Yeter Artık !

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Yeter Artık !

İletiYazar: Hardblack » 26 Eyl 2010, 13:37

Bu kadar mı olur arkadaşlar ya !Bugün Historia'daki bir mağazadan bir tane model aldım.Geçen haftalarda ordan bir tane daha model almıştım.Eve geldiğimde modelin kapısını bozuk olduğunu gördüm.'Neyse olur böyle şeyler herhalde müşterilerden birisi kırdı' dedim.Bugün yin gittim ve bir model aldım.Bu sefer aynası kırık.Olacak iş değil !İnsanlarda iş ahlakı diye bir şey yok! İşte fotoğraflar :
Aynası olan taraf
Resim
Olmayan taraf
Resim
Resim

mesaj için Hardblack arkadaşımıza teşekkür edenler:
canomen
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

Re: Yeter Artık !

İletiYazar: canomen » 26 Eyl 2010, 14:01

Aynı durum benimde birkaç defa başıma gelmişti. :sweat: alışveriş mağazalarındaki oyuncak firmalarından alınan modelleri,kasada ödeme yapmadan evvel görevli personelin önünde modeli kutudan çıkarıp gerekli kontrolleri yapmak gerekiyor.Aksi taktirde değişimi zor oluyor. :@ Önemli bir konu, alıcı olarak dikkatli olmak lazım. :duyuru: Önüne gelen müşteri modelleri kutusundan çıkarıp kurcalıyor, :kamyon: :dash1: bu duruma mağazada çalışan görevli personelin mahal vermemesi gerekiyor.herkes biz modelciler gibi bilinçli ve duyarlı değil.değiştirmeye gittiğinizde ise sizi suçlar biçimde yaklaşımlarla karşılaşmak kaçınılmaz hale geliyor!!
Resim
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

İletiYazar: .alhas. » 26 Eyl 2010, 14:03

Yalnız Sinan kardeşim model antika bir model olduğundan tek aynalı olabilirmi? Bazılarında öyle oluyor. ben kırık bir bölge göremedim kapıda ?
Resim BMW olur, Volvo olur herşeyi biriktiren koleksiyoner...
.alhas.
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Alhas YALÇINKAYA
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3825
.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 26 Eyl 2010, 14:09

.alhas. yazdı:Yalnız Sinan kardeşim model antika bir model olduğundan tek aynalı olabilirmi? Bazılarında öyle oluyor. ben kırık bir bölge göremedim kapıda ?

olabilir ama tek aynalı arabalarda ayna sağda olur solda olanını daha görmedim. Sol tarafta ayna olması saçma öyle bir durumda çünkü solu kafasını camdan çıkartarak görebilir şöför ama sağda ayna olmayınca yapacak birşey yok
Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: malikaltindis » 26 Eyl 2010, 14:13

Genckaptan yazdı:
.alhas. yazdı:Yalnız Sinan kardeşim model antika bir model olduğundan tek aynalı olabilirmi? Bazılarında öyle oluyor. ben kırık bir bölge göremedim kapıda ?

olabilir ama tek aynalı arabalarda ayna sağda olur solda olanını daha görmedim. Sol tarafta ayna olması saçma öyle bir durumda çünkü solu kafasını camdan çıkartarak görebilir şöför ama sağda ayna olmayınca yapacak birşey yok

Yanlışın var,tek aynalı araçlarda ayna solda olur.Sağda olmaz,bence Alhas haklı model tek aynalı orjinal olarak.Mesela benim 1963 model vosvosumda da aynı durum var.Fotoğrafını koyuyorum.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: Freak » 26 Eyl 2010, 14:14

Sinan bende sağ tarafta ayna olmadığını sanıyorum çünkü aynanın oturacağı ufak delikler olur ayna olsaydı.Bence modelin orjinali bu diye tahmin ediyorum ben.
Resim
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 26 Eyl 2010, 14:19

bende welly 1964 mustang almıştım sağ aynası kırık sanıyordum fakat yok olmadığını öğrendim bu şekilde üretildiğini öğrendim aynanın olmadığı yere iyi bak kırıklık belirtisi varsa dediğin gibidir ama düz bişi yok ise öle üretilmiş kendim aldığım modelden yola çıkarak sölüyorum sana.
En son Serdar Gökhan tarafından, 26 Eyl 2010, 23:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 22
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 26 Eyl 2010, 14:22

sağda ayna olmaması saçma zaten kusura bakmayın bu arabalar bana ufak geliyor ilgi alanım dışında bunlar :) Sağda aynası olmayan bir Tır düşünemiyorum
Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 26 Eyl 2010, 14:26

Sanıyorum 70'li yıllara kadar birçok model tek aynalıydı bazı 70 öncesi amerikanlarda çift ayna var ama onlarda genelde yenilenmiş modellerde oluyor.Senin modelinde tek aynalı sanırım kırık olduğuna dair hiçbir belirti yok çünkü kardeşim ama şöyle bir durumda varki diecast ile birlikte oyuncak satan mağazalarda çok fazla kurcalama ve kırılma oluyor onda çok haklısın...
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 26 Eyl 2010, 14:28

Arkadaşlar,internette araştırdım ve sağlam modeline baktım.İki tarafta da aynası var.Olsun olan oldu,işin garibi kırılan aynayı kutuda bulamadım :wondering:
Resim
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: S.CANKILIC » 26 Eyl 2010, 14:30

Hardblack yazdı:Arkadaşlar,internette araştırdım ve sağlam modeline baktım.İki tarafta da aynası var.Olsun olan oldu,işin garibi kırılan aynayı kutuda bulamadım :wondering:

Birine lazım olmuştur ayna :D oda cep yapmıştır ::D :D
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Hardblack » 26 Eyl 2010, 14:31

canomen yazdı:Aynı durum benimde birkaç defa başıma gelmişti. :sweat: alışveriş mağazalarındaki oyuncak firmalarından alınan modelleri,kasada ödeme yapmadan evvel görevli personelin önünde modeli kutudan çıkarıp gerekli kontrolleri yapmak gerekiyor.Aksi taktirde değişimi zor oluyor. :@ Önemli bir konu, alıcı olarak dikkatli olmak lazım. :duyuru: Önüne gelen müşteri modelleri kutusundan çıkarıp kurcalıyor, :kamyon: :dash1: bu duruma mağazada çalışan görevli personelin mahal vermemesi gerekiyor.herkes biz modelciler gibi bilinçli ve duyarlı değil.değiştirmeye gittiğinizde ise sizi suçlar biçimde yaklaşımlarla karşılaşmak kaçınılmaz hale geliyor!!

Çok doğru söylüyorsun,Can abi.Keşke herkes duyarlı olsa.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Freak » 26 Eyl 2010, 14:33

Sinan ben tekrar diyorum senin aracında sağ ayna yok kardeşim.Çünkü ayna olsa delik olması lazım o aynanın oturtulması için.Bu güne kadar öyle düz zemine yuvası olmadan takılan ayna görmedim.Senin modelinde yok o bir yeri kırık değil modelinin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

Sonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir