1/43 Premium Cls. Mercedes-Benz LP911 SATIŞ SONRASI KAMYONU

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/43 Premium Cls. Mercedes-Benz LP911 SATIŞ SONRASI KAMYONU

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Ağu 2010, 04:20

Herkese selamlar...

Paylaşımlarımın ilk defa bu kadar arka arkaya olduğu şu günlerde, yeni gelen parçalar elime ulaştıkça, paylaşmaya da devam ediyorum... Bu seferki inceleme paylaşımım, yine bir 1/43 ve Premium Classixxs üretimi kamyon... Araç, öncü Unimog modellerinin satış sonrası servisi ile görevlendirilmiş Mercedes-Benz marka, LP 911 tipi kamyonun modeli. Üreticisi olan Premium Classixxs, bir NZG markası olunca, doğal olarak metali bol ve gramaj da... :kamyon: İşte kendisi...

Resim

Resim

Resim

Evet araç bir 1/43, ama gramaj olarak bir 1/18 ile aynı; hatta çoğundan daha ağır. Bu kadar ufak bir modelin böylesi ağırlığı şaşırtıyor. Yakın geçmişte yine sizlerle incelemeli paylaşımını yapmış olduğum Martini Porsche kamyonundan da ağı ki o da tamamen metaldi... :shocked3: Bu bol gramaj, modeli elinize alır almaz modele saygı duymanızı ve bu ölçeğe farklı bir açıdan bakmanızı sağlıyor! Bu bol gramajın en temel unsuru kapalı kasanın olduğu gibi metal olması. Malıum bir çok kamyon üreticisi, arka kasayı/dorseyi plastik yapıyor. Detaysal baktığınızda; tam da ölçeğine uygun olarak, incecik çalışılmış silecekler, aynalar ve krom görünümlü çıtalar göz ziyafeti sunuyor. Sileceklerin hemen altında yer alan ve kamyonun kupasını devirmek için yapılmış asılma kolları da çok ince çalışılmış detaylar arasında yer alıyor; aynı derecede işlenmiş sinyal farları ev arka farları da atlarsam haksızlık olur; mükemmeller...

Resim

Resim

Sizlerin de gördüğü üzere, o kadar yakından ve devasa boyutlarda çekim yapmama rağmen, boya baskısıyla elde edilmiş dekallerde en ufak bir taşma, çapak, hata vs. yok. Çok başarılı bir dekallemeye sahip; bu da Premium Cls. için ince detaylar ve bol gramajdan sonra, bir "artı" daha anlamına geliyor...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Modelin alt kısmı da gerekli olan öğeler haricinde ince detaya girilmemiş. Ama, Martini Porsche taşıyıcı'nın altı ile kıyaslanırsa (ki altını size göstermemiştim çünkü bir Ferrari kadar düzdü) LA 911'in alt kısmı kafi derecede de göz doyuruyor. 1/18 Schuco üretimi L322 kamyonu (mavi) paylaşırken sizlere aktardığım detaylar kadar çok ekstralar kesinlikle yok; sanki olabilirmiş gibi. Madem maliyeti yüksek bir model imal ediliyor; biraz daha maliyetlendirip, motor kısmına bir-iki eleman ve birkaç fren, yakıt,yağ hortumları/kabloları eklenebilirmiş yani... :punish:

Aşağıdaki fotolarda ise, beklenilesi bir ziyaret var! Tabi ki aynı dönemin araçları olarak yanyana gelmeleri çok doğal. Diğer 404 eksikleri de gelince tam bir takım olacaklar kısmetse...
Resim

Resim

:kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon:

Netice itibarı ile 1/43 Unimog'lara -tema anlamında- girmeden önce dahi, aklımı kurcalayan ve minicik cüssesinin yanında gözleri toka gibi açan gramajı ile de saygı uyandıran ve bu ölçeğe daha da heveslendiren yegane modellerden biriydi ve getritmekle en iyi işlerden birini yaptım diyebilirim. U404S'ler bu satış sonrası servis kamyonu olmadan düşünülemezdi ve yanlarına da çok yakıştı. Hep beraber daha detaylı ve fikir verici fotoları, eksik olan iki adet daha U404S geldiğinde geniş detaylarla yapmayı düşünüyorum. Bu paylalımın yerinde aslında 1/18 McCormick traktör paylaşımı olacaktı ama 1/43'ün cazibesi ve U404S'ler gibi masamın üzerinde duran o mülayim bakışları ile kendini öne aldırttı. Bu aracı elimde alınca, kendisini daha da sevmeme sebebiyet veren bir diğer unsur da; metal olan arka kasasının aslında ince olması ve parmağınızla vurunca tınılı bir ses vermesi; model otomobilcilikte metalin ne kadar sevilesi bir materyal olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Bir manuel vitesli Ferrari otomobilin, vites geçişlerinde çıkardığı o tüyleri diken diken eden, tınılı ve metalik sese çok benzer ses, bu kasadan da -parmakla vurunca- çıkıyor... :lol: Kim dener de böyle bir şeyi farkader; ya da daha önce alıp da farkeden oldu mu bilemem ama, aldığı modeli ilk açtığında, o fabrikasyon kokusunu duymak için koklayarak modele hoşgeldin diyen bir minatürcü olarak, ben bu ve benzeri şeyleri yapıyorum. Zira Martini Porsche ataşıyıcıda da farklı güzel kokular vardı... Okuyan herkese teşekkürler. :cup1:
Resim
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Emre E.
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/43 Premium Cls. Mercedes-Benz LP911 SATIŞ SONRASI KAMY

İletiYazar: srht » 05 Ağu 2010, 05:04

Kenan abi yine güzel bir paylaşımınla beraberiz.Doğrusu acaba yeni mesaj var mıdır forumda diye girdiğim şu saatte böyle bir konuyla karşılaşmak gerçekten çok güzel oldu.
Yine akıcı ve detaylı anlatım ve görsellerle dolu bir konuyu bizlere hazırlayıp sunmuşsun;teşekkürler.Ayrıca modelin de hayırlı olsun;güzel günlerde segilemen dileğiyle abicim.
Senin ektiğin fotoları görmem gerçekten iyi oldu;bazı detayları netteki fotolarında görmemiştim ki;en çok ta onlar işime yaradı diyebilirim.Sana bahsettiğim 43 ölçek ağır ticari grubu içinde bu araç artık kesinlikle yer alacak ve İst.'e döndüğümde de Gergedean'a uğramak farz oldu.

Bu güzel paylaşım için tekrardan teşekkürler.Diğer Unimog'ların gelmesini ve detaylarını daha iyi göstereceğim dediğin paylaşımını da merakla beklerken;repi de ihmal etmiyorum.=)

Bu arada o model koklama işini ben de yapıyorum kutuları açınca..:D Eminim çoğu arkadaşımız da yapıyordur.O yeni kokusu bambaşka..=)
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 05 Ağu 2010, 07:44

Kenan, harika bir şey bu. Senden beklenilen güzellikte bir paylaşımla bizlerle buluşmuş... Ellerine kollarına sağlık. :nazar:
REP :+1:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 120
1/64 Model sayısı: 455
Toplam Model Sayısı: 120
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: .alhas. » 05 Ağu 2010, 09:34

Bu harika birşey... Birkaç unimogdan sonra ufak çaplı da olsa bir diorama hazırlamanı öneririm abi. :drinksb: :+1:
Resim BMW olur, Volvo olur herşeyi biriktiren koleksiyoner...

mesaj için .alhas. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
.alhas.
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Alhas YALÇINKAYA
Rep Puani: 3825
.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 05 Ağu 2010, 09:38

Çok güzel duruyor hatta bittim desem yeridir :D bu tarz modeller çok hoşuma gidiyor güle güle seyirle abi :y:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 141
Rep Puani: 3830
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: S.CANKILIC » 05 Ağu 2010, 09:45

Fazla söze gerek yok galiba her zamanki Kenan abi klasiği ağzına ve eline sağlık abi gülel güle kullan :D

S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: masato » 05 Ağu 2010, 11:40

Çok şık bir model... Emre abi nzg nin bir unimogunu incelemiştim onun detaylarını ve ağırlığını gördükten sonra bu modelinde nası bir his uyandırdığını tahmin edebiliyorum... İyi günlerde keyif ile seyireyle ...:tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 05 Ağu 2010, 11:56

Anlatım ve modelle ortaya mükemmel bir şey çıkmış hele üçünün beraber olduğu fotoğrafa bayıldım çok güzel duruyorlar yanyana :lol:

Bunların yanına bir de O321H otobüs alsan nasıl durur ki Abi ?

Güle güle seyret Abicim en kısa zamanda diğerlerinin de yanlarına eklenmesi ümidiyle :nazar:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 05 Ağu 2010, 17:01

Modelin ağırlığını tahmin edebiliyorum.Çok şık gerçekten.Parçaların birleşimi,aydınlatma grupları,nikel parçaların boyası,ölçeklendirme ve en önemlisi boya ve dekkaleri çok başarılı.Verilen para sonuna kadar helal olsun bence.UNIMOG'lar ile beraber çok güzel bir bütünlük sağlayacaktır.İyi seyirler dilerim.
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 05 Ağu 2010, 18:41

Harika bir model Kenan, satış sonrası hizmetler araçları 1:43 modellemede çok sevdiğim modellerdir, başta Michelin ile bu olguyu hissetmiştim sonrasında diğer tüm araçlarda... Ağırlığı merak uyandırıyor, keyifle seyret bu güzelliği :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 05 Ağu 2010, 20:57

Abim hayırlı olsun gerçekten çok şık görünüyor ve kalitesini belli ediyor :drinksb: Seri çok güzel oldu abim iyi seyirler dilerim :good2:
Resim

mesaj için Ahmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Ağu 2010, 23:37

srht yazdı:Kenan abi yine güzel bir paylaşımınla beraberiz.Doğrusu acaba yeni mesaj var mıdır forumda diye girdiğim şu saatte böyle bir konuyla karşılaşmak gerçekten çok güzel oldu.
Yine akıcı ve detaylı anlatım ve görsellerle dolu bir konuyu bizlere hazırlayıp sunmuşsun;teşekkürler.Ayrıca modelin de hayırlı olsun;güzel günlerde segilemen dileğiyle abicim.
Senin ektiğin fotoları görmem gerçekten iyi oldu;bazı detayları netteki fotolarında görmemiştim ki;en çok ta onlar işime yaradı diyebilirim.Sana bahsettiğim 43 ölçek ağır ticari grubu içinde bu araç artık kesinlikle yer alacak ve İst.'e döndüğümde de Gergedean'a uğramak farz oldu.

Bu güzel paylaşım için tekrardan teşekkürler.Diğer Unimog'ların gelmesini ve detaylarını daha iyi göstereceğim dediğin paylaşımını da merakla beklerken;repi de ihmal etmiyorum.=)

Bu arada o model koklama işini ben de yapıyorum kutuları açınca..:D Eminim çoğu arkadaşımız da yapıyordur.O yeni kokusu bambaşka..=)

Sehat fikir verebildiysem ve 1/43 kamyon serisinin senin tarafından alımının yapılacağı konusunda kesin bir karar aldıarbildiysem ne mutlu bana... :devil: Ben öçek gözetmeksizin alım yapıyorum çünkü benim için; otomotivin ve sanayiinin geçmişinden ya da bugününden parçalar elde edip bunları minyatürler olarak sergilemek müthiş büyük bir keyif. Sen de bu işe sektörel bakabilen bir minyatür modelci olarak; 1/18 ölçekte binekleri; 1/43 ya da farklı ölçekler de de ağır vasıta-otobüs serisine girerek, sanayi tarihinin ve Mercedes-Benz'in tutkusunu en iyi şekilde yaşayacaksındır diye düşünüyorum... Koklama konusunda :lol: ise; özellikle Schuco ve Premium Cls.'lerde ilk açtığında çok ilginç ama güzel bir koku geliyor gerçekten. O koku bana '60'ları ya da70'leri hatırlatıyor nedense... Masum ve doğal bir koku; kesinlikle yapay değil. Daha iyi incelemelerde görüşmek üzere Serhat, teşekkürler...

Emre ERBASAR yazdı:Kenan, harika bir şey bu. Senden beklenilen güzellikte bir paylaşımla bizlerle buluşmuş... Ellerine kollarına sağlık. :nazar:
REP :+1:

Emre abi teşekkür ederim; boş olduğum vakitlerde, seni Msn'de online görünce rahatsız ediyorum foto atarak, :blush: bilioyrum ama ne yapayım dayanamıyorum paylaşmadan... :whistle: Bzen yoğun oluyorsun ve arada cevaplamaya çalışıyorsun; üzülüyorum sonradan yahu umarım canını sıkmıyorumdur. :smile5: Yroumun için teşekkür ederim Emre abi; kamyonlara da girdik sonunda ve özellikle NZG ve Motorart seviyesinde ağır vasıta ve inşaat ya da çekici serilerini netten izledkçe aklım gidiyor. Daha neler var sırada neler; çok fazla derinlemesine dalmadan güzel parçalar elde etmeyi düşünüyorum Emre abi. Teşekür ederim güzel yorumun için, beğenmene sevidim...

.alhas. yazdı:Bu harika birşey... Birkaç unimogdan sonra ufak çaplı da olsa bir diorama hazırlamanı öneririm abi. :drinksb: :+1:

Sağol Alhas. Diorama işine biraz vakit var. Aklımda hoş fikirler yok değil ama ailemle yaşadığım için kendi evime geçmeyi bekliyorum yapacağım herşey için... Seneye hepsi hallolacak. Teşekkürler yorumun için...

Serdar Gökhan yazdı:Çok güzel duruyor hatta bittim desem yeridir :D bu tarz modeller çok hoşuma gidiyor güle güle seyirle abi :y:

Teşekkür ederim Serdar; beğenilmeyecek gibi değil gerçekten. İyi imal edilmiş bir parça ve devamında gelecek olanlarla da daha da iyi olacak kısmetse. Beğenmene sevindim kardeşim; nice iyi modellere ve paylaşımlara...

DASTOK yazdı:Fazla söze gerek yok galiba her zamanki Kenan abi klasiği ağzına ve eline sağlık abi gülel güle kullan :D

Kardeşim mahcup, ettin teşekkür ederim. Fikir verebilecek kadar beğendirebildiysem ne mutlu. Kıymetli ve güzel bir parça; teşekkür ederim yorumun için...

masato yazdı:Çok şık bir model... Emre abi nzg nin bir unimogunu incelemiştim onun detaylarını ve ağırlığını gördükten sonra bu modelinde nası bir his uyandırdığını tahmin edebiliyorum... İyi günlerde keyif ile seyireyle ...:tey:

Alper, NZG'nin Unimog'lar gerçekten epey ağır. Emre abideki U4000 de öyle. Bana da U300'ler geldi NZG oalrak ve ufacık aracın ağırlığı çok şaşırtıcı. Sanırım yine McCormick'in önüne onların paylaşımını alacağım çünkü 4'lü olarak seri halinde geldiler. Birinde yapacağım bir değişikliği beklediğim için paylaşamadım ama U300/400/500 serisinin 4 adet çeşitli görevlerle donanımlandırlımış tipte olanlarını aldım ve paylaşılmayı bekliyorlar. Bu LP911 Tamir Kamyonu ise, elimdeki NZG'den 3 kat ağır desem hiç abartmam Alper! Güzel düşüncelerini eksik etmeden aktardığın için teşekkürler ederim. Nice paylaşımlara...

ArdaPerk yazdı:Anlatım ve modelle ortaya mükemmel bir şey çıkmış hele üçünün beraber olduğu fotoğrafa bayıldım çok güzel duruyorlar yanyana :lol:

Bunların yanına bir de O321H otobüs alsan nasıl durur ki Abi ?

Güle güle seyret Abicim en kısa zamanda diğerlerinin de yanlarına eklenmesi ümidiyle :nazar:

Arda 3'ü birlikte gerçekten çok güzel durdular. Otobüs olarak O302 düşünüoyrum; malum, türkleşmiş ve Taürkiye'de yıllarca Otomoarsan oalrak üretilmiş o efsane ve müthiş araç! :smile5: O'na bayılmamak mümkün değil. Şu an için sadece '70'lerin futbol kupası tipinde takım otobüsleri çıktı ama standart görünümde olanları da çıkmak üzereler ve ben sanırım futbol desenli olanından bir tane alarak girişi yapacağım. :sweat: Düz renkli olanından ise zaten almamak mümkün değil. İyi dileklerin için çok teşekkür ederim; nice paylaşımlara... Teşekkürler. :smile5:

mustafacelebi yazdı:Modelin ağırlığını tahmin edebiliyorum.Çok şık gerçekten.Parçaların birleşimi,aydınlatma grupları,nikel parçaların boyası,ölçeklendirme ve en önemlisi boya ve dekkaleri çok başarılı.Verilen para sonuna kadar helal olsun bence.UNIMOG'lar ile beraber çok güzel bir bütünlük sağlayacaktır.İyi seyirler dilerim.

Mustafa tam da değindiğin gibi detayları ile öne çıkan bir araç ve bir şekilde kendini aldırtan bir araç. Hiç ilgisi olamayan bir 1/18 'cinin bile "acaba ne şekilde bir bahane yaratsam da alsam" diyeceği bir parça. Beğenmene de sevindim veunimog modelleri lamasaydım bile, yine de almak isteyeceğim bir araç olurdu. Teşekkürler yorumun için. Nice paylaşımlara Mustafa...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Ağu 2010, 23:44

BuRaK-B yazdı:Harika bir model Kenan, satış sonrası hizmetler araçları 1:43 modellemede çok sevdiğim modellerdir, başta Michelin ile bu olguyu hissetmiştim sonrasında diğer tüm araçlarda... Ağırlığı merak uyandırıyor, keyifle seyret bu güzelliği :nazar:

Değil mi Burak! Bence de. :devil: :yuppi: Michelin konusunda çok haklısın; renkleri ve logoları harika ve her ne olursa olsun; bir VW T2'de, eski bir Ford Transit'de ya da böyle Mercedes-Benz kamyonlarda; hangi marka ya da firma dekali olursa olsun tüm satış sonrası ve ürün dağıtım araçları benim çok hoşuma gidiyor! Pepsi mesela! Eski logo ve yazı karakteri ile... :smile5: Mükemmel olurdu ve sanırım '70'lerin bir Ford Transit'inde PEPSİ yazılı ve logolu araç vardı. Üreticisini hatırlayamadım ama Minichamps'di sanırım... Ağırlığı konusunda ise meraklarını giderecek bir hareketim olabilir; buluşmaya eğer araçla gelebilirsem O'nu da getirebilirim; keyifle inceleriz... Teşekkürler değerli yorumun ve düşüncelerin için. Nice paylaşımlara...

Ahmet yazdı:Abim hayırlı olsun gerçekten çok şık görünüyor ve kalitesini belli ediyor :drinksb: Seri çok güzel oldu abim iyi seyirler dilerim :good2:

Teşekkür ederim Ahmet iyi dileklerin için. Seriye senin de bildiğin gibi güncel Unimog'larla devam ettim ve paylaşımı da yakında. Eski Unimog serisinin bitimine de çok kalmadı. Bir süre sonra da onları da ekleyeceğim. İyi temennine teşekkür ederim Ahmet; sağol yorumun için...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/43 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir