OPEL Rekord 1900 Coupé - Minichamps

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

OPEL Rekord 1900 Coupé - Minichamps

İletiYazar: srht » 22 Haz 2010, 19:30

Merhaba arkadaşlar.Uzun bir süre aktif olamadım ne yazık ki.Finaller vardı 3 hafta;o bitti.Arkasından memlekete dönüş oldu;sonra notların filan açıklanmasını beklerken epey bir süre sizlerden uzak kaldım.Ayrıca yaklaşık 2 aydır da model almıyordum.Dün sipariş ettiğim Opel Rekord'um bugün elime ulaştı.Bu sayede hem yeni bir paylaşıma başladım hem de ilk 1:43 otomobilimi aldım.

Bu aracı almamdaki en büyük etken hatırladığım kadarıyla 1993'e kadar bunun krem rengine sahiptik.Renk haricinde tıpatıp aynısıydı araç.1900 cc motoru,yatarlı koltukları,bej döşemesi,nikelaj jant kapakları..O kadar çok severdim ki o aracımızı.Sırf tek kapı diye bağlandığımı bilirim.O zaman da nerdeyse kimsede öyle tek kapı araba görmediğimden olsa gerek..=)

Lafı fazla uzatmak istemiyorum aslında.Almış olduğum ilk 1:43 otomobilin bende anısı olan bir araç olması çok güzel bir duygu.Paketi babam ve abimin önünde açtım ve onlar da görünce şaşırdılar.Biraz da o günleri yad ettiler.Model otomobillerin bu yönü çok güzel işte.Eskiyi anımsatıyor insana..

Modele gelecek olursam.İlk Minichamps modelim.Rengi,detayları gerçekten hoşuma gitti.Hoşuma gitmeyen tek yanı var;o da ön panjurdaki Opel'in şimşek logosunu "Z" gibi yapmışlar;çok alakasız olmuş.Bunun haricinde model boyutuna nazaran dört dörtlük bana göre.

Bir de çekimleri alelacele telefonla yaptım.Mazur görün bu yüzden.Makine ile yeniden bir çekim daha yapacağım.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: OPEL Rekord 1900 Coupé - Minichamps

İletiYazar: BuRaK-B » 22 Haz 2010, 23:03

Serhat sonunda sende 1:43 MC Opel grubuna katıldın :smile5:
Çok güzel duruyor, keyifle seyret :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Haz 2010, 23:21

Bu özel modeli acele çekimler ile ve parke köşesine kıstırman çok hoşuma gitti Serhat... :lol:
Almış olduğum ilk 1/43 model demiş ve profiline işlememişsin ancak... :wait: :punish: :lol:
Profiline müdahale ile olaya el atmış bulunuyorum... :friends:
Hobi ve paylaşım heyecanı bu olsa gerek... :pool: :y: :+1: :drinksb:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: srht » 23 Haz 2010, 01:03

Burak teşekkür ederim.Doğrusu 43 ölçek otomobil o kadar güzelmiş ki..Ya da öyle hissettirdi bana.Sanki birkaç tane daha avrupalı klasik girecekmiş gibi geliyor.=)

Gökhan abi dedim ya alelacele çekim yaptım;telefonla filan çekmek adetim değil ama dayanamadım.Bunca aradan sonra paylaşım yapmak heyecanlandırdı.Hele babamla abimi görseniz bir de;Rekord'un modelini görünce şaşırdılar.Bir de aynı tek kapılı ve 1900 filan olunca çok sevdiler.
Yaptığın müdahaleye de ayrıca teşekkürler..=)
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: yasar » 23 Haz 2010, 01:48

mükemmel bir model serhat geçenlerde bu model bir kere daha sitede yayınlandımı ben mi karıştırdım.
Resim

mesaj için yasar arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: srht » 23 Haz 2010, 03:02

Yayınlandı Yaşar abi;doğru hatırlıyorsun.Hatta ben yine o konuda bu araçtan bahsetmiştim ve en kısa zamanda almalıyım diye de yorum yapmıştım.190E'ye niyetim vardı ama bulunabilirlik açısından nadir olduğunu düşündüğüm bu modeli aldım onun yerine ve iyiki de almışım diyorum.43 ölçeğin tadı bir başkaymış.Şimdi bile özel standında duruyor yanımda bakıyorum hâlâ ara ara..=)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Onno » 23 Haz 2010, 07:07

oouuuw hayırlı olsun serhat =) çok şeker bir model almışsın kaliteli ve nadir bir o kadar da asil duruyor..
viewtopic.php?f=107&t=5589
kardeşinden selam var :)

mesaj için Onno arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 23 Haz 2010, 08:23

Hayırlı olsun Serhat... :good2:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: masato » 23 Haz 2010, 11:33

Güzel avrupa klasiğini iyi günlerde keyifle seyireyle... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 23 Haz 2010, 11:56

Serhat, çok güzel bir model. Kullandığı otomobillerin modellerini görmek, daha çok haz veriyor insana. Gerçeğini de çok severim, modeli de bir o kadar hoş. Hayırlı olsun. Daha nice 1/43'lere..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: srht » 23 Haz 2010, 22:53

Yorum yapan arkadaşlarıma&abilerime bir kez daha teşekkür ediyoum ve sizlere bu kadar kötü fotolarla sunum yaptığım için de özür diliyorum.En yakın zamanda makine ile fotolarını tekrar çekip koyacağım.Çünkü gerçekten güzel bulduğum detayları var aracın ve hiçbiri de görünmüyor maalesef çektiğim fotolarda..
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: andy1 » 24 Haz 2010, 00:04

Serhat Kardeşim,

Modelin çok güzel,bir çok insanda anısı olan modellerden !

Hayırlı olsun,Güle Güle Sağlıkla izle.
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: Onno » 24 Haz 2010, 15:34

srht yazdı:Yorum yapan arkadaşlarıma&abilerime bir kez daha teşekkür ediyoum ve sizlere bu kadar kötü fotolarla sunum yaptığım için de özür diliyorum.En yakın zamanda makine ile fotolarını tekrar çekip koyacağım.Çünkü gerçekten güzel bulduğum detayları var aracın ve hiçbiri de görünmüyor maalesef çektiğim fotolarda..

O fotograflarını da bekliyoruz ama bunlarda aslında çok fazla makinayı yakınlaştırdıgın için arka planı odaklamış , belirli bir cm mesafesi var. Makro çekim modunda en basitinden deneyebilirsin tekrar :wink1:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/43 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir