Norev VW Scirocco (Hayal Kırıklığı)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Norev VW Scirocco (Hayal Kırıklığı)

İletiYazar: Bora TURAN » 23 Tem 2010, 11:53

Önceki gün uzun zamandır aradığım bu modeli Ankara'da buldum. Hemen sipariş verdim. Biraz evvel elime ulaştı. Büyük bir heyecan ile kutusunu açtım. Hiç beklediğim ve umduğum gibi bir model değildi. Welly,Motormax vb ucuz olarak tabir edilen markalarda bile daha fazla ayrıntı var. Norev'in böyle basit bir model yapacağı aklıma bile gelmezdi.

Artılar ve Eksiler

+ Koltuk renk kombinasyonu ve kullanılan malzeme çok hoş.
+ Ölçeklendirme güzel.

- Motor detayı sıfırın altında.
- İç mekanda koltuklardan başka hiçbirşeye özen gösterilmemiş.
- En azından flok döşeme kullanılabilirdi.
- Far ve stoplar çok basit bir modelde bile bu şekilde yapılamaz.

Kısacası hiç içime sinen bir model olmadı. Daha öncede inceleme şansım olmamıştı. Bu sebeple vitrinimde ona ayırdığım yeri hak etmeyecek sanırım...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

Re: Norev VW Scirocco (Hayal Kırıklığı)

İletiYazar: srht » 23 Tem 2010, 12:14

Hayırlı olsun.Şayet elinden geliyorsa kafana göre biraz detay çalışması yaparak modeli daha güzel bir hâle getirebilirsin.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 23 Tem 2010, 12:23

Hayal kırıklığı yaşadıysan modifiye edebilirsin.Rengi de gayet uygun.Tam modifiyelik araç.İnternetten Scirocco custom tuning resimlerine bakıp fikir alabilirsin :S
En son Falcon_X tarafından, 23 Tem 2010, 12:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
DK-Performance Diecast Tuning

mesaj için Falcon_X arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 555
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

İletiYazar: Bora TURAN » 23 Tem 2010, 12:27

Modeli incelemeden almak hiçbir zaman tercih etmeyeceğim bir yöntemdi. (İstisnai durumlar hariç)

Bu kadar kötü bir model olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi. Üzerinde işlem yapmak istemiyorum. Zaten iyice soğudum şuan. Dediğim gibi sergilermiyim bilmiyorum ama aldık bir kere.

O kadar para verdim ama değmedi. Neyse tecrübe oldu. :megas:
Resim

mesaj için Bora TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Falcon_X
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: chrono » 23 Tem 2010, 13:01

ne denir bilmiyorum ama geçmiş olsun uygun heralde...
ancak "kdeniz" isimli kullanıcı arkadaş detaylandırma yapmıştı bu modele ve bence gayet başarılı olmuştu.bence sen de deneyebilirsin...
hem biraz emeğin olunca modelin değeri bir anda katlanır;)
iyi günlerde sergile..

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 23 Tem 2010, 13:41

Bora'cım, arkadaşların da dediği gibi -zaten sen de söylemişsin- modeli görmeden almak hiç uygun gelmiyor bana da. İllaki elin bir değecek, göz yakından görecek.
Aslında mühim olan boyasında bir hata olmasın, kırık çıkık yeri olmasın. Modelin Norev olması veya Maisto olması bu durumda farketmiyor bile. Umarım uygun bir şekilde modifiyesini gerçekleştirebilir, modelini keyifle seyredecek uygun bir hale getirirsin.
Selamlarımla. :bye:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 23 Tem 2010, 13:54

Bence hiç hayal kırıklığına uğrama abi eğer gerçekte sevdiğin araçlardan biri ise isterse modelinin hiç detayı olmasın ben öyle derim.

Hayırlı olsun abi zevkle seyret.
Resim

impossible is nothing.

mesaj için SUBARU teşekkür aldı- 2:
Bora TURAN, sui_cast
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kaan
Rep Puani: 220
SUBARU rep puani yok

İletiYazar: Emre Özdemir » 23 Tem 2010, 14:27

Bora Abi hayırlı olsun diyeyim. Bence dışı güzel fakat norev motorda pek iyi çalışmamış.
Resim

A.EMRE ÖZDEMİR DİECAST COLLECTİON: http://www.e-modelcars.tr.gg

mesaj için Emre Özdemir arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
Emre Özdemir
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Abdussamed Emre
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 37
Rep Puani: 1130
Emre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 23 Tem 2010, 15:48

Bora bir bak istersen :
http://www.diecastr.com/viewtopic.php?f=25&t=5723

Ben üzerinde baya bi uğraşmıştım modelin. Çok iyi değil gerçekten ama vw teması için aldım.
Resim

mesaj için kdeniz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: VoldroY » 23 Tem 2010, 16:14

Sanırım üreten başka bir marka yok.Böyle olunca kötü de olsa bir tek piyasada o olduğundan alıyor insan.Herşeye rağmen hayırlı olması dileği ile...

En azından diğer modellerin yanında hoş durmasını ümit ediyorum.

Saygılar.
Resim

mesaj için VoldroY arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
VoldroY
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Berkcan
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 105
VoldroY rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 23 Tem 2010, 17:41

Reelde beğendiğim bir araç ama yabancı forumlardan gördüğüm kadarıyla benimde içime sinmemişti model. Bende Norev'den Ford Capri 3 almak istiyordum, detayları buna nazaran çok çok iyi belkide ama yine bile AA seviyesine ulaşamamış olmasına rağmen fiyatları abartı yüksek. Garajdaki yerini sanırım başka bir otomobile devredeceksin gibi, şimdilik keyifle seyret yinede...

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 23 Tem 2010, 18:41

Ankara' da bir çok Norev modeli inceleme fırsatım oldu ve bana da pek tatminkar gelmedi Bora.
Yine de VW' nin şık bir arabasının ve istediğin bir modelin sahibi olmuşsun sonuçta. Bazı eksileri görmezden geleceksin artık. :nod:
Hayırlı olsun kardeşim. :bow:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Tem 2010, 02:22

Genel modelleme, farlar ve jantlar benim temel kriterim; ondan sonra da iç mekanın gerçekçiliği gelir Bora. Yani fotolardan mı nedir; modelin farları, jantları bana epey iyi geldi; boya ve kalıp da öyle. Norev'in Porsche'leri ve Audi'leri yakından gördüğüm kadarıyla çok güzeldi; Aa kadar iyi diyebilirdim; zaten merak ediyor olduğum bu Scirocco'yu daha da merak ettim şimdi. Beyaz da en çok yakışan renklerden de biri üstelik... İç mekanda halı kaplama işlemi ile senin tatminini sağlayacak bir sonuç alabileckmişsin gibi geliyor bana! Yahu çok merak ettim; bir dükkana gittiğimde inceleyeceğim başka renk de olsa...

Bilenler bilir; belki de model beğenmek ve detay eleştirmek konusunda forumun (hatta diecast aleminin en lanet minyatürcüsüyüm desem yeridir. Aldığım H.E modelleri bile yeren biriyimdir; daha önce açtığım yeni model alımı/model inceleme konularımdan herkes bilir... :lol: Motor kısmı konusunda ise tek bir yorum dahi yapmak istemiyorum -ki en çok da burası soğuttu sanırım- o kısmı eğer bir far sistemi ekleme çalışması yaparsan/yaptırırsan, o kısmı pil dairesi olarak kullanabilirsin; xenon far da pek hoş gider bu araca... Mümkünse özellikle ön farları ve iç mekanı daha detaylı çekebilirsen çok sevinirim; inanılmaz bir merak oluştu içimde. Bana çok da kötü gibi gelmedi bu araç hatta Gergedan Hobi'de yeşil rengini gördüğümde şöyle uzaktan da bakmıştım; "acaba" demiştim alsam mı? Ki beyaz çok daha güzel... Keyifli seyirler.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir