'61 DeSoto Adventurer with leather seats;carpet base.

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

'61 DeSoto Adventurer with leather seats;carpet base.

İletiYazar: srht » 25 Ağu 2010, 00:33

Merhaba sevgili abilerim&arkadaşlarım.Malumunuz üzere Yatming almak istiyorum diye bir konu açtım.Pek bir rağbet görmese de;gelen cevaplar da olumsuz olsa da yine de aklımdaki '61 model Desoto Adventurer modelini aldım.Öncelikle forum üyemiz Birol Tekin'e bu modeli gerçekten uygun bir fiyat+ücretsiz kargoya bana sağladığı için kendisine huzurunuzda buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.Modeli yeşil istemiştim ama dalgınlıkla sarı yollamış.Normalde konuştuk modeli değiştirecekti ama annem filan bu rengi de güzelmiş;kalsın demesiyle değiştirmekten de vazgeçtim ve model kaldı.Ayrıca modelin tabanını halıyla koltuklarını ise suni siyah deriyle kapladım.Fotolarda bunları da göreceksiniz.

Yatming markası hakkındaki düşüncelerim ise modeli elime almamla değişti diyebilirim.Doğrusu ben belki ağır olacak ama "dandik" bir model bekliyordum.Fakat modeli kutusundan çıkarında elimde sahip olduğum Revell Mercedes-Benz 180 Ponton'la aynı kalitede olduklarına kanaat getirdim.Modelin kalıbı;boyası;özellikle nikelaj işçiliği gerçekten çok güzel.Pırıl pırıl hepsi de.Ön koltuklar yatarlı.Kapılar it dirseği gibi değil;Aa'ya yakın bir sistem gibi.Ama zor açılıp kapanıyor orası ayrı.İç kısımda yer alan konsol da gayet güzel;tuşlar filan belli.Direksiyonda DeSoto yazısı var ve takometredeki sayılar da okunabiliyor.Ayrıca yine ön panjurda ve arka bagaj kaputunda yer alan DeSoto yazısı da çok güzel.Lastiklerdeki yanaklar da çok hoş.Bir de model gerçekten uzun;elimdeki Norev MB 560SEL ile aynı boyda.

İç kısımı bir de halı ile kapladım ve daha da güzel oldu diyebilirim.Koltuklar ise başta komple kaplama niyetim vardı ama koltukların kıvrımını;döşemeciden aldığım deri ile veremedim.Dolayısıyla iki renki olan koltukların sadece siyah alanlarını deri kapladım.Gri olan alanlar boş kaldı.Arka cam önünde yer alan pandizot tabir edilen kısım da griydi ve orasını da derinin arkasını çevirip delikli;hafif beyaz-krem olan kısımla kapladım;en azından gri plastik görüntü gitti.Yine arka koltuğun gri üst kısmını da derinin arka kısmıyla kapladım.

Ön farları da sökecektim ama hem yapıştırdıkları için hem de siyah noktalar benim nette gördüğüm DeSoto modellerinden daha az olduğundan dokunmadım hiç.(Sanırım Birol abi elindeki en iyi DeSoto'yu yollamış bana.. :lol: )

Model bugün öğleden sonra elime geçti ve yaklaşık yarım saat önce topladım;fotoları çektim.Normalde Erol abi'nin yollayacağı taban kaplama malzemesini bekliyordum ama dayanamadım ve sanayiye gittim hemen;döşemeciden halıyı buldum;alım.. :grin: Fotolar aceleye geldi ama detaylı bir dış çekim yapma niyetim var.

Bu arada kullandığım malzemeler de şunlar:
-Döşemeciden aldığım siyah deri görünümlü kaplama malzemesi(ücretsiz)
-Döşemeciden aldığım pandizotlara kaplanan ince siyahımsı halı(ücretsiz)
-Bally yapıştırıcı(1 TL)
-2 saatlik zaman.. :wasntme:

Şimdi fotolara geçeyim.

Modeli ilk söktüğüm haldeki fotolar:
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Arka pandizot kaplanık bir şekilde

Halı kaplı taban

Ön koltuklar ve arka koltuk

Bir de bu fotoları çektiğimde yaptığım işlemlerden ötürü parçalar üzerinde yapıştırı lekeleri kalmıştı ve biraz da malzemelerin rötuşa ihtiyacı vardı.En son aracı toplamadan önce temizledim ve rötüşları da yaptım;hafif kalkık olan yerleri de japonla yapıştırdım.

Bu arada bu ilk model söküp-takıp detaylandırma çalışmam oldu.Elbette profesyonelce br uygulama değil.Her türlü eleştirilerinizi bekliyorum. :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: '61 DeSoto Adventurer with leather seats;carpet base.

İletiYazar: ArdaPerk » 25 Ağu 2010, 00:45

Serhat Annenin de hobinde yanında olması destek olması ne kadar güzel kıskandım vallahi :lol:
Şaka bir yana modeli çok beğendim.
İç deri kaplamaları kolay olsaydı da bütün koltukları yapsaydın ama zor olduğunu tahmin edebiliyorum.Halılarda gayet güzel olmuş :smile:
Siyah noktaları bende göremedim ön ve arka tarafa laf yok zaten :smile:

Diğerlerinin yanına yakışacağına eminim,
Tekrar ellerine sağlık ve güle güle seyret Serhatcım :smile: :nazar:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: srht » 25 Ağu 2010, 00:50

Arda çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.Aslında en çok uğraştıran da koltuklar oldu.Ben de önce sen gibi düşünüyordum ama elimdeki malzeme maalesef koltuğun kıvrımını almıyor.O kadar küçük bir şeyin de şeklini almaması gayet normal aslında.Bu yüzden parça parça oldu;sadece normalde siyah olan alanlar deriyle kaplandı.
Modelin aslında tasarımı gayet güzel.Plakalar olmasa;arka stopları da boya ile geçiştirmek yerine biraz daha detaylı bir çalışma yapsaşarmış;model gerçekten daha iyi olurmuş.Elbette elimdeki PRM Chevrolet'e göe detayları iyi değil ama kabini,boyası ve nikeaj aksamı en az PRM kadar güzel çalışmış Yatming firması.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 25 Ağu 2010, 01:08

Kuyruk dizaynı çok hoşmuş Serhat.
Yaptığın eklentiler için eline sağlık, modeli epey değiştirmiş :good2:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 25 Ağu 2010, 06:10

Yapılan bunca şeyden sonra çok daha değerli ve anlamlı bir model olmuş ellerine sağlık diyorum kardeşim. :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 25 Ağu 2010, 08:27

Hobi adına bu kadar güzel yapılan bir paylaşım sadece alkışlanır.
Anlatımını ve yaşadıklarını hissederek okudum Serhat. Ellerine sağlık diyorum.
Model değişik ve şıkmış. :+1:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: masato » 25 Ağu 2010, 12:36

Değişik bir tarza sahip güzel bir model Serhat... İyi günlerde keyif ile seyireyle... Uygulamalar gayet başarılı olmuş... Deri görünümünü tüm kotuğa yapabilirsen daha şık bir görünüme sahip olabileceğini düşünüyorum... Durmak yok çalışmalara devam ellerine sağlık... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: srht » 25 Ağu 2010, 14:48

MAKOSHARK yazdı:Yapılan bunca şeyden sonra çok daha değerli ve anlamlı bir model olmuş ellerine sağlık diyorum kardeşim. :smile:

Teşekkür ederim Deniz abicim.

Emre ERBASAR yazdı:Hobi adına bu kadar güzel yapılan bir paylaşım sadece alkışlanır.
Anlatımını ve yaşadıklarını hissederek okudum Serhat. Ellerine sağlık diyorum.
Model değişik ve şıkmış. :+1:

Teşekkür ederim Emre abi.

masato yazdı:Değişik bir tarza sahip güzel bir model Serhat... İyi günlerde keyif ile seyireyle... Uygulamalar gayet başarılı olmuş... Deri görünümünü tüm kotuğa yapabilirsen daha şık bir görünüme sahip olabileceğini düşünüyorum... Durmak yok çalışmalara devam ellerine sağlık... :tey:

Sana da teşekkür ederim Alper abi.Aslında niyetim koltukların tümünü kaplamaktı ama maalesef elimdeki uygulama yaptığım malzeme kıvrımları almıyordu.O yüzde böyle sadece siyah olan alanlar deri oldu.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: alpjalker » 25 Ağu 2010, 16:01

en son fotoğrafta kabin içini gördüm ya hayran kaldım diyebilirim.Döşemeler ,zeminde on numara olmuş. :) maşallah güzel model.
alpjalker
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 25 Ağu 2010, 16:40

tebrikler..hem güzel iş hem güzel amerikan..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 25 Ağu 2010, 18:39

Serhat Kardeşim,

Modelin oldukça şık,çalışmaların ise alkışa değer !

Nasipse geldiğinde,elimde eski kumaşlardan veririm eski dediysem,hurda kirli değil,zamanında kullandığım model araçlar için,özel kumaş ve deriler !

Sonuç güzel olmuş.

Emeklerine yüreğine sağlık,paylaşım için teşekkürler.
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 25 Ağu 2010, 23:07

Pek bulunmayan bir Amerikan seçmişsin.Çalışmalarınla modele değer katmışsın.Kutlarım Ellerine sağlık :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: srht » 26 Ağu 2010, 04:24

alpjalker yazdı:en son fotoğrafta kabin içini gördüm ya hayran kaldım diyebilirim.Döşemeler ,zeminde on numara olmuş. :) maşallah güzel model.

Teşekkür ederim.

Bülent Aydoğan yazdı:tebrikler..hem güzel iş hem güzel amerikan..

Teşekkür ederim Bülent abi.Araç garip bir tasarıma sahip ama güzel.

andy1 yazdı:Serhat Kardeşim,

Modelin oldukça şık,çalışmaların ise alkışa değer !

Nasipse geldiğinde,elimde eski kumaşlardan veririm eski dediysem,hurda kirli değil,zamanında kullandığım model araçlar için,özel kumaş ve deriler !

Sonuç güzel olmuş.

Emeklerine yüreğine sağlık,paylaşım için teşekkürler.

Teşekkür ederim Erol abi.Aslında Yatming için bana sen de alma dedin ama doğrusu bu model gerçekten şaşırttı beni.Sen de beğenmişsin.=)

atesoglu yazdı:Pek bulunmayan bir Amerikan seçmişsin.Çalışmalarınla modele değer katmışsın.Kutlarım Ellerine sağlık :smile:

Teşekkür ederim Ateş abi.Sanırım 56'nın yanına onun kadar kaliteli olmasa da güzel bir klasik koyabildim.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir