Golf R32 garaja girdi...(YENİ RESİMLER 4 AĞUSTOS)

Model Araçlarınızda Yaptığınız Her Türlü Değişikliği Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: BuRaK-B

Re: Golf R32 garaja girdi...(bikaç yenilik)

İletiYazar: andy1 » 08 Tem 2010, 19:27

Akın Kardeşim,

Beni dikkate aldığın için sana yürekten teşekkür ediyorum !

Far stop lambalarını canlandırmak için,cam boyaları satılır kırtasiyelerde,istediğin renklerden al,araca sürmeden önce,bir plastik cd kaset kapağında dene,sebebi ise elin alışssın !

Cam boyası hem şeffaftır hemde parlak bir görünüm verir,kırmızı mavi sarı,siyah hemen hemen gerekli olab bütün renklerden bulabilirsin !

Kumaş normal kadife yada evdeki örtülerden olmaz,dağılma yapar hemde kalınlık verir !

Kolay gelsin
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 08 Tem 2010, 20:02

andy1 yazdı:Akın Kardeşim,

Beni dikkate aldığın için sana yürekten teşekkür ediyorum !

Far stop lambalarını canlandırmak için,cam boyaları satılır kırtasiyelerde,istediğin renklerden al,araca sürmeden önce,bir plastik cd kaset kapağında dene,sebebi ise elin alışssın !

Cam boyası hem şeffaftır hemde parlak bir görünüm verir,kırmızı mavi sarı,siyah hemen hemen gerekli olab bütün renklerden bulabilirsin !

Kumaş normal kadife yada evdeki örtülerden olmaz,dağılma yapar hemde kalınlık verir !

Kolay gelsin

Abi ben teşkkür ederim ilgilenip bilgi verdiğin için. Kumaş olarak kadife polyester die bi kumaşmış bu bende ilk başta kalınlık yapar diye düşündüm ama yapmadı abi. Ama dağılma konusunda bişi diyemicem. Farlarıda boyadım ama eğer olmazsa siliniyo zaten. Cam boyasıyla önceden çalışmıştım. Ortaokulda el işi derslerimiz vardı orda kendim vazo bile yaptım. Cam boyasıyla gül falan yapmışlığımda var. Önceki yorumları okudum bilgi almak için. 0 numara fırçayla güzel sonuç alınabileceğini yazmışlar. Onu kullandım. Tekrar teşekkür ederim abicim yorumun için.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 10 Tem 2010, 17:14

Ali SAMANGÜL yazdı:Akın'cım.
Bir şeyi becermek yapmak el becerisi ve tecrubeye dayanır.Sende bunların her 2 side var.Çalışmaların güzel.Sabırla sonuca gitmeni tavsiye edereim.İyi çalışmalar.Sonucu merakla bekliyorum.

Saol Ali abicim ben teşekkür ederim zaman ayırıp yorum yazdığın için.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: Bora TURAN » 10 Tem 2010, 17:21

Çok güzel gidiyor Akın. Sonuna az kaldı. :lol:

Sabırla ve yavaş yavaş yapmanın her zaman özeni başkadır. Bu sebeple aman ha acele etme. Ayrıntılar içinde kutlarım. Fotoğraflar biraz daha net olsa sonucu daha iyi göreceğiz ama olsun. Bu hali ile bile emeklerini oldukça net görüyoruz.

Başarılarının devamını dilerim kardeşim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 11 Tem 2010, 00:36

Bora TURAN yazdı:Çok güzel gidiyor Akın. Sonuna az kaldı. :lol:

Sabırla ve yavaş yavaş yapmanın her zaman özeni başkadır. Bu sebeple aman ha acele etme. Ayrıntılar içinde kutlarım. Fotoğraflar biraz daha net olsa sonucu daha iyi göreceğiz ama olsun. Bu hali ile bile emeklerini oldukça net görüyoruz.

Abi teşekkür ederim yorumun için. Önceden 55 Belairi de elden geçirmeye kalkmıştım. Acemilik ve aceleden hiç güzel olmamıştı. O yüzden şimdi doğru malzeme ve yapılışı hakkında yeterli bilgiyi topladıktan sonra yapmaya çalışıyorum. Fotoğraflar konusuna da bi el atmam gerekiyor sanırım artık ilk fırsatta adam gibi bi makine edinmeliyim. Tekrar teşekkür ederim yorum için.
Resim

mesaj için Akın AYDIN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bora TURAN
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Bora TURAN » 11 Tem 2010, 19:54

Akın AYDIN yazdı:

Abi teşekkür ederim yorumun için. Önceden 55 Belairi de elden geçirmeye kalkmıştım. Acemilik ve aceleden hiç güzel olmamıştı. O yüzden şimdi doğru malzeme ve yapılışı hakkında yeterli bilgiyi topladıktan sonra yapmaya çalışıyorum. Fotoğraflar konusuna da bi el atmam gerekiyor sanırım artık ilk fırsatta adam gibi bi makine edinmeliyim. Tekrar teşekkür ederim yorum için.

Rica ederim Akın.

Aceleci davranmamak ve bilgi sahibi olup sonra uygulamak bencede en iyisi.

Bende ilk etapta cep telefonu ile çekiyordum. Baktım olmuyor gittim bir makine aldım. :lol:

Bu işin olmazsa olmazı güzel bir makine. :foto:
Resim
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 11 Tem 2010, 23:48

Bora TURAN yazdı:
Akın AYDIN yazdı:

Rica ederim Akın.

Aceleci davranmamak ve bilgi sahibi olup sonra uygulamak bencede en iyisi.

Bende ilk etapta cep telefonu ile çekiyordum. Baktım olmuyor gittim bir makine aldım. :lol:

Bu işin olmazsa olmazı güzel bir makine. :foto:

Haklısın abi. İşimiz görselle olunca en önemli elemanımız makine oluyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Re: Golf R32 garaja girdi...(YENİ RESİMLER 4 AĞUSTOS)

İletiYazar: Akın AYDIN » 06 Ağu 2010, 01:55

Uzun zaman sonra modeli tekrar elime alma fırsatım oldu. Tatil falan filan derken modeli unuttum. Daha doğrusu malzeme sıkıntısından dolayı ellemek istemedim. Boyayı bulmak çok zor oldu. Bursa yolu üzerindeki Noe plusta Locopocodan başka yerde boya yok. Orasıda bana çok ters sırf bi boya için gitmeyi o yolu tepmeyyi gözüm yemedi açıkçası. Ama dün yolum o tarafa düşünce ilk işim boyayı almak oldu. Ardında da bi hırdavatçıdan astar almak. Astarı aldım ama ne kadar kurusada boyayı çok fazla emiyo. Kat izi yapıyo oda. Bilmiyorum böylemi olması gerekiyo. Bende boyayı almışken hemen işe koyuldum bugün. Astarın içmesinden dolayı iz yaptı üzerinden bi daha geçmek gerekecek sanırım.

Resim

Gitmeden önce modelin boya koduna bakmıştım ama o kodda boya bulamadım bende gözüme hoş geleni aldım.

Resim

Motoru biraz renklendirdim.

Resim

Resim

Şimdilik bu kadar. İkinci katıda atınca bakalım nasıl olacak...
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 06 Ağu 2010, 23:43

Devam kardeşim güzel gidiyor bitmiş halini merak ediyorum doğrusu :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 06 Ağu 2010, 23:52

Valla bende merak ediyorum :)
Saol kardeşim. Yavaş oluyo biraz ama bakalım hayırlısıyla bitircem.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: ArdaPerk » 07 Ağu 2010, 00:00

Keşke koltukları beyaz yapsaymışsın kardeşim,

devamını merakla bekliyorum kolay gelsin :bye:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 07 Ağu 2010, 01:17

ArdaPerk yazdı:Keşke koltukları beyaz yapsaymışsın kardeşim,

devamını merakla bekliyorum kolay gelsin :bye:

Saol Arda da girme kanıma boyayı söker astarlı bırakırım astarda beyazmış zaten :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: ArdaPerk » 07 Ağu 2010, 03:02

Bana sorarsan görüntü olarak açar arabayı :lol:
Hem içi hem dışı mavi biraz daha boğabilir ama sana kalmış tabi ki :bbyrk:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

Önceki

Modifikasyon Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir