1/18 BMW 3.5 CSL 1975 ART CAR BY ALEXANDER CALDER (bilobek)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 BMW 3.5 CSL 1975 ART CAR BY ALEXANDER CALDER (bilobek)

İletiYazar: bilobek » 13 Ağu 2010, 18:10

Merhaba abilerim ve arkadaşlarım;

Bildiğiniz gibi 1/18 lere başlangıç temam BMW'ydi sonralarda Merso girdi ve şimdide porsche girdi fakat hepsinde çok eksikler var yavaş yavaş ilerlicez...şiimdide art car geldi :smile: ..Bu modeli ne zamandır istiyordum çok kaçırmışlığım var internet sitelerinde hep pişman olmuştum neden almadım diye ve fiyatlarda çok uygundu geçen seneki buluşmada esef abinin getirmiş olduğu bu modeli çok inceleyemiştim hem bantlıydı hemde display kutudaydı , sonralarda sahibinden.com da frank stellasını görmüştüm çok hoşuma gitmişti mesaj atmıştım fakat satıldı demişti onun üzerinden umudu kestim sinirlendim almıcam dedim kendi kendime :grin: bide o zamanlar çok pahalıya satılıyordu gerçi hala pahalı ama modellissimoda çok uygun bence fiyatlar hazır düşmüşken 3 hafta önce siparişi verdim geçen salı geldi buluşma günüydü akşamında buluşmadan döndüğümde model kargodan gelmişti odamda öyle duruyordu ama o kadar büyük bir kutusu varki 3 tane 1/18 Autoart kutusu sığar içine :smile: ..neyse buluşmada çok yorulduk bir sonraki günde ramazanın ilk günü bütün gün uyuduk dünde buluşma fotolarıyla uğraştım bugün vakit buldum hemen modeli fotoladım ve sizler ile paylaşıyım dedim...

Model cidden çok detaylı hatta Minichampsın en özen gösterdiği serisi ART CAR bence cidden herşeyi ile çok özelikle ( CAM ALT TABLASI , ÖZEL VİDALAMASI , KALIN DİSPLAY KUTUSU , TABLASINDAKİ AÇIKLAMA , KUTUSUNDAKİ DETAYLAR , İÇİNDEN ÇIKAN KALIN ART CAR KATALOĞU , vs. vs. ) herşeyi ile mükemmel bir model keşke daha önceden edinebilseydim.. :nod: ..ama kısmet bugüneymiş.

bu model ART CAR'ın en özel modeli çünkü bu model ART CAR'ların başlangıç modeli ilk ART CAR , o zamanların heykeltraş ustası ve sanatcı ALEXANDER CALDER tarafında boyanmış ve printlenmiştir , 1975 yılında yapılmıştır dünyada sadece bir adet vardır pahabiçilemez bir 1/1 bence oda müzede durmukta..bir diğer olay ise Alexander CALDER bu aracı boyamış 1975 te ve sonra 1976 tıda New York ta ölmüştür..kısada önemli bilgiler bunlar bu modelden sonraki ilk ART CAR Frank STELLA'nın 3.0 csl'si onuda edinmek lazım en yakın zamanda...

Modeli fotoraflarken birçok farklı açıdan çektim çünkü modelin heryeri çok özel bence yandaki şişkin çamurlukları , kumaş koltuğu , motor detayı , önden görünümü , üsten görünümü , rüzgarlığı , ofsetli jantları çok fotoğraf oldu kusura bakmayın ama model çekimi yaparken en zevk aldığım model buydu...

Buyrun fotoğraflar :foto: ...........

Resim
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Modeli yarışa hazırlarken :drive: ... gmp'nin takoz seti ile güzel durdu..

Resim

Pirinç renkli egzoz uçları cidden çok kalite bir detay uygulamışlar pirinç görünümlü egzoz bence çok kaliteli duruyor hem 1/1 araçlarda hem modele çok yakışmış bence...

Resim

Bu modelin benim için özel olan en önemli deyası ise 93 numaralı olması neden derseniz doğum tarihim pek bi alakası yok ama 93 numarasını severim :grin: ...

Resim

İşte bunlarda toplu fotolar :dance2: elimdeki 3.0 CSL VE 3.0 CSİ modeli ile çok güzel bir üçlü oluşturdular...yarış versiyonu , yol versiyonu ve art car olmak üzere çok güzel bir üçlü serisi oldu bence diğer 2002 turbo ve 6 serisi ilede güzel durdu..

buda modelin dislay case , tablası , kutu ve kataloğu...

Resim

modelin vitrenki yeri.. IKEA DETOLF lara sığmaz diye düşünüyordum fakat çok az bir farkla sığdı modelin tablası 3 cm daha uzun olsaymış vitrinde olamazdım :whew: ...

buda geçen sene çizimini yaptığım 3.0 ve 3.5 csl lerim...ortadakine dikkatt !! :smile:

Resim

daha nice yeni modeller ile saygılar sevgiler :f:
Resim

mesaj için bilobek teşekkür aldı- 5:
ArdaPerk, BuRaK-B, Emre E., Kenan Şavklı, oguzhandincel
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

Re: 1/18 BMW 3.5 CSL 1975 ART CAR BY ALEXANDER CALDER (bilob

İletiYazar: yabaroz » 13 Ağu 2010, 18:41

Replik bir paylaşım abi,hayırlı olsun :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
1/18 Model Sayısı: 90
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 13 Ağu 2010, 18:49

Bilal yeni modelin hayırlı olsun kardeşim.Art Car'lar kendilerine has olan özellikleriyle ayrı bir saygı gerektiriyor bence ve tüm Art Car'lar koleksiyonda olduğu zaman seyrine doyum olmaz.İyi seyirler.
Resim
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 13 Ağu 2010, 19:33

Hayırlı olsun yeni modelin,gerçekten güzel bir modelle başlamışsın Art Car serisine benimde listemde Alexander Calder ve Frank Stella var ilk olarak.Umarım devamını getirip değerli bir seri elde edersin.Fotoğrafların ve paylaşımın için teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 13 Ağu 2010, 19:40

Çok güzel ve detaylı bir paylaşım oldu Bilal, eline yüreğine sağlık. Modeli keyifle seyret, serinin devamını istediğin gibi getirirsin inşallah... :nazar:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 13 Ağu 2010, 21:01

Güle güle sergile Bilal :nazar: . hepsi de birbirinden şık modellerin :y: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 13 Ağu 2010, 21:07

Bilal gelmiş geçmiş en güzel Art Car paylaşımını yaptığının farkındasındır umarım. Müthiş fotoğraflar ve anlatımın da öyle. Modlein sağı solu hakkında ne düşündüğünü anlatman ve #93 rakamının da senin için özel oldıuğunu anlatman vs... Paylaşımını çok beğendim ki bu kadar çok paylaşılmış bir modeli ancak bu şekilde paylaşırsan güzel olurdu... Ellerine sağlık kardeşim, çok yeteneklisin... :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 13 Ağu 2010, 21:09

Modelin hayırlı olsun Bilal. Çok şık ve değerli bir model.
Bu modeli her görüşümde -nerede olursam olayım- benim aklıma Esef abi'nin kaslı kollarında yükselişi gelir aklıma.
Fazlasıyla REP hakeden bir paylaşım olmuş. Ellerine sağlık. Toplu çekimler adamı yoldan çıkaracak nitelikte... :inlove:
:+1: REP

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 13 Ağu 2010, 22:08

Bilal'ciğim tekrar hayırlı olsun dilerim. Art Car'lardan ilk sahip olunması gereken bir model gerçekten hatta M1'den bile daha önemli olduğunu düşünüyorum.
Yazdığın yazılardan anlaşıldığı üzere çok beğendiğini ve hayran kaldığını hissediyorum; gerçekten öyle bir model ve aynısı banada olduğundan anlayabiliyorum.
Ama dikkatli ol bu Art Car virüsü bulaşırsa kurtulmak zordur :lol: Diğer istediğin modellerede kavuşman dileğimle; iyi sergilemeler dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 13 Ağu 2010, 22:44

Kardeşim hayırlı olsun enfes bir model heleki üçleme harika olmuş iyi seyirler dilerim :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 13 Ağu 2010, 23:13

Çok güzel bir model almışsın Bilal kardeşim hayırlı olsun. :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: srht » 13 Ağu 2010, 23:51

Bilal'ciğim modelin hayırlı olsun.Çok güzel bir seçim yapmışsın.Bu kadar bekledikten sonra istediğin modele kavuşmuş olmanı ve sonrasını ise zaten çok güzel bir şekilde belli etmişsin.Konuyu çok güzel hazırlamışsın;anlatımların,detay fotoların..Hepsi de birbirinden güzel.
Şu ART CAR CSL serisi benim de aklımdaya;bakalım kredi karımı yatıracağım bu hafta;modelissimo'dan bir anlık gafletle aldım aldım;yoksa daha böyle bakarım gibime geliyor..=)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 14 Ağu 2010, 00:24

yabaroz yazdı:Replik bir paylaşım abi,hayırlı olsun :nazar:

teşekkürler kardeşim...
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir