BATMOBILE HOTWHEELS 1:18

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 05 Tem 2010, 21:29

BATMAN ilk 2 filminde kullanılan bu araç; Michael Keaton'ın batmobile olarak alınıyor.
Bu yıl Hotwheels firması bu araçın Elite versiyonunu limitli olarak satışa sundu ama rengini değiştirerek!
Aslında birçok kişi (ben dahil) buna bozuldu ama duyumlara göre eski üretilen modelin koleksiyon değerini bozmamak için bunu yapmışlar (ne kadar doğru bilinmez)
Bu modelin rengi dışından elite versiyonun daki en büyük fark arka motor kısmının açılmasıdır.

Bu modeli anlatmaya başlarken ilk söyleyeceğim şey ağırlık olacaktır.
Çünkü inanılmayacak derecede ağır bir model; bendeki model 2. kez üretilen yani 2003 yapımı olandır.
O yıla göre rengide gerçekten kalitelidir. Yine bu modelimide dış ortamda çekip renginin orjinal halini göstermeye çalıştım; umarım becermişimdir.
Modelin duruşu, rengi ve ayrıntıları gerçekten tatmin edecek şeklide kalitelidir; ama işi bozan tek kısım ön farlardaki birleşme noktalarıdır :sad1:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Birde bu Batmobil'in bazı özellikleri var kokpit'in açılması dışında önündeki kısmın dışarı çıkması ve üsten dönerek açılan 2 adet ağır makinalı silahı mevcuttur.

Yan taraflarda da aktif olmayan bir kaç silahı mevcut.

Bu karede çok güzel çıkmış model :inlove:

Yazımı bitirmeden bu arabanın benim için üzücü olan bir durumunu iszlerle paylaşmak isterim.
Bu modeli nerdeyse 10-12 ay önce e-bay'dan makul bir fiyata almıştım ama üzerinden 1.5 ay geçmesine rağmen gelmedi. Satıcı ilgiliydi yollamamak gibi birşey olduğunu düşünmedim ama yinede paypal'a başvurarak paramı geri almak istedim ama satıcı arabayı gönderdiğini kanıtlamış ve gönderdiği tarihten 19 gün sonra türkiye'ye giriş yaptığını gördük.
Tabi böylece paranın geri iadesi olmadı. Uzun bir süre postane ve gümrükte arama yaptım ama boş çıktı; modelin kaybolduğunamı üzüleyim yoksa kargoyla birlikte verdiğim az olmayan parayımı üzeleyim bilemedim.
Uzun bir süre postaneye ve çalışanlarına sevgilerimi ileterek kulaklarını çınlattım (çünkü yapılacak başka hiç birşey yok)
Bu ne ilk kaybolan nede son kaybolan arabam değildi; bütün dileğim bir gün bu posta kurumunun düzelmesidir.
Ve sonunda yine gözü karartıp bir tane daha e-bay'dan bu arabanın peşine düştüm geçtiğimiz aylardan birinde bunu kazandım ve gördüğünüz gibi sağsalim elime geldi :grin:
Kısacası bu modelin değeri benim için; hem manevi hemde maddi olarak yüksek dereceye geldi :lol:
Resim

mesaj için REVOLUTION teşekkür aldı- 3:
20ersin20, Sertan ÖKTEM, sui_cast
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: BATMOBILE HOTWHEELS 1:18

İletiYazar: Emre E. » 05 Tem 2010, 21:35

Modelin değeri, son paragrafı okuyunca, daha da pekişti bende.
Malesef hayata bu şekilde tutunmaya çalışan insanlar :@ olduğu sürece, beraberliğimiz ve dostluğumuz tam anlamıyla pekişiyor işte. :f:
Modeli iyi günlerde sergilemeni dilerim Devrim Hocam. Anlatıma REP çoktan geldi bile... :+1:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 05 Tem 2010, 21:57

Devrim abi başına böyle birşey gelmesine inan çok üzüldüm umarım tekrarlamaz ve postane sisteminindeki kudretli çalışanlara da sizin gibi bende sevgilerimi iletiyorum ve elimizden gelen birşeyin olmadığı için üzülüyorum.Ancak modeli tekrar almana sevindim,sergilemesi oldukça keyifli olan bir model gibi görünüyor.İyi seyirler. Benden de bir Rep
:+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 06 Tem 2010, 00:28

Devrim Kardeşim,

Model detayları özellikle boyası harika,HW yapınca işin hakkını veriyor AA kyosho v.s yanına bile yaklaşamıyor kalitesinde !

Son açıklaman ise üzücü ama yinede modele kavuşmussun,bunu bende yaşadım malesef hastalanmadan önce bir amerikalı müşterim vardı,onla sohbet ederken bana hediye yolladığını yazmış,yolladığı ise NewYork Rugby takımının imzalı topu,sonuçta kargo geldi,gümrüğe gittim,inanki kutuda sanki bomba varmış gibi topun bağlarını bile sökmüşler,havasını indirmişler,+ exstra yolladığı özel pompayı dahi sökmüşler,üzüldüm ama birşeyde denmiyor,sadece cahilleri bu özel yerlere vermeleri büyük hata !

Model süper,Güle Güle Sağlıkla Huzurla izle .
andy1
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Tem 2010, 09:44

Emre ERBASAR yazdı:Modelin değeri, son paragrafı okuyunca, daha da pekişti bende.
Malesef hayata bu şekilde tutunmaya çalışan insanlar :@ olduğu sürece, beraberliğimiz ve dostluğumuz tam anlamıyla pekişiyor işte. :f:
Modeli iyi günlerde sergilemeni dilerim Devrim Hocam. Anlatıma REP çoktan geldi bile... :+1:

Yazdıkların için teşekkürler Emre; kesinlikle söylediklerine katılıyorum bu gibi şeyleri sizlerden başkası iyi anlayamaz.
Bu yüzden böyle bir beraberlik benim için önemli :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Tem 2010, 09:47

..alper.. yazdı:Devrim abi başına böyle birşey gelmesine inan çok üzüldüm umarım tekrarlamaz ve postane sisteminindeki kudretli çalışanlara da sizin gibi bende sevgilerimi iletiyorum ve elimizden gelen birşeyin olmadığı için üzülüyorum.Ancak modeli tekrar almana sevindim,sergilemesi oldukça keyifli olan bir model gibi görünüyor.İyi seyirler. Benden de bir Rep
:+1:

Teşekkürler Alper; sende artık postane çalışanlarıyla içli dışlı olduğundan ne demek istediğimi iyi anlıyorsun :lol:
Benimde dileğim sadece bana değil hiç birimizin başına böyle birşey gelmesin
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Tem 2010, 09:58

andy1 yazdı:Devrim Kardeşim,

Model detayları özellikle boyası harika,HW yapınca işin hakkını veriyor AA kyosho v.s yanına bile yaklaşamıyor kalitesinde !

Son açıklaman ise üzücü ama yinede modele kavuşmussun,bunu bende yaşadım malesef hastalanmadan önce bir amerikalı müşterim vardı,onla sohbet ederken bana hediye yolladığını yazmış,yolladığı ise NewYork Rugby takımının imzalı topu,sonuçta kargo geldi,gümrüğe gittim,inanki kutuda sanki bomba varmış gibi topun bağlarını bile sökmüşler,havasını indirmişler,+ exstra yolladığı özel pompayı dahi sökmüşler,üzüldüm ama birşeyde denmiyor,sadece cahilleri bu özel yerlere vermeleri büyük hata !

Model süper,Güle Güle Sağlıkla Huzurla izle .

Kesinlikle öyle abim ne desek boş; benim birçok kaybolan model oldu malasef ama sadece bu arabadan parasını alamadım (çünkü kanıtlayınca yapılacak birşey olmuyor) diğerlerinin bazıları ise yolladıklarına eminim çünkü bir satıcıdan 4 model almışım 3'ü gelmiş birisi gelmemiş bunun sebebi bizim postane tabi Burak kardeşime aldığımız modeldi hemde :( parayı aldık ama Satıcı haklı olarak çok kızmıştı.
Bunun dışında da çok oldu bir tanesi parayı yolladı ama mesajda "eğer sonra eline geçerse parayı bana tekrar yollamısın" yazmıştı bilmiyorki bu kadar zamandan sonra gelmesinin imkanı yok; tabi adam kendi ülkesindeki posta sistemi gibi düşünüyor....... neyse yaraları fazla deşmeyelim
Modele gelince dediğiniz gibi gerçekten boya kalitesi beklenmeyecek kadar güzel; zaten yazımda da bahsettiğim gibi yeni yapılan elite modelinin boyası böyle olmadığından almadım.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: masato » 06 Tem 2010, 10:17

Çok çok güzel bir model devrim abi... Benim de flim arabaları temasında koleksiyonuma eklemek istediğim modellerden birisi bu güzellik... Modelin geliş aşamaları gerçekten üzücü ama en sonunda elde etmenin verdiği mutluluk ile hepsi olmasada çoğu olumsuzluğun silindiğini düşünüyorum ... İyi günlerde keyif ile seyireyle abi yeni modelini... :tey:
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Tem 2010, 10:32

masato yazdı:Çok çok güzel bir model devrim abi... Benim de flim arabaları temasında koleksiyonuma eklemek istediğim modellerden birisi bu güzellik... Modelin geliş aşamaları gerçekten üzücü ama en sonunda elde etmenin verdiği mutluluk ile hepsi olmasada çoğu olumsuzluğun silindiğini düşünüyorum ... İyi günlerde keyif ile seyireyle abi yeni modelini... :tey:

TeşekkürlerAlper; eğer sende benim gibi film arabalarını seviyorsan kesinlikle olması gereken bir model umarım sende en kısa zamanda koleksiyonuna eklersin.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
masato
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: bilobek » 06 Tem 2010, 11:39

bir zamanlar bendede vardı 3 sene önce italya'ya tatile gitmiştim bir modelcide gördüm ve aldım :smile: çok hoşuma gitmişti geçen sene takas yaptım alan kişi film araçları topluyordu bende verdim ama pişmanım...fakat benim modeldeki önündeki o sistem açılmıyordu yada ben farkedemedim..

buda benim eski batmobil

Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 06 Tem 2010, 12:03

bayılıyorum bu batmobile teşekkürler paylaşım için.
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Tem 2010, 12:37

bilobek yazdı:bir zamanlar bendede vardı 3 sene önce italya'ya tatile gitmiştim bir modelcide gördüm ve aldım :smile: çok hoşuma gitmişti geçen sene takas yaptım alan kişi film araçları topluyordu bende verdim ama pişmanım...fakat benim modeldeki önündeki o sistem açılmıyordu yada ben farkedemedim..

Bilal nasıl verdin bu arabayı..... önündeki kısım ilk versiyonda da açılıyordu yani seninki hangisi bilmiyorum ama kesin açılıyordur; sen farketmemişsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Tem 2010, 12:38

Serdar Gökhan yazdı:bayılıyorum bu batmobile teşekkürler paylaşım için.

Sağolasın Serdar :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir