1/43 Schuco Unimog 404S'ler...

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/43 Schuco Unimog 404S'ler...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 30 Tem 2010, 04:35

Herkese merhaba...

1/18'leri tamamlanmak üzere olan Unimog serimde; 1/43'leri de toplu alımlarla araya sıkıştırdığım şu günlerde, neden daha önce 1/43'lere de giriş yapmadığım için kızdım desem yalan olmaz. Üretici Schuco olunca da gerçekten daha da bir başka oluyor ve bir adet blulnsun diye aldığım haki yeşili olan askeri personel taşıma aracının mükemmelliğinden çok etkilenerek, nette araştırma yaptım ve birbirinden güzel örnekleriyle karşılaştım ve 4 adetlik bir 404S serisi oluşturmaya karar verdim. İşte onlardan ilk ikisi elime geçmiş bulunduğu için, eksik olanlarını bekleyemeden paylaşmak istedim. Aynı zamanda 1/43 Unimog yağmurunun da başlangıcı niteliğinde olan bu paylaşıma Unimog'un satış sonrası servis kamyonu olan; mavi renkli Premium Classixx Mercedes-Benz LP911 kamyonunu da ekleyecektim ama O da haftaya kaldı...

Resim

'80 darbesinin en karakteristik unsurlarından biri olduğu net şekilde bilinen bu araç; ailemde ya da bende herhangi bir izi olmamasına rağmen yine de çok ürkütücü geliyor. Aracın aslında inanılmaz mülayim, masum bir bakış ifadesi var ama ihtilali akla getirdiği için bana ürkütücü bir etki yaratıyor ama aynı oranda da çok seviyorum... Zaten ne zaman tren yolunda yürüsem ya da çok eskimiş paslı bir vagon ya da çok eski ve çürümüş/kullanılmayan bir kamyon ya da belediye aracı görsem benzer ürkütücülük hissini yaşıyorum ne hikmetse.

Resim

Resim

Schuco'nun detaylı üretimlerinin etkileyiciliği bir gerçek fakat beklemediğim eksiklerinin de olması -soğutmasa da- hayal kırıklığı yarattı. Araçların sadece kupa kısmı metal ve çamurluklar da dahil, kasa, tampon gibi kısımlar da pilastik! :dikkat: Bunu ilk farkettiğimde ne ne kadar hafif olduklarını hissedince üzdü... Ama yapmayı planladığım serinin olmazsa olmazı oldukları gibi "gene de değer" diyerekten tabi ki severek incelemeye devam ettim; bari sadece kasa metal olsaydı, o da kafiydi... :sweat:

Resim

Resim

1/43 denince, sanki oyuncakmış hissi yaratan en büyük handikap, tüm üreticiler için geçerli olan; ön tekerleklerin viraj alma özelliğine sahip olmaması! Bunun sebebini bir türlü anlayabilmiş değilim ve gerçekten bunlar birer görsel öğe ürünleri olduğu için, pozisyon pozisyon, çeşit çeşit sergileme biçimlerini verirken; virajsız olduklarını bilmek ve gerektiğinde viraj almış biçimde sergileyememek de sıkıntı verici. Neticede bir 1/43 modelcisi olark da buna razıyım ama Aa'ın viraj alabilen ve 1/18'lerininki kadar eksiksiz yürür aksam öğeleri, diğer tüm 1/43'leri gözümde yerlere indiriyor; fotolarını gördüğünüz bu iki parçayı da virajlı olarak bir düşünsenize! :good2:

Resim

Resim

Resim

Resim

Detayların derinlemesine anlatımı sözkonusu olduğunda; Schuco 1/43 ölçeğini epey ciddiye almış. :good2: Bunu iç mekan kalitesi ve detayı, kasanın kanvas kumaş örtülerinin verdiği kumaş hissi -ki gerçekten elinizi sürmeden aslında pilastik olduğunu anlayamıyorsunuz- ile çok etkiliyor. İç mekanda bir de; direksiyonnun hemen ukarısında, ön camın çerçevesindeki uyarılar ve kullanım talimatlarını da ekleyerek, bir 1/43'ün zirvelere ne kadar yaklaşabileceğini gösteriyor.

Resim

Ayriyeten alt kısımda yer alan öğeler de, öyle her 1/43'de rastlanacak türden değil.Tüm aks, kam milleri ve egsoz sistemi, aktarma organları yerli yerinde ve herbiri ayrı parçalardan imal edilerek yerlerine oturtulmuş. Bunlara ek olarak, tıpkı gerçek Unimog'lardaki gibi; şafttan gücü tekerleklere aktaran milin, tekerleğin merkezinde değil de biraz yukarı da olması! Bu dahi atlanmadan yapılmış ve alt kısım çekimlerinde görebildiğiniz gibi, tekerlekler birer pimlerle olması gereken yere tutturulmuş...

Resim

Resim

Detaylara devam edecek olursak; aracın kanvas görünümlü arka kasa brandası çıkabiliyor ve kasa içine eklenmiş personel taşıma oturma grubunu keyifle seyirleyebiliyorusunuz. Bu noktada kasanın plastik olduğu yine can sıkıyor çünkü o oturma grubu da plastik; bari kasa metal olsaydı diyorsunuz... "Sırtsırta" konumunda yerleştirilmiş oturma grubunun da işçiliği gerçekten dudak uçuklatacak cinsten ve diğer birçok öğesinde olduğu gibi o da çok hassas; özel yapıştırıcılarla monte edilip konumlandırılmışlar... Kasa açıkken de çok etkileyici ve güzel duruyorlar ama ben kapalı konumda sergilemeyi yeğledim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu aşağıdakiler de gelmesini beklediğim diğer U404S'ler; yani bu askerilerin yanlarına ekleyerek serisini tamamlamak istediğim diğer güzel ikili... Aklımda, forumun DieCast Model haber tellalı olan sevgili Ahmet arkadaşımızın, Minichamps haberleri yaparken, bilgilendirdiği bir itfaiye modeli daha vardı aslında! Ama gelin görün ki, Minichamps, kesinlikle Schuco kadar ince çalışamamış ve bunu en iyi ön farları kafesleyen ızgaraların kalınlığından anlayabilirsiniz. Minichamps'inki resmen, bu ön farları, olduğu gibi kapatacak kadar kalın! :shocked2: Aslında konsept olarak çok da sevmiştim; arkaslında birsürü yangın tüpleri ve söndürme köpüğü kazanları vardı... Ama o kalın kafesli ön farlar ve sadece kupanın metal olması (koca tüpler ve kazan plastik) beni bu modelden soğuttu. İkinci itfaiye modeline de gerek de yoktu zaten. :sad1: En altta o da... :korku:

Resim Resim
Resim

:cup1: Herşeyden önce onlar birer Schuco...
:cup1: ince detaylar ve herbiri kalıplanıp, ayrı ayrı yerlerine monte edilmiş elemanlar...
:cup1: Çoğu 1/18'de olmayan kusursuz dekaller ve tatmin edici boya kalitesi...
:cup1: Materyaller çok gerçekçi; 1/43 olmasına rağmen materyal mühendisliği müthiş! Brandayı -özellikle fotolarda- gerçek kumaş sanmamak mümkün değil...
:cup1: Muadil üreticilerin emsallerinden daha önde, nadir + pahalı/ulaşması zor = prestij...

:dikkat: Çok hassas! Onlara dokunmamanız lazım, bedelleri ağır olabiliyor. Tipik Schuco özelliği ve taze kurabiye gibi parçaları yere düşen bir model gördüyseniz bilin ki o bir Schuco. Yoksa 15 yıllık minyatürcü olarak dokunmasını/tutmasını tabi ki biliyorum...
:dikkat: Çok plastik; %75'i plastik desem abartmam. Bunu hafiflikten de anlayabiliyorsunuz...
:dikkat: Schuco, bunun gibi en önemli Unimog serisi olan kasayı 1/18 olarak da üretmeli!... Hem de derhal
:dikkat: Ön aks, viraj alabilmeliydi...

Evet... :smile5: Sanırım 1/43 ölçekte ikinci (İlki Porsche Martini Set'ti) paylaşımım bu ve aynı zamanda 1/43'lere de belli tema çerçeveleri doğrulsunda girişiminde de bir göstergesi. Bugüne kadar bir temalamaya giriştiğimde, o temanın gereği olan tüm yan ürünlerini de aldım/almaya alıştım ve bu bir girdapa sebep oldu! neden mi? Çünkü sadece çok gerekli ve sevdiğniz, asla satmama diye aldığınız şeylerin yanına, "bu da iyi gider" diyerek aldığınız ama aslında gerekli olmayan birer parçaları da ekleyince; zamanla aslında onları artık istemediğinizin farkına varıyorsunuz ve o "asla satmam" denenler de beraberinde o "girdapta" yokolup (satılıp) gidiyor... Bunu çokca tecrübe ettiğim için, sadece az ve öz, sevdiğim ölçek ve modellerde alım yapmaya -her ölçekte- karar vermiştim ve bu paylaşlımın özneleri de bunların örneklerinden biriydi. 1/43 dünyasının üst seviyesinde yeralan bu parçaların birgün gelip bu kadar kalbimi çalacağını düşünmezdim; çünkü katı bir 1/18'ci idim. Artık sadece çok değerli ve detaylı 1/18'lerim var; HOŞGELDİN 1/43... :cup1: Okuyan herkese çok teşekkürler...

Resim
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 4:
.alhas., Berent TURAN, BuRaK-B, Emre E.
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/43 Schuco Unimog 404S'ler...

İletiYazar: srht » 30 Tem 2010, 04:55

Kenan abi şu saatte ilaç gibi geldi bu yaptığın paylaşım.Hani sen bana dışarıda yaptığım çekimleri paylaştığım konuda demiştin ya;imreniyorum diye;aynen ben de senin bu konuları anlatış tarzını ve fotoğraflarla desteklemeni seviyorum.Abartmıyorum;sanki Türkçe bir diecast dergisinin Schuco Unimog incelemesini okumuş gibiyim.O kadar güzel konular açıyorsun ki..

Modele gelecek olursam;doğrusu her ne kadar dediğin eksiklikler olsa da gayet güzel ve gerçekçi görünüyorlar.Eksiklikler konusunda dönebilen ön tekerlekler için konuşayım;keşke yapsalarmış.Yakışırdı bu modele böyle bir özellik.

Bu arada o bahsettiğin LP911'i ben de almak istiyorum.MB temamda 2-3 tane 1:43 ağır vasıta ve otobüs bulundurmak istiyorum.O dediğin model de onlardan birisi.Belki 43 Unimog'da gelebilir..=)

Bu güzel modellere ve hepsinden önemlisi bu saatte üşenmeden yaptığın bu detaylı ve bilgilendirici anlatıma;paylaşıma kocaman bir rep gelsin. :+1:

Güzel günlerde sergilemen dileğiyle abicim;tekrardan hayırlı olsun modellerin.Kalan 2 Unimog'u dört gözle bekliyorum;onların paylaşımını yaptığın konuyu okuması da eminim bunun kadar zevkli olacaktır.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 30 Tem 2010, 07:54

Kenan'cım, bu modelleri aldığındaki heyecanını seninle beraber yaşamanın keyfi beni de sarmış durumda.
Uzun msn konuşmaları ve modelleri bana fotoğraflar gösterdiğindeki heyecan gerçekten anlatılmaz değerdeydi. Tek fotoğraf ile gördüğüm bu minnoş UNIMOG'ları detaylı incelemen ile, sabah sabah görmüş olmak çok iyi geldi inan. En güzel tema'nda başarılarının devamını diliyorum, teşekkür ediyor REP veriyorum... :+1:
Bu da benden Bonus olsun, bir daha...
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
En son Emre E. tarafından, 30 Tem 2010, 10:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: masato » 30 Tem 2010, 10:19

Çok ünimoglar... Güzel modeller... İyi günlerde keyif ile seyireyle... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 30 Tem 2010, 11:04

Bunlar çok güzeller ayrımcılık bile yapamıyorum şık duruyorlar..
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 30 Tem 2010, 11:53

Schuco'nun Cararama ile ortak üretimleri dışındaki 43leri gerçekten çok güzel.Koleksiyonumda Schuco olarak 1/43 Jetta var,detayları gayet iyi.

Hayırlı olsun Kenan abi,güzel seçimler :good2:
Resim

mesaj için yabaroz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
1/18 Model Sayısı: 90
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 30 Tem 2010, 12:05

Abim öncelikle hayırlı olsunlar diyorum :nazar: Nette daha önce kritiğini yaptığımız modelleri merakla bekliyordum gerçekten şahaneler bu modelleri görüpte etkilenmedim diyen yalan söyler kesinlikle :wasntme: Türk ordusu diyince akla gelen araçların başında unimoglar keza karayollarıda öyle.Modelleri iyi günlerde sergile abim bu arada 1/18 Unimog resitalide istiyoruz :tey: :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Emre Özdemir » 30 Tem 2010, 13:58

Kenan Abi çok şık Inimoglar bunlar gerçekten hayırlı olsun. İyi günlerde sergile. :nazar:
Resim

A.EMRE ÖZDEMİR DİECAST COLLECTİON: http://www.e-modelcars.tr.gg

mesaj için Emre Özdemir arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre Özdemir
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Abdussamed Emre
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 37
Rep Puani: 1130
Emre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 30 Tem 2010, 14:35

Hepside birbirinden güzel ve senin açıklamalarınla dahada güzel olmuş,iyi günlerde sergile kardeşim. :smile: :+1:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Tem 2010, 22:37

Acaba atladığım bir tarafı varmı diye tekrar tekrar baktım yazdıklarına. Hikaye gibi bir anlatım ve harika fotoğraflarla bu muhteşem modelleri bizimle paylaştığın için teşekkürler Kenan. İlk kez görüyorum desem inanırsın umarım. Eksi yönler maalesef her modelde var evet ama ben sevdiğim modelleri keşkeler dahilinde tutmayı çoktan bıraktım, artık olduğu gibi seviyorum hepsini :smile:
Tanıttığın modellerin detaylarına ve tabikide Schuco kalitesine bayıldım diyebilirim. Serinin devamı geldikçe çok büyük keyif alman dileğimle... :nazar: Nice Unimoglar nice keyifli paylaşımlar... :keyif: :+1:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 30 Tem 2010, 23:00

Emre ERBASAR yazdı:Kenan'cım, bu modelleri aldığındaki heyecanını seninle beraber yaşamanın keyfi beni de sarmış durumda.
Uzun msn konuşmaları ve modelleri bana fotoğraflar gösterdiğindeki heyecan gerçekten anlatılmaz değerdeydi. Tek fotoğraf ile gördüğüm bu minnoş UNIMOG'ları detaylı incelemen ile, sabah sabah görmüş olmak çok iyi geldi inan. En güzel tema'nda başarılarının devamını diliyorum, teşekkür ediyor REP veriyorum... :+1:

ne kadar yakışmış askeri kıyafet sana o zamanlar Emre..Kenan unimog severim hatta hayranlık derecesinde..şu yeşili 2002 de kıbrısta muhabere de vardı..diğerleri daha yenilerden idi..yollarda günlük kullanımda da olabilecek kamyonetler bence ama pek yok..Fındıkzade de birinde var yatıyor hep..güle güle sergile..
En son Bülent Aydoğan tarafından, 31 Tem 2010, 01:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 31 Tem 2010, 00:13

srht yazdı:Kenan abi şu saatte ilaç gibi geldi bu yaptığın paylaşım.Hani sen bana dışarıda yaptığım çekimleri paylaştığım konuda demiştin ya;imreniyorum diye;aynen ben de senin bu konuları anlatış tarzını ve fotoğraflarla desteklemeni seviyorum.Abartmıyorum;sanki Türkçe bir diecast dergisinin Schuco Unimog incelemesini okumuş gibiyim.O kadar güzel konular açıyorsun ki..

Modele gelecek olursam;doğrusu her ne kadar dediğin eksiklikler olsa da gayet güzel ve gerçekçi görünüyorlar.Eksiklikler konusunda dönebilen ön tekerlekler için konuşayım;keşke yapsalarmış.Yakışırdı bu modele böyle bir özellik.

Bu arada o bahsettiğin LP911'i ben de almak istiyorum.MB temamda 2-3 tane 1:43 ağır vasıta ve otobüs bulundurmak istiyorum.O dediğin model de onlardan birisi.Belki 43 Unimog'da gelebilir..=)

Bu güzel modellere ve hepsinden önemlisi bu saatte üşenmeden yaptığın bu detaylı ve bilgilendirici anlatıma;paylaşıma kocaman bir rep gelsin. :+1:

Güzel günlerde sergilemen dileğiyle abicim;tekrardan hayırlı olsun modellerin.Kalan 2 Unimog'u dört gözle bekliyorum;onların paylaşımını yaptığın konuyu okuması da eminim bunun kadar zevkli olacaktır.

Ben teşekkür ederim Serhat. Eksiler tabi ki bu güzelliklerden vazgeçirmeye gücü yetmez ama viraj alabilme durumu çok iyi olacktı! NZG'nin iki adet U300 modeli haftaya gelecek ve onların sadece aynaları plastik; geri kalan herşeyi metal ve viraj da alıyorlar. :shocked2: LP911'i ise haftaya ilk paylaşacağım model olacak kısmetse. Tipik bir Premium Classixx olarak; o kocaman kasası olduğu gibi metal ve çok da ağır; kesin kez tavsiye ederim...

Rep'in için de teşekür ediyorum ama inan bu işi (özellikle Unimog'u) o kadar sevioyrum ki üşenme gibi bir durum mümkün değil tabi ki; ayrıca sen de epey zahmetli çekimler yapıyorsun; seni de bir kez daha tebrik etmek isterim ayrıca... Tekrar teşekkür ederim Serhat ve inşalllah haftaya gelecek olan Unimog'ların da paylaşımını bir güzel yaparız...

Emre ERBASAR yazdı:Kenan'cım, bu modelleri aldığındaki heyecanını seninle beraber yaşamanın keyfi beni de sarmış durumda.

Emre abim, bu fotoyu atacağını ben bekliyordum zaten ve belki istemezsin diye eklemedim; tahmin ettim sadece ve gerçekten eklemişsin; çok teşekkür ederim öncelikle. Ben de parça parça gelen bu ürünleri seninle an be an paylaşırken benimle beraber sevindiğin ve heyecanlandığın için çok teşekkürler... Ayrıca sabah erkenden görüp ilk yorumlardan birini yazacağını da biliyordum ve beğendirebildiysem ne mutlu bana... Yorumlarına teşekkürler Emre abi. :smile5:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 31 Tem 2010, 00:33

masato yazdı:Çok ünimoglar... Güzel modeller... İyi günlerde keyif ile seyireyle... :tey:

Yorumun için teşekkür ederim, nice paylaşımlara...

Serdar Gökhan yazdı:Bunlar çok güzeller ayrımcılık bile yapamıyorum şık duruyorlar..

Teşekkürler kardeşim; 1/43'e de serili olarak girerek adım atmış olduk iyiden iyiye. Yorumun için sağol...

yabaroz yazdı:Schuco'nun Cararama ile ortak üretimleri dışındaki 43leri gerçekten çok güzel.Koleksiyonumda Schuco olarak 1/43 Jetta var,detayları gayet iyi.

Hayırlı olsun Kenan abi,güzel seçimler :good2:

Ozan teşekkür ederim...

Cararama'nın Dünya'da model ya da oyuncak üretmediği hiçbir firma yok neredeyse! Herkesin bilgi edinmesinde de fayda var; Cararama Dünya'daki en büyük metal model üretimi yapılan kalıp tesislerinin sahibi; aklınıza gelen tüm markalar hala orda yaptırır; ya da geçmişte yaptırmıştır... Gelecekte de bu değişmez; çünkü bir yolcu uçağı fabrikası büyüklüğünde inanılmaz bir tesistir ve yok yok denecek türden bir yerdir. Cararama'yla ortak üretim değil; Schuco da diğer bir çok DieCast model firması gibi Cararama'nın fabrikasında -istenen detaya göre- üretim yapar ve bu da maliyetleri ile orantılıdır... Tüm Schuco'lar orada üretilmektedir.

Ahmet yazdı:Abim öncelikle hayırlı olsunlar diyorum :nazar: Nette daha önce kritiğini yaptığımız modelleri merakla bekliyordum gerçekten şahaneler bu modelleri görüpte etkilenmedim diyen yalan söyler kesinlikle :wasntme: Türk ordusu diyince akla gelen araçların başında unimoglar keza karayollarıda öyle.Modelleri iyi günlerde sergile abim bu arada 1/18 Unimog resitalide istiyoruz :tey: :drinksb:

Ahmet 1/18 resitalini :lol: seriyi olduğu gibi tamamlayınca düşünüyorum. Toplam 9 adet 1/18 olması gerekiyor bunun için ve şu an 6'sı elimde. Diğerlerine de az kaldı. Bu arada 1/18 unimog 401'lerin seirlerini eksiksiz tamamlayayım derken açıkcası kabak tadı da vermeye başladı çünkü alıyorsun alıyorsun hepsi aynı; sadece rengi ve belediyenin adı farklı... :sweat: Ama girdik bir kere ve pişman da değilim; sadece önceliği farklı güzelliklere verdim biraz. Msn'de bahsettim sanırım,; son gelen Unimog 401 Dealer ile beraber kiremit kırmızısı Mc Cormick D326 traktör de geldi ve bir traktörlü paylaşım aklımda açıkcası ve bu da seni sevindirir diye tahmin etmekteyim... Orduda hala var mı bilmiyorum ama ben askerlik dönemimde hiç görmedim! Sanırım senin o benzincide gördüğün askeri Unimog'lar ordu tarafından satıldılar ve olduğu gibi son kalanlardı diye düşünüyorum. Yani Emre abimizin yanında poz verdiği de büyük ihtimal oraya gelmişti ve şimdi yok... :zzz: :megas: :cry1: Beğenmene sevindim Ahmet'ciğim, nice paylaşımlara diyelim...

Emre Özdemir yazdı:Kenan Abi çok şık Inimoglar bunlar gerçekten hayırlı olsun. İyi günlerde sergile. :nazar:

Emre ben teşekkür ederim. 1/18'lerini Schuco'dan çok bekledim ve çok da konuşuldu ama lafta kaldı ben de iyice soyları tükenmeden (aslında tükendi) kapayım ve bir seri elde edeyim dedim... Beğenmene sevidim, teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/43 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir