LOTUS ESPRIT TURBO JAMES BOND EDITION AUTOART 1:18

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 14 Tem 2010, 14:13

Autoart'ın çıkardığı bu modelin siyah ve bayaz olan renkleri mevcuttur; fotoğraflarda modelimize eşlik edecek olanda benim çok bğendiğim ve uzun zaman aramalarımdan sonra bulduğum beyaz olanıdır.
Bu modelimiz ise james bond edition için hazırlanandır.
Rengi dışında en büyük dikkat çeken özelliklerinin başında ise filmde olduğu gibi üstünde hazır olan ve çıkabilen kayak takımıdır. Ayrıca iç rengi ve göstergedeki ufak değişiklikler dışında birşey yoktur.
Bu arada aklıma gelmişken james bond'u bana sevdiren şeylerin başında özellikli arabaları olmuştur bu filmde arabanın özellikleri olupta kullanmadığı için baya bozulmuştum bunu söylemeden geçmek istemedim :wait:
Roger Moore'un james bond olduğu 1981 yapımı filmin adı "For Your Eyes Only"di
Ayrıca bu filmdeki kullanılan orjinal araba 2006 yılında ebay'da 210.000 usd'ye satılmıştır.
Son bir bilgi olarakta bu modelin orjinal çıkış rengi beyazdır ama bu film için bu özel renk yapılıp filmde kullanılmıştır.

LOTUS'un o yıllarda en büyük özelliği küçük motorlardan kuvvetli arabalar yapmasıyla ünlüydü o zamanlarda Ferrari 308 GTBi modeli 3000 motor ve 205 beygir gücüne sahip olan aracı 0-100 km'yi 8.4 saniyede alıyordu bu Lotus esprit turbo modeli ise 2200 motor ve 210 beygir ile 0-100 km'yi 6.5 saniyede alıyordu.

Bu olaya çok içerleyen Ferrari aynı modelin aynı motor hacmine sahip 240 beygirlik modelini çıkardı ve 0-100 km'yi 6.5 saniyede almayı başardı ama geçemedi; geçtiği nokta ise diğer modelinden daha fazla benzin yakmasıydı :lol:

Fazla size sıkmadan tekrar modelimize dönersek rengi dışındaki en büyük göze hoş gelen kısımları jant ve lastikleri oluyor gerçekten o yıl için AA iyi bir iş çıkardığını söylemek doğru olacaktır herhalde.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Üstünde yazan lastik markası bile çok gerçekçi ve güzel duruyor.

Gördüğünüz gibi abisiyle arasındaki renk dışındaki fark sadece kayak takımları!

Tabi gördüğünüz gibi iç döşemesinin ve halısının rengi farklı ve daha güzel görünmesini sağlamış.

Çok istediğim ama bence çok fazla paraya satılan bu arabayı kutusuz ama eski sahibi çok iyi bakmış ve çiziksiz bir şeklide sahip olduğuma çok mutlu oldum.
James bond serimi böylece bitirmiş oldum ama 2 model bende ERTL olarak mevcut ileride onları Autoart olanları ile değiştirmeyi düşünüyorum o zamana kadar rahatlamış birisi olarak seyretmeye devam edeceğim :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: LOTUS ESPRIT TURBO JAMES BOND EDITION AUTOART 1:18

İletiYazar: Bora TURAN » 14 Tem 2010, 14:18

Çok güzel bir model daha eklemişsiniz. Abi kardeş çok güzel pozlar vermişler.

İyi günlerde izleyin...
Resim
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 14 Tem 2010, 15:40

Oh kaçırmadan yakladım bu başlığı... :whew:
Devrim Hocam, ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok güzel ve yalın bir anlatım, harika kareler ve süper modeller.
Ellerine sağlık. :good2:
:+1: REP gelir tabi ki...

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 14 Tem 2010, 16:12

Devrim abi filmlerdeki araçlar teman mükemmel gidiyor. Çok imrendirici ve karakterli bir tema oluyor. Lotus'lara gelince; ben de bu kasanın hastasıyım ve dediğin gibi özellikle jantlar inaılmaz güzel; '80'lerin sanayileşmesinin en güzel göstergelerinden biri bu şekildeki jantlardır bana göre. BMW'lerde de vardı. Bu aracın mavi renkli (yanı krom) EsseX olanı da var ve siyah üzeri bej çizgileri olan. :devil: :devil: :devil: Bulunmazlıkları ayrı konu tabi ama hepsinin jantlarını yanyana görmek bile ölümcül güzellikte. :whistle: Fotolar ve paylaşım için çok teşekkürler Devrim abi; afiyetli seyirler dilerim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 14 Tem 2010, 16:13

Bora TURAN yazdı:Çok güzel bir model daha eklemişsiniz. Abi kardeş çok güzel pozlar vermişler.

İyi günlerde izleyin...

Teşekkürler Bora :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 14 Tem 2010, 16:13

Ali SAMANGÜL yazdı:Her zaman söylüyorum ya doğru diyorum demmek.Abim 10 numara paylaşım olmuş eline sdağlık.Paylaşım için teşekürler.

Teşekkürler Ali'ciğim beğendiğien sevindim :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 14 Tem 2010, 16:14

Çok şık bir model edinmişsin abi.Filmlerde kullanılan arabaları izlemek vitrinde sergilemek kişiye daha başka duygular yaşatıryor.Anlatımın için teşekkürler. :nazar:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 14 Tem 2010, 16:15

Emre ERBASAR yazdı:Oh kaçırmadan yakladım bu başlığı... :whew:
Devrim Hocam, ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok güzel ve yalın bir anlatım, harika kareler ve süper modeller.
Ellerine sağlık. :good2:
:+1: REP gelir tabi ki...

Teşekkürler Emre yakaladığına sevindim :grin: yorumun ve replerin beni şımartıyor teşekkürler :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 14 Tem 2010, 16:21

gearbox yazdı:Devrim abi filmlerdeki araçlar teman mükemmel gidiyor. Çok imrendirici ve karakterli bir tema oluyor. Lotus'lara gelince; ben de bu kasanın hastasıyım ve dediğin gibi özellikle jantlar inaılmaz güzel; '80'lerin sanayileşmesinin en güzel göstergelerinden biri bu şekildeki jantlardır bana göre. BMW'lerde de vardı. Bu aracın mavi renkli (yanı krom) EsseX olanı da var ve siyah üzeri bej çizgileri olan. :devil: :devil: :devil: Bulunmazlıkları ayrı konu tabi ama hepsinin jantlarını yanyana görmek bile ölümcül güzellikte. :whistle: Fotolar ve paylaşım için çok teşekkürler Devrim abi; afiyetli seyirler dilerim...

Evet Kenan'cığım dediğin gibi jantları insanın gözlerini alıyor model koleksinuyla uğraşmayan arkadaşlarım bile hemen jantları güzelmiş lafını söylüyorlar :happy: Bu james bond versiyonu hariç diğer renkleri bulunuyor ucuz değil ama alınmıyacak kadar pahalı değiller ama ben biliyorsun renge giden birisi olmadığımdan almak düşüncesi olmadı ve lütfen beni dolduruşa getirme Kenan :lol: yorumlarım için teşekkür ederim.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 14 Tem 2010, 17:09

mustafacelebi yazdı:Çok şık bir model edinmişsin abi.Filmlerde kullanılan arabaları izlemek vitrinde sergilemek kişiye daha başka duygular yaşatıryor.Anlatımın için teşekkürler. :nazar:

Teşekkürler Mustafa; kesinlikle film arabalrı vitrinden izlemek ve mıncıklamak ayrı bir zevktir.
Özellikle james bond ve bu tarz özellikleri ve silahları olan modelleri mıncıklamak ayrı bir zevk veriyor :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 15 Tem 2010, 01:55

Nadir ve çok güzel bir model,hayırlı olsun kardeşim. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: masato » 15 Tem 2010, 11:18

Devrim abi model çok güzel gerçekten... Flim modelleri bir bir koleksiyondaki yerini alıyor... İyi günlerde keyif ile seyireyleyin... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 15 Tem 2010, 18:44

Ama olmuyor ki böyle. Her incelemede ağzımızın suyunu akıtıyorsun abi.. Yine çok güzel bir model ve anlatım.. Eline yüreğine sağlık abi.. :+1: Bir rep'te benden olsun :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20