MODEL FİYATLARI NEDEN BUKADAR YÜKSELDİ? II.BÖLÜM

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: MODEL FİYATLARI NEDEN BUKADAR YÜKSELDİ? II.BÖLÜM

İletiYazar: MAKOSHARK » 23 Ağu 2010, 21:42

Bu konunun neden bu kadar uzadığını merakımdan ve gördüğüm kadarı ilede daha da uzayacağını tahmin ettiğimden dolayı bir kaç şey söylemek isterim müsadenizle...Hepimiz aklı selim hür insanlarız ve imkanlarımız dahilinde istediğimiz bir şeyi istediğimiz yerden alma hakkına sahibiz(Bugün domatesi bile netten sipariş edebiliyorsak eğer)bu internet üzerinden olur mağazalar üzerinden olur bunun kimseyi ilgilendireceğini sanmıyorum arz-talep meselesidir bu sadece...Bugün elin Avrupalısının amerikalısının 3-4 bin dolar veya 2-3 euro geliri vardır rahat rahat alır istediğini(Model anlamında söylüyorum)ama bizim gibi asgari ücretin 646TL olduğu bir ülkede insanlar mucizeler yaratarak geçinirken elbetteki hepimiz hesaplı olanı tercih etme durumundayız bu yüzden bırakalım herkes kendi tercihini kendisi yapsın diğer türlü bu konu uzar gider.Saygılarımla

Bu arada bir dip not:Beşiktaş Ihlamur kasrı'nın orda Kalyon Model var orada hala 140-170TL fiyat aralığında çok güzel AA modelleri bulabiliyorsunuz azda olsa pazarlık imkanınızda var ve ürün gamı geniş bir dükkan RC,plastik model,diecast ve ahşap modeller olarakta bir çok seçeneğiniz var gidin görün derim ben...
Resim

mesaj için MAKOSHARK teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 23 Ağu 2010, 21:47

BU ARADA BU KONUYU AÇAN YENER KARDEŞİMİNDE KONUYU AÇIP HİÇBİR ŞEKİLDE KONUYA MÜDAHİL OLMAMASI BENİMDE DİKKATİMİ ÇEKTİ VE AÇIKÇASI KONUNUN AÇILIŞINDA BİR ART NİYET YOKSA EĞER KENDİSİNİNDE YORUMUNU GÖRMEK İSTERİM.Saygılar
Resim

mesaj için MAKOSHARK teşekkür aldı- 5:
BuRaK-B, Emre E., G.HEPARSLAN, sherpa, srht
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: ck77 » 23 Ağu 2010, 23:26

...
En son ck77 tarafından, 24 Ağu 2010, 01:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
ck77
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Cem Koronel
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 20
ck77 rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 24 Ağu 2010, 00:01

ck77 yazdı:Sevgili Deniz,

Bu konu altinda kimsenin insanlari yurticinden model almaya zorlayan mesajlari oldugunu sanmiyorum. Sadece ulkemizdeki model fiyatlarinin yuksek oldugu yonundeki elestirilerin cogunlukla yurtdisindaki kampanyalar karsisinda bu duruma geldigi ve ulkemizdeki ithalatci veya magazlarin direk yuksek fiyat koyarak koleksiyonculara haksizlik yapan kurumlar olmadigi sonucuna yaklasildi. Ancak tek bir konuda sana katilamayacagim; koleksiyoner yine gumruk veya KDV odemeden satis amacli getirilen modelleri tum iyi niyetleriyle almakta ozgurdur. Ama bu tip urun getiren sizler gibi illegal satis yapan insanlari mesrulastirmaz.

Sevgili Cem

Elbetteki kimsenin kimseye ne yapacağı konusunda ne akıl verme nede zorlama hakkı var sadece tavsiye edebiliriz oda kişilerin çıkarlarını koruyarak olabilecek birşeydir bu,bunun dışında yurt içindeki satıcının keyfe keder şekilde hiçbir gerekçe olmaksızın(örnek:dövizin ani iniş çıkışları gibi)fiyatlarını tavan yaptırmasını pek kabul edilebilir ne esnaflığa ve etiğe uygun bir davranış olarak görmüyorum buna vereceğim en güzel örnek bir süre önce 225TL fiyat etiketi olan Range Rover Sport'un birden 275TL gibi bir fiyata çıkmasıdır bu arada azda olsa piyasayı takip eden birisi olarak dövizin pek oynamadığı kanısındayım hal böyle olunca dostum isteyen burdan alır isteyen dışardan.Son olarak illegal satıcı konusuna gelince sana tavsiyem naçizane olarak sahibinden.com'a girecek olursan hiçbir ticari ünvanı olmadan yüzlerce ilanı olan satıcılar görebilirsin diecast adına,hoş farkındasındırda bunun durum böyle oluncada ben kendimi senin bana yakıştırdığın kategoriye sokmuyorum üzerime bile almıyorum eğer alırsam sen kazıkçı ve tekelci bence kaçakçı olurum buda hoş kaçmaz yakışmazda...Ha şöyle bir durum olur ben imkanlarımı kullanır bi konteyner mal alır onuda illegal şekilde ülkeye sokar satarım o zaman dediğinde sonuna kadar haklısın.Saygılar
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
yasar
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ck77 » 24 Ağu 2010, 00:52

...
ck77
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

ck77 rep puani yok

İletiYazar: ck77 » 24 Ağu 2010, 01:20

Gereksiz gerginliklerin oluştuğundan dolayı ve kendimin de bunda rolü olduğunu düşünerek çekiliyorum. Türkiye'deki fiyatlardaki artışın nedenini mesajlarımda olabildiğince anlatmaya çalıştım. Özgür bir ülkede yaşamaktayız ve kimse kimseyi bir yerden almaya zorlayamaz. Ancak, ülkemizdeki mağazalar bu hobinin gelişiminde kendilerince birer misyon üstlenmişlerdir. Tercih her zaman koleksiyonerindir.
ck77
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

ck77 rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 24 Ağu 2010, 06:31

Konu farklı yerlere taştı ve manasını kaybetti !

Anlaşılan tek şey oldu,Ülkemizde modeller pahalımıdır,kesinlikle evet !

Son 1-2 aydır fiyatlar artımmı evet,dolar havalaramı uçtu hayır,İthalat vergileri yükseldimi hayır !

Kimse bana Üreticinin sitesine girin fiyatları görün demesin,Üreticiler her zaman fiyatlarını piyasanın üstünde tutarlar,bu bayilerini ve ithalatçılarını korumak için,bir jesttir,yani Üretici pahalı satmıyor !

İmalıda olsa,yurt dışından ürün alan,insanlar kaçak mal satıyor damgası yedirilemez,nasılki firmalar kazıkçı pahalıcı sözünü duyunca kızıyorlarsa bu modelciler içinde geçerlidir,amatör bir modelci ne yapacak,elbetteki zamanı gedliğinde bazı modellerini ya satacak,yada takas yapıcak !

Bu fiyatlarla Türkiye'den ürün alırmıyım,hayır,30-40 lira fark için değmez deniyor,senede 10 model düşünün en kaba tabirle 400 lira fark eder,demekki değeriyormuş !

Sonuç Türkiye'de modeller pahalıdır,bu net gerçektir !

Biz modelciler,kendimizce haklıyız durumuda izah ettik !

Halen fiyatlarda tüketicilerle zıtlaşmak kimsenin faydasına olmaz,İngilterede tek 1 mağaza Türkiyedeki toptan model cirosundan fazla satıyorsa,bu işin ticaretini yapanlar çok ama çok iyi düşünmeliler !

En pahalı ülkelerden biriyiz,bunu kabul edelim !

Bülent Kardeşimle biraz yanlış anlamalarda bulunduk,bu sebeble aklına her hangi birşey gelmesin diye,bazı frimaların uluslarası alımlardaki,kargo listesinide yazmak isterim !
Resim

mesaj için andy1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
MAKOSHARK
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: S.CANKILIC » 24 Ağu 2010, 20:18

Bence bu konunun sonu gelsin artık :D
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: andy1 » 26 Ağu 2010, 19:13

Admin yazdı:Foruma olumsuz elektrik vermekten öteye gitmeyen ve değişik cümle ve benzer örneklerle kendi içinde çıkmaza giren bir konu oldu bana göre...

İki öğrenci birbirleri ile tartışırlar,
Öğrencilerden biri; "Hobiciler" olsun, bir diğeri de; "Satıcılar"
Tartışma bitmez ve Öğretmen' in yanında alırlar soluğu...
Öğretmen konuyu dinler ve "Kim başlattı?" diye sorar.
Öğrencilerin ikisi de, kendisine göre haklı olduğunu düşünürek ve birbirlerini göstererek "O başlattı!.." derler.
Uzunca süren diyalog ve girişimden sonra da Öğretmen der ki;
"Bir daha yapmayın!.."

Tüm üyelerimize iyi forumlar dilerim.

''Adminimizden alıntıdır ''

Sn.Gökhan Heparslan

Verdiğim olumsuz elektrikten ve açmazlıktan ötürü forum üyesi arkadaşlardan özür diliyorum !

Amaç polemik çıkarmak yada birilerinin işlerini baltalamak değildi,ama böyle anlaşılmış,saygı duymak lazım !

Doğru olansa,en güzeli forumda yeni alınan modellere hayırlı olsun,yorumları yapmak !

Bundan sonra bende hayırlı olsun güzelmiş yorumlarıyla,devam ederim.

Saygılar
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 26 Ağu 2010, 20:38

andy1 yazdı:
Admin yazdı:Foruma olumsuz elektrik vermekten öteye gitmeyen ve değişik cümle ve benzer örneklerle kendi içinde çıkmaza giren bir konu oldu bana göre...

Öğrencilerin ikisi de, kendisine göre haklı olduğunu düşünürek ve birbirlerini göstererek "O başlattı!.." derler.
"Bir daha yapmayın!.."

''Adminimizden alıntıdır ''

Sn.Gökhan Heparslan

Verdiğim olumsuz elektrikten ve açmazlıktan ötürü forum üyesi arkadaşlardan özür diliyorum !

Amaç polemik çıkarmak yada birilerinin işlerini baltalamak değildi,ama böyle anlaşılmış,saygı duymak lazım !

Doğru olansa,en güzeli forumda yeni alınan modellere hayırlı olsun,yorumları yapmak !

Bundan sonra bende hayırlı olsun güzelmiş yorumlarıyla,devam ederim.

Saygılar

Bence alınganlık göstermenizi gerektirici bir durum yok Erol Abi.
Hali hazırda bulunan konu yerine benzer başlık ile ve hala yazılabilir olduğunu bilmenize rağmen yeni açmış olduğunuz konuya müdahale ettim ve gelen tüm cevaplar doğrultusunda ve benden yapmış olduğunuz ve tamamını alıntı yapmadığınız mesajımda da; şahsi fikirimi, özetle belirttim.

Alıntı yapmış olduğunuz ufak hikayem de; konunun özetidir bana göre.

Bu da, hiçbir şey tartışmayalım ve yeni alınan modellere "Hayırlı olsun" demek gibi bir mantık değildir.

Bunu kanıtlayan durum da; II.bölümü benim açmamdır ve konunun hala açık olmasıdır!..

Konunun, zaten açık olan bir başlıkta tartılışılıyor olması ve aynı konuda farklı başlık açılmasını anlamadım sadece. :think:

Açtığınız benzer konuya yazdığım mesajım;

Admin yazdı:Değerli üyeler,
Bu konu, II bölüm altında fazlaca tartışıldı ve hala tarıtşılma gereksinimi duyuluyorsa mesajlarınızı lütfen ilgili diğer konunun altına yazınız.

MODEL FİYATLARI NEDEN BU KADAR YÜKSELDİ?
:arrow: I.bölüm 1022 görüntülenme 77 cevap
:arrow: II.bölüm 957 görüntülenme 49 cevap

Tekrar belirteceğim üzere ve hali hazırda benzer konu var iken, ilgili konuyu II.bölümden takibinizi diliyor ve bu konuyu kilitliyorum.

Bu arada, kimse de yurt dışından model almayın demiyor Sevgili Hasan.
Bir başka üyemiz de; konuyu açıp, kendi konusuna tek yorum getirmeyen kardeşimize değinmiş ve haklılık payı da olsa gerek.

Ayrıca bizim bu konuyu tartışmamız ile model fiyatlarının düşeceğini de sanmıyorum.

Deniz Hocam' ın da II.bölümde belirttiği üzere herkes modelini dilediği yerden almakta özgür.

Foruma olumsuz elektrik vermekten öteye gitmeyen ve değişik cümle ve benzer örneklerle kendi içinde çıkmaza giren bir konu oldu bana göre...

"Bir daha yapmayın!.."

Benzer cevap ve yaklaşımlar ile ilgili olarak şahsi fikrime değindim sadece ve konuya; açık olan bu başlıktan devam edilebiliyor zaten...

Alınganlık göstermenizi gerektirici; "Bundan sonra yeni alınan modellere hayırlı olsun derim o zaman." gibi bir durumun söz konusu olmadığını,
üstteki alıntı ve paylaşımlar belirtiyor...

Şahsi fikrimle ilgili olarak aldığım yanıt ile şunları dile getireceğim.

Tartışalım ancak, günlerdir süren bu konuda ve fiyatlarda ne gibi bir iyileştirmeye gidilebilir?

Bunu tartışalım...

Bizim konuşmamızla model fiyatları dibe vurmayacağından ve gelen tüm cevapları ele alırsak, yurt dışı model alımlarında daha avantajlı bir durum söz konusu oluyor özetle...

Mesajımda bahsettiğim gibi, Deniz Hocam' ın II.bölüm 4.sayfa ilk iletisinde paylaştığı mesajını okumuşsunuzdur ancak ve tekrar okumanızı isteyeceğim.

Ayrıca açmış olduğunuz benzer başlıktaki ve benzer cevaplar alacağımız paylaşımınızı da buraya ekliyorum...

andy1 yazdı:Benzer konu açılmıştı fakat,dün itibari ile gerçektende moralim bozulmadı desem yalan söylemiş olurum !

Açıkcası İthalatçısı,Dükkancısı kim üstüne alınırsa alınsın,birileri bana bu ekstra zamnların sebebini açıklasın !

Dün sahibinden.com da bir dükkancıya sordum,sorma sebebimde bu esnaf arkadaşımız öyle fiyatlar koymuşki,bunun gerekçesini sordum !

Maisto araçlar sizde neden pahalı ?

Cevap:ben 4-5 lira karla satıyorum,İthalatçıdan pahalı alıyorum !

Maisto,1:18 modeller ve fiyatlarmı 75-100 lira arasında,1:24 ler 50 liralara kadar !

4-5 lira karla satıyorum diyen insana,birşey demiyorum,o zaman İthalatçı sana 95 liraya araç satıyor !

İnanın kızmamak elde değil,artık Yerli sitelere girmek dahi istemiyorum,çunki yurt dışı fiyatlara bakınca,bu kadar fiyat farkını benim mantığım almıyor !

Yurt dışı sitelere bakıyorum 15-20 dolar,Hatta Ali kardeşimle gülüştük,14 euro model kargosu 10 euro,üstelikte 145 euroya kadar sigorta kapsamında gönderiliyor !

Dükkancı arkadaşlar şuna inanın,bu fiyatlarla model severleri,soğutacağınız kesin buna emin olun,avrupa ile tamam fark olsun ama lütfen 80-100 lirada fark olmasın,Global dünyadayız biraz piyasaları takip edin,araştırın,bu fiyatlar sadece model severleri yerli esnafımızdan soğutur !

Belki İthalatçısı,Esnafı bu söylediklerimi umursamayabilir,haklarıdır,ama şunu unutmayalım,eğerki esnafla müşteri arasında güven kayıbı başlarsa o sektör kolay kolay ayağa kalkamaz !

Yazma sebebim inanın tekrar yazıyorum moralim bozuldu,4 tane maisto alıcam 400 lira !

Avrupadan alsam abartılı yazıyorum 4 modele kargo dahil vereceğim para 100 euro (200 Lira) !

Kimsede bana Avrupadan ürün hasarlımı gelir risiklidir demesin lütfen,varsın 1 modelde paramparça gelsin,yine Kendi Ülkemden ucuza almış oluyorum !

Esnaf arkadaşlar lütfen ama lütfen,bu fiyatlar konusunda birşeyler yapın,yoksa bu güvensizlik,model satışlarını durduracaktır emin olun !

ENETRESAN zamların sebebleri nedir ?

Dolar 2 liramı oldu ?

EUROMU 3 Liraya fırladı ?

2 nci bir 11 Eylük vakasımı oldu yoksa ?

Devlet,vergilerimi yükseltti ?

Gelişmiş ülkelerden ''0'' olan vergi,ithalatta yükseltidimi?

Yada model üreticileri,sadece dünyada birtek Türkiye'ye satışlarınamı zam yapıyor ?

II. bölüm yorumları niteliğindeki bu benzer paylaşımınıza gelen cevapları okumuşsunuzdur...

Hatta belki de bir yıldır forumumuza uğramayan (Çeşitli nedenleri olabilir/saygı duyuyorum.) bir kardeşimizin bilinçsizce verdiği örnek ve bir çok kişiyi sorumsuzca yargılayarak verdiği cevap da gözünüzden kaçmamıştır.

Bu mesaj üzerine gelen, "Şizofren" yakıştırmaları ile; aslında aramızda tartıştığımızı düşünürken genele de nasıl hitap ettiğimizi unutmamalıyız diye düşünüyorum...
Böyle satıcılar, elbette Kenan' ın da bahsettiği gibi ve biz işi bilenler olarak, kendisini komik duruma düşürüyor...
Düşsünler ve diyelim ki; bilenler olarak gülüp geçelim...

Ancak, bir hobi üzerine paylaşımlar yaparken; kimseyi zan altında bırakmadan ve kendimize yakışır şekilde eleştirmeliyiz.
Eleştiriye soyundu isek ve eleştirmenliğin özünde, ince laf vardır...

Kalkıp da 150 liraya Maisto model satan birini koruduğumdan değildir bu yazdıklarım...

Ülkemizde çoğu zaman; "Bana dokunmayan yılan, bin yıl yaşasın!.."
"Gülüp geçelim..." diyecek değiliz elbette...

Bu anlamda; yine Kenan' ın da, mesajında paylaşmış olduğu gibi "Satıcıyı şikayet et!.." butonları ilgili sitelerde mevcut.
Kendisini de böyle durumlarda hobiye duyduğu saygıdan ötürü tebrik etmek lazım...

Bu konudan sonra da; kimi kime şikayet ediyorsun mantığı olan ülkemizde yine de olumlu sonuçlar aldığını paylaşmış...

Diyeceğim şudur ki; elbette tartışalım ve hobimiz kazansın...

2 konuya yaklaşık olarak gelen 150 cevapta, hobi adına olumlu gelişecek bir durumu gördünüz mü?.. (Benim mesajım dahil)

Ama bazı bilinçsizce gelen cevaplarla da; paylaşmış olduğum kıssadan hisse hikayem öne çıkıyor bu konuda.

Genele hitap ve tüm bu konular üzerine; bu ufak hikayeye de alınganlık göstermenize gerek yok diye düşünüyor, hobimiz adına yapıcı olarak gelişecek tüm olayların arkasında duracağımı bilmenizi istiyorum.

Saygılarla...
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 26 Ağu 2010, 21:41

Kendimce,yorumlarda bulundum,birileri rahatsız olmuş olabilir !

Türkiye'de fiyatlar 1000 lira olsa bana ne,ben bir soruna değinmeye çalıştım !

Hobiye nasıl yorumlar gelsinki,birileri çıkıp o firmayı deme bu işin piridir,falanca firmayı deme bu işin öncüsüdür,diğeri çıkar biz model severlere hizmet ediyoruz !

O zaman merak ediyorum,bu konular neden açılıyor,benim gibi insanlarda boş yere yazıp birşeyler anlatmaya çalışıyor ?

Bana darılma Gökhan Hocam,

İlk konuyu kapaman,bu başlık altında toplaman zaten bir uyarı niteliğindeydi,ama yorumlar uzadıkça,birşeyler değişti,yada birileri rahatsız oldu !

O zaman bana düşen haklısınız,bu modelleri uzaylılar getirip satıyor,kimsenin hatası yok,bende bunu nihayet anlamış bulunmaktayım !

Bu konu o kadar gereksizki Maisto'dan sonra birileri,motormaxlarıda 100 liralara çıkardı !

Yorum hakkım var teşekkür ederim !

Yeni model alanları takip etmeye çalışıcam,hayırlı olsun demekte güzel !

Herkese en güzel modelleri diliyorum.

Saygılar
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ