1/18 BBR F458 ITALIA...

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1/18 BBR F458 ITALIA...

İletiYazar: keremgurel » 17 Ağu 2010, 22:27

Kenan bey epeyce zaman ve emek harcadığınız içeriğinden belli olan konunuz modelcilikten epey uzak kalmış biri için iştah açıcı vitamin şurubu kıvamında olmuş -her ne kadar bahsi geçen konunun başrollerinde bir Mercedes olmamış olsa bile -
Ellerinize sağlık.Yeni modeliniz hayırlı olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Ağu 2010, 23:43

keremgurel yazdı:Kenan bey epeyce zaman ve emek harcadığınız içeriğinden belli olan konunuz modelcilikten epey uzak kalmış biri için iştah açıcı vitamin şurubu kıvamında olmuş -her ne kadar bahsi geçen konunun başrollerinde bir Mercedes olmamış olsa bile -
Ellerinize sağlık.Yeni modeliniz hayırlı olsun.

Kerem bey; sempatinizin paralelinde kurduğunuz cümleleriniz için teşekkür ederim efenm. İnşallah tez zamanda modelciliğe de, forumculuğa da kopmamak üzere yakınlaşırsınız... Nice paylaşımlarda, nice yorumlarınızı beklerim efenm; teşekkür ederim, sağlıcakla kalınız... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 19 Ağu 2010, 21:01

kemal_053 yazdı:Kenan abı modelin hayırlı olsun gerçekten çok detaylı be çok güzel bir model.Valiz seti çok güzel ince bir detay ne de olsa Ferrari çok çok çok güzel.Paylaşım için teşekkür ederim.

Kemal asıl yorumun için ben teşekkür ederim. Cevabım geç oldu kusura bakma; bugünlerde bakıp bakıp çıkabiliyordum ancak, işler zaman zaman yoruyor... Özenle ve zahmetle üretilmiş modellerin tadı başka oluyor ve getirileri de büyük hazlardan ibaret oluyor. Daha iyi nice paylaşımlarda görüşmek üzere, tekrar çok teşekkür ederim.

Herkese çok teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 20 Ağu 2010, 06:35

Kenan Kardeşim,

İnanki yazını büyük bir zevkle ve keyifle okudum,müthiş güzel bir anlatım,BBR inanıyorumki kendi tasarımcıları dahi bu kadar net ifadeler kullanamazlardı !

Ferrari modeller açıkcası beni cezbetmedi desem yalan olmaz,fakat öyle müthiş üreticilerin modellerini gördümki,bunlara BBR'de dahil hayran olmamamk mümkün değil !

Zamanında Rosso üretimi %100 el yapımı Ferrari lisanlı bir kaç ürünüm oldu,elbetteki takas amaçlı kullandım,şimdi olsa elden çıkarmak aklımdan dahi geçmez !

Aslında,Ferrari modeller üzerine yazmak keyifli,özellikle senin gibi bilinçli koleksiyonerlerle sohbet elbetteki başka oluyor !

Paylaşım için emeklerine güzel yüreğine sağlık.
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 20 Ağu 2010, 21:11

andy1 yazdı:Kenan Kardeşim,

İnanki yazını büyük bir zevkle ve keyifle okudum,müthiş güzel bir anlatım,BBR inanıyorumki kendi tasarımcıları dahi bu kadar net ifadeler kullanamazlardı !

Ferrari modeller açıkcası beni cezbetmedi desem yalan olmaz,fakat öyle müthiş üreticilerin modellerini gördümki,bunlara BBR'de dahil hayran olmamamk mümkün değil !

Zamanında Rosso üretimi %100 el yapımı Ferrari lisanlı bir kaç ürünüm oldu,elbetteki takas amaçlı kullandım,şimdi olsa elden çıkarmak aklımdan dahi geçmez !

Aslında,Ferrari modeller üzerine yazmak keyifli,özellikle senin gibi bilinçli koleksiyonerlerle sohbet elbetteki başka oluyor !

Paylaşım için emeklerine güzel yüreğine sağlık.

Erol abi senden de bu cümleleri duymak onur verici. Modelleri tasarım, tip amaç vs. bakımından sevmeme durumunu çok iyi anlıyorum... Çünkü bu güncelleri ben de sevmiyorum ama sektörel bakış açısıyla yola çıktığım için; hem otomotiv sektörü hemm de Diecast sektörü anlamında alınması gerekli diye düşünüyorum. Mesela elimde Cmc'nin lacivert renkli Mc SLR modeli var ve yanına beyaz W25 (1934) eklemek nicedir aklımdaydı. İşte böyle ikilemeleri ve otomotiv tarihinde derin iz bırakmış ve çığır açmış parçalar beni çok etkiliyor ve sıra Renault'da benim için...

Rosso Model'in modellerini elden çıkarmak fena olmuş ama umarım hayrını görmüşsündür Erol abi. Yorum yapılamayacak türden ürünler... Sohbet mevzuunda da şunu yazmak isterim; yapacağımız olası bir buluşmada, senin de teşrifinin herkesçe mutlulukla karşılanacağını bilmeni isterim ki zaten tahmin edebilirsin de. Keza Yaşar abinin de aynı şeklilde; umarım hep beraber birgün buluşabiliriz diyorum. Biinçli olarak addetmen de ayriyeten teşekkür etmem gereken bir husus Erol abi; nice paylşaımlara ve nice modellere. Teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: andy1 » 21 Ağu 2010, 00:41

Kenan Kardeşim,

İnşaALLAH bir gün buluştuğumuzda,hep beraber güzel sohbetler ederiz,havaların serinlemesi bana en uygun zaman elbetteki,malum hastalığım,bu sıcaklarda beni çok zorluyor !

Sana bir süpriz öenerim olucak,Rosso dedik ya,nasip olursa sana süper enteresan Bburago üretim 2-3 modeli bulabilirsen nacizane almanı tavsiye ederim !

Süper ilkel ve profosyonel her koleksiyonerin bu kesin Rosso üretimi diyebileceği modeller var,ben bir hata yaptım malesef,Bburago tüyolarını piyasaya verdim :) benim için hiçte iyi olmadı elbetteki !

Bu sebeble resimleri sana özelden yollarım,bulursan asla kaçırma 500-800 lük eski seriler,avrupada bulunması imkasınız gibi bulursada müzayede firmalarında 1000-3000 dolarlara kadar çıkıyorlar,gerçi şimdi onlar bile kalmadı !

Senin tarzın gerçekten hoşuma gidiyor özellikle model seçimlerini kıskanmamak elde değil,ALLAH c.c senin gibi karakterli kardeşlerime en güzellerini nasip etsin İnşaALLAH.

Beni AA,Kyosho yada Gmc yada diğer markalar açık olarak söylemek isterim inan hiç enterese etmiyor,sebebi ise elbetteki bütün üretimleri için değil,bu yaştan sonra nadir modellere bakıyorum,yanlışta anlama kendime almıyorum,sevdiğim insanlara denk gelirsem aldırıyorum,çoğu yurt dışında zaten !

Elbetteki hain bir insanda değilim,GittiGidiyorda diğer sitelerde,bilinçsiz model satanlarıda uyarıyorum,adam 500 dolarlık ürüne 50 lira yazıyor bunları çok gördüm :) ,elbetteki uyarıyorum !

Geçen aylarda bir arkadaşa 10 lira satışa koyduğu 1:32 modeli 145 liraya sattırdım,bunlarda bu işin keyifli tarafları elbetteki,Kul hakkı bana gereksiz model sever kardeşlerime zengin olsun para kzansın isterim !

Malesef,bu konuda çok bilinçsiziz !

Çok yazdım,İnşaALLAH yüz yüze hem kahvaltı yapar hem sohbet ederiz.

Sevgi ve Saygılarımla
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: REVOLUTION » 21 Ağu 2010, 00:57

Bu yazılanları okuyunca hemen söylemek isterim. Bayramdan sonra yine Kenan kardeşimle hafta içi rahat rahat oturup muhabbet edebileceğimiz bir buluşma ayarlayacağız Eğer imkan olurda sizde gelebilirseniz çok seviniriz Erol abi! Bu yazıyı okurmu bilmiyorum ama Yaşar abide gelirse keyif ikiye katlanır herhalde.
Burdan diğer forum halkına duyrulur :duyuru: Buluşma yeri bu sefer Avrupa yakasında olacaktır :happy:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 21 Ağu 2010, 05:03

Devrim Kardeşim,

İnan gelmek sizleri tanımak çok isterim ama benim durumum belli,sokağa çıkmam biraz sakıncalı çıksamda hastanelik olma durumum yüksek günüzüde maf ederim :)

Sahur zamanı inanın sizleri tanımaktan inanılmaz mutluyum,farklıda anlaşılmasın,duygu sömürüsü falan sananlar olabilir ama ALLAH c.c yüreğimi biliyor,bu sebeble bu forumda çok güzel insanlar dostlar tanıdım,Gökhan kardeşimle saatler süren sohbetlerimiz oldu,Ali Kardeşim ise muhteşem :) Kandillerde yüreği andığıa anda beni arar,devrim akrdeşim yine aynı,bundan güzel başka birşey olurmu bilmiyorum,sizleri tanımak inanılmaz güzel !

Bu sahur vaktinde tek duam,ALLAH c.c bu forumdaki herkesi ama herkesi huzurla yaşatsın,sağlıkla,bol rızklarla uzun mutlu ömürler versin İnşaALLAH.

Sevgi ve Saygılarımla

mesaj için andy1 teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, REVOLUTION
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: REVOLUTION » 21 Ağu 2010, 22:06

andy1 yazdı:Devrim Kardeşim,

İnan gelmek sizleri tanımak çok isterim ama benim durumum belli,sokağa çıkmam biraz sakıncalı çıksamda hastanelik olma durumum yüksek günüzüde maf ederim :)

Sahur zamanı inanın sizleri tanımaktan inanılmaz mutluyum,farklıda anlaşılmasın,duygu sömürüsü falan sananlar olabilir ama ALLAH c.c yüreğimi biliyor,bu sebeble bu forumda çok güzel insanlar dostlar tanıdım,Gökhan kardeşimle saatler süren sohbetlerimiz oldu,Ali Kardeşim ise muhteşem :) Kandillerde yüreği andığıa anda beni arar,devrim akrdeşim yine aynı,bundan güzel başka birşey olurmu bilmiyorum,sizleri tanımak inanılmaz güzel !

Bu sahur vaktinde tek duam,ALLAH c.c bu forumdaki herkesi ama herkesi huzurla yaşatsın,sağlıkla,bol rızklarla uzun mutlu ömürler versin İnşaALLAH.

Sevgi ve Saygılarımla

Bu güzel düşüncelerin için teşekkürler Erol abi; aynen bu düşünceler karşılıklıdır :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 22 Ağu 2010, 01:49

Aslında ben sizi nasip olursa bayramdan sonra kahvaltıya davet etmek isterim,ALLAH c.c ne verdiyse yeriz çayımızı içeriz sohbetimizi ederiz,sizin gibi güzel dostları tanımak,benim için şereftir.
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Ağu 2010, 02:31

andy1 yazdı:Aslında ben sizi nasip olursa bayramdan sonra kahvaltıya davet etmek isterim,ALLAH c.c ne verdiyse yeriz çayımızı içeriz sohbetimizi ederiz,sizin gibi güzel dostları tanımak,benim için şereftir.

Valla Erol abi Muhabbet olduktan sonra o kahvaltı bitmez :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: andy1 » 22 Ağu 2010, 02:35

İnşaALLAH,Bayramdan sonra gün kararlaştırırız.

Bazı şeyler var yazmak istemiyorum,ama şunu demek isterim,pek konu ile alakası olmasada,dünyadaki en büyük servet Aile ve dostlar,inanın geri kalan herşey bomboş ve manasız !
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Kenan Şavklı » 23 Eyl 2010, 01:55

Yorumda bulunan herkese çok teşekkürler...
Konuya baktım ve buluşma fikirlerinin uçuştuğu bir diyalog serisi olmuş sonlarda haberim yok! Devrim abi nerelerdesin ? ? ? Ne oldu bizim bayramm sonrası buluşma! Bak hava da tavında aslında; daha da soğursa "diecast kutup buluşması" yapmayalım sonra... :devil:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir