KENDİM TASARLADIĞIM 1/1 BİSİKLETİM

Kendinize Ait Olan 1/1 Araçlarınızı Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

KENDİM TASARLADIĞIM 1/1 BİSİKLETİM

İletiYazar: Kenan Şavklı » 07 Tem 2010, 04:06

Herkese merhaba! :cycle:

Yola çıktığını öğrendiğim Unimog'larımın toplu paylaşımının arefesinde; beni epeyce uğraştıran ama son halini görünce "değdi bee!!" dedirten bisikletimi paylaşmak istedim. Daha önce 1/1 araçalrımızı paylaşırken,, 1/1 oldukları ve benim hayatımda DieCast modelelrim kadar önemli yer tutmasından dolayı, bisikletlerimi de paylaşmıştım. Şimdi de yine "1/1 araçlarımız" kısmında paylaştım.

Beni öteden beridir tanıyan abilerim ve arkadaşlarım, bisiklet tutkumu iyi bilirler ve özellikle bana özgü tasarım öğeleri içeren bisikletler hazırlatarak bu hobiyi de bugüne kadar icra ettim. Tipik bir Büyükada'lı olarak, ben de oradaki yaşlı amcalar gibi; sessiiiizzz, saakiiiin ve aheste bir şekilde kullanım tarzına sahip olduğum için, bisikletlerim hep temiz kalır ve bu kulanım tarzıma da en uygun kaçan modelim de bu ilk City Bike tabir edilen bisikletim oldu... :cycle: Biraz ağırca da oldu ve malum bisikletin olabildiğince hafifi makbuldür ama demin de belirttiğim gibi sakin kullanım tarzına sahip olduğum için; tek kriter hafifilikmiş gibi düşünmeye çalışan akıllı arkadaşlarımızın da gözlerinden öperim.

İlk olarak çizimi -bire bir aynısı olmasa da- paylaşayım... Şubat 2010'da kafamda fikrini oluşturmaya başladığım ve karaladığım çizimi, çamurlukları yere kadar uzatmak ve üzerine ekstra farlar ekletmek fikrini aklıma getirince "neden olmasın" dedim ve bunu çizime de yansıtmıştım...

Resim

Renk kombinasyonu, çok uzun zamandır aklımda olan ve çok sevdiğim renk ikilisi! Bu bisikleti hazırlarken, "keşke yapsaydım" dediğim herşeyi gerçekleştirmeye de çalıştım ayrıca. Bu renk kombini de bunlardan biriydi... Bu sefer de kullanılacağı ortama uygun olarak City Bike tarzını seçtim ayrıca ve bunu yaparken kesinlikle "nostaljik" tasarım öğeleri barındırmalıydı.

Resim

Aklımda tam olarak yer alan ise, tamamen modern ama aynı zamanda kesinlikle de '50 - '60 ların öğelerini de barındıran bir görseldi. Her defasında öve öve bitiremediğim "retro" tasarım anlayışını bu sefer kendim uygulamam gerektiğini düşündüm. Aluminyum-magnezyum karışımı 6 kollu jantlar, tamamen aluminyum ve Almanya'dan gelen karakteristik tasarımlı ve retro tasarıma çok uygun olan yuvarlak hatlı gövde, delikli disk frenler, Shimano'nun Deore grubu (üst segment türüdür) barındırması modern öğeleri barındırıyor. Nostaljiyi katanlar; yani aracı retro yapanlar ise sadece çamurluklar, krom kaplama ön ve arka farlar ve krem-kırmızı renk kombinasyonu oldu...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Yukarıdaki fotoğrafta Porsche anahtarlığının, gidonun tam ortasında olmasının sebebi, bulunduğu yerdeki boya sıyrıkları idi. Sözkonusu hataları telafi ettikten sonra da oraya koymak istedim ve öylece kaldı... :cycle: Aşağıdakiler de, daha önce "1/1'lerim" konusunda paylaşmış olduğum hazırladığım bisikletlerim...

Resim Resim

Hepimiz bu foruma minyatür modellerimiz ile alakalı -ağırlıklı olarak- giriyoruz ve nadiren de olsa model oto haricinde paylaşımlarımız da oluyor; bu konu da benim DieCast model harici konumdu ve yapımını tamamlatabildiğime o kadar sevindim ki, burada da paylaşmak istedim. Tasarım öğeleri itibarı ile "kendi tasarımım" olarak adlandırabileceğim bu yapıyı yapmamın ve "ille de bana özgü olsun" diye düşünmemin sebebi, tasarım-tatmin egosu sadece. Herşeyde olmasa da bazı eşyalarda, başkalarına ait başarılı tasarımları kullanmak ve herkesin bayıla bayıla kullandığı eşyaları alıp kullanmak bana bir çeşit mağlubiyet hissi yaşatıyor ve rahatsızlık duyuyorum ve bisiklet de bu kalemlerden biri keisnlikle... Boyahane den alıp, toplama atölyesinde götürüp, özenle toplayıp şöyle bir uzaktan baktığımda aklıma gelen ilk cümle; "ne kadar güzel bir çirkinlik" ya da "ne kadar çirkin bir güzellik" şeklinde oldu. :smile5: Okuyan herkese çok teşekkürler...
En son Kenan Şavklı tarafından, 29 Nis 2012, 17:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: KENDİM TASARLADIĞIM 1/1 RETRO BİSİKLETİM

İletiYazar: ///Okan » 07 Tem 2010, 07:19

Abi bu gerçekten mükemmel olmuş.
Birden bisikletimi yneileyip binesim geldide uzaktan yakından alaksı yok yani.Bununla atacağın 1 tur eminim çok daha zevkli olacaktır.

Bu arada bir ara bir adam 1/1 Porsche takas edelim mi demişti sana değil mi ? :grin:
Gerçekten çok beğendim abi ellerine sağlık.Bu arada çizimlerin dahada güzelleşmiş sanki. :smile:
Resim

mesaj için ///Okan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 07 Tem 2010, 07:43

Kenan'ım paylaşımınla çok mutlu oldum. Dünkü msn görüşmemizde fotoğrafları fazlasıyla beğenmiş ve gerekli yorumları sana yazmıştım.
Herkesin içinde olan bir Mustang tutkusu veya bir Amerikan arabası tutkusu neyse, kim Porsche'yi -mutlaka bir yerinden- seviyorsa, Motor'lara ne kadar ilgi duyuyorsa, kullanmayı bilmediği halde, ne kadar uçakları seviyorsa; bisiklet tutkusu da öyledir benim için. :cycle:
Her genç kişinin, okul yıllarında bir bisikleti mutlaka olmuştur. Benim de Ortaokul ve lise yıllarında kullandığım Peugeot marka, yeşil renkli bir bisikletim vardı. Aksesuarları -zamanın getirdiği bulunamazlıktan- fazla değildi. Fosforlu yapışkanlarla süsleyebilmiştim. Ama frenleri ve vitesi canavar gibiydi. Hey gidi günler demek geldi şimdi içimden. Amcamın Boğaziçi marka bir bisikleti vardı, sürekli bize gidip gelirdi. Hala deposunda duruyor. Frenleri demirdir, bilirsen...

Senin tasarımına gelince, yaptığın el çizimini ilk gördüğümde de beğenmiştim. Bence, övgü dolu sözleri fazlasıyla hakediyor. Yapılan emek kendini direk gösteriyor. Bu durumda keyifli sürüşler demek istiyorum, REP'imi verip çekiliyorum. Ellerine sağlık Kenan. :good2:
:nazar: :nazar: :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: adraka » 07 Tem 2010, 09:24

Kenan abicim mükemmelsim demekle başlıyorum.Gerçekten çk başarılı olmuş fakat çizimindeki bir kaç yeri eklememeişsin galiba?Selenin(Koltuğun)altındaki demir 2 tane ve eğriliyor.Fakat yaptığın modelde 1 çizgi var.
http://ahmeterdogan.deviantart.com/
"Fotoğraf Bir Sanattır.Önemli olan bakmak değil görmektir..."

mesaj için adraka arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
adraka
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ahmet
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 19
1/72 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 205
adraka rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 07 Tem 2010, 10:52

Çok şık duruyor Porcshe amblemide yerini bulmuş ;) bunu sürmek ne keyif verir şimdi.
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 07 Tem 2010, 11:36

Çok şık bir tasarım olmuş Kenan, eline yüreğine sağlık. Bir bisiklet hastası olarak bayıldım. Renk kombinasyonu olsun, gidon tasarımı, gövde tasarımı ve jantlar hepsi birbirini tamamlamış ve özel olduğunu direkt belli ediyor. Porsche anahtarlık ise bu bisikletin sana hitap ettiğini direkt belli ediyor. Çocukken mahalle ve site arkadaşlarımız arasında birbirimizden bisiklet için bir tur isterdik ama bunu istemeye bile kıyamam, çok güzel :bravo: :good2:
Keyifli sürüşler dilerim, kullanırken çok zevk alacağın kesin :cycle: Bol bol REP benden... :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 07 Tem 2010, 11:55

Kenan hakikaten sanat kokan bir tasarım olmuş. Bir zamanlar bende de bisiklet tutkusu vardı. Daha ilk fotoğraflara bakarken inan bana bi porsche havası sezdim, anahtarlığı da görünce tam oldu :lol: Renk kombinasyonu on numara :y: Güle güle kullan aman nazar değmesin kardeşim :nazar: :bye:
Resim

mesaj için maranello550 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 07 Tem 2010, 12:35

Ohaa! desem ayıp olur mu? Harika olmuş,çok beğendim.Sanırım biraz tuzluya mal olmuştur ama tek kelime ile mükemmel
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 07 Tem 2010, 21:34

Çok zevkli bir çalışma ürünü olmuş Kenan.. Binmeside çok zevklidir diye düşünüyorum.. Yere kadar uzanan çamurluklar çok hoşuma gitti.. Keyifli vakitler diliyorum sana.. :cycle:

:nazar: :friends:
Resim

mesaj için Desolator arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 07 Tem 2010, 21:42

Yorum yapmıyorum izlemeye devam ediyorum...Deli güzel olmuş... :+1: :+1: :+1:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 08 Tem 2010, 03:51

///Okan yazdı:Abi bu gerçekten mükemmel olmuş.
Birden bisikletimi yneileyip binesim geldide uzaktan yakından alaksı yok yani.Bununla atacağın 1 tur eminim çok daha zevkli olacaktır.

Bu arada bir ara bir adam 1/1 Porsche takas edelim mi demişti sana değil mi ? :grin:
Gerçekten çok beğendim abi ellerine sağlık.Bu arada çizimlerin dahada güzelleşmiş sanki. :smile:

Okan teşekkür ederim kardeşim. Toplama işini tamamlayıp eve sürerek geldiğimde gördüğüm ilgi çok bunaltmıştı. İlk başta hoş geliyor; gurur veriyor ama sonralarda -özellikle sıkıcı sorular gelince- işin rengi değişiyor. Kullanılan araç, pahalı bir spor araba olsa insanlar bu kadar rahat soru soramaz; çekinir herkes ama araç bisiklet olunca -her ne kadar harcanan az-buz olmasa da- insanların bazı türleri çok rahat davranabiliyor. Ama dediğin gibi gezmesi gerçekten zevkli; ama keşke bunaltan ilgi olmasa...

Bu arada çizim işlerim hiç değişmedi; liseden beridir bu seviyede çizim yapabiliyorum zaten; herhangi bir gelişme yok. :lol: Bir de o mevzu, Porsche takası değildi. Başka bir bisikletle kırmızıda beklerken, Tahoe arazi aracının içindekiler -"yarışalım mı" demişlerdi... :smile7:

Emre ERBASAR yazdı:Kenan'ım paylaşımınla çok mutlu oldum. Dünkü msn görüşmemizde fotoğrafları fazlasıyla beğenmiş ve gerekli yorumları sana yazmıştım.
Herkesin içinde olan bir Mustang tutkusu veya bir Amerikan arabası tutkusu neyse, kim Porsche'yi -mutlaka bir yerinden- seviyorsa, Motor'lara ne kadar ilgi duyuyorsa, kullanmayı bilmediği halde, ne kadar uçakları seviyorsa; bisiklet tutkusu da öyledir benim için. :cycle:
Her genç kişinin, okul yıllarında bir bisikleti mutlaka olmuştur. Benim de Ortaokul ve lise yıllarında kullandığım Peugeot marka, yeşil renkli bir bisikletim vardı. Aksesuarları -zamanın getirdiği bulunamazlıktan- fazla değildi. Fosforlu yapışkanlarla süsleyebilmiştim. Ama frenleri ve vitesi canavar gibiydi. Hey gidi günler demek geldi şimdi içimden. Amcamın Boğaziçi marka bir bisikleti vardı, sürekli bize gidip gelirdi. Hala deposunda duruyor. Frenleri demirdir, bilirsen...

Senin tasarımına gelince, yaptığın el çizimini ilk gördüğümde de beğenmiştim. Bence, övgü dolu sözleri fazlasıyla hakediyor. Yapılan emek kendini direk gösteriyor. Bu durumda keyifli sürüşler demek istiyorum, REP'imi verip çekiliyorum. Ellerine sağlık Kenan. :good2:
:nazar: :nazar: :nazar:

Emre abi, -"paylaşmalısın" diyince, aklımdan çıkmadı ve ben de iki dakikada fotoları attım Photobucket'a, paylaşayım dedim. İiyi ki de yapmışım; herkesten bu güzel cümleleri almak keyif verdi. Bu arada eski Peugeot'lar orijinaldi ve çok kaliteliydi. Eski günlerini anımsattıysam ne mutlu. Boğaziçi markasını ilk defa duydum ama eski bisikletlerin bugünün ucuz piyasa bisikletlerine nazaran hepsinin yüksek kalitede olduğunu söyleyebilirim. Eskiden Çin hakimiyeti bu kadar yoktu ve bir bakıyordunuz bir parçası Yugoslav; bir diğeri Çekoslavak! Yerli bir marka da olsa bu yine geçerliydi. Şimdi Dia marketlerinde 150TL'ya satılan bisikletler var ve katiyetle kullanmak mümkün değil; o fiyata çok güzel bir çift pedal almak daha mantıklı... Gösterdiğin ilgi ve beğeninden çok memnun oldum Emre abim; çok teşekkürler...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 08 Tem 2010, 04:39

adraka yazdı:Kenan abicim mükemmelsim demekle başlıyorum.Gerçekten çk başarılı olmuş fakat çizimindeki bir kaç yeri eklememeişsin galiba?Selenin(Koltuğun)altındaki demir 2 tane ve eğriliyor.Fakat yaptığın modelde 1 çizgi var.

Çok teşekkürler kardeşim güzel sözlerin için, çok mutlu ettin. Çizimini eklediğim foto, onlarca çizimden biriydi sadece ve aklımda bu yuvarlak hatlı gövdeyi kullanmak yoktu. Çamurluk uzantıların en iyi şekilde eşlik edebielcek gövdenin bu olduğuna karar verince bu son halini aldı. Çizimdeki gibi standart bir gövde TR'de bulunduğu için çok daha az maliyetli olacaktı ama O'nu da bazı parçalar gibiAlmanya'dan getirttiğim için maliyetli de olsa çok güzel bir sonuç verdi. Adım gibi eminim ki, bu spesifik gövdeyi eklemeseydim, bu kadar övgü dolu söz gelmezdi. Kısacası, çizimdeki modeli konsept/deneme çizimlerinden biri v efikir olsun diye konuya ekledim. Tekrar teşekkür ederim kardeşim değerli yorumların için...

Serdar Gökhan yazdı:Çok şık duruyor Porsche amblemi de yerini bulmuş ;) bunu sürmek ne keyif verir şimdi.

Güzel yorumun için teşekkürler hocam. Porsche amblemi, konuda da yazdığım gibi boyama hatalarından dolayı ilk olarak yer almıştı ama telafi edince bile tekar oraya ekledim; alışkanlık yarattı çünkü... :smile5: Sürüş konusunda keyif aldığımı da belirtmeliyim; tekrar teşekkürler...

BuRaK-B yazdı:Çok şık bir tasarım olmuş Kenan, eline yüreğine sağlık. Bir bisiklet hastası olarak bayıldım. Renk kombinasyonu olsun, gidon tasarımı, gövde tasarımı ve jantlar hepsi birbirini tamamlamış ve özel olduğunu direkt belli ediyor. Porsche anahtarlık ise bu bisikletin sana hitap ettiğini direkt belli ediyor. Çocukken mahalle ve site arkadaşlarımız arasında birbirimizden bisiklet için bir tur isterdik ama bunu istemeye bile kıyamam, çok güzel :bravo: :good2:
Keyifli sürüşler dilerim, kullanırken çok zevk alacağın kesin :cycle: Bol bol REP benden... :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

Burak bir tur değil istediğin kadar tur verebilirim; ne demek! Zaten yıllık izne ayrıldığım için, Caddebostan turu yapmak laımda var; ufak bir buluşma yapabiliriz o gün haberleşirsek...

Açık konuşmak gerekirse -tevazudan uzak olacak ama- çizim-planlama aşamasındayken böylesi etki yaratacağını ben de beklememiştim. Bugüne kadar iki kez çıktım yola ve durakladığım yerlerde birbirinden ilginç yorumlar oldu. Kimi; "bu gerçek mi ya" dedi, kimisi de benim tasarımım olduğunu öğrenince "patent aldınız mı" dedi ve aynı kişi bu tarz özel çözüm işler yaptıklarını ve bu konuyla alakalı görüşmek için davet etti! :shocked2: :shocked3: :megas: Bu kadarını beklemiyordum açıkcası. Senin gibi yetenekli bir arkadaşımın bu güzel sözlerini duyabilmek beni mutlu etti Burak'cım. Konuyu açarken de belirttiğim gibi; "keşke şunu da yapsaydım" ların birikimlerinin bir getirisi oldu bu çalışma ve retro olmasından dolayı da düşündüğümden çok daha fazla ilgi çekti. Tekrar çok teşekkürler...

maranello550 yazdı:Kenan hakikaten sanat kokan bir tasarım olmuş. Bir zamanlar bende de bisiklet tutkusu vardı. Daha ilk fotoğraflara bakarken inan bana bi porsche havası sezdim, anahtarlığı da görünce tam oldu :lol: Renk kombinasyonu on numara :y: Güle güle kullan aman nazar değmesin kardeşim :nazar: :bye:

Çok teşekkürler hocam. Bisiklet tutkusu bende hiç bitmedi ve bir çok araca -motosiklet de dahil- daha önce sahip olmama rağmen, bu aracın yeri hep çok ayrı oldu. Pedal çevirerek ilerlemenin zevki bambaşka benim için... Bu tasarımı meydana getirirkenki amacım, özellikle sanayisinden en çok etkilendiğim Almanya'nın, otomotiv sektörünün yarattığı gelmiş geçmiş bir çok "eseri" örnek almaktı. Bunun içinde; Minichmps'in ürettiği Krupp Titan kamyonu da var, Porsche'nin en karakteristik yapıtlarının hatları da. Hatta İstanbul'da ben çok çok ufakken yollarda son dönemlerini gördüğüm Büssing otobüslerinden bile etkiler var.

Abimin ironik yorumu olan; -"Bunda biraz Magirus'luk da var" cümlesinde olduğu gibi; senin yorumunda da birşeyleri harmanlayabilmenin mutluluğunu yaşadım kesinlikle. Herhangi bir ibare, logo vs. olmadan herkesin bir karakter çıkartabilmesi bana, doğru birşey yaptığımı hissettridiği gibi, "bana mahsus olan tasarım egomu da" güdülüyor. Aklımda Porsche anahtarlığını gidona eklemek yoktu ama; gövdeye yadırmak istediğim "356 RS" ibaresini ekletecektim! Son anda hiçbir yazının olmadan daha iyi olacağını düşündüm. Tahmin edildiği gibi "356" Porsche 901 / 911'den önceki Porsche'nin model adı. "RS" ibaresinin de hangi Porsche'lerin neresinde yeraldığını belirtmeme gerek olmayan meşhur ibare zaten! Yani üzerindeki yazı ile de retro tasarımı, yine retro bir isimle tamamlamak vardı; eski Prosche'lerdeki "356" kod adı ve 997 kasa Porsche'lerin en meşhur ibaresi olan "RS"i bir araya getirmekti. Ama gereksiz yere b kadar ilgi çeken bir görselin, Porsche yapımı zannedilmesi benim için hoş olmazdı. "Neden bir başka markanın ismini, kendi emeğimle meydana getirdiğim bir araçla andırayım; bu onların başarısı gibi olurdu" diye düşündüm...

Yine çenem düştü ve bir döküldüm, pir döküldüm ben de hocam ama; işlerden dolayı keyifle alakalı birşeyler ile uzun zamandır uğraşamamanın verdiği patlama diyelim. Çok çok teşekkürler değerli yorumun için...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
maranello550
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 08 Tem 2010, 04:39

Tek kelime edeceğim;"Değmiş.." =)
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Sonraki

SİZİN 1/1' LERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir