Diecastr nasıl olmalı ? CEVAP!..

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Diecastr nasıl olmalı ? CEVAP!..

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Eyl 2010, 21:22

Öncelikle ve konu hakkında verdiğim bu uzun cevabı, okuyan ve okuyamayan herkese teşekkürlerimle!.. :emo:

2 gündür takip ettiğim ve Erol Hocam' ın açmış olduğu konuya teşekkür ediyorum...

Farkında iseniz konu amacından uzaklaştı ve yanlış yere açılmış zaten...

Diecastr nasıl olmalı? şeklinde bir konu; DIECAST HARİCİ KONULAR YERİNE

:arrow: Görüşler / Öneriler bölümümüze açılmalıydı!..

Bizler de, sitemizin daha iyi yerlere gelmesi anlamında açılan bu konuya/öneriye/görüşe göre hareket etmek mantığı ile yaklaşırdık!..

Yaklaşılmamış mı?.. Yaklaşılmış, bazı kıdemli özel üyelerimiz ve modratörlerimizce!.. :sapka:
Yaklaşılmamış mı?.. Yaklaşılmış, konu yine model araba fiyatlarına gelmiş!.. :delii:

Bir konu neden kilitlenir?..
Kilitlemeyelim!.. :x:

Çünkü konu kilitlenince silinmiş gibi algılanabiliyor tarafınızca Erol Hocam!..

(Elimde hiç bir konunuzun silindiğine dair yönetim kaydı yok!..)

Ayrıca konu silmeyi bırakın, her hangi bir kardeşime imza hazırladığımda veya rütbesini değiştirdiğimde bile özel mesaj ile bilgilendiriyorum!..

Ama siz bu aileyi çok kolay bir dille ve araştırmadan eleştirebiliyorsunuz ve eleştirdiğiniz ailede siz de varsınız!..
İyi yerlere gelmesini istediğiniz bir aile ortamı hiç bir dayanağı ve kaydı olmadan eleştirilemez!..

Konuya binayen verdiğim cevap, ispat niteliğindedir!..

Böylesine dolu ve ispatlı bir şekilde vereceğim bir cevaptan sonra; hala bu forumdan dolayı sıkıntınız veya en ufak bir şüpheniz var ise;
Allah, gönlünüze göre versin derim!..

Bu güne kadar olan yaklaşımlarınızı, bir kalemle ve kendi eliniz ile silmek istediniz ise;
Bu foruma, karşılık beklemeden ve geceli gündüzlü 2 yılı aşkın bir süredir emek veren sayısız insana, yargısız infaz yapmayınız!..

Bir diğer konu,
Kilitlemeyelim!.. Biz insanları susturan ve sindiren bir zihniyetin çalışanları değiliz!..
Yeni üyeler de, 6. açılalacak aynı konuya vakıf olsunlar!..
Forum ancak böyle forum olur!..
İnsanlar, forumun portalına tıklamaya erinirken; 106 defa da açarım ve silmem Erol Hocam!..
Herkes beni tanır ve yönetimdeki adaletimi bilir!..

Lütfen tıklayın ve algılayın sorunu ve bana söyleyin!..
Acaba ben mi algılayamıyorum!.. :quest:

:arrow: Diecastr nasıl olmalı ?

Bu yüzden ve tüm açık yürekliliğim ile CEVAP başlığı açıyorum...

Konuyu açıklığa kavuşturmak için çaba sarf ediyorum/uz... (MOD/KIDEMLİ/ÖZEL/FORUM ÜYE)

Ama sitemizin hak etmediği görüşler anlamında da, açılan konulardaki tüm mesajları okumanızı diliyorum...

Haydi tartışalım ve tüm aksilikleri beraber giderelim bu konu başlığında!..

Yine de yanlış yere açılan bu konu başlığı üzerine ve görüşünü saptırmadan bildiren moderatör ve üyelerimize, tekrar sonsuz teşekkürlerimi iletirken, bir yorum da benden gelsin istiyorum... :f:

Silindiğini iddia ettiğiniz, ve diğer açılan iki konuda incelemiş ve tüm mesajları okumuş olduğunuzu düşünürek ve siteyi kurduğumuzdan bu güne yapmış olduğumuz paylaşımlarla söyleceklerimi değerlendirmenizi dilerim...

Konuyu tekrar hatırlayalım... :happy:

:arrow: Diecastr nasıl olmalı ?

BU ÖNSÖZ' den sonra CEVAP:

Açılan ilgili linkte ve bu konuda aslında çok fazla söylenecek bir şey kalmamış ve çünkü DIECASTR ailesi kurulduğundan beri ve aile paylaşımlarımza değer vererek konuyu kavrayan kişiler;
açtığınız konuya, gerekli cevabı vermiş!..

Bizim site yararımıza açmış olduğunuzu düşündüğünüz bu konuda ve bana göre;
gerekli araştırmayı yapmadan/bilerek/bilmeden yapmış olduğunuz yorumlar,
sizce, bu küçük kardeşlerimizi/hobiye yeni başlayanları, olumsuz etkilemiyor mu acaba?..

En başta Burak BALIKÇI kardeşime teşekkür ediyorum çünkü;

Yeni üstlendiği göreve yakışır bir şekilde; kendine yakışır bir uslüp ile ve konu başlığı ile ilintili olarak en ince ayrıntısına kadar bilgilendirmiş sizleri...
Tüm bu örnek bağlantı ve yorumlara rağmen ve sanki okunmamış gibi aynı eleştirilerde bulunmanın mantığını ben de anlamış değilim!..

Bu arada, kimse sizi susturmuyor ve satıcıları kollamyor Erol Abi.
Bunu, lütfen ve artık bilmenizi isteyeceğim veya yazacağınız mesajlarınızda "Diecastr nasıl olmalı?"
derken ve eleştirirken başka forumlarla karıştırmayın bu samimi aileyi...

Burak BALIKÇI kardeşimizin içine sinmeyerek ve gece 2:00' de yatağından kalkıp yazdığı mesaja dikkatinizi çekerim...
Bu cevaba binayen ve hala anlamamakta ısrar eden tutumunuzu; "Erol abi" diye bildiğimiz bir kişiliğe yakıştıramadım...

Aynı veya benzer örnekleri vererek ve ben de üyelerimizi bilgilendirecek olursam;

1- Erol Abimizin açtığı hiç bir konu silinmemiştir...
Yönetim kayıtlarını; tüm üyelerle paylaşabilir ve gerekli görüldüğü takdirde tüm resmi makamlarca belgeleyebilirm...

Bu anlamda, başka forumlarla karıştırılan DiecasTR, bilgi edinilmeden ve düz bir mantıkla eleştirilmiştir!..

Bu durumu, mesajınızdaki şu paylaşımlarınızdan çok iyi görmekteyiz:

Andy1:
Gökhan HEPARSLAN bunu da siler / Beni yasaklar forumdan / Satıcılar kollanıyor bu forumda / 1 tek konu açtım, konum silindi...
gibi eleştiriyi de yapan ve değer verdiğimiz bir insandan tüm bunları hak etmeyerek, ayrıca bir koleksiyonere yakışmayan bu eleştirilerle,
bilgi edinilmeden veya bu cevap niteliğimdeki yazımın, okunduğu takdirde ve algılandığı ölçüde gelecek cevabı da merak etmeyim!..

Diecastr ailesi olarak ve başka forumlar ile karıştırılarak ve sitemize yapılan/aslı,astarı olmayan bu olumsuz eleştirileri;
2 yılı aşkın süredir, geceli gündüzlü verilen emeğimize karşılık olarak hak etmediğimizi düşünüyorum...

Bizler, (Moderatör, çekirdek kadro, kıdemli üyeler, özel üyeler, forum üyeleri)

Hiçbir maddi ve sponsor desteği görmeden ve artık aile olduğumuz bir platformda elimizden geldiğince ve bizlere göre birincil gelen ailelerimizi hiçe sayarak hobi adına destekte bulunan insanlarız!..

:arrow: DIECASTR AİLEMİZ

Tekrar ve belirtmek istediğim üzere; bu ailede kimsenin birbirini kazıklamak gibi bir şansı yok!.. Bu tür art niyetlki girişimleri forumdan uzaklaştırmaya çalıştığımız ve emek verdiğimizi düşünürken diğer forum veya benzeri sitelerle karşılaştırılmamız da hoş değil...
Model satış konularında da aldığımız önlemler ve getirdiğimiz kurallar bu yöndedir.

Tüm bu yazdıklarımı okudunuz ve aklınızda belirlediğiniz ve bildiğiniz forum zihniyetini aştı iseniz;

Bana göre, açtığınız başlıktaki eleştiriniz, yapıcı ve samimi olmalıdır!..

2- Sitemiz; Yeni Alınan Modeller başlığında, sadece "Hayırlı Olsun" mesajlarını paylaşan üyelerden oluşmuyor...

:arrow: Forumu inceleyiniz ve son başlıklara bakarak yorum yapmayınız!..

3- Yeni başlayan üyelere yaklaşımımıza ve başka forumlarda ilgi görmeyen 1/32 Kinsmart' lara gelince 21 cevaplara varan çek bırak araba "HAYIRLI OLSUN" larınla ve tanışma başlığımızda kendini tanıtan bir üyemize "HAYIRLI OLSUN, HOŞ GELDİN ARAMIZA" mesajlarımızla sevdirdik bu hobiyi ve sitemizi... :f:

Siz, tartışarak ve araştırmadan bir siteyi karalayarak bu hobiyi sevdirecek iseniz, buyrun sevdirin!..

:arrow: viewforum.php?f=106

Bu arada; "Bir dokun, bin ah işit" tarzındaki açıklamalarımdan ötürü de canımın sıkıldığını; kilitlediğim konuda kıssadan hisse ile belirtmiştim...

Bu kıssadan hisse; 2000 gösterime varan ve yaklaşık 200 mesaj okunarak ve tüm mesajlar ve eleştiriler göz önünde bulundurularak, tarafımca yapıldı...

İki öğrenci birbirleri ile tartışırlar,
Öğrencilerden biri; "Hobiciler" olsun, bir diğeri de; "Satıcılar"
Tartışma bitmez ve Öğretmen' in yanında alırlar soluğu...
Öğretmen konuyu dinler ve "Kim başlattı?" diye sorar.
Öğrencilerin ikisi de, kendisine göre haklı olduğunu düşünürek ve birbirlerini göstererek "O başlattı!.." derler.
Uzunca süren diyalog ve girişimden sonra da Öğretmen der ki;
"Bir daha yapmayın!.."

Çoğu üyelerin de mesajlarını okuyacağınız üzere ve hiç bir sitede görülmeyen samimi paylaşımları 1/1 gördüğünüz halde ve genele hitap eden, ailemizi bile paylaştığımız bir forumda yapmış olduğunuz eleştiriler çok acımasız geldi diyebilirim.

Bu önem ve mahiyette, hala site samimiyetimiz tarafınızca anlaşılamıyor ve eleştiriliyorsak da canınız sağ olsun Erol Hocam. :f:

Silindiği iddia edilen konu kilitli konu;

:arrow: Model Araçlara gelen ENTERESAN zamlar !

Neden kilitlendiği ise; konuya tarafımca ve genele açıklama yapılarak verdiğim mesajda var...
Burak BALIKÇI' da gerkeli açıklamları yapmış!..

Ya anlaşılmıyor, ya da okunmuyor!..

Hali hazırda ve aynı tartışmayı kapsayan benim açtığım ve satıcılara da güya prim verdiğim konu...
Okuyun artık lütfen ve okumadan ve bilmeden bir tek cümle ile zan altında bırakmayın kimseyi...

:arrow: MODEL FİYATLARI NEDEN BUKADAR YÜKSELDİ? II.BÖLÜM

"Herkese hayırlı olsun" forumu olmadığımızdan ve I.bölümünü kilitlerken II.bölümün alt yapısını oluşturduğum konu...

:arrow: MODEL FİYATLARI NEDEN BUKADAR YÜKSELDİ??

Okuyamayanlar için ve Yaşar Hocam' dan alıntı yaparak ve hak vererek eleştirdiğim bir satıcı için yazdığım mesajlar da konu içindedir...

Forumdaki kardeşlerimize nasıl yardımcı olmaya çalıştığımız konularını da eklemeye çalışsam 2,5 yıl süren geceli gündüzlü emeklerim yatar ve bir forum yöneticisi olarak, bu güne kadar kimseden çekinmedim ve çekinmem de!..

Asla bilgi ve tecrübe edinmeden de klavye silahşörlüğü yapmak, mesleğimin yanında meslek olarak gelmiyor bana...
Ben, sadece hak edilmeyenler karşısında duramıyorum...

Sizin için ne kadar değerli bilmiyorum ama, ben; saat 15:00' dan beri bu konuyu sindirmeye ve hala anlamaya çalışıyorum...
Tüm bu vaktimi de konu bunun için ayırdım, tıpkı Burak BALIKÇI' nın gece yatağından 2:30' da kalkıp da, hak etmediğimiz eleştirilere verdiği yanıtlar gibi...

Keşke bu konular, bu yerlere gelmese idi ve daha yapıcı ve bu güne kadar tecrübe etmiş olduğunuz sitelerle karıştırmadan ve en başta abim olarak gördüğüm kişilik ve samimi yüreğim ile tanıştığımız günden bu güne 20 kez arayıp sağlığınızı sorduğum ve tecrübelerinizden yararlanmak istediğim gibi ve bana güvenerek, siz de beni arayarak ve "Alo Gökhan' cığım nasılsın?.." veya "Bir konu var aklımda, hobiciler adına bunu böyle düşündüm, yapalım mı?.."
dese idiniz!..

Ayrıca ve bunu telefonda söylemeyi bir kenara bırakın Andy1' den böylesine ve 1-2 sayfalık yazı/mesaj gelse idi, keyifle okurdum...

Bu paylaşım eksikliğini ve duygusallığı bir kenara bırakarak ve yine sizin açtığınız konuda da diğer açılan 3 konuya benzer düşen size 4. konuda da forum üyelerinin araştırmadan ve vasıtanız ile nerelere kanalize olduğunu görmektesiniz...

Konu başlığı nerede ve yazılanlar nerede derim ben!..

Yine de bilginiz olsun isterim;
Bir siteyi sevdiğinizi ve sabaha kadar bu site için mesaj yazdığınızı iddia ediyorsanız, üslubunuzun ve eleştirilerinizin de farklı olmasını dilerdim...

Tüm bu paylaşımlarımı umarım yanlış değerlendirmezsiniz ve okuduğunuzu saydığım 41 yaş beyni/tecrübesi ile değerlendirirsiniz...

Bir kardeşimizin yazdığı mesaja demişsiniz ki;

"Kişisel tartışmaya dönüşüyor..."

Kişisel veya forumsal tartışmaya dönüşmesinin asıl sebebi nedir sizce acaba?..

"Diecastr nasıl olmalı? " konusunda gelen cevapları gördünüz ve kilitleyince de; "konumu sildiler" diyorsunuz genele paylaşılan bir platformda ve tecrübeli kişi olarak...

Konu başlığı ile örtüşmeyen ve başka forumlardan edindiğiniz tecrübelerle yaralamış olduğumuz forumumuzda da istediğiniz tartışma başlığını açınız...
Kimse bu konuda size bir şey demez ve sadece kurallar gereği hareket eder/haberim olmadan silinmez veya ben silmem, merak etmeyin...

Son olarak,
Diğer açılan 3 konu iel eş değer giden konuda bu kadar yazı yazılıyorsa/yorum yapılıyorsa, insanlar sizin için zaman ayırıyorsa,
bu forumda size de değer veriliyor demektir ve açtığınız konuya da gelen bu değerli yorumları daha iyi kontrol ederek ve tam olarak okuyarak paylaşımlarınızın devamını diler, saygılarımı sunarım...

Gökhan HEPARSLAN

Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16731
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: Diecastr nasıl olmalı ? CEVAP!..

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Eyl 2010, 00:16

GÜNCEL
"HAYIRLI OLSUN" FORUMU OLMAYIN!.. Okuyun ve yanıtlayın!.. :sapka:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 22 Eyl 2010, 00:27

Ben hayatımda hiçbir foruma giripte oradaki insanlarla buluşmadım ya da bu kadar yakın olmadım ..
Ankara buluşmasına özellikle katılmak için tatilimi uzattım,bu güzel insanları artık yüz yüze görmekti amacım.
Foruma Şubatta üye oldum ama burada bulunan insanların yaklaşımı diğer forumdan bin kat daha iyi ve güzeldi.Gökhan Abi ile yaptığımız ilk görüşme sanki 20 yıllık Abi-Kardeş gibiydi.Bana ailecek görüşelim dediğinde kız arkadaşımın mutluluğunu ve benim mutluluğumu anlatamam :smile: Ayrıca Ankara buluşmasında o samimiyet her şeye bedeldi benim için.
Hiçbir tartışmanın kavgaya dönüşmediği,herkesin düşüncelerini özgürce belirttiği bir platform bence burası.
Tabiki eksiklerimiz vardır ama eminim gün geçtikte bilgi üstüne bilgi koyarak daha da büyüyeceğiz.

Ben her gün burayı yüzlerce kez ziyaret etmekten çok mutluyum,
ama malesef perşembe günü Kocaeli'ye gidiyorum temelli okula ve bu kadar sık giremeyeceğim.
Gönül isterdi ki internetim olsun yine ziyaret edeyim ...
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 22 Eyl 2010, 00:47

Admin'im öncelikle 'konumuz hayırlı olsun' demek istiyorum Çünkü bu konunun aslında başlığı baz alındığında konuya vakıf olan üyelerimiz tarafından çok güzel öneriler geleceğine eminim. Yani forumumuz için herhangi bir eksiklik görmesem de, forumdaşlara göre daha da ileri hayırlı adımlar atabilmemiz için çok yerinde bir karar olmuş oldu.

Mesai saati içinde yaptığımız ufak telefon görüşmesinde dahi, forumdaki yanlış anlaşılmaların önüne geçebilmek için neler yapabileceğimize değindik. Daha bol bir vakitte çözüm bulmak adına bu konuyu tekrardan irdeleyeceğimize eminim.

Önceki konuda değişen yorum rotasının ardından, bu sayfada yaptığın güzel açıklamalar çok açık ve net bir şekilde anlaşılıyor. Bu yüzden eklemek istediğim veya düzeltmek istediğim bir tane bile imla yok. Noktası virgülüne samimi düşüncelerine katılıyorum.

Şimdilik üyelerimizden gelecek olan, 'forumumuzun nasıl olmasını istediklerini belirten' önerileri bekleyelim :sapka:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 22 Eyl 2010, 01:02

Admin yazdı:GÜNCEL
"HAYIRLI OLSUN" FORUMU OLMAYIN!.. Okuyun ve yanıtlayın!.. :sapka:

AŞAĞIDA BAHSİ GEÇEN "ARKADAŞ"ANONİMDİR=İSTEYEN HERKES ÜZERİNE ALABİLİR.

Benim takıldığım nokta "hayırlı olsun forumu" olalım yada olmayalım.Biz burada olmaktan keyif alıyorsak"hayırlı olsun forumu"olmanın sakıncası nedir?
Hem keyif alıp hemde paylaşıyorsak bunların yanında birşeyler öğrenip, yeni dostlar ediniyorsak sıkıntı nerede?
Gerçek koleksiyoner yada çakma koleksiyoner (kime göre neye göre) olmamız keyf aldıktan sonra neyi değiştirir?
İnsanları gösteriş meraklısı,cahil,paralı ama görgüsüz vb.olarak kategorize etmenin kime ne faydası var?Bu hakkı "arkadaş" sana kim veriyor?

Diecastr'nin misyonu ;
Diecastseverleri biraraya getirmek midir yoksa piyasa belirleyicilerini (satıcı-alıcı-modelsever)disipline etmek midir?
Tüm modelseverleri ayırtetmeden kucaklamak mıdır yoksa insanları belli kalıplara göre kategorize etmek midir?
Bilgi paylaşımı tabiiki olsun,fiyatlar konusunda yardımlaşma tabiiki olsunModlama konusu tabiiki olsun.Ama keyif yönünü atlamayalım.

***Birde bir süredir çeşitli konularda arada sırada rastladığım bir eleştiri daha var.Seviyeli tartışma ortamı -tartışacak bilgi konularındaki eksiklik vsvs.
Nedir "arkadaş"?Tartışmak istediğin nedir ?Konuyu açtında katılımda yada katkıda bulunmadık mı?

Forumda yapılan yorumların illa derin anlamlar içermesi mi gerekiyor?"Arkadaş "felsefe forumunda değiliz diecast forumundayız yahu ne oluyorsun?
Resim

mesaj için atesoglu teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, MAKOSHARK
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 14
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Eyl 2010, 01:18

148 gösterim 5 cevap!..
Olmaz!.. Bir daha DAVOS' a gelmiyorum!.. :punish:
GÜNCEL!.. :happy:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: S.CANKILIC » 22 Eyl 2010, 01:20

Emre abinin servis alanında beni nasıl kucakladığını görseydiniz bu konunun cevabını o fotoğrafla verirdiniz...

S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: atesoglu » 22 Eyl 2010, 01:20

Admin yazdı:148 gösterim 5 cevap!..
GÜNCEL!..

Adminim sen DAVOSA gelmiyorsun ama biz yarın işe gideceğiz :f: :f: :f:
Resim

mesaj için atesoglu arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Eyl 2010, 01:23

atesoglu yazdı:
Admin yazdı:148 gösterim 5 cevap!..
GÜNCEL!..

Adminim sen DAVOSA gelmiyorsun ama biz yarın işe gideceğiz :f: :f: :f:

Konu saptırıldı bak sayende!.. :sport1:
Ben de işe gideceğim ve her ne hikmetse 8 saatimi verdiğim konu ilgisiz kaldı!.. :yab:
Tartışmayı sevmiyoruz!.. :sad1:
Lütfen tartışalım!.. :wait:
Yarın Adana' ya geliyorum o zaman!.. :delii: :ucak: :nazar:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Eyl 2010, 01:29

DASTOK yazdı:Emre abinin servis alanında beni nasıl kucakladığını görseydiniz bu konunun cevabını o fotoğrafla verirdiniz...

Yüreğinize sağlık kardeşim, onun için ve daha eskiler için 8 saattir yazıyorum zaten merak etme!.. :handshake:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: malikaltindis » 22 Eyl 2010, 01:45

Takip ettiğim bir çok forum var değişik alanlarda.Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kısa süredir buradayım ama buradan daha uzun süre kalmış olduğum bazı forumlardan daha rahat hissediyorum kendimi.Gökhan Abi kesinlikle çok iyi bir insan.Model alışverişi sırasında beni aradı,o vesile ile tanışmış olduk.Model alışverişini neredeyse konuşamadık bile diyebilirim bu uzun görüşmede.Alışverişin bir araç olduğu açıkça ortadaydı,asıl amacın birbirimizi tanımak olduğu çok belliydi.İşin özü maddi kaygı yok,forumda da sık sık geçtiği gibi 'aile ortamı' kavramı öne çıkıyor bence.Demek istediğim Gökhan Abi'nin ve diğer mod arkadaşların art niyeti olmadığından eminim.Eğer eksiklik gören arkadaşlar eleştirilerini yapar,çözüm yolu sunarsa,mantıklı olduğu sürece Gökhan Abi ve mod arkadaşların ve aynı zamanda da biz üyelerin destek vereceğinden şüphem yok.
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: srht » 22 Eyl 2010, 01:53

Ben önceki konuya yazdığım cevabı buraya da koyuyorum ve 1-2 ekleme de yapmak istiyorum;
srht yazdı:Erol abi bu hususta haklı.Sonuçta burası sanal ortamda diecast modelleri inceleyip;irdeleyebildiğimiz bir platform.Lâkin şu da var;Diecastr henüz tam rayına oturmasa da yine bu tarz tartışma vs. gibi konularda ülkemizdeki (bence) kalan diecast forumlarından bir adım önde.Bunda üyelerin diğer üyeler tamamen bilgi vermek amaçlı;yardım amaçlı yaklaşımlarının etkisi büyük.

-Haklı derken burası sanal bir platform ve modellerle alakalı olan her türlü şeyin burada da iyi-kötü tartışılması gerekir(zaten yapılıyor da bence) demek istedim.
-Lâkin'le başlayan cümlem ve devamı ise Diecastr'nin bana göre olan farkını ortaya koyuyor.
:sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5590
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 22 Eyl 2010, 07:56

Diecastr nasıl olmalı konusuna yazmış olduğum iletide belirttiğim gibi,
... 21 Mayıs 2008 tarihinden itibaren forumumuza üye oldum ve güzel bir şekilde devam etmekteyim.
Yaptığım paylaşımlar, yazdığım yorumlar, bu iletiyle beraber 4374 adede ulaşmış. Bana bu hobiyi sevdiren, sürekli yanımda duran dostum Gökhan Heparslan olmasaydı, sıradan monotonluklarla hayatıma devam edecektim.
Bizim forum üyelerimizle kurduğumuz dostluk çok farklı...
Biz "Model Araba Koleksiyoneri"yiz. Kendimce güzel ve kaliteli olan modelleri, maddi gücüm elverdikçe toplamaya çalışıyorum.
Ben burada olmaktan mutluyum ve gururluyum, diyeceğim budur.
İşyerime geldiğim zaman açtığım ilk sayfanın www.diecastr.com olmasından mutluyum.
Forumda olan tüm dostlarımı ve arkadaşlarımı, abilerimi ve kardeşlerimi çok seviyorum. Birisi beni aradığı zaman heyecanlanarak telefonumu açıyorum. Model alacağım zaman, sorabileceklerime soruyorum. Deniz Üstad'ın sesini bir gün duymasam merak ediyorum. Burak Balıkçı gibi temiz bir kişilikle arkadaşlık ettiğim için, Serdar abi'nin engin Amerikan bilgileri için, Bülent'in elinden geçen Amerikan otomobillerindeki bilgisi ve fotoğraf konusunda kendisine sorduğum sorularda aldığım cevap için, Kenan'ın paylaşımlarını zevkle, kendimden geçerek okuduğum için, Modelciliğe yeni başlayan kardeşlerimizin modellerine bu sayfalarda baktığım için inanın çok mutluyum. Hayattaki olumsuzluklardan, Bahadır'ın neşe dolu iletilerini okuyarak kurtulduğum için, Alper'le her görüşmemizde güldüğümüz için de çok mutluyum. O kadar çok anı var ki, yazsam sayfalar yetmez.
Ben bu aileyi seviyorum. :hearth:
--
Bu arada, Serhan'a, bu ileti ile Forum Moderatörlüğü hayırlı olsun demek istiyorum. :bravo: Ona bu görevi layık görenlere de alkışlarımı iletiyorum. :bravo: :bravo: :bravo:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
MAKOSHARK
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Sonraki

Görüşler / Öneriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir