Matchbox Hastalığı :)

Matchbox Hastalığı :)

İletiYazar: Ahmet » 22 Eyl 2010, 13:01

Bu sıralar bir hastalığa daha yakalanadm :diecastasi: Adı Matchbox :lol: Bu ufaklıkları gördükçe ilgimi çekenler oldukça sürekli alıyorum haftada en az bir doz :lol: Aslında her zaman ilgimi çekerdi Matchbox adından gelen o sempatikliği ve alma hissini artık serbest bıraktım.Özellikle hoşuma giden ve Ticari araç aşkımı hobiye döekebildiğim bir seri olması apayrı bir mutluluk benim için.Gördüğünüz üzere çoğu ağır vasıta :kamyon: Bu miniklerle uğraşmak o kadar zevkli ki anlatamam alımada devam etmeyi düşünüyorum vitrinimin bir bölümü onlara tahsis edildi bile :yuppi: Sözü fotoğraflara bırakıyorum umarım sizlerinde hoşuna gider :drinksb: (Unimoglar hariç tümü Matchbox)

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim

Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

Re: Matchbox Hastalığı :)

İletiYazar: Akın AYDIN » 22 Eyl 2010, 13:03

çok güzellllll bunlarrrr.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 22 Eyl 2010, 13:13

Aman kardeşim dikkat et :lol:

Ben bir başladım bunlara şimdi 120 taneler ve zar zor durdurabildim kendimi :sport1:
Hepsi tek lokmalık enfes duruyorlar hayırlı olsun :grin:
Resim

mesaj için ArdaPerk teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 22 Eyl 2010, 14:04

Ahmet'çim, bunlar ayrı bir hastalıktır haa:!.. Bende de çok sayıda mevcut. Ve halen hoşuma giden modelleri almaktayım. .. Ve sanırım hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim.. Bu konuya Emre Erbaşar'ın birşeyler yazacağından adım gibi eminim. Çünkü o da çok sever bunları. Teşekkürler bu güzel paylaşım için..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: vegawagon » 22 Eyl 2010, 14:15

Bir ara bende de vardı bu hastalık. Allahtan erken tedavi oldum :D Bir süre sonra çığrından çıkmaya başlıyolar :)

Amansız bir hastalığa yakalanmışsın :D :D

Güle güle sergileyin.
Resim

mesaj için vegawagon arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
vegawagon
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Orhan Özvatan
1/18 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 21
- / -- Model Sayısı: 10
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 350
vegawagon rep puani yokvegawagon rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 22 Eyl 2010, 14:40

Matchbox çok farklı bir boyutudur işin modelcilik açısından nedenide her zaman herkeze hitap eden bir seri olmasıdır,daha nice böyle güzel modellere diyorum kardeşim. :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 22 Eyl 2010, 14:56

Akın AYDIN yazdı:çok güzellllll bunlarrrr.

Fenalar :devil: :lol:

gokhan derli yazdı:Ahmet'çim, bunlar ayrı bir hastalıktır haa:!.. Bende de çok sayıda mevcut. Ve halen hoşuma giden modelleri almaktayım. .. Ve sanırım hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim.. Bu konuya Emre Erbaşar'ın birşeyler yazacağından adım gibi eminim. Çünkü o da çok sever bunları. Teşekkürler bu güzel paylaşım için..

Galiba herkeste ufaktan bir Matchbox hastalığı mevcut çok teşekkürler Gökhan abicim :drinksb:

ArdaPerk yazdı:Aman kardeşim dikkat et :lol:

Ben bir başladım bunlara şimdi 120 taneler ve zar zor durdurabildim kendimi :sport1:
Hepsi tek lokmalık enfes duruyorlar hayırlı olsun :grin:

Aman Ardacım seninkii daha fena boyutlara ulaşmış ama kaptırılmıycak gibi değil bu keretalar :lol: :drinksb:

vegawagon yazdı:Bir ara bende de vardı bu hastalık. Allahtan erken tedavi oldum :D Bir süre sonra çığrından çıkmaya başlıyolar :)

Amansız bir hastalığa yakalanmışsın :D :D

Güle güle sergileyin.

Çok fena yakalandık hemde :diecastasi: Çok teşekkürler :sapka:

MAKOSHARK yazdı:Matchbox çok farklı bir boyutudur işin modelcilik açısından nedenide her zaman herkeze hitap eden bir seri olmasıdır,daha nice böyle güzel modellere diyorum kardeşim. :smile: :smile: :smile:

Çok teşekkür ederim Deniz abim :syg:
Resim

mesaj için Ahmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 22 Eyl 2010, 16:29

ey gidi eskiden özel vitrinleri vardı oradan seçip alırdık majorette ve ya matchboxları şimdi ya ben bulamıyorum yada artık o şekilde satmıyorlar hepsi çok güzel paylaşımın için teşekkür ederim.
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: masato » 22 Eyl 2010, 16:29

Ahh ... Ah... Ah.... Bunları görünce bir zamanlar nasıl bir koleksiyonu heba ettiğimi şimdi çok daha iyi anlıyorum... Ölesine güzel matchbox, majorette arabalarım vardıki... Kuzenimle holdng binası bile yapmıştık...Ama şimdilerde eser kalmadı o araçlardan...Kapısı, farı, ötesi berisi açılan onlarca araç... Limolar polis araçları, vs. v.s. Ahh ahh... Bence çok güzel bir tema olacak Ahmet'cim durmak yok yola devam... :tey: Hepsini iyi günlerde bebelerden uzaklarda seyireyle... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Freak » 22 Eyl 2010, 16:56

4-5 yaşlarında benimde vardı bunlardanda dolu :).Hatta bi tane bmw'm vardı e36'mı e30'muydu hatırlamıyorum ne oynardım onla :).
Resim

mesaj için Freak arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 22 Eyl 2010, 18:18

Koray Malkoç yazdı:4-5 yaşlarında benimde vardı bunlardanda dolu :).Hatta bi tane bmw'm vardı e36'mı e30'muydu hatırlamıyorum ne oynardım onla :).

Koray'cım yeşil ise, E36'dır, beyaz ise ve üzerinde M renkleri var ise, E30'dur:)
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Freak » 22 Eyl 2010, 18:34

Abi ikisindende vardı sanırım.2001'e kadar yeniköyde oturuyorduk her haftasonu beşiktaşta bi yerimiz vardı gidip her haftasonu 2 tane matchbox alırdık :).
Resim

mesaj için Freak arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 22 Eyl 2010, 20:18

gokhan derli yazdı:Ahmet'çim, bunlar ayrı bir hastalıktır haa:!.. Bende de çok sayıda mevcut. Ve halen hoşuma giden modelleri almaktayım. .. Ve sanırım hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim.. Bu konuya Emre Erbaşar'ın birşeyler yazacağından adım gibi eminim. Çünkü o da çok sever bunları. Teşekkürler bu güzel paylaşım için..

Ah Gökhan Ah... Zamanında kıymetini bilemediğimiz koleksiyon parçaları. Şeker tadında, mükemmel minnoşlar. Ölçekleri farklı olmasına rağmen hepsi aynı ölçektedirler. :lol:
---
Ahmet'cim, fena tutulmuşsun bu hastalığa. Allah kolaylık versin.
Bunlar da benim Matchbox'larımı paylaştığım başlık.
:arrow: viewtopic.php?f=15&t=3232&hilit=+matchbox

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Sonraki

MATCHBOX

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir