Burago / Diamond Collezione

Yetkili: sui_cast, DC Haber

Burago / Diamond Collezione

İletiYazar: Cankaraca » 26 May 2010, 01:26

Burago 1/18 Diamond Collezione Serisi

Bu Seri Piyasada rahatlıkla bulunabilmektedir.

+ Yönleri ; Cevremizde görebilecegimiz 1/1 lerin modellerinin olması , Detayları tatminkar seviyede olması
- Yönleri ; Fiyatlarının , Autoart/Kyosho gibi markalardan az bir miktar ucuz olması

Lamborghini Reventon

Resim

Motor : 6.5 lt , Klasik 12 silindir Lamborghini motoru
Hp : 650 hp
0-100 : 3.4 sn
Max Hız : 340 km/s üzerinde

Lamborghini Murcielago Roadster

Resim

Motor : 6.2 lt , V12
Hp : 580 hp
0-100 : 3.8 sn
Max Hız : 330 km/s

Lamborghini Miura

Resim

Motor : 3.9 lt , V12
Hp : 350 hp
0-100 : 6.7 sn
Max Hız : 280 km/s

Fiat 500 from Bari to Pechino (2005)

Resim

Motor : -
Hp : -
0-100 : -
Max Hız : -

Alfa Romeo 8C Competizione

Resim

Motor : 4.7 lt , V8
Hp : 450 hp
0-100 : 4.2 sn
Max Hız : 292 km/s

Volkswagen Golf V

Resim

Motor : 1.6 lt
Hp : 102 hp
0-100 : 11.3 sn
Max Hız : 180 km/s

Bmw X5

Resim

Motor : 3.0 lt
Hp : 235 hp
0-100 : 8.3 sn
Max Hız : 210 km/s

Renault Megane Sport (RS)

Resim

Motor : 2.0 lt
Hp : 225 hp

Citroen C6

Resim

Motor : 3.0 lt , V6
Hp : 215 hp
0-100 : 9.4 sn
Max Hız : 230 km/s

Peugeot 907 V12

Resim

Motor : 6.0 lt , V12
Hp : 500 hp

Land Rover Range Rover Sport

Resim

Motor : 4.2 lt , V8
Hp : 390 hp

Not : Paylasım tamamen bana aittir.
Resim

mesaj için Cankaraca teşekkür aldı- 2:
Bülent Aydoğan, oguzhandincel
Kullanıcı avatarı
Cankaraca
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 166
Cankaraca rep puani yok

Re: Burago / Diamond Collezione

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 26 May 2010, 01:39

fotoğraflar çok iyi işlenmiş..bence bunları görüp almak hayal kırıklığına sebep olabilir :)
En son Bülent Aydoğan tarafından, 26 May 2010, 03:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 26 May 2010, 01:58

Bülent Aydoğan yazdı:fotoğraflar çok iyi işlenmiş..bence bunları görüp almak hayalkırıklığına sebep olabilir :)

:+1: Bende katılıyorum Bülent abiye.Modellerin bir çoğunu kutularında görme imkanım oldu ve Aa,Kyosho ların yanında kendilerini belli ediyorlar.Ama elbette alınmayacak modeller değiller.Teşekkürler paylaşım için Can.
Resim

mesaj için oguzhandincel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: srht » 26 May 2010, 03:02

Citroën C6 ve Megane Sport benim inceleme fırsatı bulduğum araçlardı ve detay olarak yeterli gelmişlerdi.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/24 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 26 May 2010, 05:16

oguzhandincel yazdı:
Bülent Aydoğan yazdı:fotoğraflar çok iyi işlenmiş..bence bunları görüp almak hayalkırıklığına sebep olabilir :)

:+1: Bende katılıyorum Bülent abiye.Modellerin bir çoğunu kutularında görme imkanım oldu ve Aa,Kyosho ların yanında kendilerini belli ediyorlar.Ama elbette alınmayacak modeller değiller.Teşekkürler paylaşım için Can.

Cevap yazmak istedim sebebine gelince,kıyaslama hatası yapmanızdan ötürü !

AA Kyosho Gmp bilininen belli markalar,üretimlerine aslada lafım yok (özel serilerine elbetteki),yazma sebebime gelince yeni başlayan yada bu hobiye başlamak üzere olan arkadaşlar için,bu tür yorumlar hatalara düşmelerine sebeb olabilir !

Bburago bazı modelleri vardırki bugün avrupada belli müzayedelerde çok ama çok rahatlıkla 1500 eurolara kadar hemen müşteri bulabiliyorlar !

Oysa aynı dönem üretilen bir AA ın fiyatı bırakın aldığınız günki paraya satmaya,%50 ucuza satabilirseniz şanslısınız !

Bu yazdıklarıma ben satmak için almıyorum diyenler olacaktır,bunu diyenler ya çok zengindirler yada koleksiyonluk ürünü ellerinde tutanlardır !

Bburago özellikle takip ederim yeni serilerini değil elbette ama yeni çıkan serilerdede ilerisi için koleksiyonluk ürünlerde çıkabiliyor !

Ünlü markalar bana birşey hitap etmez,bir çok koleksiyonerede birşey ifade etmez buna emin olun (ben kendimi koleksiyoner katagorisine asla koymuyorum,farklı anlaşılmasın) !

Ürünü ürün yapan nadirliğidir hatta biraz daha ileri gidelim ERROR lu ürünlerde buna dahildir,AA bugün 100 liraya alsam bilirimki 10 sene sonrada aynı fiyata aynı modeli alırım,burası önemlidir yani ürünün nadirliği !

Motormax'ın bazı eski serileride buna dahildir ve halen Motormax kalitesinde koltuk dizaynlarını yapan firmalar azdır !

Bilinçli model almakta her zaman fayda var,Ülkemizde malesefki aracın markasına bakılıyor,bu işi ben model araçları seviyorum diyenlere asla lafım yok müthişte saygı duyuyorum böyle arkadaşlarıma !

Sonuçta,Markaları küçümsemek en büyük hatamız olur burda marka isimleri yazmıycam ama 30.000 eurolara satılan beğenilmeyen markaların çok nadir ürünleride mevcut !

Koleksiyon yapmak isteyen arkadaşlarıma,Markaya bakmadan ürünün detaylarına nadirliğine göre almalarını tavsiye ederim !

Sırf marka diye ürün alırsanız bu işin altından kalkamazsınız,ilanlar dolu 5.000 dolara satılık koleksiyon diye hepsi AA-GMP-CMC satarmı elebtteki imkansız,şöyle satabilir 3/1 fiyatına verirse evet,diğer türlü koleksiyonerliktende nefret eder hale gelir !

Unutmayın,ucuz markalar her zaman en iyi finansörlerdir,100 liraya aldığınız AA satamazsınız ama 30 liraya aldığınız modeli hemen satarsınız !

Konu sataşma maksatlı değildir,Lütfen böyle anlaşılmasın !

Saygılarımla
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 26 May 2010, 13:54

Diğer modelleri bilmem ama Alfa 8c gerçekten çok başarılı.Yakından inceledim.Detayları verilen paraya oranla tatminkar seviyede.Paylaşım için teşekkürler...
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Cankaraca » 26 May 2010, 14:38

Ben Megane RS i incelemistim baya oldu.Detayları tatminkardı.Bmw modelleri üzerine koleksiyon yapmayı düsünmeme ragmen aklımı celdigi , almayı düsündürdügü bir gercek.Para durumunu düzeltebilirsem alıcam.
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankaraca
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Can
1/32 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 9
Rep Puani: 166
Cankaraca rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 26 May 2010, 18:44

herkesin ölçeklenmiş modellerde neyden tat aldığı ayrı bir tartışma konusu ama bakın ben tekrar söylüyorum; bu ürün için bu fotoğraflar aldatıcıdır..bunu maisto da yapıyor..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 26 May 2010, 18:59

Bülent Aydoğan yazdı:herkesin ölçeklenmiş modellerde neyden tat aldığı ayrı bir tartışma konusu ama bakın ben tekrar söylüyorum; bu ürün için bu fotoğraflar aldatıcıdır..bunu maisto da yapıyor..

Bülent abiye katılıyorum. Bu resimler hilekarlıktan başka bir şey değildir. Buradaki X5 mesela 1:19 ölçekte ve cam çerveleri boyalı bir tane model bile bulamazsınız. Modeller özel yapılmış ve resim çekilmiş. Belki de üzerinde oynanmıştır. Erol abinin dediği gibi modelleri 30 TL gibi rakamlara alırsanız ilerde en azından bu fiyata satarsınız (tabi amacınız buysa) Zaten koleksiyonluk bir değeri de yoktur modellerin. Ancak başka üreticinin üretmediği modelleri alabilirsiniz.
Resim

mesaj için kdeniz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 26 May 2010, 19:37

kdeniz yazdı:
Bülent Aydoğan yazdı:herkesin ölçeklenmiş modellerde neyden tat aldığı ayrı bir tartışma konusu ama bakın ben tekrar söylüyorum; bu ürün için bu fotoğraflar aldatıcıdır..bunu maisto da yapıyor..

Bülent abiye katılıyorum. Bu resimler hilekarlıktan başka bir şey değildir. Buradaki X5 mesela 1:19 ölçekte ve cam çerveleri boyalı bir tane model bile bulamazsınız. Modeller özel yapılmış ve resim çekilmiş. Belki de üzerinde oynanmıştır. Erol abinin dediği gibi modelleri 30 TL gibi rakamlara alırsanız ilerde en azından bu fiyata satarsınız (tabi amacınız buysa) Zaten koleksiyonluk bir değeri de yoktur modellerin. Ancak başka üreticinin üretmediği modelleri alabilirsiniz.

Koleksiyon değerleri yok demedim !!!

Bburago tam tersi öyle seriler çıkarmıştırki,bugün bulmanız olanaksız bulursanızda 1000 euroları gözden çıkarmalısınız !

Bburago piyasa serileri çıkarır %95 modelleride koleksiyon değeri taşımaz,bu %95 lik oran aslında bütün üreticiler içindir !

30 liraya alın derken,ürünü küçümsemedim tam tersine size kaynak para olur,AA Cmc vs meşhur firmalarda bu extra para kaynağını yaratmanız çok ama çok zordur,alıcısını zor bulursunuz ve en kötü tarafıda devamlı üretilen modellerdir !

Resimlere bakarak açıkcası hiç ürün almadım,böyle ürün alanlarda yanılırlar zaten,resimler değil ürünün detaylarını okurum !

Bburago mercedes serisi vardır,biraz abartıyorum çunki modeli çok ucuza almıştım detaylar CMC kalitesinde,koltukları hariç elbetteki istesede aynı kalteyi üretemezler çunki yasal antlaşmalar üretici firmaları bağlar,buna dikkat etmemiz lazım,yani ucuz modeller kalitesiz üretirler düşüncesi yanlıştır ve alakasıda yoktur !

AA almam neden almam biliyormusunuz,bugün 150 liraya alsam 10 sene sonrada aynı fiyata satışta olurlar,koleksiyon yapan biriysemde fuzuli bir parayı bağlamış olurum,modeli sevdiği için alanlara elbetteki saygım var,onlar model aşıklarıdır devamlı beğendikleri ürünleri almaya çalışırlar !

Özetlersem,Koleksiyon yapmak niyetinde olanlar,çok seçici olmalılar !
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: andy1 » 27 May 2010, 01:27

Foruma Hoş Geldiniz demek isterim öncelikle !

Sorularınıza gelince,Yurt dışında bir çok diecast satışı yapan siteler mevcuttur,yinede herkesin bildiği siteyi yazarsam konu açıklık kazanır,ebay dünyaca ünlü satış sitesidir,burdan ürünlerinizi rahatlıkla satabilirsiniz !

PTT kargo ürünleri hesaplı olarak yurt dışına gönderiyor satış konusunda sorun yok !

Cmc kalitesindeki modeli sormuşsunuz,üzülürek cevaplayamıycağım sebebi ise,forumla yada formumuzdaki arakdaşlarımla asla alakası yada en ufak bağlantısı yoktur,bazı uyanıkların para kazanmasını istemem,modeli satışta görürsem zaten satan arkadaşı uyarıyorum modelini ucuza satıyorsun diye,bu benim bir nevi mesleğimin uzantısı her ne kadar mesleğimi sağlık sorunlarımdan ötürü bırakmış olsamda !

Ülkemizde bulunan bir model en azından 3-5 ay öncesi satışlarda vardı,burda farklıda anlaşılmasın laf olsun diye aslı olmayan bir bilgiyi asla paylaşmam,bunun adı yalancılık olur !

Cmc markası belki size abartılı gelmiş olabilir,Ülkemizde kalbur üstü model olarak bilinir ama bana göre birşey ifade etmez,özel serileri hariç elbetteki,müthil kaliteli modelleri var !

6 ay önce Kocaeliden 2 ucuz ama eski modelle elimdeki 450 Cmc mercedesi takasladım,istenirse bu arkadaşın adınıda yazarım,Mercedes Bmw koleksiyonu yapan inanılmaz saygılı bir kardeşimle !

Yakında siteye kyosho mercedes ekliycem,2 adet bburago yada motormaxla takas yaparım,bu kadarda açık yazıyorum,dediğim gibi bana üreticilerin isimleri pek bir şey ifade etmez,çok özel serileri hariç elbetteki !

Yinede zamanım olursa resimli karşılaştırma yapmaya çalşırım !

Bburago ile cmc karşılaştırmasını kabaca yaparsam,motor 1/1 aynı,Bburago düz krom çalışmış,Cmc hava filtrelerine kadar renki detay koymuş,bunun dışında fark yok,motorda exstra eklentiler yok !

2 üreticidede full kapı bagaj kaput özellikleri aynı !

Bburago el freni detayı kaba olarak yapmış,cmc el freni pedalını eklemiş,5 mm lik bir çıkıntı !

Bburago düz plastik koltuk kullanmı,cmc kumaş kaplamış !

Cmc benzin kapağını açılır yapmış,Bburago düz fakat pimleri koparılırsa açılmasında sorun yok,ben modeli sökmek istemediğimden orjinal hali ile bıraktım !

Cmc bu modelde en büyük farkı yedek bagajı açılır aktif yapmış,Bburago düz kapalı !

Bunlar dışında bariz fark göremedim !

Umarım yardımcı olmuşumdur.
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: andy1 » 27 May 2010, 02:00

Açık artırma siteleri evet ama işin püf noktası oyuncak müzayedeleridir,Ülkemizde kış dönemlerinde yapılıyor,sağlıklı olduğum dönemlerde müzayedeleri oldukça sık takip ederdim ve katılırdım,bu müzayedelere katılanlar genelde profosyonel koleksiyonerlerdir !

Özetlersem,Ülkemizdeki ticaret sitelerinde şahsen ürün satmam satmam derken özel nadir parçaları satmam,çunki abuk subuk sorularla karşılaşmak çok kolay,bu tür nadir ürünler varsa kış döneminde bu tür müzayedelerde değerlendirmeniz hem kolay olur,hemde kafanızdaki fiyata yada daha üstünde satmanız çok normaldir !
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Ahmet » 27 May 2010, 13:06

Uzun zaman önce eklediğim iki markanın aynı modeli nasıl ürettiğini ortaya koyan konuyu eklemek istiyorum Burago açık seçik ortada yorum size kalmış..

:arrow: viewtopic.php?f=29&t=3376
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

Sonraki

BURAGO - MAISTO

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir