3200 mm'lik bir dingil mesafesi üzerinde yer alıyordu ve 6 kişilik bir ourma alanı sunuyordu.

Mercedes-Benz,bu şasi üzerine 4 ve 6 kapılı Pullman ile cabrio model olan Laundalet versiyonunu yaptı.1981 yılında üretimi sona eren 600 modeli o güne kadar toplam 2.677 adet üretildi."

Ülkemizde de bildiğim kadarıyla 2 ya da 3 adet 600 Pullman vardı.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsunu taşıyan bu araçlar Kenan Evren,Turgut Özal ve Süleyman Demirel'e hizmet verdi.Daha sonra ihale yoluyla satıldı.Birisi Antalya'da bir otel sahibinin ve garajında duruyor,diğeri de Ankara'da bir galerideydi sanırım.İkisi de sivil 06 plaka şu anda.Keşke devlet bu araçları satmasaydı.Bana göre o forsu taşımaya layik en güzel araba bu 600 Pullman'dır hâlâ da..S500L filan çok basit kalıyor bunun yanında;daha teknolojiktir orası ayrı bir mevzu..

Fotoğraflara geçeyim.Bu arada fotoğraflar o kadar iyi olmadı ama yine de birçok detayı göstermeye çalıştım.Araç hakkında verdiğim bilgiler ise Autoart'ın modelin kutusunda verdiği araç tanıtım kartında yer alan bilgilerdir.Kendim çevirdim.

Bu arada modelim de 2347/6000 limitli üretilen versiyon.Model yaklaşık 34.5 cm uzunluğunda ve 1.45 kilogram.Hem uzun,hem de epey ağır.429 adet metal ve plastik parçanın birleşiminden oluşmuş.Modelin süspansiyon sistemi hareketli,koltukları deri kaplama.Autoart,Signature serisi olduğundan bu modelde epey özenli çalışmış ve sonucu da muhteşem olmuş bana göre.

Mercedes-Benz 600 LWB Pullman (W100)
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Modelin en çok hoşuma giden yanı bol bol nikelaj kullanılmış olması.Bu da modelin bende yarattığı klasik havanın daha da artmasına sebep oluyor her bakışımda.Birçok parça gördüğünüz üzere krom..

Açılır 4 kapı,bagaj ve motor kaputu..Sunroof'un da açılmasını o kadar isterdm ki.. :wasntme:

6.3 litrelik devasa V8 motor.Aa motorda kalitesini konuşturmuş bana göre.Tüm parçalar plastik ama bobin olsun,buji kabloları olsun,yağ soğutucusunun detayları fazlasıyla yeterli benim için.

Gerçeğiyle aynı şekilde çalışan motor kaput mekanizması.

Beyaz yanaklı lastikler,pırıl pırıl siyah boyalı klasik Mercedes-Benz jant kapağı,çamurlukta yer alan krom şerit ve flamaların takıldığı yer.
En son srht tarafından, 29 Eyl 2010, 20:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 7:
.alhas., Alperen Keskin, BuRaK-B, G.HEPARSLAN, Kenan Şavklı, Rallyci, sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: Mercedes-Benz 600 Pullman

İletiYazar: vegawagon » 29 Eyl 2010, 18:53

Bence bu araç sözün bittiği yerde. :) 34.5 cm boyunda olması vitrin için yer sıkıntısı yaratıyor olsada bu araç büyük bir vitrini hakediyor. :) Autoart gerçekten ince çalışmış bu modelde.
Bu arada yıldız o kadarda problem yaratmamış bence. internetten sadece yıldız satılıyor diye biliyorum birkaç ilan görmüştüm. Hatta Bestel Hobi de de sadece yıldız satılıyor.
Güle güle sergileyin.
Resim

mesaj için vegawagon arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
vegawagon
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Orhan Özvatan
1/18 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 21
- / -- Model Sayısı: 10
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 350
vegawagon rep puani yokvegawagon rep puani yok

İletiYazar: srht » 29 Eyl 2010, 19:05

İç mekan.

Konsolun ahşap görünümü,tabanda yer alan plastik paspas,konsoldaki detaylar.Saat,kalorifer üfleyicileri,Becker radyo modellemesi..

Arka kısım.Soğutucu ve içinde yer alan aksesuarlar(net olmadı.. :sweat: )

Kumaş kaplı tavan,yolcular için tutacaklar,fotoğrafın sol üst köşesinde yer alan ve aynısında sağ tarafta da bulunan en arka koltukta oturanların kendilerini/arkayıgörebilecekleri ayna detayı ve ışık detayı..

Kapıda yer alan kol dayama,küllük,cam açma düğmeleri ve hoparlör detayı..

Arka cam önünde yer alan pandizottaki 3 adet hoparlör ve perde detayı..

Autoart'ın yaptığı bir jest olarak düşündüğüm ve bagajdan çıkarılabilen 2 adet büyük,4 adet küçük boy valiz ve stepne.

2347/6000 limitli olduğunu gösteren şasede yer alan üretici firmanın koyduğu numara göstergesi.Sertifikası da duruyor ama çekmeyi unutmuşum.. :smile:

Tamamen metal olan alt kısım/şase ve şanzıman,karter,diferansiyel,süspansiyon sistemi-aks kolları ve egzos sistemi detayları..

O muhteşem saf bulduğum,doğal bakış.. :nazar:

Böylelikle Mercedes-Benz temamdaki en önemli eksiklik de giderilmiş oldu.Okuduğunuz için teşekkür ederim. :sapka:
En son srht tarafından, 29 Eyl 2010, 20:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: vegawagon » 29 Eyl 2010, 19:32

İç mekan muhteşemmiş. İlk defa görüyorum bu aracın içini. Çekimler çok güzel. Fotoğrafların boyutları biraz büyük olduğu için zor açıldılar ama değdi doğrusu :) Güle güle sergileyin.
Resim

mesaj için vegawagon arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
vegawagon
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Orhan Özvatan
1/18 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 21
- / -- Model Sayısı: 10
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 350
vegawagon rep puani yokvegawagon rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 29 Eyl 2010, 19:40

Detaylar harika,en ince noktasına kadar düşünmüşler.İyi günlerde sergile,Serhat abi. :nazar:
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2010, 19:46

Serhat fotoğrafların boyutu çok büyük olduğundan sayfa epey geç açılıyor haberin olsun.
Model gerçekten çok detaylı. Tüm ayrıntılar düşünülmüş. Ek aksesuarlar ise güzel bir jest gerçekten. AA'nın ilk defa bir modellemesinde süspansiyon yaptığını öğrendim sayende ve çok şaşırdım, keşke tüm modellerine yapsa.
Boyutuna göre ağırlığı kâfi tutulmuş bir model. Bir gün GMP Fairlane'ı taşımanı öneririm :lol: Ağırlığından bahsetmişken alt tabanı tamamiyle metal demişsin ancak taban yüzeyi plastik gibi geldi bana. Metal olsaydı çok daha ağır olurdu sanki. Bence iyikide metal yapmamışlar çünkü aks mesafesi uzun olduğundan vitrinde sergilerken kesinlikle lastiklere çok fazla ağırlık düşecekti, sonrasındada deformasyon olması kaçınılmaz olurdu sanırm.

Modeli çok ama çok beğendim!.. Bu sıralar diecast piyasasında avrupa klasikleri epey rabet görüyor sanırım. Keyifle seyret bu özel modelini :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: srht » 29 Eyl 2010, 20:23

vegawagon yazdı:Bence bu araç sözün bittiği yerde. :) 34.5 cm boyunda olması vitrin için yer sıkıntısı yaratıyor olsada bu araç büyük bir vitrini hakediyor. :) Autoart gerçekten ince çalışmış bu modelde.
Bu arada yıldız o kadarda problem yaratmamış bence. internetten sadece yıldız satılıyor diye biliyorum birkaç ilan görmüştüm. Hatta Bestel Hobi de de sadece yıldız satılıyor.
Güle güle sergileyin.

Teşekkür ederim Orhan.Şimdilik yer sıkıntısı yaratmıyor;çünkü bir vitrine sahip değilim.. :grin: Ancak bu araç ta vitrinde duracağı için ileride buna göre bir vitrin yapılacak elbette.Nasıl rahat olacaksa o şekilde bir şey yaptırmayı düşünüyorum.
Yıldız olayı ise önemli değil;zira bu kadar zor bulunan bir modeli bulmuşum;o kadar kusuru da olsun artık..=)

Hardblack yazdı:Detaylar harika,en ince noktasına kadar düşünmüşler.İyi günlerde sergile,Serhat abi. :nazar:

Sinan teşekkür ederim.Zaten detayları modeli daha da çok sevdiriyor.

BuRaK-B yazdı:Serhat fotoğrafların boyutu çok büyük olduğundan sayfa epey geç açılıyor haberin olsun.
Model gerçekten çok detaylı. Tüm ayrıntılar düşünülmüş. Ek aksesuarlar ise güzel bir jest gerçekten. AA'nın ilk defa bir modellemesinde süspansiyon yaptığını öğrendim sayende ve çok şaşırdım, keşke tüm modellerine yapsa.
Boyutuna göre ağırlığı kâfi tutulmuş bir model. Bir gün GMP Fairlane'ı taşımanı öneririm :lol: Ağırlığından bahsetmişken alt tabanı tamamiyle metal demişsin ancak taban yüzeyi plastik gibi geldi bana. Metal olsaydı çok daha ağır olurdu sanki. Bence iyikide metal yapmamışlar çünkü aks mesafesi uzun olduğundan vitrinde sergilerken kesinlikle lastiklere çok fazla ağırlık düşecekti, sonrasındada deformasyon olması kaçınılmaz olurdu sanırm.

Modeli çok ama çok beğendim!.. Bu sıralar diecast piyasasında avrupa klasikleri epey rabet görüyor sanırım. Keyifle seyret bu özel modelini :nazar:

Burak çok teşekkür ederim kardeşim.Beğendiğine sevindim. :handshake: Foto boyutlarını düzelttim;şimdi sayfa daha rahat açılıyor.Ayrıntılar kesinlikle ama kesinlikle muhteşem.Bakmaktan zevk alınacak bir model.Süspansiyon sistemi ise benim Norev 560SEL gibi bariz oynamıyor ama yine de belli ediyor az da olsa.
Alt kısımı ise metal diye biliyordum;dün Yücel abiyle incelerken de konuştuk bunu o da metal dedi;görünüş yine de metal gibi ama şu anda emin değilim hâlen.. :happy: Fakat lastiklere şu anda bile ciddi anlamda yük biniyor ve sanırım ileride sergilerken aracın altına birşeyler düşüneceğim;silgi koymak gibi mesela..
En son srht tarafından, 29 Eyl 2010, 20:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 29 Eyl 2010, 20:26

Off diyorum off... :pray1:
Alper'in (masato) sürekli "Emre Abi bunu almalısın dediği araç. Elime alıp incelemiş olmasam, derdim ki Serhat abartmışsın. Ama hiçbir abartı yok. Herşeyi tamamıyle özetlemişsin. Ellerine, kollarına sağlık. Deklanşörün dert görmesin, daha ne diyim... Üstüne bir de REP veriyim. :+1:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: srht » 29 Eyl 2010, 20:36

Emre ERBASAR yazdı:Off diyorum off... :pray1:
Alper'in (masato) sürekli "Emre Abi bunu almalısın dediği araç. Elime alıp incelemiş olmasam, derdim ki Serhat abartmışsın. Ama hiçbir abartı yok. Herşeyi tamamıyle özetlemişsin. Ellerine, kollarına sağlık. Deklanşörün dert görmesin, daha ne diyim... Üstüne bir de REP veriyim. :+1:

Emre abi aynı şeyi ben de söylüyorum o zaman bir kez daha.Kesinlikle almalısın.Hatta denk geldiği anda aklındakileri erteleyip almalısın. :handshake: Çünkü geçen sene bunun kısasını incelediğim günden beri aklımda olan ama o günden sonra da inadına bulunmayan bir konuma düşen 600 Pullman'ı aldığım için o kadar sevinçliyim ki..Senin vitrininde de bu ihtişamlı güzelin o heybetli duruşunu sergilemesini görmek elbette keyifli olacaktır.O yüzden al diyorum bir kez daha.. :lol:

Detaylar tastamam.Aslında konuyu hazırlarken yazdıklarımı bir kez daha okudum;çünkü abartmış olabileceğimi ben de düşündüm ama yine de tadında oldu.Çünkü ben değil Autoart abartmış.. :wait:

Çok teşekkür ederim abi;beğendiğine gerçekten sevindim.
Resim

Emre E.
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: sui_cast » 29 Eyl 2010, 20:44

Sanat eseri gibi.. :+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: srht » 29 Eyl 2010, 20:53

Teşekkür ederim Bahadır abi..=)
Resim

sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 29 Eyl 2010, 22:17

Böyle güzel bir modeli böyle güzel bir tanıtım ile sunduğun için çok teşekkür ederim sevgili Serhat,iyi günlerde sergile kardeşim. :smile: :smile: :smile: :+1:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 29 Eyl 2010, 22:21

Hayırlı olsun Serhat abi,detay olarak gerçekten çok güzel bir model :good2:

Fotoğraflar da çok aydınlatıcı olmuş,eline sağlık abi :+1:
Resim
berkeyabar.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir