1/18 OTTO RENAULT 11 TURBO ZENDER

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 OTTO RENAULT 11 TURBO ZENDER

İletiYazar: Kenan Şavklı » 31 Ağu 2010, 03:56

Resim

Herkese merhaba...

Hayırlısı ile deruhte edilen ve yarısından da fazlası geride kalan Ramazan'ınızı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nızı kutlarım...

Yine yeni aldığım bir modelin paylaşımı/tanıtımı ile karşınızadayım. Bir önceki paylaşımım da resin imalatı bir modeldi ve yine resin imalatı olan bir modelle, yeni alınan model paylaşımına devam ediyorum. Yine resin, yani yine kapı- kapak açılıp kapanma özelliği olmayan ama dokunsal ve gramaj oalrak diecastten daha yüksek değerlere sahip bir model... :smile: Bu seferki model , hayatımızda yeretmiş ve hemen hemen herkesin hayatına bir şekilde girmiş önemli bir aracın modeli. Bir Renault 11... Araç, Avrupa'da çıktığı ilk dönemlerde seriliği ile çok çok tutulmuş ve R12'nin yerini gerçekten de doldurmuş bir araç. Gerek satışları, gerek memnuniyeti; gerekse de motorsporlarındaki başarıları -R12 kadar olmasa da- baz alındığında önem arz ediyor.

Tanıttığım araç ise Renault 11'in Turbo versiyonunun Zender tarafından modifiye edilmiş tipi. Modifikasyonun meyvelerini elbette ki sadece görsel oalrak görebiliyoruz ve birer minyatür modelci oalrak bu, bizim için yeter de artar da bile... Üretici Otto Models ve sevgili Ahmet'in haber paylaşımlarından bir yıldır bildiğimiz bir üretici. Nice aklımızı çelen modeller üreten Otto'nun, bu üretimi çok tan bitmiş ve aranan modelini de bulabilmem de ayrı bir şans gerçekten...

Resim

Resim

Otto Models, tüm modellerinde olduğu gibi bu modelde de far gruplarını gerçeğine inanılmaz derecede yakın imal etmiş ve özellile ön farlar, tam bir Fransız otomobili farı; sarı ampulleri ile mükemmel duruyor. Ampuller haricinde, farların optik kısımları, farın camının çizgileri ve merceksel iç bombelemesi mükemmel görünüyor. Otto'nun tam puan verilebielcek baş kısmı bu kesinlikle...

Resim

Resim

Resim

Aşağıdaki fotoda, ön kısım için yedek bir Renault ambleminin paketli hali görülüyor; fotodan göründüğü gibi yüzeysel ve basit bir amblem değil. Kameramın lensi bunu görüntülemeye yetmediği için çekmedim ama amblemibn üzerinde, gerçeğine uygun olarak imal edilmiş oluklar/çizgiler var... Otto'nun bu unsura önem vermesi güzel bir jest olmuş ama ön logo fazlasuyla sağlam bir biçimde yerine tutturulmuş zaten. Keşek bu tarz şeyleri BBR da bir zahmet düşünebilse. kuyruksuz atlar çok komik duruyor; ilk F430'da yaşamıştım ve düzeltene kadar mahvolmuştum... :sweat: :whew: :sad1:
Resim

Yine arka camda, eski Renault'lardan bildiğimiz, Elf yağlarının önerildiği sticker logo var. Üzerindeki F1 aracı, o dönem Ayrton Senna'nın da kullandığı Renault RE 20 Turbo'nun renkli bir silüet resmi yer alıyor ve tabi ki üstünde Elf yazısı var. Renault tutkunlarını ve geçmişteki Renault araçlarını kullanmış olanları, amiyane tabiri ile "hasta" edecek bir ayrıntı...
Resim

Otto iç mekan konusunda da harikalar yaratmamış olsa da "kafi" denebilecek imalatlar yapıyor. İnternette Otto modellerinin iç fotolarını gördüğümde beğenmemiştim; çok sığ gelmişti ama hakikatte öyle değil ve ben de olabildiğince iyi ve gerçeği yansıtabilecek iç mekan fotoları elde etmeye çalıştım.
Resim

Resim

Jant tipi de Zender'in tamamen kendine ait olan ve Renault ile alakası olmayan bir jant mevcut; ama kesinlikle hem 80'lerin o elektronik ruhunu çok güzel irdeliyor ve Renault'nun motorsporları başarılarını da... Ayrıca jant, o dmneim Lamborghini2lerinin jantlarını da hatırlattı bana; mesela Jalpa... :devil:
Resim

İşin diğer tarafına baktığımızda; yani Otto'nun başarısız kaldığı kısmlarda ise göze batanların başında işçilik hataları geliyor. Resin'den imal edilen bir model imalatının temel amacı, kusursuz, prüzsün ve gerçeği yansıtmasıdır; hatta bunun için kapı-kapak açma kapama özelliklerini bile esgeçerler... Ama Otto ürettiği modellerinde buna önem vermemiş. Modelde asla olmaması gereken boya hataları var; özellikle cam gruplarının konturlarında boya taşmaları/hizzasızlıkları-tutarsızlıkları var ve camları yapıştırırken kullanılan yapıştırıcının kimi kısımlarda tortu bırakması da göze batmıyor değil... Tüm bunlar çok ciddi biçimde rahatsızlık vermiyor, çünkü bu güzelliğin geri kalan kısımları gerçekten insanı mest ediyor; tıpkı Kyosho'nun Fiat 131 Abarth modeleri gibi...

Otto'nun bu aracı bende çok kalıcı gibi olmayacak gibi. Bu modeli aldığıma pişman kesinlikle değildim ve hataları bile bana çok doğal ve güzel gelmişti... Ancak geçen gün, Exoto Williams Renault Test Car modelini kaldırdığım kutusundan çıkartıp yanyana koyduğumda, hayalini kurduğum manzradan eser yoktu! :shocked3: Yanyana hiç yakışmamışlardı çünkü dönemleri epeyce uzak araçlardı. bu 1992 F1'lerin yanına eklemem gereken mutlaka bir Clio Williams olmalıydı ve umarım onu da bulabilirim...
Benim aklımda, Renault gibi bir markanın, sektörde ne izler bıraktığını ve katkılarını irdeleyen ufak bir tema edinmek vardı ama bu gerçekten çok sırıttı. Belki, o arka camdaki Elf yazının altında duran F1 aracını (1980 Exoto Renault RE-20) edinirsem yanyana mantıklı olacaklardır ama, bu 1992 F1 Williams'larla hiç hoş gelmediler açıkcası.
Resim

:cup1: :cup1: :cup1: Netice itibarı ile hakiki bir şampiyondan bahsediyoruz. Yıllardır ülkemizde de yerel/mahalli müsabakalarda da kenine yer bulan ve türlü başarılara imza atan bir otomotiv efsanesini edindiğimie memnun oldum. Görsel anlamda tek başına mükemmel ama, içine katmak istediğim tema ile alakasız gelmesi biraz bu modelden soğuttu beni... Ayrıca yapım/işçilik hatalarını görmezden getirecek bir diğer unsur da -aracının öneminin yanısıra- rakam olarak ucuz(!) olması da var. Ucuz diye biliniyor ancak, modelin üreticisinin temel amacı da, bir gecede tamamını eritip karaborsalık, fahiş fiyatlı ve çok çok ucuza maledilmiş bir model yaratmak + kısa sürede yüksek marka itibarı elde etmek ve yeni çıkaracaklarını da dörtgözle bekletmek. Otto bunu başardı mı? Evet başardı çünkü sitesinde 39 euro'luk fiyatın 6 katıdndan fazlasını ödeyerek almıştım ki ikincisi de -başkası tarafından- bundan da yüksek bir fiyata satıldı... :shocked2: Model/minyatür aşığı olarak bunlara çok fazla takılma niyetinde değilim ama bu, üreticinin istediğini tastamam alabildiğini ve kendi istediği başarıyı elde ettiğini de fazlasıyla kanıtlıyor... :punish:

Bu modeli edinip de nostalji yaşamamak mümkün değil ve Renault'nun o dönemlerdeki sloganını anmak gerekirse; YAŞANACAK OTOMOBİLLER sloganı ile sunulduğu reklamları da hatırlatıyor... YAŞANACAK MODELELR dyeibilmeyi de isterdim ama cevabını bulamadığım bir nedenden ötürü bu araç kombinleme anlamında içime sinmedi gitti... Ancak elimden çıkartamasam da; ileride alınması muhtemel bir Exoto RE-20 1980 F1 aracı ile yanyana da fena olmaz tabi ki... Kısmet diyelim; okuyan herkese teşekkür ederim...

Resim
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 6:
///Okan, BuRaK-B, Emre E., MAKOSHARK, oguzhandincel, resatsirin
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 OTTO RENAULT 11 TURBO ZENDER

İletiYazar: ///Okan » 31 Ağu 2010, 04:12

Abi sunum için çok teşekkürler ellerine sağlık.
Resin modelleri tanımamızda büyük katkı sağlıyorsun abi ve bununla beraber resin modellerede çok ısınıyorsun gibime geldi abi :smile:
Şu Otto'da ilgime çeken ve edinmek istediği Golf Gti ve Renault Safrane var fakat dediğin gibi hemen çıkıp tükenmesi bu işi oldukça zorlaştırıyor.

Tekrar teşekkürler abi bu güzel klasik ile gözlerimiz şenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: srht » 31 Ağu 2010, 04:30

Kenan abi yine bir gece vakti ve yine model oto dergisinin bir incelemesi misali paylaşımınla beraberiz.Çok güzel bir şekilde irdelemişsin modeli.Doğrusu adına çok sevindim bu modeli edindiğine.Zira bu Otto'ların ne ara çıkıp;tükendiğini gayet iyi biliyoruz.Senin hoşuna giden ayrıntılar benim de dikkatimi çekti ve özellikle ön far grubuna bayıldım.Farın tasları;kesme çizgileri;ampul başlıkları..Hepsi de o kadar güzel modellenmiş ki.Ancak sarı renkli ampul furyası da sanırım 90'lara doğru sona erdi ki;bu model de o dönemin sonlarına doğru yetiştiğinden olsa gerek.1950'lerden itibaren çoğu Fransız nedense sarı renkli ampullerle yola çıktı..=)
Arka camdaki "RENAULT-elf" çıkartmasını ise gerçekten güzel düşünmüşler ve çok ta başarılı bir uygulama yapmışlar.Ancak senin modelin "f" harfinin ucu kalkmış sanırım..
Dikkatimi çeken bir diğer husus ise arka çamurluklarda yer alan "Zender" logosu ki;yaklaşık 7-8 sene önce modifiye işleri ile uğraşan bir abimizin bana aynen böyle bir Zender çıkartması vermesi ve benim de bunu Honda Kinetic scooterımın ön sol üst gövdesine yapıştırdığım ve çoğu arkadaşımın da "nereden buldun;nereden buldun?" sözleri aklıma geldi.O zamanlar Zender'in bir modifiye firması olduğunu az çok biliyordum ama Renault ile uğraştığını bilmiyordum.Ayrıca beni en çok ilgilendiren kısmı da o "sert" ve "keskin" yazı stiliydi ki ben dahil arkadaşlarımın da çok beğendiği bir stickerdı..=)) Bu anı aklıma geldi işte böylelikle..=) Ama ön ve arka plakalıklarda da böyle düz bir yazı stiliyle değil de orijinal logosuyla beklerdim Otto'dan Zender yazısını..

Her ne kadar içine sinmese de benim çok içime sinen bir model oldu ve dediğim gibi edinebilmene sevindim abicim.Satmaya kalksan da eminim yine bir Renault hastası tarafından alınıp;gözü gibi bakılacaktır o da ayrı bir mevzu.

Umarım satmazsın ve güzel günlerde sergilersin abicim.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: srht » 31 Ağu 2010, 08:33

Bu arada yazmayı unutmuştum ve şimdi aklıma geldi.Otto Models umarım Fiat modellerine de el atar.Özellikle 90'ların Fiat'larını üretse ne kadar güzel olur.Şöyle beyaz renkli,sunrooflu,yeni tip Tempra 1.6 i.e ya da 2.0 i.e 16V;sonra Tipo 2.0 i.e 16V 3K;Bravo HGT MkI;Coupé 2.0...Uzar gider de;R11'i görünce bir anda bunlar da aklımdan geçti ve yazmak istedim buraya da..=)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 31 Ağu 2010, 10:00

Kenan, yine harika bir anlatımla ve süper fotoğraflarla modeli bizim için incelemişsin. Zevk alarak okudum. :good2:
Ancak söylemek istediğim başka birşey daha var, gençliğimizde bir arkadaşımda vardı bu araçtan. Flash versiyonu, 4 kapılı. Ne gezerdik onla beraber. Müzik sistemi tam dayalı döşeli... Onun da adı Emre idi. Gökhan bilir. Helezonlar kesilmiş, arka camlar karartılmıştı. Beni o günlere götürdün tekrar... "Hey gidi günler hey" demek istedim birden. Zaman ne çabuk geçiyor. :x:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: alper93 » 31 Ağu 2010, 16:03

Modelin hayırlı olsun gerçektende sahip olmak istediğim bir model . Böyle bir araca sahip olmak ayrıcalık ister :+1: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
alper93
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Arslan
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 15
Toplam Model Sayısı: 78
Rep Puani: 280
alper93 rep puani yokalper93 rep puani yok

İletiYazar: adraka » 31 Ağu 2010, 17:34

Hayırlı olsun kenan abi modelini güle güle sergile...
http://ahmeterdogan.deviantart.com/
"Fotoğraf Bir Sanattır.Önemli olan bakmak değil görmektir..."
adraka
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ahmet
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 19
1/72 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 205
adraka rep puani yok

İletiYazar: masato » 31 Ağu 2010, 20:05

Güzel model, güzel anlatım... Bir zamanlar uçan tabut olarak anılan, döneme damgasını vuran güzel bir model... Detayları ile göz dolduran modelini iyi günlerde keyif ile seyireyle... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: tansukoc » 31 Ağu 2010, 22:49

Gerçekten de Türkiye otomotiv piyasasının 80-90 lar dönemine damgasını vurmuş ve bizim jenerasyonun sevmese de sevdiği daha doğrusu sempati duyduğu bir model. Dolayısıyla modeldeki kusurlara rağmen sahip olmak, izlemek, ve burada fotolarına görmek bile her zaman tatlı bir keyif verir.
Bulabilsek de hepimiz alsak bu tür dönem modellerini.
Güle güle seyredip sakla ...
Muhabbetle...
Resim
Kullanıcı avatarı
tansukoc
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tansu KOÇ
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 10
Rep Puani: 135
tansukoc rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 31 Ağu 2010, 23:01

Güzel dileklerin ve harika paylaşımın için çok teşekkürler Kenan kardeşim. :smile: :smile: :smile: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 01 Eyl 2010, 00:17

Kenan abim öncelikle hayırlı olsun bu paylaşım benim için daha anlamlı çünkü bu aracın sedan versiyonunu hala kullanmaktayım bildiğin gibi ama model o kadar harika ki yapılacak yorum dahi bulamıyorum :drinksb: Renault tutkusunu hala koyu bir şekilde yaşayan biri olrak çok beğendim diyebilirm iyi günlerde sergile abim :celeb:

"Yaşanacak Otomobiller" sloganı hala kullandığım otomobilin arkasında abim :whistle:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 01 Eyl 2010, 19:50

Kenan abi öncelikle hayırlı olsun ve sonrasında model hakkında yapmış olduğun detaylı anlatım için teşekkürler.Seninde yazmış olduğun gibi bir çoğumuzun hayatında belli bir yeri olan bir arabanın modeli.Benimde bir çok hayalim var Renault 11 le ilgili elbette ve bir zamanlar model yılını hatırlamıyorum ama Siyah renk Flash S'imiz vardı.O günleri hatırlattı birazda bana fotoğrafları görünce.Abi tekrar teşekkürler paylaşım için. :+1: Rep
Resim
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 02 Eyl 2010, 01:13

///Okan yazdı:Abi sunum için çok teşekkürler ellerine sağlık.
Resin modelleri tanımamızda büyük katkı sağlıyorsun abi ve bununla beraber resin modellerede çok ısınıyorsun gibime geldi abi :smile:
Şu Otto'da ilgime çeken ve edinmek istediği Golf Gti ve Renault Safrane var fakat dediğin gibi hemen çıkıp tükenmesi bu işi oldukça zorlaştırıyor.

Tekrar teşekkürler abi bu güzel klasik ile gözlerimiz şenlendi.

Okan sağol kardeşim; işin açıkcası bu resin model işi iyiden iyiye girdi minyatür model işinin içine ve bazı modellerin hatrına alışmak gerekiyor -ki ben memnunum da zaten- ve 458 İtalia kadar olmasa da bu da fena değil ve zaten çoktan alıştım ve kanıksadım diyebilirim. Bu tarz bir sıradışı değişikliğe kolay alışılmayabiliyor; sindirmek zaman alıyor; soda içmek bunu daha da kolaylaştırıyor. :smile7: Golf de dediğin gibi , özellikle kırmızı olan çok güzel. Be teşekür ederim düşüncelerin için...

srht yazdı:Kenan abi yine bir gece vakti ve yine model oto dergisinin bir incelemesi misali paylaşımınla beraberiz.Çok güzel bir şekilde irdelemişsin modeli.Doğrusu adına çok sevindim bu modeli edindiğine.Zira bu Otto'ların ne ara çıkıp;tükendiğini gayet iyi biliyoruz.Senin hoşuna giden ayrıntılar benim de dikkatimi çekti ve özellikle ön far grubuna bayıldım.Farın tasları;kesme çizgileri;ampul başlıkları..Hepsi de o kadar güzel modellenmiş ki.Ancak sarı renkli ampul furyası da sanırım 90'lara doğru sona erdi ki;bu model de o dönemin sonlarına doğru yetiştiğinden olsa gerek.1950'lerden itibaren çoğu Fransız nedense sarı renkli ampullerle yola çıktı..=)
Arka camdaki "RENAULT-elf" çıkartmasını ise gerçekten güzel düşünmüşler ve çok ta başarılı bir uygulama yapmışlar.Ancak senin modelin "f" harfinin ucu kalkmış sanırım..
Dikkatimi çeken bir diğer husus ise arka çamurluklarda yer alan "Zender" logosu ki;yaklaşık 7-8 sene önce modifiye işleri ile uğraşan bir abimizin bana aynen böyle bir Zender çıkartması vermesi ve benim de bunu Honda Kinetic scooterımın ön sol üst gövdesine yapıştırdığım ve çoğu arkadaşımın da "nereden buldun;nereden buldun?" sözleri aklıma geldi.O zamanlar Zender'in bir modifiye firması olduğunu az çok biliyordum ama Renault ile uğraştığını bilmiyordum.Ayrıca beni en çok ilgilendiren kısmı da o "sert" ve "keskin" yazı stiliydi ki ben dahil arkadaşlarımın da çok beğendiği bir stickerdı..=)) Bu anı aklıma geldi işte böylelikle..=) Ama ön ve arka plakalıklarda da böyle düz bir yazı stiliyle değil de orijinal logosuyla beklerdim Otto'dan Zender yazısını..

Her ne kadar içine sinmese de benim çok içime sinen bir model oldu ve dediğim gibi edinebilmene sevindim abicim.Satmaya kalksan da eminim yine bir Renault hastası tarafından alınıp;gözü gibi bakılacaktır o da ayrı bir mevzu.

Umarım satmazsın ve güzel günlerde sergilersin abicim.

Serhat eskiden Fransa'nın trafik kanunları gereği ön farlar sarı olmak zorundaydı; sebebi bu. Bir bildikleri vardı herhalde kendilerince ama tüm dünya normal ampul kullanırken, onlar bu işe biraz fransız kalmış olacaklar ki bu inatlarına -emin olmamakla beraber- 90'lara gelmeden son verdiler.

Zender modifiye firmasının ismini ise; asıl ben ilk defa Renault'da bu modelde kulanıldığına şahit oldum çünkü özellikle eskiden BMW'nin bir çok modelini modifiye eden bir firma ismi olarak çok duymuştum. Eline geçen Zender yazıları da büyük ihtimal BMW ile alakalı bir modifiyeden eline geçmiştir diye tahmin ediyorum... Benim elimdeki odelin arka camındaki Elf yazısının f'si kalkık değil ne hikmetse kesik! :shocked2: Öyle geldi ve nedenini de bilmiyorum; Otto'dur ne yapsa yeridir diyorum. Konumu beğenmene sevindim Serhatcm, nice paylaşımlara diyelim, ben teşekkür ederim...

Emre ERBASAR yazdı:Kenan, yine harika bir anlatımla ve süper fotoğraflarla modeli bizim için incelemişsin. Zevk alarak okudum. :good2:
Ancak söylemek istediğim başka birşey daha var, gençliğimizde bir arkadaşımda vardı bu araçtan. Flash versiyonu, 4 kapılı. Ne gezerdik onla beraber. Müzik sistemi tam dayalı döşeli... Onun da adı Emre idi. Gökhan bilir. Helezonlar kesilmiş, arka camlar karartılmıştı. Beni o günlere götürdün tekrar... "Hey gidi günler hey" demek istedim birden. Zaman ne çabuk geçiyor. :x:

Emre abi işte bu araba bu yüzden çok meşhur. Benim de Dayım'da vardı ve çocukluğumda hayal meyal hatırlıyorum; Tekirdağ'da her yıl yazlığa gittiğimizde bu araba yakın zamana kadar kahrımızı çekti ki O bir Flaş değil; bir R11 GTX ya da GTC -emin değilim- onun gibi birşeydi. Senin ki gibi anılar da unutulmaz ve insanların herbirinde -mdoel meraklısı olamaynın bile- ilgisini çekecek bir araç. Anlatım konusunda güzel düşüncelerin içni de teşekkür ederim. Model gidici gibi -hatta gitti- olduğu için çok çok özenmedim; benden daha fazla kıymetini bilecek bir kardeşime vereceğim ve o inanılmaz derecede hayran olduğu için, bir de ondan dinleyeceğiz ki çok çok daha iyi anlatacaktır. Nice paylaşımlara abim...

alper93 yazdı:Modelin hayırlı olsun gerçektende sahip olmak istediğim bir model . Böyle bir araca sahip olmak ayrıcalık ister :+1: :lol:

Alper kardeşim uamrım sen de sahibi olabilirsin bu modelin bir gün; gerçekten de çok güzel bir araç...Bu modele sahip olmak ayrıcalık istemez bence ama şans ister; çünkü parasıyla bile alınması mümkün olmayan Otto üreticisinin modelleri böyle garip bir özelliğe sahip. Şükrediyorum ki bir modelci olarak bu şansa nail oldum ki benden daha da fazla arzulayanların da kavuşmasını dilerim. Teşekkür ederim yorumun için...

adraka yazdı:Hayırlı olsun kenan abi modelini güle güle sergile...

Teşekkürler kardeşim, hayırlısıyla sergilemek kısmet oldu ama, yanyana düşündüğüm araçlarımla beraber sevebilmek kısmet olmadı; kanaatimce hoş durmadılar... Yeni sahibinin ona en iyi şekilde bakabileceğinden adım gibi eminim... Teşekkür ederim iyi dileklerin için...

masato yazdı:Güzel model, güzel anlatım... Bir zamanlar uçan tabut olarak anılan, döneme damgasını vuran güzel bir model... Detayları ile göz dolduran modelini iyi günlerde keyif ile seyireyle... :tey:

:lol: Uçcan tabut lakabını sanki başka bir araçta duymuştum -emin değilim- ama performans anlamında R11 gerçekten standart bir sürücü için pratik ederekn kullanılması gereken bir araçmış. Ölümsüz şampiyon Renç Koçibey de bir R11 ile kaza yaparak ölmüştü ve savını katiyetle doğruluyor Alper... Bir diğeri de ben ufakken hep sahil yolunda aşırı süratten denize uçan araçların çoğu R11'di; bunu da hatırlıyorum... Şimdilerde ise; sahil yolunda denize uçan araba içerikli bir kaza haberi hiç yok çünkü neredeyse en ucuz araçlarda bile viraj dengeleyici sitabilite sensörleri (ESP) vs. vs. ler var ve bunun da ciddi bir katkısının olduğunu düşünüyorum, çünkü eskiye nazaran insanların cıvıklığı ve haddinibilmezliği çok daha fazla arttı. Allah herkese kedersiz ağız tadıyla gezemler nasip etsin. Teşekür ederim yorumun için...

tansukoc yazdı:Gerçekten de Türkiye otomotiv piyasasının 80-90 lar dönemine damgasını vurmuş ve bizim jenerasyonun sevmese de sevdiği daha doğrusu sempati duyduğu bir model. Dolayısıyla modeldeki kusurlara rağmen sahip olmak, izlemek, ve burada fotolarına görmek bile her zaman tatlı bir keyif verir.
Bulabilsek de hepimiz alsak bu tür dönem modellerini.
Güle güle seyredip sakla ...
Muhabbetle...

Abi çok teşekkür ederim. Çok doğru bir tespit oalrak dikkatimi çekti "sevip de sevmemek"... Normalde hatırlıyrum; arkadaşlarımla ufakken hayallerimizin içinde; zengin olup tüm Şahin'leri toplayıp yoketmek vardı. :lol: O derece nefret edenlerimiz vardı aramızda ama, aynı arkadaşım, daha önce elime geçen Kyosho 131 Abarth modelini sattığım için beni boğacaktı ve sattığımı öğrenince gözleri dolacak kadar sinirlenmişti/üzülmüştü... :lol: ani tam dediğine geliyor; aslında ,inanılmaz bir bağ oluyor zamanla o bıkılanlar ile aramızda... Bana devamlı sorar; "Anadol'da yapsalar alır mısın" diye; ben de her seferinde, "tüm versiyonlarıyla beraber alırım" diye cevaplıyorum ama komik olan ve savını doğrulayan şu ki; "ikimiz de ufakken Anadol'ları yüz karası olarak görürdük..." Çok teşekkürler abi yorumun için...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir