1/18 SCHUCO UNİMOG'LARDA SON DURUM

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1/18 SCHUCO UNİMOG'LARDA SON DURUM

İletiYazar: Kenan Şavklı » 01 Ağu 2010, 22:46

ArdaPerk yazdı:Tek kelimeyle mükemmel abi :nazar:
Yanyana çok güzel duruyorlar,izlemenin ne kadar keyifli olduğunu tahmin edebiliyorum :lol:
En kısa zamanda diğerlerini de bekliyoruz :drinksb:

Arda çok teşekkür ederim. Keyif konusunda sana hak vereceğim; Schuco gerçekten çok iyi iş çıkartmış ve memnuniyet üst seviyede. Diğerlerini de ancak aradan çıkartmak istediğim önemli parçaları da alınca almayı düşünüoyrum; çünkü alıp alıp aynı modeli kargodan beklemek, heyecanı azaltıyor. Ama olmazsa olmazlardanlar tabi ki de... Yorumuna teşekkür ederim kardeşim...

masato yazdı:Çok çok güzeller... Valla insanda unimania oluşmuyo değil... :tey: Birbirinden güzel bu modelleri iyi günlerde seyireyle... Eksiklerin biran önce tamamlanması dileği ile... :tey:
Alper çok teşekkürler. İlediğim videolar, okuduğum dökümanlar, Mercedes-Benz'in şanlı tarihinin ne kadar etkileyici olduğunu insana çok çok iyi öğretiyor. Unimog da, otomotiv sanayii tarihinde ve hatta icatlar tarihinde yerini en önlerde alan müthiş bir araç aynı zamanda; sadece araç-gereç değil... Yani mania'sı olmamak çok zor; benim için öyle oldu. Kalan 3 adet modeli de, sırası geldiğinde getirmeyi düşünüyorum; daha elzem bve öncelikli parçalar var şu an için. Yorumun için çok teşekkürler Alper...

BuRaK-B yazdı:Çekimler ve anlatım çok güzel. Bu kaliteli modellerin kıymetini bilen biri olarak tebrik ediyorum seni Kenan, herkesten farklı bir koleksiyon stilin olması da çok ilgimi çekiyor, devamını getirdiğinde keyifle sergile bu güzellikleri :keyif: :nazar: :+1:

Teşekkür ederim Burak; malum kıymetini bilmemek mümkün değil; onca H.E spor otomobilden daha değerliler benim için ve yerleri ayrı. Ayrıca traktör ve tarım aletleri de aynı seviyede değerliler... Farklı model temalama konusunda haklısın; bir yanda 1930'ların ve 1950'lerin Mercedes-Benz'leri, Ferrarileri; diğer yanda bunların güncelleri... Öteki yanda da tarım aletleri ve Unimog'lar - kamyonlar serisi... Benim için temel kriter, bir modelin olabildiğince gerçeğine yakın biçimde imal edilmiş ve materyallendirilmiş olması ve tarım-ağır vasıtayı da tarihte iz bırakmış spor otobimilleri de çok sevdiğim ve etkilendiğim için böyle bir yoldayım. İyi temennilerin için çok teşekkürler Burak; görüşmek üzere...

Ahmet yazdı:Enfes harika süper :tey: Bu paylaşımı merakla beklemekteydim abi gelenlerle birlikte tadından yenmez derecede güzel bir seri olacak zaten biliyorsun bu güzellikleri nasıl sevdiğimi Mccormick i merakla bekliyorum :hearth: :drinksb:

teşekkür ederim Ahmet'cim. Gelenler şu an için güncel 1/43 Unimog'lar olacaklar; 4'lü bir seri gelmek üzere ve paylaşım o yönde olacak. Ama ondan da önce bekliyor olduğun Mc Cormick'i paylaşacağım kısmetse. Çok teşekürler yorumların içni kardeşim...

Emre ERBASAR yazdı:Kenan, bu temanı çok çok seviyorum. Hepsini bir arada görmek, umarım bir gün canlı olarak da nasip olur.
Fotoğraf makinenin hakkını verdiği harika çekimler ve UNIMOG şöleni için teşekkürler... :good2: :+1:

Emre abim çok teşekkür ederim. Benim de bu temadan keyif almamı sağlayan etken kişiliklerden birisin ve paylaştıkça daha da çok seviyorum. Zamanı gelmişti artık paylaşmanın; dedim bir yıldan fazla zamandır eksikler tamamlandı, bari güncel durumunu bir paylaşayım diye düşündüm... :whew: Umarım bir gün İstanbul'a gelirsin de be de seni misafir ederim! Ne iyi olur. Hem bunları hem de diğerlerini inceleriz...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 01 Ağu 2010, 23:46

:yeah: :nazar:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 02 Ağu 2010, 00:10

Tema harika bir tema olmuş.Gerçekten de niravanaya ulaşılmış senin de dediğin gibi.Oldukça maliyetli olan bu seriyi tamamlamak her yiğidin harcı değildir :) Okuyan herkese teşekkür etmişsin ama o kadar güzel yazmış ve anlatmışsın ki okumamak elde değil zaten,o yüzden ben teşekkür ediyorum kendi adıma :)
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 02 Ağu 2010, 00:27

Yorum hemen yazamadım Kenan; kendime toplamam biraz zaman aldı :diecastasi:
Şimdi bunları gördükten sonra nasıl olurda 1:43'e bakabilirsin diye bir soru geçti aklımdan ???
Gerçekten harikalar; ayrıntılar ve gerçekçi görünüşleri insanı kendinden geçiriyor. Hepsi birbirinden güzeller şu daha güzel diyebileceğim yok ama Siyah olan bir AMG gibi duruyor :happy: Telefonda da söylediğim gibi bu modeli daha öncede paylaştığın zaman ilk aklıma gelen şey buydu.
Söylenecek yazılacak çok şey var ama kısaca çok farklı ve harika bir tema yapmışsın tebrik eder; iyi sergilemeler dilerim.
Bu paylaşıma repler yetmez :+1: :+1: :+1: Çünkü modeller haricinde; Her zaman olduğu gibi güzel anlatımın ve her zaman olmadığı gibi :) güzel çekimlerin içinde ayrıca teşekkür ederim :handshake:
En son REVOLUTION tarafından, 03 Ağu 2010, 02:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: srht » 02 Ağu 2010, 01:55

Kenan abi bu güzel paylaşım için teşekkürler.

Öğleden sonra konuyu gördüm ve girip okumaya başlamıştım ki;acilen dışarıya çıkmam gerekti ve hemen teşekkür butonuna basıp;pc'yi kapadım.Şimdi tekrardan sakin kafayla girdim konuya ve fotolar eşliğindeki yazını okudum ve yine bizlere çok güzel bir Unimog konusu hazırladığına tanıklık etmiş oldum.

Doğrusu hiç aklımda yokken bile sanırım klasik Unimog'lardan 1:43 dahi olsa da 1 adet almayı düşünmeye başladım;zira temandaki gri renkli 1:18 ölçek modelin 1:43'ü varsa alınabilir duruyor.Özellikle ön kısım diğerlerinden daha çok hoşuma gitti benim.

Bu arada yeni gelecek traktörü ve diğer küçük/büyük Unimog'ları da merak ediyorum doğrusu.Seni ayrıca da tebrik ediyorum;herkesten farklı bir modelcilik anlayışın var.Mesela tarım aletleri;traktörler;sadece Unimog'lar filan.Yakında seni forumda ClaasBiçerdöver aldım diye de konu açtığını görürsem hiç şaşırmam heralde..

Bu güzel paylaşıma rep vermeden de olmaz.

Güzel günlerde sergilemen dileğiyle abicim..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 Ağu 2010, 00:30

Ali SAMANGÜL yazdı:Unimorg görsel şölen yaşadık sayende kardeşim.Ellerine sağlık mükemmel çalışma olmuş.Paylaşım için teşekürler kardeşim.

Ali abi ben teşekkür ederim; beğenmene sevindim, nice paylaşımlara...

REVOLUTION yazdı::yeah: :nazar:

:devil: :tey: :whistle: :yuppi: :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 Ağu 2010, 00:38

malikaltindis yazdı:Tema harika bir tema olmuş.Gerçekten de niravanaya ulaşılmış senin de dediğin gibi.Oldukça maliyetli olan bu seriyi tamamlamak her yiğidin harcı değildir :) Okuyan herkese teşekkür etmişsin ama o kadar güzel yazmış ve anlatmışsın ki okumamak elde değil zaten,o yüzden ben teşekkür ediyorum kendi adıma :)

Mailk, yorumunun neticesinde onur duyum ve göğüslerim kabardı. :smile5: Çok teşekkür ederim mahcup edici yorumun için; maliyet kısmı, işin en düşünmek istemediğim kısmı ama maalesef hakikat ama ayriyeten bunu da farkedip7bilip yazdığın için ayriyeten teşekkür ederim. Şu var ki; aldığım modeli çok sevdiğim ve severek aldığım için paylaşmak kısmı da en bir o kadar hoşlandığım kısım ve bunu olabildiğnide iyi şekilde yapmaya çalıtığım için de, netice oalrak hoş karşılanan çalışmalar oluyor ve zevk paylaştıkça artıyor. Nice paylaşımlara... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 Ağu 2010, 01:08

REVOLUTION yazdı:Yorum hemen yazamadım Kenan; kendime toplamam biraz zaman aldı :diecastasi:
Şimdi bunları gördükten sonra nasıl olurda 1:43'e bakabilirsin diye bir soru geçti aklımdan ???
Gerçekten harikalar; ayrıntılar ve gerçekçi görünüşleri insanı kendinden geçiriyor. Hepsi birbirinden güzeller şu daha güzel diyebileceğim yok ama Siyah olan bir AMG gibi duruyor :happy: Telefonda da söylediğim gibi bu modeli daha öncede paylaştığın zaman ilk aklıma gelen şey buydu.
Söylenecek yazılacak çok şey var ama kısaca çok farklı ve harika bir tema yapmışsın tebrik eder; iyi sergilemeler dilerim.
Bu paylaşıma repler yetmez :+1: :+1: :+1: Çünkü modeller haricinde; Her zaman olduğu güzel anlatımın ve her zaman olmadığı gibi :) güzel çekimlerin içinde ayrıca teşekkür ederim :handshake:

:lol: Devrim abi ben teşekkür ederim asıl yorumların için... Evet 1/18 Schuco Unimog'lar harikalar ama 1/43'e laf ettirmem :sad1: :smile7: Devrim abi, 1/18'lerde de bu kadar çeşit olsaydı emin ol yine de bu 1/43'leri alırdım inan. 1/43'lerin yeri apayrı... Siyah renkli olan Unimog'un AMG olduğunu düşünmen yanlış değil; güncel Unimog'un Brabus versiyonu var ki bu satırları şu an doldururken karşımda onun da 1/43'ü duruyor ve diğer versiyonları ile... Yani bir 1/43 ölçekli güncel Unimog paylaşımı da çok yakında... :yuppi: Konularım ile alakalı düşüncelerin için çok teşekkür ederim ve foto konusunda da haklısın; eski fotolara, eski konularda baktığımda gerçekten berbat ötesi olduğunu gördüm... :megas: Nice paylaşımlara Devrim abi, buluşmada görüşmek üzere...

srht yazdı:Kenan abi bu güzel paylaşım için teşekkürler.

Öğleden sonra konuyu gördüm ve girip okumaya başlamıştım ki;acilen dışarıya çıkmam gerekti ve hemen teşekkür butonuna basıp;pc'yi kapadım.Şimdi tekrardan sakin kafayla girdim konuya ve fotolar eşliğindeki yazını okudum ve yine bizlere çok güzel bir Unimog konusu hazırladığına tanıklık etmiş oldum.

Doğrusu hiç aklımda yokken bile sanırım klasik Unimog'lardan 1:43 dahi olsa da 1 adet almayı düşünmeye başladım;zira temandaki gri renkli 1:18 ölçek modelin 1:43'ü varsa alınabilir duruyor.Özellikle ön kısım diğerlerinden daha çok hoşuma gitti benim.

Bu arada yeni gelecek traktörü ve diğer küçük/büyük Unimog'ları da merak ediyorum doğrusu.Seni ayrıca da tebrik ediyorum;herkesten farklı bir modelcilik anlayışın var.Mesela tarım aletleri;traktörler;sadece Unimog'lar filan.Yakında seni forumda Claas Biçerdöver aldım diye de konu açtığını görürsem hiç şaşırmam heralde..

Bu güzel paylaşıma rep vermeden de olmaz.
Güzel günlerde sergilemen dileğiyle abicim..

Teşekkürler Serhat. 1/43 olarak bir adet de olsa bir Unimog alacağım diye düşünmen ne güzel ama tehlikelidir haberin olsun. :lol: Ancak bende gri renkli 1/18 Unimog olduğunu yazmışsın ki hangisi anlayamadım! Fakat Unimog servis kamyonunu asla kaçırma, benimki bugnü geldi ve yemin ederim içine yanlışlıkla tuğla koyduklarını sandım! :sad1: Çok ağır... Bir Premium Classixx klasiği olarak bol metalli; keza güncel NZG Unimog'ları gibi, onlar da geldi ve daha neler Serhat... Paylaşım yakın. :lol: Biçerdöver konusu sana malum oldu sanıırım, kalbin temizmiş vallahi çünkü güncel U300 modelinin yeşil olanının arkasına, kompakt bir biçerdöver de gelecek; tabi ki o da 1/43... Neyse süprizler bozulmasın diyelim. Teşekkür ederim yorumlarına ve nice paylaşımlara Serhat'ciğim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 03 Ağu 2010, 02:17

gearbox yazdı:
Aşağıdakiler de geleceğinden bahsettiğim Unimoglar. düz koyu gri "frog eye" (kurbağa gözü) tipi kapalı kabin

Resim

Kenan abi şu araçtan bahsetmiştim ama şimdi fark ettim;daha sen de almamışsın bundan.Doğrusu çok hoşuma gitti;aşırı klasik bir görüntüsü var.Umarım 43 ölçeği vardır bunun.. :kamyon:

Bu arada Unimog servis aracının paylaşımını da bekliyorum;sanırım diğer sürprizlerle beraber olacak o da.Bu arada ağır olması iyidir.Severim ağır modeli..=)
Sen dedin ya son bir tane kaldı diye;bu ayki model seçimini ondan yana mı kullansam acaba...=)
Resim

Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 Ağu 2010, 02:58

Senin için elzem ise al derim serhat. Çünkü şu var; bazı üreticilerin Limited Edition 500 yazan modelleri var, ama yıllarca piyasalardan kalkmıyor; ama bazıları da var ki sanırım hakikaten limitli ki bu servis kamyonu da öyle ve hiçbiryerde bulamamaya başladık! Premium Classixx, ayrıca bulunması imkansızlaşmış NZG ile aynı grupta olduğu için bu konudaki dürüstlüğüne inanırım desem yeridir. Çünkü NZG'nin modellerini bir fuarda görürsünüz sonra bir kaç ay içerisinde yok olup giderler. Bu bakımdan, eğer senin için 1/43 ölçeğinde bir kamyon gerçekten neredeyse 1/18 modelin tutarı olan bir tutarı verdirecek kadar değerli ise ve gerçekten zevkle ve hiç satmayacağından eminsen al. Yani bir hevesle emin olmadan almanı istemem; değer ama çok seviyor ve istiyorsan...

Konun başında da yazdığım gibi gri renkli Frog Eye lakablı olan Unimog 401 Westfalia belediyesi bende siyah renkli olarak Stuttgard belediyesi olarak var ve Black Edition olarak geçiyor Senin fotosunu eklediğin opak koyu gri olan modelin 1/43'ü var. Ama 1/43'de bu 401 kasaları pek düzgün çalışamadıklarını düşünüyorum (belki de 1/18'lerinin hepsi var diye böyle bir psikolojideyimdir!). Sen en iyisi Gergedan Hoby'e servis kamyonu için gittiğinde oradaki romorklu Dealer 401'i incele ve kararını kendin ver derim. Ben 1/43 oalrak sevemedim çünkü araç zaten çok ufak (1/18'ini 1/24 sanmışlardı) ve hele ki ölçek 1/43 olunca çok çok ufak kaldığı gibi pek tatmin edici gelmiyor; Schuco'nun da, diğer üreticilerin de böyle. Bu yüzden ben de almayı düşünmüyorum. Ama fotosunu koyduğun 1/18'i, www.modelcarworld.com sitesinde 75 Euro'dan satılıyor yani süper bir indirimle alabilirsin. Bizim alışveriş yapmadığımız bir site ama fiyat 1/18 Schuco Unimog'u için çok çok iyi; 150 Euro'ya satılan bir modelin 75 Euro'ya inmesi müthiş bir indirim...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 03 Ağu 2010, 03:33

Abi aslında elzem değil de;kafamdan geçen şey şu;zaten 18 ölçek MB araçlarını klasik ağırlık olmak üzere topluyorum.Allah izin verirse de 600 Pullman;300SEL;300SL;280 Pagoda gibi araçlarla devam edecek bu klasik furyası.Bunlarla beraber yine o yılların da 3-4 tane aralarında bulunsun diyerek 43 ölçek ağır vasıta grubuna gireyim diye düşünüyorum.Otobüs olarak dekalsiz O302'yi bekliyorum;kamyon olarak ta LP911'i düşünüyordum;çünkü buradaki Köy Hizmetleri'nde hâlen çalışan 2 adet LP911(burunlu) var.O yüzden bu araç listede olacak.Ee;sen de o gün bahsettiğin gibi Unimog servis aracı olması;yani aracın üzerinde yine Mercedes-Benz'in bir başka modelinin ismi yazması;yine asıl firmayla alakalı bir dekal olması da daha çok almaya iten sebeplerden.Hatta bununla beraber diğer burunsuz LP911'i de alabilirim diye düşünüyorum;çünkü onunda kasasında 2 adet LP911(burunlu) kabini var.Yani araç sırtındaki taşıdıklarıyla;sırtında yazanlarla yine Mercedes-Benz'i ön plana çıkardığı için aklımda.

Aslında bu yazdıklarım çok ta önemli birşey değildir;ama aklımdan geçen şey bu..=)
Klasik ticari grubu olsun;43 olsun;hem MB modeli olsun;hem de kasasında yine MB ile alakalı şeyler olsun..=)
Resim

Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 Ağu 2010, 04:14

srht yazdı:Abi aslında elzem değil de;kafamdan geçen şey şu;zaten 18 ölçek MB araçlarını klasik ağırlık olmak üzere topluyorum.Allah izin verirse de 600 Pullman;300SEL;300SL;280 Pagoda gibi araçlarla devam edecek bu klasik furyası.Bunlarla beraber yine o yılların da 3-4 tane aralarında bulunsun diyerek 43 ölçek ağır vasıta grubuna gireyim diye düşünüyorum.Otobüs olarak dekalsiz O302'yi bekliyorum;kamyon olarak ta LP911'i düşünüyordum;çünkü buradaki Köy Hizmetleri'nde hâlen çalışan 2 adet LP911(burunlu) var.O yüzden bu araç listede olacak.Ee;sen de o gün bahsettiğin gibi Unimog servis aracı olması;yani aracın üzerinde yine Mercedes-Benz'in bir başka modelinin ismi yazması;yine asıl firmayla alakalı bir dekal olması da daha çok almaya iten sebeplerden.Hatta bununla beraber diğer burunsuz LP911'i de alabilirim diye düşünüyorum;çünkü onunda kasasında 2 adet LP911(burunlu) kabini var.Yani araç sırtındaki taşıdıklarıyla;sırtında yazanlarla yine Mercedes-Benz'i ön plana çıkardığı için aklımda.

Aslında bu yazdıklarım çok ta önemli birşey değildir;ama aklımdan geçen şey bu..=)
Klasik ticari grubu olsun;43 olsun;hem MB modeli olsun;hem de kasasında yine MB ile alakalı şeyler olsun..=)

Serhat önemsiz olur mu! Yapmayı düşündüğün 1/43 temasını paylaşıyorsun sonuçta; yani bunu bir hukuk forumunda yapsaydın anlam veremezlerdi ama burası bunu paylaşabilmenin en güzel yeri. :smile5: İyi ki paylaştın ve kesinlikle Mercedes Benz ile alakalı bir görev verilmiş Ticari araçlar serisi harika fikir. Ayrıca O302'yi ben de bekliyorum ve acaba bu futbol takımı dekalli olanlardan alsam mı dedim ama emin değilim hala; en beklenen kasa çünkü ve onun 1/18 ini düşünmek istemioyrum. Yapmazlar da gerçi nerdee! Hedeflerini gerçekleştirmek konusunda muvaffakiyetler dilerim ve paylaşım yapmanı da bir an evvel. :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 03 Ağu 2010, 05:53

O302'de bekle derim ben;dekalsizi illa ki çıkacak bu aracın.İyiden iyiye girdi bu 43 MB'ler aklıma.Hatta üretici sitesini de inceledim az önce;çok güzel MB modelleri çıkarmışlar.Hepsi de belli bir döneme ait;bundan ziyade hepsinin de dekal ve renkleri o kadar uyumlu ki..Sanırım LP911 alınacak bu gidişle..=)
Neyse;konuyu çok dağıttım abi.Yine de önerilerin ve düşüncelerin için teşekkür ederim.
Resim

Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir