Sürpriz geldi:'56 Bel Air..=)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: Sürpriz geldi:'56 Bel Air..=)

İletiYazar: Kenan Şavklı » 23 Tem 2010, 22:14

:megas:

Serhat, "bomba" tabir ettiğin araç, bombadan da öte bir etki yarattı benim için; hatta kıskandım. :sad1: Benim de 1/18 oalrak koleksiyona katöak istediğim bir araç bu hem de çnice zamandır. Birkeresinde CYG model'de satılık bir tane vardı (bu seninkinin aynı rengi) ve 250TL'lık bir rakamı, motorunu görünce çok fazla buldum. Ondan da sonra, 400TL'lar civarında fiyatlara koyan gerzekler oldu -ki kim oldukları bilinen ve model dükkanlarından dahi terslenerek şutlanan, sevilmeyen, adı çıkmış insanlar- bu işten temelli soğudum ve tam vazgeçtim derken Model Car World isimli siteden Unimog alırken bu güzeller güzeli; Amerikanlar'ın en Türk'leşmişini 40 Euro'luk fiyatıyla buldum. İnanılmaz sevinmiştim ve üstelik mavi, yeşil ve bu kırmızılı olanlar vardı. Ama yaptığım en büyük hata o aracı ötelemek oldu ve birgün baktığımda aniden hepsi tükenmişti!

İpini koparanın E Bay'i baz aldığı son yıllarda, aslında adam akıllı araştırınca Avrupa'da model satan sitelerde inanılmaz indirimler olabildiğini görebiliriz... Ağızından tükürük saça saça "-Bunlar E Bay'de bilmem kaç TL" gibi (Amcam sanki E Bay ile doğmuş) diyenlerin modellerini kesinlikle almayın. Bunu yapan birey değil de, dükkan açmış bir tüccar olsa; aklını kullanmış işine kar katmış dersiniz ama tek başına 2 - 3 modeli getirtip saçma sapan fiyatlara koyarak satmaya yeltenme zavallılığına düşüp kendini rezil edenler zaten camia içinde hakettikleri yeri alıyorlar... Ben de bu Precision Bel Air'i çok takip ettim ama bu fiyatlara ve hele ki dışarıda 40 Euro'yu görmüş olduğunu bildiğimden almadım; peyder pey fiyat düşürerek kavga dövüş ancak satabildiler uzun zaman sonra...

Serhat tebriklerden öte tebrik edilecek bir seçim ve tıpkı benim düşünceme paralel oalrak 1/1'ini de edinmek istediğini belirtmişsin. Bu kadar olur... Babm'ın çocukluktan yeni çıktığındaki ilk arabası bu olduğu için (gerçi o '55'ti :smile5: ) özellikle bunun yeri apayrı benim için... Mutlulukla izle; ben de hakettiği miktarlarda mantıklı bir fiyata bulursam kesinlikle alacağım bir parça bu. Hayırlı olsun diyorum ve çok teşekkürler harika fotolar için...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 23 Tem 2010, 23:10

Serhat seçimin için bende tebrik ediyor ve Kenan'ın sözlerine +1 ekliyorum fazladan birşey söylemek gerekirse insanın küçülüpte içine giresi o koltuklarda yaslanası geliyor 3 kişinin çok rahat yan ayna duracağı arka koltuğa... Hele yeni nesillerde koltuklar var koltuk yok zaten eskilerde tekil kişi yeri yok yayıl gitsin ve amerikan tarzı yumaşackı almanların tam tersi tarz meselesi. tabimodelin oakdar güel görünmü varki fotoğraf değil de hakkına yakın değerlendrimek için herlade bir alman ve yafransız güncelci biriiçin değerlendirlimsei sizlerinki gibi olamz bu açık ama ele alıp görmek en sağlam değerlendrimeyş yaptırır herkese. benbile 70 lerden sornakileri ile ilgileşrim ama detay ve kalite mdoeli gösteriyoranten oalını takma diyorum ama zten tfalzada takılmamışsın bencede öyel olmalı bugüen kadar hiçbir hatası olmayanb ir mdoel göremedik ne güncelde ne klasikte.bu oalcak illaki oakdardasorun değil bu.
çok sevdiğin bir modeli almana gerçekten sevindim iyi günlerde izle.
Resim

mesaj için Rallyci arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 23 Tem 2010, 23:24

Çok güzel bir seçim.. İyi günlerde sergile..BMW v Mercedeslerden sıra gelirse ben de bir tane babama hediye etmek istiyorum
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8010
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: srht » 24 Tem 2010, 01:47

Okan'cım çok teşekkür ederim.Benim de listemdeydi;bugüne nasip oldu.Her ne kadar tema dışı olsa da sevdiğimİhayran olduğum bir araç.Tema filan dinlemiyor insan.

Kenan abi sana da ayrıca teşekkür ederim.Zira sizin gibi abilerimizin görüşleri epey önemli yer tutmakta bende.Fiyat olayına hiç girmiyorum abi;zaten bugüne kadar bu modeli edinememiş olmam hep fiyatlar yüzünden ki;bunu sen de,ben de belirttik.Ancak bu kadar zaman sonra uygun bir fiyata denk geldi de öyle alabildim.O da anteni yok diye.Ama onu da dert etmiyorum doğrusu.Çünkü rengiyle,arka çamurlukların çıkarılıp-takılabilen kapaklarıyla,bagaj kaputunun üzerindeki stepnesiyle ayrı bir '56 Bel Air'e sahibim.Güzel dileklerin için tekrar teşekkür ederim.Ayrıca aklımda illa ki okul bitince bir klasik araba alma fikri var.1960'lı yılların "Atkafa" Mercedes'lerini düşünüyordum.Ancak bugünden itibaren yine '56 Bel Air kafamdaki yerine yavaş yavaş gelmeye başladı.Nasip işi artık.

Birol abi değerli görüşlerin için çok teşekkürler.Aynen dediğin gibi.Ne varsa bu yılların araçlarında var.İhtişam,gösteriş,asalet,konfor,performans..

Ali abi çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.

Bahadır abi sana da yine teşekkür ederim.Umarım istediğin rengine en yakın zamanda kavuşursun.Çok detaylı,çok güzel bir parça.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 24 Tem 2010, 03:07

Çok güzel bir model,zevkli bir seçim olmuş tebrikler.
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 24 Tem 2010, 03:12

O koltuklara yayılasım direksiyona geçesim geldi fotoğrafları inceledikten sonra :lol:

Ayrıntılar mükemmelin ötesinde yorum yapamıyorum ..

Güle Güle seyret inşallah :nazar:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: srht » 24 Tem 2010, 06:29

Malik çok teşekkür ederim;beğenmene sevindim.

Arda aynen dediğin gibi;insan gerçeği olsa diyor..=)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 24 Tem 2010, 07:22

Serhat, harika seçimin için seni tebrik ederim. Model çok şık duruyor. Dün konuyu gördüm, aceleyle REP'imi verdim ama mesaj yazamamıştım.
Uzun cümleler ile çok güzel anlatmışsın modeli. Yazılanları okudum ve Amerikansever olarak, Serdar abi, Bülent ve Ateş abi'nin yorumlarına katılıyorum.
Modelin keyfini çıkarman dileğiyle kardeşim. Sevgilerimle... :good2:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 24 Tem 2010, 12:19

Serhat hayırlı olsun.Güzel ve detaylı bir klasik.İyi seyirler.
Resim

mesaj için oguzhandincel arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: Bora TURAN » 24 Tem 2010, 13:32

Aslında tam olarak nasıl başlayacağımı bilemiyorum Serhat. Hayatımda çok önemli yeri olan bir aracı bu kadar güzel şekilde görmek çok duygulandırdı beni. Çekimlerinde oldukça güzel. Tek kelime ile "MUHTEŞEM"

Her fotoğraf farklı bir anı canlandırdı gözümde. Hayat bazen film şeridi gibi karşımıza çıkar ya hani. Şuan sende bu filmin yönetmeni oldun. Sen sadece yeni aldığın modelini bizlerle paylaştın ama bilki beni benden aldın. Bu sebeple sana çok teşekkür ederim. Utanmasam koca adam hüngür hüngür ağlayacağım.

Paylaşımın için tekrar tekrar teşekkür ederim. Modelini iyi günlerde sergile. Güzel eski bir ortamda dış mekan çekimleri şahsen bekliyorum. Hatta İstanbul'da çekim yapacaksan kesinlikle bende gelmek istiyorum. Bu güzelliği yakından görmek isterim.

Aslında söylenecek çok şey var ama ...

Tekrar tekrar teşekkür ederim.
Resim

mesaj için Bora TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: srht » 24 Tem 2010, 13:47

Emre abi beğendiğine sevindim.Çok teşekkür ederim değerli yorumun için.

Oğuzhan;sana da ayrıca teşekkür ederim.

Bora abi;yine sana da teşekkürü bir borç bilirim.Doğrusu yazdıkların beni de duygulandırdı.Ek olarak model arabaların bir yönü de bu değil mi zaten..Anıları canlandırsın,eski günleri yâd edelim.Hoş benim/bizim '56'yla hiç anımız olmadı ama yine de seviyorum onu.Dış mekan çekimleri için eski evlerin vs. olduğu bir yer maalesef çok az burada(memlekette) ama yine de deneyeceğim pazar günü.İstanbul'a ise dönüşümde modeli de getireyim diyorum;orada buluşmaya da getiririm incelersin.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Bora TURAN » 24 Tem 2010, 13:58

srht yazdı:
Bora abi;yine sana da teşekkürü bir borç bilirim.Doğrusu yazdıkların beni de duygulandırdı.Ek olarak model arabaların bir yönü de bu değil mi zaten..Anıları canlandırsın,eski günleri yâd edelim.Hoş benim/bizim '56'yla hiç anımız olmadı ama yine de seviyorum onu.Dış mekan çekimleri için eski evlerin vs. olduğu bir yer maalesef çok az burada(memlekette) ama yine de deneyeceğim pazar günü.İstanbul'a ise dönüşümde modeli de getireyim diyorum;orada buluşmaya da getiririm incelersin.

Bende aynı düşüncede koleksiyon yapıyorum Serhat. Bende çok özel yerleri olan araçların modellerini vitrinimde görmek inan çok mutlu ediyor beni. Peugeot 504'te bunlardan biri. İstanbul'da çekim yapacağın zaman mutlaka haberim olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: masato » 24 Tem 2010, 20:52

Çok şık bir model Serhat... Belair ayrı bir koleksiyon temasıdır... Dikkatli ol... :tey: İyi günlerde keyif ile seyireyle yeni modelini... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir