KENDİM TASARLADIĞIM 1/1 BİSİKLETİM

Kendinize Ait Olan 1/1 Araçlarınızı Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Re: KENDİM TASARLADIĞIM 1/1 RETRO BİSİKLETİM

İletiYazar: Kenan Şavklı » 08 Tem 2010, 04:54

malikaltindis yazdı:Ohaa! desem ayıp olur mu? Harika olmuş,çok beğendim.Sanırım biraz tuzluya mal olmuştur ama tek kelime ile mükemmel

Malik tepkini ilk okuduğumda çok güldüm ama emin ol ayıp olmaz; rahat olabilirsin. Ben de Audi A5'in tasarımcısına çok saydırmıştım ve hala da öyle; kendimden alışığım bu durumlara. :smile7: Beğeni ifadelerine çok teşekkür ederim; tuz konusunu hiç açmayalım ama "Tek kelime ile mükemmel" ifadesini alabilmenin verdiği hazzı tarif edemem; gerçekten çok teşekkür ederim... :smile5: :cup1: :cycle:

Desolator yazdı:Çok zevkli bir çalışma ürünü olmuş Kenan.. Binmeside çok zevklidir diye düşünüyorum.. Yere kadar uzanan çamurluklar çok hoşuma gitti.. Keyifli vakitler diliyorum sana.. :cycle:

:nazar: :friends:

Sinan zevkli bulmana sevindim ve sürüş zevki konusundaki -aşırı ilgi haricinde- düşünceni teyti edebilirim. Yere kadar uzanan çamurluklar fikri ilk resimleri karalarken aklıma gelen bir öğe oldu ve diğer deneme çizimlerinde "demirbaş öğe" olarak yer adlı ve sonuca da yansıdı. Beğenmene sevindim Sinan'cım, teşekkürler yorumların için... :smile5:

MAKOSHARK yazdı:Yorum yapmıyorum izlemeye devam ediyorum...Deli güzel olmuş... :+1: :+1: :+1:

Yalın ve çoookk derin ama aynı zamanda onore eden ifaden çok şey anlatıyor Deniz abi; senin gibi zevki yüksek birinden bu sözleri duymak beni mutlu etti. Çok teşekkürler... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 08 Tem 2010, 04:56

srht yazdı:Tek kelime edeceğim;"Değmiş.." =)

Serhat, bu son hali elde edebilmek için gerçekten çok emek sarfettim ve özellikle dışarıdan gelen parçaları beklemek çok sıkıntılıydı ama değindiğin gibi; gerçekten "DEĞDİ"... Yorumuna çok teşekkür ederim... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 08 Tem 2010, 10:20

Kenan'cım, Vespa bisiklet üretse, eminim böyle birşey olurdu.. Ben Vespa havası sezdim, ayrıca belki bazı arkadaşlarım gülebilir ama, bana çok romantik geldi. Ellerine sağlık.. Bu kadro özellikle Amerika'da çok popüler herhalde. Hemen, hemen her filmde,posta dağıtan çocuklarda, okula giden gençlerde bu kadrodan görüyorum. Bisiklet kesinlikle vazgeçemediğim bir hobidir. Halen, iş çıkışı biner ve 1-2 saatimi geçiririm. :+1:
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: S.CANKILIC » 08 Tem 2010, 10:27

Kenan abi 1 kere binebilir miyim bu bisiklete diyorum ama binersem kaçırırım bisikleti çok yüksek fiyata satarım diye korkuyorum :D :devil: :f1: :+1:

S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 08 Tem 2010, 21:00

Kenan oldukça güzel görünüyor bisikletin..tebrik ediyorum..trek e sordum seni hatırlıyorlar :) çamurlukları kaldırıma falan vurmuyormusun hiç?
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 08 Tem 2010, 21:15

Kenan abi yapılan yorumlara ekleyebilecek bir kelime bulamadım.Tüm yorumlara katılıyorum ve bayıldım abi bisikletine.Verdiğin emeğin karşılığını çok mükemmek bir şekilde almışsın abi.Eline,emeğine sağlık.
Resim

mesaj için oguzhandincel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 08 Tem 2010, 22:58

Kenan gerçekten ellerine sağlık.
Bisiklete; seni tanımamı ve el yapımı olduğunu kafamdan silerek baktım.İnceledim,inceledim tüm samimiyetimle söylüyorum en ufak bir hata bulamadım.Ellerine sağlık gerçekten müthiş olmuş.

Ben her ilk bahar ortalıkta bisiklet alacağım bisiklet alacağım diye dolaşıyordum.Ama senin bu ''Retroseksüel'' parçanı görünce en beğendiğim bisikletler bile gözümden düştü..

Ellerine sağlık kesene bereket..
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 09 Tem 2010, 00:32

gokhan derli yazdı:Kenan'cım, Vespa bisiklet üretse, eminim böyle birşey olurdu.. Ben Vespa havası sezdim, ayrıca belki bazı arkadaşlarım gülebilir ama, bana çok romantik geldi. Ellerine sağlık.. Bu kadro özellikle Amerika'da çok popüler herhalde. Hemen, hemen her filmde,posta dağıtan çocuklarda, okula giden gençlerde bu kadrodan görüyorum. Bisiklet kesinlikle vazgeçemediğim bir hobidir. Halen, iş çıkışı biner ve 1-2 saatimi geçiririm. :+1:

:smile5: Gökhan abi, tasarlarken ya da fiilen bisikleti toplarken aklıma hiç gelmeyen bir benzerlikti Vespa benzetmesi! :shocked2: Gerçekten tebrikler ve teşekkürler çünkü malum Vespa da benim bir diğer aşkım... Ama namına yakışır kalitede kesinlikle değil ve verilen parayı tamı tamına haketmiyor malesef.

Neyse; romantik benzetmeni çok çok iyi anlayabiliyorum ve mantıklı. Sanki sevgililer gününde bir kişinin sevgilisine hediye edebileceği bir ürün gibi de oldu aynı zamanda; üzerine kocaman bir kurdele koyup ve etrafını kırmızı-beyaz güllerle süsleyerek... :lol:

Bu arada Amerika'da bu kadro yok ama tam dediğin gibi olan chopper motosiklet tipi kadrolar var; dediğin gibi onlar son 10 yıldır çok moda olan bir kadro; hatta "Daha Hızlı, Daha Öfkeli" filminde, modifiye garajının yanında iki tane duvara dayalı duruyordu. Bisikletle aktif olarak bu kadar haşır neşir olduğunu bilmiyordum abi; daha önce bahsetmiştin ama bu kadarını bilmioyrdum. Daim olmasını dilerim; sanırım sen de benim gibi pedal çevirmeden duramayanlardansın. Çok teşekkürler değerli yorumların için... :smile5:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
gokhan derli
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 09 Tem 2010, 00:52

DASTOK yazdı:Kenan abi 1 kere binebilir miyim bu bisiklete diyorum ama binersem kaçırırım bisikleti çok yüksek fiyata satarım diye korkuyorum :D :devil: :f1: :+1:

:lol: Beğenmene sevindim kardeşim. Burada herkesin birbirinden güzel yorumlar yazmasına biraz da şaşırdım aslında; bu kadarını beklemezdim açıkcası. Çok teşekkürler.

Bülent Aydoğan yazdı:Kenan oldukça güzel görünüyor bisikletin..tebrik ediyorum..trek e sordum seni hatırlıyorlar :) çamurlukları kaldırıma falan vurmuyormusun hiç?

Abi teşekkür ederim, beğenmene sevindim. Trek'in çocukluktan beridir müşterisiyim (2000) söylemişlerdir; o zamanlar Scott markasının mümessiliydiler. Adım gibi eminim; bugüne kadar hep birbirinden ilginç bisikletler hazırladığımı da ironi yaparak anımsamış/anımsatmışlardır. :lol:

Çamurlukların kaldırıma vurma konusunda; zaman zaman çok hafif sürtünme oluyor kasaslerde, onun haricinde kaldırıma çıkma ya da inme yapmadığım için (bu bisikletle) herhangi bir problem olmuyor. Ama şu var ki, sandığımdan çok daha müsamakar yükseklikteler; bazı hafif çukurlardan geçebiliyorum... Tekrar teşekkürler...

oguzhandincel yazdı:Kenan abi yapılan yorumlara ekleyebilecek bir kelime bulamadım.Tüm yorumlara katılıyorum ve bayıldım abi bisikletine.Verdiğin emeğin karşılığını çok mükemmek bir şekilde almışsın abi.Eline,emeğine sağlık.

Oğuzhan teşekkür ederim. Dediğin gibi uğraştım ama aldığım sonuç mutlu etti; hele ki, sizlerden gelen bu yorumlar beni daha da mutlu etti. çOk teşekkürler...

mustafacelebi yazdı:Kenan gerçekten ellerine sağlık.

Bisiklete; seni tanımamı ve el yapımı olduğunu kafamdan silerek baktım.İnceledim,inceledim tüm samimiyetimle söylüyorum en ufak bir hata bulamadım.Ellerine sağlık gerçekten müthiş olmuş.

Ben her ilk bahar ortalıkta bisiklet alacağım bisiklet alacağım diye dolaşıyordum.Ama senin bu ''Retroseksüel'' parçanı görünce en beğendiğim bisikletler bile gözümden düştü..

Ellerine sağlık kesene bereket..

Retroseksüel kelimesine çok güldüm; süper bulmuşsun. :smile7: ve gerçekten içten bir şekilde açıklama olmuş. Sen ve herkesin bu kadar çok beğenmesi beni çok mutlu etti. Yapımı zor olduğu gibi kullanımı da bazı handikaplar içerdiği için diğer bisikletler gözünden düşmesin. Bence kullanımı kolay ve yeterince kaliteli bir bisiklet almanı ve artık bu yaz bir tane bisiklet edinmeni tavsiye ederim. Anadolu yakasının bisiklet kullanımıyla alakalı ekstralarını kullan derim. Çok çok teşekkürler güzel yorumların için.

Herkese çok çok teşekkürler ederim birbirinden onore eden ve güzel yorumlarınız için; sevgiler... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 09 Tem 2010, 01:30

Kenan nerden başlasam bilemiyorum........ ilk önce benim için renk uyumu muhteşem olmuş her zaman beyaz ve kırmızı renklerinin çok iyi gittiğini düşünürüm.
çamurluklar, ön ve arka lambalar, selesi; herşey yerli yerinde ve uyum içindeler :y:
Ama asıl konu bunu kendin tasarlayıp ve yapmandır. Bunun için seni ne kadar tebrik etsem azdır :handshake:
Küçüklüğümden beri ve hala bisiklet kullanan birisi olarak bu aşkından ötürü söylenecek sözlerde, replerde sana yetmez!
İlkolukdayken bana alınan Balköpüğü renginde bir Pinokyo (yaşı büyükler bilirler) bisikletim vardı. Uzun zaman onu kullandım; hatta orta okula giderken harçlıklarımı biriktirip BMX jant, lastik, sele ve didon alıp pinokya'ya takmıştım :grin: Balköpüğü iskelete sahip pinokya'ma BMX'in 6 kollu sarı jantını ve kırmızı lastiklerini takmıştım.
şuanda markasını hatırmadığım didon tutma yerlerini ve selesini mavi renkli olarak takmıştım (ne renk cümbüşü yapmışım ama) ve o zamanki meraklarımdan biri olan ufak devrelerden; her basıldığında farlı ses çıkaran bir elektronik zil takmıştım :) bu zil tam 3 defa çalınmıştı malasef :devil:
Bu harika paylaşımın için teşekkürler Kenan'cığım
:nazar: İyi günlerde kazasız bir şekilde gezmen dileğimle !
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 09 Tem 2010, 02:48

REVOLUTION yazdı:Kenan nerden başlasam bilemiyorum........ ilk önce benim için renk uyumu muhteşem olmuş her zaman beyaz ve kırmızı renklerinin çok iyi gittiğini düşünürüm.
çamurluklar, ön ve arka lambalar, selesi; herşey yerli yerinde ve uyum içindeler :y:
Ama asıl konu bunu kendin tasarlayıp ve yapmandır. Bunun için seni ne kadar tebrik etsem azdır :handshake:
Küçüklüğümden beri ve hala bisiklet kullanan birisi olarak bu aşkından ötürü söylenecek sözlerde, replerde sana yetmez!
İlkolukdayken bana alınan Balköpüğü renginde bir Pinokyo (yaşı büyükler bilirler) bisikletim vardı. Uzun zaman onu kullandım; hatta orta okula giderken harçlıklarımı biriktirip BMX jant, lastik, sele ve didon alıp pinokya'ya takmıştım :grin: Balköpüğü iskelete sahip pinokya'ma BMX'in 6 kollu sarı jantını ve kırmızı lastiklerini takmıştım.
şuanda markasını hatırmadığım didon tutma yerlerini ve selesini mavi renkli olarak takmıştım (ne renk cümbüşü yapmışım ama) ve o zamanki meraklarımdan biri olan ufak devrelerden; her basıldığında farlı ses çıkaran bir elektronik zil takmıştım :) bu zil tam 3 defa çalınmıştı malasef :devil:
Bu harika paylaşımın için teşekkürler Kenan'cığım
:nazar: İyi günlerde kazasız bir şekilde gezmen dileğimle !

Devrim abi beni mahcup eden yorumlardan biri de senin ki oldu. :blush: Bana en ilginç gelen, "küçümlüğümden beri bisiklet tutkunuyum hala da bineriim" gibi cümleleri sarfeden bir kaç kişinin olması. :shocked2: Meğer bilmediğim ne çok bisikletsever forum üyemiz varmış! Buna çok sevindim ve bir diğer sevindirici unsur da, eskilere gidip o günlerle alakalı anılarınızı paylaşmanız. Buna vesile olabilmek bana ekstradan mutluluk verdi.

Benim de ilk biskletim (1991) Pinokyo'ydu ve bilen bilir; ortadan katlanabilen bir bisikletti. Katlanabilen kısımlarında yeralan ve elle açılanbilen vida mekanizması sürüş esnasında çözülmüştü ve farkeder farketmez hemen durmuştum. :smile7: Ok adar komik bir görüntüydü ki; yengeç gibi yarısı yan yarısı düz gidiyordu. :smile7:

Tüm yorum ve dileklerine çok teşekkürler Devrim abi. :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: VoldroY » 09 Tem 2010, 02:57

Oradaki Porsche amblemi için bile günlerce binebilirim. :)

Gerçekten harika olmuş :)
Resim

mesaj için VoldroY arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
VoldroY
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Berkcan
1/18 Model Sayısı: 18
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 105
VoldroY rep puani yok

İletiYazar: masato » 09 Tem 2010, 17:25

Çok zevkli bir bisiklet olmuş bence...Jant detayı süper... İyi günlerde pedalları salla Kenan...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

ÖncekiSonraki

SİZİN 1/1' LERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir