"YENİ" 1/18 NOREV MERCEDES-BENZ S500 (W140)

Yetkili: sui_cast, DC Haber

"YENİ" 1/18 NOREV MERCEDES-BENZ S500 (W140)

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Eyl 2010, 18:10

:yuppi:

Geride kalan Nürnberg Fuarı'nda Norev, birkaç önemli Mercedes-Benz modelinin, numune modellerini sergileyerek, üreteceğinin sinyallerini vermişti ve ilk ve çok önemli meyvelerden biri de işte bu; 1991-1998 500SEL/S500 W140 kasa Mercedes-Benz... Renk olarak pek tabi ki siyah en çok istenen rengi ama, benim "mavi renk neden yapmazlar!" diye serzenişlerimi duymuş olacaklar ki bu metalik gök mavisine benzer tonu yapmışlar. Foyaları meydana çıkartan bir renk olmasına rağmen bu renkle bu araç -bir-iki eksen şaşmaları haricinde- hiç de kötü durmamış ki; siyahında, daha da müthiş duracaktır diye düşünüyorum. Bu fotolardaki iç-dış renk kombinasyonu tamı tamına benim kombinasyon beğenimi bire bir yansıtıyor; müthhişşş :yuppi: Dealer ya da ikinci ya da üçüncü bir renk seçeneği olarak siyah mutlaka çıkacaktır. Bekleyenlerine hayırlı olsun diyorum... :yuppi:

Fotolar modelcarworld sitesinden alıntıdır.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 7:
ArdaPerk, BuRaK-B, Emre E., mkkarakas, scuderia, srht, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: "YENİ" 1/18 NOREV MERCEDES-BENZ S500 (W140)

İletiYazar: BuRaK-B » 12 Eyl 2010, 19:56

Kenan harika bir haber buluşu bu :good2:
Bu model fuar tanıtımındayken lastiklerinin büyüklüğünü ve farlarını eleştirmiştik. Ancak görüyorumki Norev sanırım konsept modeli alelacele fuara yetiştirmiş, üzerinde oynama imkanı bulduktan sonra da düzgün haliyle piyasada çıkartmış. Ben hem renk kombinasyonunu hemde kalıbını çok beğendim. Bu modelin siyah renklisi üretilip plakasını da [06 AC 600] yaparlarsa çok daha güzel bir koleksiyon aracı olmuş olur :smile:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: scuderia » 12 Eyl 2010, 20:10

Kenan abi süper bir paylaşım inan bir an okuyunca telaffuz edemedim yeni kasalara gittim aklım fakat sonrasinda :yuppi: :yuppi: :yuppi: :yuppi: Süper Bir Haber abi saolasın paylastıgın icin bomba gibi bir konu oldu.. :drinksb: :drinksb:
Resim

mesaj için scuderia arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
scuderia
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hasan
1/18 Model Sayısı: 9
Rep Puani: 100
scuderia rep puani yok

İletiYazar: Freak » 12 Eyl 2010, 20:58

Gerçekten bu gün aldığım iyi haber bu sanırım tek.
Resim

mesaj için Freak arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 12 Eyl 2010, 23:21

Kenanım teşekkürler paylaşım için ben bu amiral gemisini Aa yapar diye ümit ettim hep. :dash1:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 13 Eyl 2010, 00:01

Kenan abi mükemmel bir haber ve paylaşım.Öncelikle teşekkürler.Seninde yazdığın gibi bir çok kişinin çok büyük merakla beklediği bir modeldi ve çıkması çok çok sevindirici.E320,560Sel,190 ve bu model beni Mercedes toplamaya yöneltiyor ama Bmw'lere hayranlık varken olmaz diyorum kendi kendime.Yazdığım Mercedes modellerini alma düşüncem var ama ne zaman mümkün olur bilemiyorum. :+1: rep
Resim

mesaj için oguzhandincel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: keremgurel » 13 Eyl 2010, 00:14

Modelin kalitesi korktuğum kadar değil, bu güzel.
Çıkış rengi aklıma hayalime gelmeyecek derecede beni iten bir kombinasyona sahip, bu kötü.
Aşık olduğum bir aracın 1:1'i ve ben modeli çıkarsa her renginden alıcam diye söz verdim, bu berbat.
Bu renkle çıktığına göre diğer renk kombinasyonlarından çekinir oldum, bu korkunç.
Herşeye rağmen haber muhteşem.
Resim

mesaj için keremgurel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: scuderia » 13 Eyl 2010, 00:28

Ön far ile sinyal arasına siyah bir cizik cekse daha fena oalcakmıs gibi :think: Neyse artık onuda aldıktan sonra bir yaparız..Modeli üretmesine Sükür etmek lazim.. :tey:
Resim

mesaj için scuderia arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
scuderia
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hasan
1/18 Model Sayısı: 9
Rep Puani: 100
scuderia rep puani yok

İletiYazar: srht » 13 Eyl 2010, 00:37

Kenan abi bugün aldığım en güzel haber bu.Doğrusu fuar fotolarında lastikler filan değişik duruyordu ama seri üretimde göze batan aksaklıklar giderilmiş.Özellikle farlara ve stoplara baktım ki sahip olduğum 560SEL'deki noktacıklardan bunda yok.Bu bence en güzel yanı.Norev'i elimdeki modelden biraz tanıdım ve sanırım bu model de koleksiyonuma dahil olacak gibi.Tabi ki siyah rengiyle..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 13 Eyl 2010, 01:37

BuRaK-B yazdı:Kenan harika bir haber buluşu bu :good2:
Bu model fuar tanıtımındayken lastiklerinin büyüklüğünü ve farlarını eleştirmiştik. Ancak görüyorumki Norev sanırım konsept modeli alelacele fuara yetiştirmiş, üzerinde oynama imkanı bulduktan sonra da düzgün haliyle piyasada çıkartmış. Ben hem renk kombinasyonunu hemde kalıbını çok beğendim. Bu modelin siyah renklisi üretilip plakasını da [06 AC 600] yaparlarsa çok daha güzel bir koleksiyon aracı olmuş olur :smile:

Burak 06AC 600 plakası pek bir sakat olur bence. Zaten şu aralar vintage çalışmaları yapıyorum, sakata gelmesin güzelim model. :devil: Fuar fotolarındaki siyah renkli aracın numune oluğu belliydi ama böylesi bir çalışmanın çıkacağını tahmin etmiştim. 560SEL modelinde de numune fotolarından biraz daha iyi (özellikle lacivert) çıkması sevindirmişti ama bu w140 -arka tekerlerinin duruşu hariç- neredeyse kusursuz görünüyor. Renk konusunda bir tek ikimiz mutabıkız sanırım; sen de benim gibi Amerika pazarı için üretilen renk leri ve kominlerini seviyorsun; SL konusunda da (kırmızı içi bej) mutabıktık hatırlarsan...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 13 Eyl 2010, 01:44

Çok güzel bir haber Mercedesçiler için :lol:
Özellikle modelin iç,dış ve stop farlarının renk kombinasyonuna bayıldım diyebilirim :smile:
Ayrıca farlarda çok güzel olmuş :y:

Paylaşım için teşekkürler Abicim :smile:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 13 Eyl 2010, 02:21

MAKOSHARK yazdı:Kenanım teşekkürler paylaşım için ben bu amiral gemisini Aa yapar diye ümit ettim hep. :dash1:

Abi benim de bu w140 dahil olmak üzere bir çok klasik Mercedes-Benz'i Norev duyurdu ve fuarda tanıttı ve ben o güne kadar biriktirdiğim tüm 1/18 Aa Merceds-Benz klasiklerini satıp tüm çeşiti hemen alınabilir durumda olan 1/43'lere daldım. Aa ve Minichmps olarak çok önemli klasikleri edindim ve hedef neredeyse tamamladındı bile. Geçen yılki Fuar fotolarında w126, w110/111 ve bu w140'ı Norev'in çıkaracağının haberini alınca böyle bir karar aldım, iyi ki de uyapmışım. 1/43'lerin çeşitliliği ve beklemediğim kadar güzel olan müthiş detayları beni çok memnun etti. 1/18'de de sadece H.E modellerde devam etme kararı aldım ve 1/43'lerden aldığım keyfi anlatamam. Paylaşım yakında bu arada... Norev'in de bu yapımı, arka tekerlerin yüksekliği ve konumu haricinde oldukça iyi görünüyor aslında ama Aa'ın nizamlılığı bence de başka olurdu...
En son Kenan Şavklı tarafından, 13 Eyl 2010, 02:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 13 Eyl 2010, 02:25

keremgurel yazdı:Modelin kalitesi korktuğum kadar değil, bu güzel.
Çıkış rengi aklıma hayalime gelmeyecek derecede beni iten bir kombinasyona sahip, bu kötü.
Aşık olduğum bir aracın 1:1'i ve ben modeli çıkarsa her renginden alıcam diye söz verdim, bu berbat.
Bu renkle çıktığına göre diğer renk kombinasyonlarından çekinir oldum, bu korkunç.
Herşeye rağmen haber muhteşem.

:smile7: Efenm yine nev-i şahsınıza münasır bir yorum olmuş; çok güldüm... Siz kimseye söz vermeyin sadece istediğiniz renkleri alınız. Kaldı ki konuyu açarken ben, bu renk kombinasyonunu çok beğendiğimi de yazdım. Nasıl benim beğendiğim kombini beğenmezsiniz anlayamadım! :sad1: :rain:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

NOREV

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir