Model Araçlara gelen ENTERESAN zamlar !

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Model Araçlara gelen ENTERESAN zamlar !

İletiYazar: andy1 » 26 Ağu 2010, 01:09

Benzer konu açılmıştı fakat,dün itibari ile gerçektende moralim bozulmadı desem yalan söylemiş olurum !

Açıkcası İthalatçısı,Dükkancısı kim üstüne alınırsa alınsın,birileri bana bu ekstra zamnların sebebini açıklasın !

Dün sahibinden.com da bir dükkancıya sordum,sorma sebebimde bu esnaf arkadaşımız öyle fiyatlar koymuşki,bunun gerekçesini sordum !

Maisto araçlar sizde neden pahalı ?

Cevap:ben 4-5 lira karla satıyorum,İthalatçıdan pahalı alıyorum !

Maisto,1:18 modeller ve fiyatlarmı 75-100 lira arasında,1:24 ler 50 liralara kadar !

4-5 lira karla satıyorum diyen insana,birşey demiyorum,o zaman İthalatçı sana 95 liraya araç satıyor !

İnanın kızmamak elde değil,artık Yerli sitelere girmek dahi istemiyorum,çunki yurt dışı fiyatlara bakınca,bu kadar fiyat farkını benim mantığım almıyor !

Yurt dışı sitelere bakıyorum 15-20 dolar,Hatta Ali kardeşimle gülüştük,14 euro model kargosu 10 euro,üstelikte 145 euroya kadar sigorta kapsamında gönderiliyor !

Dükkancı arkadaşlar şuna inanın,bu fiyatlarla model severleri,soğutacağınız kesin buna emin olun,avrupa ile tamam fark olsun ama lütfen 80-100 lirada fark olmasın,Global dünyadayız biraz piyasaları takip edin,araştırın,bu fiyatlar sadece model severleri yerli esnafımızdan soğutur !

Belki İthalatçısı,Esnafı bu söylediklerimi umursamayabilir,haklarıdır,ama şunu unutmayalım,eğerki esnafla müşteri arasında güven kayıbı başlarsa o sektör kolay kolay ayağa kalkamaz !

Yazma sebebim inanın tekrar yazıyorum moralim bozuldu,4 tane maisto alıcam 400 lira !

Avrupadan alsam abartılı yazıyorum 4 modele kargo dahil vereceğim para 100 euro (200 Lira) !

Kimsede bana Avrupadan ürün hasarlımı gelir risiklidir demesin lütfen,varsın 1 modelde paramparça gelsin,yine Kendi Ülkemden ucuza almış oluyorum !

Esnaf arkadaşlar lütfen ama lütfen,bu fiyatlar konusunda birşeyler yapın,yoksa bu güvensizlik,model satışlarını durduracaktır emin olun !

ENETRESAN zamların sebebleri nedir ?

Dolar 2 liramı oldu ?

EUROMU 3 Liraya fırladı ?

2 nci bir 11 Eylük vakasımı oldu yoksa ?

Devlet,vergilerimi yükseltti ?

Gelişmiş ülkelerden ''0'' olan vergi,ithalatta yükseltidimi?

Yada model üreticileri,sadece dünyada birtek Türkiye'ye satışlarınamı zam yapıyor ?
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

Re: Model Araçlara gelen ENTERESAN zamlar !

İletiYazar: Kenan Şavklı » 26 Ağu 2010, 02:02

Konu Maisto gibi bir üretici olacaksa bence de rakamlar çok saçma hatta sapan da... Hala öyle mi bilmioyrum ki büyük ihtimalle öyle; ithalatçısı Neco Toys diye bir firma idi ve ithalatını yaptığı ürünleri piyasada bir dönem gerçekten iyi tüketti ki ben de Maisto'dan; özellikle almadığım Porsche'si kalmamıştı, Cayenne'lerinin her rengini almıştım ve 996 / 997'lerin hepsi... Hala da eski dönemlerde ürettiği modeller son derece nizamidir. Şöyle bir durum var; Neco Toys'un, model biriktiren insanların bilinçliliğini görmezden gelmesi ya da bu konuda bilgisiz olması neticesinde bu şekilde saçmaladığını düşünüyorum ki; Masito inanılmaz derecede kalite düşürmüş bir firma olarak bu fiyatların katiyetle eskisinden bile daha aşağı inmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben 2005 itibarı ile epey yüksek adetlerle Maisto almıştım ki bana kocman bir katalog bile vermişlerdi, hala durur isteyene hediye edebilirim; tanesi -hiç ama hiç unutmam- 53,50 idi. Ben Profilo Alışveriş Merkezi'ndeki -adı şimdi aklıma gelmedi- büyük oyuncakçıda çalışan arkadaşlarla akraba olmuştum neredeyse ve artık bana tek de alsam, 5 tane de alsam indirim yapıyorlardı ve 44,50 TL ya az model almadım. Kaldı ki, 44,50TL'ya aldığım modellerin kalitesi gerçekten tatminkardı ve o aralar Kyosho'lara da yeni başlamıştım ve yanyana sırıtmayacak kadar hoştu; şimdi ise içler acısı... Bburago ile birleşti sanırım ve satın alan Çin'li kimse, büyük katliamlara imza atıyor. Değil 44,50TL bedava verseler almam. Ama eski Masito kalıpları hala iyi denebilecek seviyede.

Bu arada, sıcağı sıcağına Alman Modelissimo sitesine baktım Maisto modellerine -eski üretimleri yine tatminkar- ve fiyatlar (1/18 için) 24,95 ile 36,95 Euro aralığında; yani ortalama 30 Euro -rahatlıkla- denebilir. Alman'ya ülkemiz için 26 Euro kargo istiyor kabul ama 4 adet Masito 1/18 alırsanız + kargo ile ne kadar muvaffak olacağınız ortada... Hayko'nun bilgilerine; pardon :shocked2: Neco'nun bilgilerine... :smile7:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 26 Ağu 2010, 02:07

Erol Abi bahsettiğin satıcıyı biliyorum.
Ben ona defalarca mesaj attım,dükkanlarda bile 70 lira olan modeli burada 100e satıyorsun dedim 1 kere cevap gelmedi !

Uğraşmıyorum artık böyle insanlarla,aynı siteden 40 lira daha ucuzunu bulup linkini ona yolluyorum,görsün bir tek onda olmadığını. :help:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: scuderia » 26 Ağu 2010, 02:48

Sonrada yeri gelince ''Yok yurt dışından Model alamayin biz getiriyoruz'' demeyi biliyorlar..Şu şartlarda en mantıklı yer Yurt dışı model almak... :wondering:
Resim
Kullanıcı avatarı
scuderia
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hasan
1/18 Model Sayısı: 9
Rep Puani: 100
scuderia rep puani yok

İletiYazar: scuderia » 26 Ağu 2010, 02:51

Resim
Kullanıcı avatarı
scuderia
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hasan
1/18 Model Sayısı: 9
Rep Puani: 100
scuderia rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 26 Ağu 2010, 04:11

scuderia yazdı:Sonrada yeri gelince ''Yok yurt dışından Model alamayin biz getiriyoruz'' demeyi biliyorlar..Şu şartlarda en mantıklı yer Yurt dışı model almak... :wondering:

Hasan senin linkini verdiğin ilanın sahibi polan arkadaş belli ki bu işlere başlayalı bir kaç ay olmuş ve bu kadar kıymetsiz bir ürünü böyle bir paraya satmaya yeltenecek kadar cahil. Ya da ruh hastalığı var k,i kendi kendine minyatür galericilik oynuyor; böylelerini dikkate alıp; bu ne yahu diyip, dışarıdan alacağım demek de doğru değil. Benim yukarıda ilk yazdığım yazı, Neco Toys'un lüzumundan fazla yüksek fiyatlar koymasının bir getirisi neticesinde olan yüksek fiyatlaraydı. Yoksa Neco Toys mantıklı fiyat belirleyerek sürüyor da millet bu şekilde şizofren tavırlar takınıyorsa, İthalatçı firma olarak Neco Toys'un tabi ki kabahati olmaz. Benim yukarıki yazıda ithalatçıya bu kadar tüklenmemin sebebi, Erol abinin sorduğu ürünü, ithalatçıdan dolayı pahalı satıkalrını söylemesi ve 4-5 TL kar ediyorum demesiydi.

Şu da var; sahibndn.com satış sitesinde, yüksek fiyatlı ürünleri şikayet edecek seçenekler de var; benim zaman zaman uygunsuz, yanlış kategori ya da şizofren fiyatları şikayet oalrak bildirdiğim oluyor. Çok ciddiyim, hiç üşenmeden bunu yapıyorum, çünkü ne ne kadar eder tabi ki iyi biliyorum. Emin olunuz ki dikkate de alınıyor.

Hele bir keresinde, bir Ferrari F50 satıcısı ile kontak kurmuştum. Model Bburago üretimi, 1/18 ve kırmızı bir F50. Modelin ön camı, ön kaputu ve kapıları yok; çizikler içerisinde; yalan olmasın bir kaç bişeyleri daha eksikti, ne olduğunu hatırlamadım. İlanın açıklamasında, ürünün İtalya Ferrari'den geldiğini orda çalışan arkadaşının gelirken getirdiğini yazıyordu ve asla bulunamayacağını yazıyordu. Ben ise nasıl son sürat kaçılacağını yazacaktım ama neyse... :smile7: Genelde bu tarz şizofrenlerle uğraşmam ama mesaj attım, dedim ki neden bunun sağı solu eksik bu halde satılır mı? Cevap olarak -" Model gerçekten İtalya'dan geldi ve arkadaşım yanında getirirken gümrüğe takıldı ve gümrükte kaputu, camları vs. leri zorla almışlar, araç bu halde geldi" şeklinde bir cevap aldım... :shocked2:

Şimdi böylesi insanlar ve ilginç senaryoları varken, ben Maisto gibi bir ürünü 150TL'ya satmaya yeltenen birini yadırgamıyorum. Gülünüz ve geçiniz, kendinizi de yormayınız. Çok istediğiniz, elzem Maisto'ları Modelissimo.com'dan ortalama 30 Euro'dan alarak, Maisto ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Adetli laım daha mantıklı çünkü kargo aynı rakama geliyor malum; üç adede kadar... Şu da var, kendini bilmezleri baz alarak karamsarlığa kapılmak yerine araştırarak bakmak daha mantıklı diyorum ama benim de, Maisto'ların haketmeyeceği rakamlara ortalıkta satılıyor olması dikkatimi çekmedi değil.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 26 Ağu 2010, 11:50

turkıyede bır satıs sıtesınde kullanılmıs 1/18 burago 110 tl buna ne demelı :)o zaman autoart 400tl kyosho 600tl maisto 150 tl olmasıda normal oluyor demekkı ulke zıvanadan cıkmıs krız yuzunden
Resim
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 26 Ağu 2010, 11:57

Bilgi Kardeşim,

Bunu anlatmak istiyorum,bilinçli olarak birileri,fiyatları yükseltiyor,bunuda biz model severler yapmadığına göre,demekki bu işten rant elde etmeye çalışan bir kısım insanlar mevcut !

Bugüm Maisto,Bburago,Sunstar,Yatming v.s gibi orta sınıf ürünler 80-110 Liralara çekilmeye çalışılıyorsa,yarın Autoart,Kyosho,HW61,Cmc,Gmp, fiyatlarınıda 500-600 liralara görürseniz hiç ama hiç şaşırmayın !

Dikkatimi çeken husus zaten bu,bu yüzdende konuyu açmak istedim !

Yani birileri,fiyatları yükseltiyor !

Bahane hazır kriz varmış,kriz olan ülkelerde esnaflar piyasayı canladırmaya gider aynen gelişmiş ülkelerde olduğu gibi !

Bu işin sonu nereye varacak hep beraber göreceğiz,şunu diyebilirim,250-300 liralara orta halli serileri görürseniz hiç ama hiç şaşırmayın,durum belli !
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 26 Ağu 2010, 14:34

Değerli üyeler,
Bu konu, II bölüm altında fazlaca tartışıldı ve hala tarıtşılma gereksinimi duyuluyorsa mesajlarınızı lütfen ilgili diğer konunun altına yazınız.

MODEL FİYATLARI NEDEN BU KADAR YÜKSELDİ?
:arrow: I.bölüm 1022 görüntülenme 77 cevap
:arrow: II.bölüm 957 görüntülenme 49 cevap

Tekrar belirteceğim üzere ve hali hazırda benzer konu var iken, ilgili konuyu II.bölümden takibinizi diliyor ve bu konuyu kilitliyorum.

Bu arada, kimse de yurt dışından model almayın demiyor Sevgili Hasan.
Bir başka üyemiz de; konuyu açıp, kendi konusuna tek yorum getirmeyen kardeşimize değinmiş ve haklılık payı da olsa gerek.

Ayrıca bizim bu konuyu tartışmamız ile model fiyatlarının düşeceğini de sanmıyorum.

Deniz Hocam' ın da II.bölümde belirttiği üzere herkes modelini dilediği yerden almakta özgür.

Foruma olumsuz elektrik vermekten öteye gitmeyen ve değişik cümle ve benzer örneklerle kendi içinde çıkmaza giren bir konu oldu bana göre...

İki öğrenci birbirleri ile tartışırlar,
Öğrencilerden biri; "Hobiciler" olsun, bir diğeri de; "Satıcılar"
Tartışma bitmez ve Öğretmen' in yanında alırlar soluğu...
Öğretmen konuyu dinler ve "Kim başlattı?" diye sorar.
Öğrencilerin ikisi de, kendisine göre haklı olduğunu düşünürek ve birbirlerini göstererek "O başlattı!.." derler.
Uzunca süren diyalog ve girişimden sonra da Öğretmen der ki;
"Bir daha yapmayın!.."

Tüm üyelerimize iyi forumlar dilerim.

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 4:
BuRaK-B, Emre E., MAKOSHARK, Onno
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16736
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir