MODEL FİYATLARI NEDEN BUKADAR YÜKSELDİ? II.BÖLÜM

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: MODEL FİYATLARI NEDEN BUKADAR YÜKSELDİ? II.BÖLÜM

İletiYazar: andy1 » 21 Ağu 2010, 12:01

Ateş Bey,

Örnek fiyatları yazdım,yanlış anlama olmasın,indirimli site aramadım,ilk aklıma gelen siteye girdim ve fiyatlarını burayada yazdım !

Karalama yapmak için ucuz yada uyduruk fiyat diye düşünen olursa,link veriririm !

Amaç,Ülkemizde model fiyatları ve yurt dışında modellerle farklar,bunu belirtmek isterim !

Yurt dışına baktım az önce sizin yazınızı okuyunca,elbetteki gülmemek elde değil !

Gmp figürler,diorama parşaları ülkemizde sadece lastik takımına 90 lira isteyenleride gördüm-50 lira isteyenleride !

Bir kaç örnek vermek istiyorum,hani diyorlarya yurt dışından alsakta aynı fiyata geliyor,buna asla katılmıyorum !

Fiyatlara bakalım !

Gmp:1/18 1968 Yenko Camaro metalik yeşil,1250 adetlik limitli üretim :Fiyat:69.99+22 dolar kargo (2 ürün alınırsa karga 30 dolara geliyor)
Resim
Gmp:1-18 1993 Ford Mustang lastik seti,Fiyat :10 dolar
Resim
Gmp:GMP GMP9010 1-18 Garaj bakım seti,Fiyat:30 dolar
Resim
Gmp:Hot Rodder Figur seti 1:18 modeller için,Fiyat :36 dolar
Resim
Gmp:Hot Rider Figur seti:Fiyat:36 dolar (4-6 serilik setler 30 dola,25 dolarlara kadar mevcut)
Resim
GMP :1/18 1987 Buick GNX Drag Car metalik mavi,Fiyat:50 dolar
Resim
...Highway61
1:18,2006 Dodge Challenger Fiyat:30 dolar
Resim
1:18,LSU Tigers Football HUMMER tanıtım aracı,Fiyat:60 dolar
Resim
1:18,1967 Plymouth GTX Fiyat:37 dolar
http://img52.imageshack.us/img52/6854/4 ... 0aa300.jpg
1:18,Studebaker Coupe ,Fiyat:36 dolar
Resim
1:18,Texas Longhorns Footbal takım araçları (4lü set) ,Fiyat:125 dolar
ResimResim

Yukarda belirttim,asla ve asla ucuz model arayıpta fiyat yazıyım düşüncesinde değilim,her zaman takip ettiğim sitenin günlük model fiyatları !

+ biraz daha ileri gitmek isterim,3 lü set olarak belirli markaların ürünlerini satarlar,3 adeti 75 dolar !

Kıyaslamayı,daha net olsun diye yazdım,Ülkemizde satılanlarla,yurt dışındakileri kıyas yapabiliriz,eminim detaylar daha net ortaya çıkacaktır !

mesaj için andy1 teşekkür aldı- 2:
atesoglu, ozgurs82
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 21 Ağu 2010, 12:21

Erol Hocam;
Tam olarak belirtmek istediğim buydu.Makul karlara kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.
Fiyatlar ülkemizde normale dönse eminim bundan başta ithalatçılar olmak üzere herkes karlı çıkacaktır.Yeni mağazalar açılacaktır.Ama fiyatlar böyle gittiği sürece değişen bir şey olmayacağı kanaatindeyim.
Geçmiş paylaşımlarda bir nokta daha dikkatimi çekti."Yurtdışı sitelerden alışveriş yapınca ülkemin dövizleri yurtdışına kaçıyor".Sonuna kadar katılıyorum ama toptancı-ithalatçılar Çine TL'mi ödeme yapıyor? :smile: .Ben yurtdışına 100 usd ödüyorsam o arkadaşlar 100.000 usd ödemiyor mu? Farkı nedir?Karın kimin cebinde kaldığı dışında ben fark göremiyorum.
Uzun süredir toptancılık yapmak kar marjlarını istediği gibi belirleme hakkı verir mi?Piyasada alternatifsiz olarak şartları belirlemek ve sonrada ondan almayın benden alın demek ne kadar doğrudur?
Resim

mesaj için atesoglu arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: ck77 » 21 Ağu 2010, 14:04

...
En son ck77 tarafından, 24 Ağu 2010, 01:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
ck77
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Cem Koronel
Rep Puani: 20
ck77 rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 21 Ağu 2010, 17:03

Cem Bey;
Öncelikle size verdiğiniz yanıtlara teşekkür ederek başlamak istiyorum.Size kesinlikle yalan söylediniz imasında dahi bulunmadım.Dekalo konusunda isim vermedim ayrıca burada isim vermemin doğru olmadığını düşünüyorum.Herhangi bir firmayla ilgili suçlama yapmak haksızlık olacaktır.Burada genel bir sıkıntıdan bahsediyoruz.
Sizinde dediğiniz gibi alternatiflermiz mevcut ve tabiiki alıcılar olarak bizler bunu değerlendirerek alım yapıyoruz.Esas sıkıntımız yurtdışındaki fiyatlara yurtiçinden neden model alamıyoruz noktasında.
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: S.CANKILIC » 21 Ağu 2010, 18:29

Mustafa zaten benim Gökhan abiye kötü birşey dediğim yok ki yani sanki Gökhan abiye ağır ithamlarda bulunmuşum gibi yazı yazmışsın
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: ck77 » 21 Ağu 2010, 18:43

...
En son ck77 tarafından, 24 Ağu 2010, 01:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
ck77
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

Rep Puani: 20
ck77 rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 22 Ağu 2010, 01:45

Bugüne kadar hiç bir firma toptancı yada perakendeci firma ismi vermedim,vermeninde gereksiz olduğu düşüncesindeyim !

İthalatçı arkadaşımızın bir cümlesine katılamayacağım,diyorki Çin+usa+avrupa,bu yol eskidendi,şuan çin malları direkt avrupa üzerinden ithal ediyor !

Bunun sebebinide açıklamak isterim,Çin malları Avrupada kırmızı gümrük diye ifade edilirdi yani İthalatı zordu,bugün ise çin vardığı ortaklık antlaşmalırıyla bu ambargoyu deldi,yani Avrupada ortak büroları ,acenttaları,gümrük komisyoncuları mevcut !

Guiloy firmasını yine örnek vericem,bakın 200-500 lük model alımlarında birim fiyatı 6 dolar,bunu ben kafadan yazmıyorum resmi sitelerinde mevcut fiyatlarıdır !

Motormint bilinen üreticilerden yine kutu bazında fiyatları (8 adetlik) 39 dolar,ve bu fiyatlar firmanın toptan değil çindeki resmi sitesinde perakende fiyatlarıdır !
Resim
Bu rakamları yazıyorum,yanlış anlaşılmasın,belkide hem ithalatçılarımız açısındanda bilgi olarak düşünülebilir !

Yurt dışında evet,ülkemizle fiyatlar arasında büyük farklar var,Almanyada Maisto modeller perakende 14 euroya satılırken,Ülkemizde 80-100 liralara kadar çıkabiliyor !

Örnekleri çoğalmak mümkün !

Bir gerçek varki,bu işiten karlı kim çıkar bana göre hiç kimse,aynı model avrupada 30 euro iken türkiyede 60-70 eurolara denk geliyorsa,model severler elbetteki daha ucuz olanı tercih edecektir !

Bana hiç etik gelmiyor,fiyatların bir anda sözleşmiş gibi yükselmesi,kargo fiyatlarının artmasının sebebi nedir,gerçektende açığa kavuşturulması gereken bir soru !!!!
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: BuRaK-B » 22 Ağu 2010, 01:56

Erol Abi aslında en büyük problem koleksiyoner sayısı sanırım. Dolayısıyla ülkemizde giriş için adım atan vede atacak kişiler, en çok tercih edilen modellerle bu işi yürütmeye çalışıyor. Bu yüzden bahsettiğin modellerin ülkemize girişi için adet sınırı gözlemlediğimizde olumlu bir yanıt düşünemiyorum. Aslında herkes çok ister Ricko, HW61, Shelby Collectibles, Autoworld vs. gibi firmaların tüm çeşitlerini ülkemizde bulabilmeyi. Ben 10 yıldır bu hobiyi bilip koleksiyon yapsamda, aslında ülkemizde çok daha yeni tanınmaya başlamış bir hobi bu. Umut ediyorumki, önümüzdeki dönemlerde inşallah bu tarz sıkıntılarımızın ortadan kalkacağı bir konumda oluruz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Ağu 2010, 02:01

mustafacelebi yazdı:
REVOLUTION yazdı:Garanti konusu açılınca birşey anlamak istiyorum ben bir firmanın internet sitesinden kuzenimin doğum günü için bir model aldım. Model kargoyla sağsalim geldi ama armağanı vermeden bir incelemek istedim; fakat oda ne bir farı beyaz bir farı şeffaf hemen telefon ettim malasef değişim yapmadıklarını modeller kontrol edilip yollandığını sadece hasarlı olan kargolarda iade aldıklarını söylediler. Ben üzgün bir şekilde yeni model alıp kuzenime armağan ettim; bu ayıplı ürünüde gg'ye 1 tlden koydum 40 tl'ye gitti :( daha sonra Metin arkadaşımda aynı yerden model aldı onunda mercedes'in çıtasında eksik bir parça vardı ve kutuda yokmuş böylece onunda modeli çöp oldu bunlar raslantı dedik fakat sonrasında Üyelerimizden Can (canomen) arkadaşımız buluşmada bir anısını anlattı aynı yerden bir model alıyor ve onunda farının bir tanesi beyaz gelmiş ve geri alınmamış. Bu demek oluyorki internetten alışveriş demek size ayıplı defolu ürünlerin kakalanması demekmiş. Bunlar benim ve birebir tanıdığım insanların başından geçenler ayrıca birsürüde forumlarda yazmakta.
Şimdi fiyatlar bu kadar artmışken ben birde bunu yaşarşam kafayı yerim herhalde :delii:
Erol abinin dediği gibi o zamanda tüketici hakem heyetine şikayette bulunabilirdik ama bir daha ordan model alamazdık herhalde :lol: Gerçi ben o kadar olaydan sonra artık ordan model almıyorum!
Ama bundan sonra başka arkadaşlarımızın başına böyle şeyler gelirse ne yapabilirler; bunu bilen bir kişi yazıp anlatırsa yararlı olur kanısındayım.

Abi önceki başlıklarda tam olarak anlatmak istediğimde buydu zaten.Hiç tanımadığımız bir yabancı ile yaptığımız sanal alışverişte işimiz şansa kalmış.Sanal alemde ne kadar güvenebiliriz ki karşı tarafa.
Tekrar söylüyorum benim hiçbir yerli satıcı ile maddi bağım yoktur.Ama modeli incelemeden almak sadece fotolarına bakarak karar vermek sence ne kadar doğrudur abi?

Mustafa ben zaten öyle bir bağın olduğunu hiç düşünmedim ilk önce bunu belirteyim. Tabiki fotoğraflara bakarak bir ürünü almak yerine bir mağazaya gidip inceleyip almak daha iyi kesinlikle! ama benimde daha öncede yazdığım gibi eskiden 20-30 tl fark varken uğraşmaya, beklemeye gerek yok mağazaya gidip alalım diyordum; ama şimdi öyle değil ve ben çok para kazanan biri değilim. Bu yüzden 60tl hatta bazı modellerde daha fazla olan farkı vermek mantık dışı geliyor.
Birde yukarıda yazdığım olaylardan sonra ülkem mağazalarına güvenim kalmadı.
Gelelim yurtdışına hani çok problemli oluyor ya ordan örnekler verelim.
İngiletreden bir dükkandan model aldım fakat yolda kutusunda kurtulmuş ve kırılmış. Satıcıya mesaj attım durumu yazıp mail adresini istedimki fotoğraflarını yollayım; satıcı hemen parayı geri yolladı ve fotoğraflara gerek olmadığını yazdı. Amerikadan bir model aldım modelde kırık yerler vardı geri yollamak istedim satıcı parayı geri yolladı ve arabayıda geri istemedi ve son bir örnek yine ingiltereden bir satıcıdan model aldım fakat yanlış araba yollamış mesaj attım çok özür diledi; eğer özürünü kabul eder ve aynı arabadan sipariş edersem kargoyu kendi karşılayacağını söyledi ve bende kabul ettim tekrar modeli satın aldıktan sonra satıcıdan gelen mesajda yanlış gelen arabanın özürlerine karşılık bana hediye etti.
Esnaflık bu oluyor herhalde; ben sadece türklerde bu özellik vardır diye düşünürken yer değişitirdiğini farkettim.
Şimdi diyeceksinizki hep iyimi hiçmi kötü olay yok; tabiki var bugüne kadar bir çok araba kayboldu ama 1 tanesi hariç hepsinin parasını geri aldım onuda satıcı paypal'a gönderdiğini kanıtladığı için alamadım yani sağolsun PTT!!! Hasarlı modeller içinde sadece yine 1 tanesi hariç hepsinin karşılığını aldım o bir tanesinde ise adam gerçekten çok iyi paketlemişti diğer araba sağlam ama kırık olan belliki o taraftan düşürülmüş yere; yine sağolsun PTT!!!

Bunları yazmak istemiyordum ama yazılan yazılar yüzünden dayanamayıp yazıyorum malasef.
Amacım kimseyi kötülemek ve başka yerlere yönetmek değil.
Amacım Kendi Ülkemden alışveriş etmek. Ucuz olmasın ama yurtdışı ile aynı fiyata almak ve güvenilir bir şekilde almak.
Son olarak Ülkemi seven ve Milliyetçi birisi olarak %18 gümrük vergimi ödeyerek modellerimide alırım. En son Cem (Respect) arkadaşımla birlikte 4 model adık biri kendime (en son yayınladığım Artcar) diğer 3 modelide ona aldık. Belgeside burda buyrun bakın.
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bunları burda yazıp koyuyorum; çünkü beni tanımayan kişiler olur; sonra bu adam kaçak model getirip satıyor denmesin. Gerçi çoğu kişi artık o şahışları tanıyor ve biliyor. Zamanında bende kazık yediğim için bu acıyı biliyorum ve bu yüzden arkadaşlar arasında yardımlaşmak hoşuma gidiyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: srht » 22 Ağu 2010, 02:07

andy1 yazdı:Bir gerçek varki,bu işiten karlı kim çıkar bana göre hiç kimse,aynı model avrupada 30 euro iken türkiyede 60-70 eurolara denk geliyorsa,model severler elbetteki daha ucuz olanı tercih edecektir !

Ama Erol abi affına sığınarak şöyle bir yorumda bulunmak istiyorum.Mesela geçen konuda örneğini verdiğin Bmw 320i WTCC yarış aracının fiyatı 29.95 Euro'ydı yanlış hatırlamıyorsam ilgili sitede.Bu araç ülkemizde şu anda 125 TL'ye satılıyor.120 gibi alınabilir.
29.95 Euro x 1.93 TL =57.80 TL
26 Euro(Kargo bedeli) x 1.93=50.18 TL

Baktığımız zaman model neredyse yarı fiyatının da altında ama işin içine kargo bedeli de girince fiyat ülkemizle aynı seviyeye geliyor.Şimdi diyebilirsin ki aynı şekilde bir model daha alınırsa yine aynı kargo parası ödenir;ama bu sefer aynı paraya 2 model geldiği için avantajlı olacak.Fakat sadece tek bir model alacak olan için ise yurtdışından alışveriş yapmanın yine bir anlamı yok görüldüğü üzere.
He;ülkemizde satılmayan;nadir olan bir model denk gelir o ayrı bir mevzu.Ama şu anda piyasa ürünü üreten Aa'nın bir modelinin yurtdışında yarı fiyatına satılması maalesef birden fazla model almayaaklar için bir anlam ifade etmiyor bana göre.Çünkü aşağı yukarı aynı fiyatlardalar.Üstüne bir de kargo beklemesi var..=)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5590
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 22 Ağu 2010, 02:21

Serhat Kardeşim,

Sana katılıyorum elbetteki,bazı firmaların kargoları yüksek,bazıları ise enteresan şekilde düşük !

Sana bir örnek veriyim,daha öncede yazdım,Ankaradan 1:18 model aldım,kargosu 30 liraya yakın bir para geldi,ürünlerde bak mubarek gecede yeminle hepsi hasarlı,kargodan kaynaklı değil,adam seçmiş yollamış,160 liram açıkca çöpe gitti+30 lira kargo !

Amerikadan alsam,aynı ürünlerin kargoso 22 dolardı,ama Madem Ülkemde satan var,riske girmek istemedim,sonuç ortada !

Şimdi,bu ürünleri ebaydan esnaftan alsaydım inanki,hasarlı kargoyu rapor sunacağım için kabul ederdi,ve paramda anında hesabıma yatardı,ürünlerin bilerek hasarlı yollandığını kargoya yazdırırsanız,yurt dılında satıcının inkar etme durumu olmuyor !

Anakaradan aldığım şahışsa nerdeyse işi tehdite kadar götürdü,yok emekli polismiş bilmem neymiş,düşün artık,elbetteki haram ettim halen 3 hurda modelide kutuda durur !

Ülkemizde bir gerçeği kabul etmekte fayda var,model araçlar pahalımıdır?

Avrupadaki ithalatçı ile ülkemizdeki ithalatçı farklımıdır?

Avrupadaki ithalaçıda ürünleri %90 çinden ithal etmiyormu ?

Ülkemizdeki,model araçlar için ithalatında aşırı vergi oranlarımı var (gelişmiş ülkelerden itahalatta vergi ''0'',diğer ülkelerden ithalatta vergi %2-4 oranında) ?

Rc araçlar vergiden muafmıdır ?evet

Örnekleri çoğaltabiliriz !

Aradaki farkıda burda,bulmak bizlere düşüyor,ama buluruzu ama bulamayız,en azından herkesin faydasına olacağı kesin !

mesaj için andy1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Ağu 2010, 02:24

ck77 yazdı:Devrim Bey'in vermiş olduğu örnekte ismi ortaya vermemesini saygıyla karşılıyor ve bunu yapan firmanın kötü reklamı olmaması açısından sonuna kadar hak veriyorum. Ancak, bu şekilde bir mesajla ülkemizdeki internet satışı yapan tüm model satıcıları zan altında kalıyor maalesef.

Evet İsim yazmak doğru olmadığını düşündüğümden yazmadım ama siz istiyorsanız ve Admin'de izin verirse yazmaktan çekinmem.
Birde birşey sormak isterim; arkadaşlarımızın başına böyle bir olay geldiğinde eğer satıcı ürünü geri almaz veya değiştirme yapmaz ise size getirme imkanları oluyormu ? (tabi bahsettiğim sizin çıkartmalarınız olan getirdiğiniz modeller için soruyorum)
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: ck77 » 22 Ağu 2010, 04:54

...
En son ck77 tarafından, 24 Ağu 2010, 01:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
ck77
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ