SCHUCO MERCEDES L322 KAMYON (ESKİTME) VE SCHUCO TRAKTÖRLERİM

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

SCHUCO MERCEDES L322 KAMYON (ESKİTME) VE SCHUCO TRAKTÖRLERİM

İletiYazar: Kenan Şavklı » 19 Eyl 2010, 02:11

Resim

Herkese selamlar...

Aslında yeni gelen ve paylaşmadığım bir çok model oldu ama bir kaç gün önce uyguladığım bir eskitme işini sizlerle paylaşmak istedim. Daha önce bu kamyonun paylaşımını aslında yapmıştım ama; o konuya tekrar baktığımda, cep telefonu ile çekmiş olmanın getirisi olan evlere şenlik fotoğrafların aslında hiçbirşey anlatamadığını düşündüm; yeni kameramla algı değişti malum... :smile5: Bu paylaşımımda, daha önce paylaştığım kamyona ek oalrak,; yine daha önce paylaştığım Fendt traktör ve Blumhardt romork; aynı zamanda hiç paylaşmadığım ve yeni gelelerden biri olan Mc Cormick traktörü de paylaşıyorum.

Paylaştığım toplam 4 parça 1/18 ürünün de ölçekleri 1/18; üreticileri Schuco ve 1/18 kamyon/traktör modlelerinin H.E seviyede üreticisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim... İçinizden; böylesi pahalı bir kamyona bu kadar işkence etmeye nasıl kıydığımı düşlünenler olacaktır; bilmeyenler için açıklayayım, bu kamyonu zaten belli başlı hasarları ile almıştım ve bu hataları giderdiğimde de içime sinmeyen birşeylerin olduğu kesindi. Aynı kamyonun ikincisini de düşündüğüm için, bunu da kanvas brandası açık ve eskitmeli bir biçimde sergileme kararı aldım...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu kamyonu daha önce de paylaştığım üzere bildiğiniz gibi, gerçek kumaştan bir kanvas kumaşı var, altnda da 1/18 ölçeğinde kalas konstrüksüyon ile ayakta duruyor ve bu konstrüksüyonu metal tutmaklar rijitleştiriyor... Dışarıdan da kumaşı, bir ip yardımı ile klapelerden geçirip, brandayı epeyce gergin bir şekilde kamyona streçleyiveriyorsunuz...
Resim

Resim

Resim

Eskitme boyamalarının tastamam gerçekçi olmadığını kabul ediyorum; kimi yerlerde olması gerektiği gibi ama asıl vermek istediğim efekt, böyle parlak bir çamur rengi değil genel olarak kirli bir görünüm vermeye çalışmaktı ama aldığım netice; taze sulak bir çamurdan henüz geçmiş bir kamyonun görüntüsü şeklindeydi. Bu da fena değil kanımca... :smile5:
Resim

Resim

Resim

Motor bölümündeki kirler özellikle bu kadar parlak olması bakımından hiç içime sinmedi, çünkü parlak çamurlu bir tekerlek gövde biraz olağan görünse de; aynı tonda ve parlaklıkta kirlenmiş bir motor dairesi kabul edilebilir gibi değil; daha mat boyalarla müdehalelerde bulunmayı düşünüyorum... Bu arada, ortadaki fotonun, Schuco üreticisinin neler yaratabildiğini çamurlara rağmen apaçık sergiliyor. Radyatör ve elemanları, direksiyon mili... İnşallah yenisi geldiğinde de öncesi/sonrası tarzında bir karşılaştırma da yapabiliriz...
Resim

Resim

Resim

Aşağıdaki ikinci fotoya dikkat! Kontağa takılı anahtar gerçekten mükemmel görünüyor...
Resim

Resim

Aşağıdaki foto, bundan sonra bu kamyonu nasıl sergileyeceğimin tipik bir göstergesi. Bu aracın temel özelliklerinden biri kumaş brandası ve onu kalıplandıran tahta kafesleriydi ama bu şekilde sergilemek -ikşincisi de oalcağı için- farklı bir seçenek bana göre...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Alt aksam da aşağıda görüldüğü gibi... Beni inanılmaz derecede terleten bu a-çalışmanın, en yorucu kısmı, altını kısmını bu hale getirmek oldu... İnanılmaz detayların mevcudiyetini atlamam mümkün değil. Fren kasnakları, yakıt tankından çıkan metal yakıt hortumları, müthiş şekilde işlenmiş akslar, metalde imal edilmiş Mercedes-Benz logolu diferansiyel kutusu, yerinden çıkabilen takoz gibi elemanlar aklıma gelenler... Gelmeyen bir çok şey var! :shocked3:
Resim

Resim

Bu aracın aynısının ikincisi, bu çalışma ile kaçınılmaz oldu; malum... Ama şu da var ki; Schuco ürünleri bende inanılmaz bir tutku ve ikinci mavi kamyonun yanına, uzun zamandır hayranı olduğum , aşağıdaki kızıl haç logolu krem-siyah versiyonu da dayanılır gibi değil. F458 Itaila'yı almadan önce söylediğim gibi; kısmet, kısmet, kısmet diyorum... :whistle:
Resim Resim

:kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon:

Önümüzdeki günler :f1: tıpku bu smile'daki gibi Exoto'nun bol F1'li paylaşımlarına gebe... Bu yüzden 1/18 kamyon/traktör faslını topluca kapatmak istiyorum; ayrıca bir kaç konu açarak, forumun sayfa gündemini olduğu gibi kendi kendime tahsis etmek istemediğim için de traktörlerimi de bu ikinci bölümde paylaşmak istedim. Çünkü zaten kamyon ile en temel ortak özellikleri birer Schuco olmaları; yani yüksek detay... :celeb:

Bildiğiniz gibi bundan birkaç ay önce 1/18 Schuco klasik Unimog serimi paylaşmıştım. İçlerinde son gelen iki Unimog'dan biri olan itfaiye/arazöz Unimog ile beraber kargolanan ikinci 1/18 Schuco traktörüm... Mc Cormick D326.
Resim

Resim

Resim

Resim

Tıpkı Cutter Bar'lı Unimog gibi, bu traktöründe yanında kesici bir tarağı var; yatayken toprak üzerindeki ot - çalı vs.'leri, dikey konumdayken de yol aykırı biçimde dallarını uzatmış ağaçların ve sarmaşıkların/çalıların kesiminde ve sistirelenmesinde kullanılıyor... :good2:
Resim

Resim

Resim

Ön kısımda yer alan radyatör bölümünün içerideki petekleri çok etkileyici birer detay unsuru niteliğinde ve kanca ile ön romorkluğa tutturulmuş bakla zincir de traktörün renginde... Benim için detaylı minyatür modeller hayatt demek... İyi ki varsın Schuco. :dance2: :yuppi: :dance7: :yuppi: :dance7: :yuppi: :dance2:
Resim

Koltuk öne doğru eğilebilen bir yapıya sahip; kullanıcı bölümüne bir çok kumanda kolu uzanıyor...
Resim

Resim

Motor bölümü de metalden imal edilmiş ve eksisiz. Radyatörün arkasındaki pervane, aşağıdaki yeşil Fendt gibi dönebilen bir pervane değil ama onunkinden daha otantik duruyor. Ayrıca Fendt'deki metal gaz pedallerı ve kolları da Mc Cormick de yok. Var ama helezonlu hareket kollarına sahip olmadığı gibi plastikler; olsun ama... :whistle:
Resim

Resim

Resim

Aşağıda yeralanlar da, daha önce bulanık fotoların olan bir grup. Yani daha önce kameramı almadan önce çekerek paylaştığım traktörler. Bir paylaşım tazelemesi yaparken onları da atlamak istmedim açıkcası...
Traktör Fendt Farmer II ve romork da bir yerel Alman romork üreticisi olan Blumhardt marka; sanırım aynı bizim Tınaz gibi... :fiskos:
Resim

Resim

Resim

Resim

Detaysal anlamda Fendt de, Mc Cormick de çok yakınlar ama kullanılan metal materyallerin bolluğu bakımından Fendt bir adım önde olmasa da; ne bilim biraz daha önde işte. :lol:
Resim

Resim

Resim

İşta basılınca gaz mekanizmaları hareket eden pedal sistemi... Sağdaki pedaller çiftler ve bu çiftin sağındakine bastığınızda, her iki pedal de basılmış gibi aşağı iniyor ama, aynı çiftin solundakine basınca sadece bastığınız pedal iniyor. Bu arada tüm bu mekanizmayı metalden yapmışlar ve altında helezon yaylarında tansiyon disiplininie tabiler... Traktörün sol ayağa denk gelen pedalında ise daha teferruatlı bir yapı var ve yine helezon biçimindeki bir yaya emanet; fakat bastığınızda üç kollu bir mekanizma kıpırdanıyor. Önceki paylaşımımda da ifade ettiğim gibi; bu traktörle oynamak; sanki büyüklerine ait bir traktörü gizlice kurcalayan bir çocukmuşsunuz hissi veriyor. Çünkü çalıştırıp gezemiyorsunuz ama gazına basıp mekanik hareketleri izleyebiliyorsunuz... :devil:
Resim

Resim

Bu da bulana kadar az çekmediğim Schuco 1/18 Blumhardt romorkumuz... :yuppi: Rengi tarım/çiftçi yeşili tabir edilen Farm Grün'den biraz uzak bir yeşil olsa da, spesifik rengiyle göz alıyor. Ayrıca kesinlikle çok doğal görünüyor. Schuco yine bu alette de detayları atlamamış; herşey yerli yerinde...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Romorkun en karakteristik özelliği 2-3 kişilik bir oturağının olması ve bu oturak, gerektiğinde öne devrilebiliyor. Çok ince detaylarla işlenmiş bir eleman... Ayrıca aynı bölümün ayaklığında yer alan tutunma demirine de bir eketirik prizi, kablosu ile sarılı halde duruyor... Keisnlikle el sürmem gerekiyor çünkü eğrildiğinde tekrar eski doğal görünümünü vermek kolay değil... :smile5:
Resim

Resim

:f1: :cup1: :f1: :cup1: :f1: :cup1: :f1: :cup1: :f1: :cup1: :f1: :cup1: :f1: :cup1:
İster kamu araçları/iş makinaları, ister nostaljik ve efsanevi motorsporları temsilcileri... Seçeneğim ne olursa olsun bana gerçeğini yaşatmalı ve son 1 yıldır seçimlerim hep bu yönde oldu. Diğer yandan minyatür model koleksiyonculuğu işinde -nedense çoğu kişiye antipatik gelen- prestije de önem veriyorum ve benim için en önemli unsur, minyatür modelimde, muadillerinin içerisinde en yüksek detay bana yaşatması... Bu da fiyatlara yansığı gibi prestije de etki ediyor ve 1/43'lerim hariç şu an 1/18'de ilerlediğim rota bu yönde...
Evet... Bir süre sonra, motorsporları tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı, en efsanevi ve en unutulmaz örnekleriyle karşınızda olacağım kısmetse. Beni çiftçi olarak bilenlerin oldukça şaşıracağı; hatta inanılmaz nadir ve ulaşması zor Exoto ve kimi CmC örnekleriyle -inşallah- paylaşımlara devam edeceğim. Çifçilik mi? Asla bitmez! :dur: O bir yandan devam edecek ama devam ederken, size bu akşam birkaç örnekleme fotolarıyla son hallerini göstermek istedim. Onların doğa renklerinin hakim olduğu gövdelerine, mühendislik harikası mekaniklerine ve yaşanmışlık hislerine; inanılmaz detaylarına her zaman tabi ki devam... Okuyan herkese teşekkürler...
Resim
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 4:
BuRaK-B, Emre E., MAKOSHARK, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: SCHUCO MERCEDES L322 KAMYON (ESKİTME) VE SCHUCO TRAKTÖRL

İletiYazar: Ahmet » 19 Eyl 2010, 02:20

Abicim beni benden alan paylaşım bu biliyorsun :tmi: Traktörlere römork a öyle bir daldım ki bambaşka dünyalara gittim adeta :wasntme: Söyleyecek kelime bulamadığım derecede güzeller abicim bu emek ve paylaşım anacak ayakta alkışlanır ellerine sağlık abicim :+1: :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 19 Eyl 2010, 02:36

Kenan Abi yine her zamanki gibi mükemmel bir paylaşım yapmışsın,
Eğer bu güzel modelleri sokakta fotoğraflayıp 1:1 desen gerçekten anlamazdım 1:18 olduğunu ..
Ayrıntılar muhteşem,karşısına geçip saatlerce izlenebilir,hele o kontak anahtarı ayrıntısı :lol:

Ayrıca Mercedes L322 eskitmeside çok güzel olmuş ellerine sağlık Abicim :+1: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: srht » 19 Eyl 2010, 02:42

Kenan abi yine muhteşem bir paylaşım yapmışsın.L322'nin yeni hâli o kadar hoşuma gitti ki;eline,emeğine sağlık.Söylenecek başka birşey bulamıyorum.

Traktörlerin ise yine muazzam.Fendt bir adım önde demişsin sebebini söylemediğin hâlde ama bence sırf Fendt olduğu için önde.Zira bugün bile Fendt yine en iyi tarım araçlarını üreten bir kuruluş.
Römorku ise ilk kez gördüm ve Schuco gerçekten güzel iş çıkarmış.Doğrusu Schuco firması böyle gerçekte gündelik hayatta işe yarayan araçları modellemede daha özen gösteriyor sanırım.En azından bu paylaşım onu düşünmeme vesile oldu.

Yeni modellerini güzel günlerde sergilemen dileğiyle abicim.Hayırlı olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5590
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 19 Eyl 2010, 05:11

ilgiyle okudum..önce olumsuz yorum yapayım müsadenle: böyle bir kamyonun eskitmesi daha iyi olmalıydı ancak kamyon ''cool'' duruyor..traktörler beni de çekmeye başladı hatta 80 li yıllarda köyde en çok gördüğüm traktörlere benzeyen speccast üretimi 1:16 massey ferguson 65 aldım ve bu gün yarın elime geçeceğini sanıyorum..aklımda kalan massey ferguson 135 (kabinsiz) var ayrıca ama o universal hobbies üretimi alırmıyım bilmem..traktörü 1:16 1975 gmc flatbed in üstünde sergilerim diye düşündüm tabi edinebilirsem hw61 in o fıstığını..son olarak römorkun bomba..en çok onu beğendim..rengide otantik..araştırdığım kadarıyla 1:16 böyle bizdekilere benzer römork yok,daha çok kamyon tekerlekli hatta çift dingilli basit ertl üretimleri var onları almam..sendeki römork 1:16 traktörün arkasında gerçekçi olmaz mı acaba?..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 19 Eyl 2010, 08:38

Kenan müthişsin.Yazdıklarını ve çekimlerini ilgiyle ve bir solukta inceledim.Yeni makine ile gelen fotolar ve yorumların müthiş.Kamyon'un detayları çok şık.Kanvas kumaşlı hali bence daha şık ama diğer seçenekte fena değil.Trektörlere gelince ben Türkiye'de senden başka böyle bir traktör serisi olduğunu düşünmüyorum. Ellerine sağlık.. :+1:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 19 Eyl 2010, 10:20

Muhteşem detaylı bir model iyi seyirler :nazar:
Resim

impossible is nothing.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kaan
Rep Puani: 220
SUBARU rep puani yok

İletiYazar: vegawagon » 19 Eyl 2010, 12:36

1/18 bölümünde olmasalar gerçek diyebilirdim :) Detalar ve işçilikleri kusursuz. Traktörlerde muhteşem detaylara sahip. Güle güle sergileyin.
Resim
Kullanıcı avatarı
vegawagon
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Orhan Özvatan
1/18 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 21
- / -- Model Sayısı: 10
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 350
vegawagon rep puani yokvegawagon rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 19 Eyl 2010, 13:10

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: diyecek birşey bulamadım :yeah: :yeah: :yeah:
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 19 Eyl 2010, 13:12

Kenancım paylaşım harika :bravo: Traktörleri ve Römork modellerine söylenecek söz bulamıyorum, hepsi harika, hepsi birer maden.
Kamyon ise dediğin gibi eskitmeden çok kirli izlenimi uyandırdı bende de. Ön camların kirlilik oranını çok çok güzel ayarlamışsın. Anahtarın ilk günkü gibi parlaması da bir okadar titiz bir sahibi varmış izlenimi vedi bana. Sergileme methodun çok yerinden bri karar, yenisi geldiğinde ikisi aralarındaki farklılık dahada göz dolduracaktır. Bunun yanına eskitme yapılmış bir Mercedes-Benz 180 Ponton da iyi gider doğrusu :wink1: :diecastasi:
Keyifle sergile... :nazar:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 19 Eyl 2010, 13:14

Kenan abi,bu yaptığın tek kelime ile 'SANAT'.Bence,o kadar güzel modifiye etmişsinki daha iyisi olamazdı.Yaratıcıklık,emek,hayalgücü,marifet her şey var. :bravo: İnşallah iyi günlerde seyredersin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 270
Hardblack rep puani yokHardblack rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 19 Eyl 2010, 15:29

Bu işe , foruma ayırdığınız zamandan ve emekten dolayı tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 19 Eyl 2010, 15:31

kenan traktorler bır harıka eskıtme bazı yerlerde gercek gıbı ozellıkle kasa bolumu tamamen gercek gıbı ama on far bolumu dedıgın gıbı olmus ama modellere bakınca bız model falan almıyormusuz ozellıkle kontak anahtarı ve traktorlerın ozellıklerını gorunce bız yalandan model alıyoruz dıyorum super
Resim
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir