1:24 Anadol'u gördünüz mü?

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: 1:24 Anadol'u gördünüz mü?

İletiYazar: static_x07 » 08 May 2010, 21:06

Tek kelime ile Harika.
Resim

mesaj için static_x07 arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
static_x07
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ali NURDOGAN
1/18 Model Sayısı: 25
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 830
static_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 09 May 2010, 00:13

Bu çalışmayı sadece alkışlamak düşer bize bence. :bravo: :bravo: :bravo: Paylaşım için çok teşekkürler :+1:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: srht » 09 May 2010, 00:40

Modelin kit olarak hazırlanıp satışa sunulması gerçekten muhteşem olur bizler için.
Bu arada Gökhan abi PM Model olarak bahsettiğin firma Precision Miniature'mü?
Yanlız ister kendi hazırlasın ister ortak bir çalışma yapsınlar kesinlikle almam gerek.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Korkut Varol » 09 May 2010, 16:25

andy1 yazdı:Sn.Korkut Varol'un linkteki yorumlarını okudum açıkcası,kimse darılmasın ama hoşuma gitmedi,uslub hoşuma gitmedi emeğe saygım sonsuz elbetteki !

Bir Model sever arkadaş fiyatın pahalı olduğunu belirtmiş,Sn.Korkut Varol'da gündelikçi kadın yövmiyesine çalışıyorum demiş başka bir örnekte Öküz misalini vermiş,ben sanatkarların emeklerine pazarlık yapmalarını sevmiyorum,cevap vermelerini ise asla hoş karşılamıyorum !

Kimse farklı mana çıkarmasın eleştirimden Lütfen,Fakat piyasada ismi geçen birinin pazarlık fiyat diyaloglarına mana veremiyorum !

Arkadaşlar, kendi sitemim istatistiklerine bakarken bu sayfayı farkettim. Öncelikle, takdirleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürler.
Hayat koşturmasından, bu güzel siteye de üye olduğum halde yazamıyorum, takibini bile az yapabiliyorum, burası katılımı hak eden bir site, onun için özür dilerim. Yazabilecek vaktimi ancak kendi siteme ve Modelevi.com a ayırabiliyorum.

Erol bey'in yukarıdaki sitemine cevap vermek isterim. Hiçbir zaman burnum kaf dağında olmadı. O yazan kişi de üstelik sevdiğim birisi; öyle garip bir şey yazdı ki, cevaplasan bir türlü, cevaplamasan bir türlü. Samimiyete binaen de konuya cevabımı yazdım. Mesajın muhatabı ile aramızdaki ilişkinin derecesi bilinmeden, kelimeler de cımbızla çekilip alınınca garip görünen tabirler olabiliyor tabii. Yoksa emeğimi pazarlık konusu filan yapmışlığım yok, Anadol'un epey heveslisi var, ulaşılabilir olsun diye verdiğim emeğe göre biraz sembolik kaçan bir fiyat belirledim. Mesele bundan ibarettir.

Erol bey; bu vesile ile, sizin gibi bir sanatkarın varlığını öğrenmiş olmaktan da mutlu oldum.

Bu başlık altında merak edilen diğer bir konu; bu konuda PM (Plastik Model) ile herhangi bir beraberliğim yoktur, tek başıma hareket ediyorum. PM'nin bir çalışması olduğunu ben de duymuştum ama ne aşamadadır, sonuçlanacak mıdır, bilmiyorum. Ben kolları sıvadım, çok şükür bitirdim, isteyenlere kit olarak veriyorum.

Uygun bir ara kamyonetini de hazırlayacağım, başlamıştım ama işler bastırdı, vakit ayıramıyorum.

Hepinize tekrar teşekkür ve sevgilerimle...

mesaj için Korkut Varol teşekkür aldı- 5:
ali çaglar, Emre E., G.HEPARSLAN, Onur GÜNEY, yabaroz
Kullanıcı avatarı
Korkut Varol
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Korkut Varol
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 69
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 166
Rep Puani: 1375
Korkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 09 May 2010, 18:49

Korkut Bey

Öncelikle böyle bir konunun tanışma vesilesi olmasından mutlu oldum !

Bir Sanatkar benim için inanın Kutsaldır bunu bilmenizi istedim,çunki bende sanatla uğraştım,emeğin ne demek olduğunu inanın çok iyi bilirim !

Dikkat ederseniz,Sitemim şahsınıza değildi bir Usatanın Bir sanatkarın,emeğine takdir edilmeye biçilen imalı cümleye karşılıktı,buna üzüldüm !

Şunada inanmanızı isterim,Kelimeleri cımbızla almadım zaten küçük bir Topluluğuz yorumunuzu okumyan kalmamıştır diye uzatmak istemedim (tembellik ettim Özür diliyorum),Sanatkar'a saygısı olmayan insan ya cahildir yada bencil emeğinizin değeri olmaz !

Simanız yabancı gelmiyor belkide tanışmışızdır,5 senedir mesleğimi bıraktım,açıkcası piyasadan uzak kaldım !

Meslek hayatımda inanın 1 Kişi ile dahi pazarlık yapmadım,bu lafım abartı değildir,Sn.Rahmi Koç'ta okur umarım oda bu sohbete katılır,pazarlık yapmadığımı iyi bilir,Özelleikle Rahmetli Babamla takışmaları çok zevkli oluyordu:)

Sizi tanımaktan inanın çok memnun oldum,bir sanatkarla sohbet etmesi bile gurur verici !

Sizi kırdıysam Özür diliyorum .

Sevgi ve Saygılarımla

Not:İyiki eleştiri yapmışım,yoksa sizi tanıyamayacaktım :)

mesaj için andy1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: Korkut Varol » 09 May 2010, 20:14

Erol bey, bence de iyi ki bir eleştiri yapmışsınız, yoksa benim de sizin varlığınızdan şu saatlerde bile haberim olmayacaktı. Günün birinde olurdu herhalde, daha geç olmadığına şükür...

Nezaketiniz için teşekkürler, ama öyle kırmak filan haşa söz konusu değil. Cevabım, kanımca biraz muallakta kalmış olan konuya açıklık getirmeye yönelikti.

Bugün bir proje üstünde çalışmam lazımdı, vallahi sizi incelemeye daldım, mesajlarınızı ve vermiş olduğunuz kıymetli ipuçlarını okudum. Bilgi ve tecrübelerinizi esirgemediğiniz için bu işle uğraşanlar adına teşekkürler... Ben de yaptıklarımı, çuvallamalarım da dahil, sitemde adım adım fotoğraflı hikayeler halinde yazıyorum, maksat bilgi paylaşımı olsun. Birçok kişinin korkularını yenip, modelleri kesip biçmeye başlamalarına ve ilerleme kaydetmelerine vesile olduğumu biliyorum, bu da bana büyük bir mutluluk veriyor.

Bir gün inşallah yüzyüze görüşmek de kısmet olur.

Selamlar ve esenlik dileklerimle...

mesaj için Korkut Varol arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Korkut Varol
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Korkut Varol
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 69
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 166
Rep Puani: 1375
Korkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yok

İletiYazar: srht » 09 May 2010, 22:04

Tekrardan ellerine sağlık Korkut ağabey.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 10 May 2010, 09:19

srht yazdı:Modelin kit olarak hazırlanıp satışa sunulması gerçekten muhteşem olur bizler için.
Bu arada Gökhan abi PM Model olarak bahsettiğin firma Precision Miniature'mü?
Yanlız ister kendi hazırlasın ister ortak bir çalışma yapsınlar kesinlikle almam gerek.

Hayır Serhat'çığım, bildiğimiz Plastic Model. Hemen hemen çoğumuzun ilk plastik maketi olmuş yerli sermayeli bir marka. Sahibi (Şu anda ismini hatırlayamadım), Anadol ile ilgili döküman, resim vb. malzemeler topluyordu.
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 10 May 2010, 15:34

Sanırım artık döküman toplamalarına gerek kalmayacak :)
Korkut abi'nin yaptığı model gerçekten Anadol dedirtecek kalitede. Belki satın alıp kalıp çıkarabilirler.( Tabii ki böyle birşey yapacaklarını sanmıyorum en azından emeğe saygı açısından böyle düşünüyorum. )
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 10 May 2010, 16:45

andy1 yazdı:
kdeniz yazdı:
gokhan derli yazdı:
kdeniz yazdı:İnanılmaz bir emek var. Korkut abi bu modeli kit olarak satacak. Hatta kutuların tasarımını bile hazırlamıştı. Meraklı olanalar alıp yapabilirler.

Kadir, bunu bilmiyordum, çok sevindim. Bir ara Pm model'in Anadol için döküman topladığını, ve yakında piyasaya çıkaracağını duymuştum. Belki ortak bir çalışma yapacaklardır.

Abi sanırım Korkut abi kendisi yapacak. Konuyla ilgileniyorsan http://www.modelevi.com/smf/index.php?topic=2526.0 buradan bakabilirsin. Tabii ilgilenen herkes bakabilir ayrı konu.

Sn.Korkut Varol'un linkteki yorumlarını okudum açıkcası,kimse darılmasın ama hoşuma gitmedi,uslub hoşuma gitmedi emeğe saygım sonsuz elbetteki !

Bir Model sever arkadaş fiyatın pahalı olduğunu belirtmiş,Sn.Korkut Varol'da gündelikçi kadın yövmiyesine çalışıyorum demiş başka bir örnekte Öküz misalini vermiş,ben sanatkarların emeklerine pazarlık yapmalarını sevmiyorum,cevap vermelerini ise asla hoş karşılamıyorum !

Kimse farklı mana çıkarmasın eleştirimden Lütfen,Fakat piyasada ismi geçen birinin pazarlık fiyat diyaloglarına mana veremiyorum !

Çok haklısın Erol abi. :y:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 10 May 2010, 22:35

andy1 yazdı:
kdeniz yazdı:
gokhan derli yazdı:
kdeniz yazdı:İnanılmaz bir emek var. Korkut abi bu modeli kit olarak satacak. Hatta kutuların tasarımını bile hazırlamıştı. Meraklı olanalar alıp yapabilirler.

Kadir, bunu bilmiyordum, çok sevindim. Bir ara Pm model'in Anadol için döküman topladığını, ve yakında piyasaya çıkaracağını duymuştum. Belki ortak bir çalışma yapacaklardır.

Abi sanırım Korkut abi kendisi yapacak. Konuyla ilgileniyorsan http://www.modelevi.com/smf/index.php?topic=2526.0 buradan bakabilirsin. Tabii ilgilenen herkes bakabilir ayrı konu.

Sn.Korkut Varol'un linkteki yorumlarını okudum açıkcası,kimse darılmasın ama hoşuma gitmedi,uslub hoşuma gitmedi emeğe saygım sonsuz elbetteki !

Harcanan 2000 liraya ve Sevgili Üstad Korkut VAROL' a büyük bir saygım var ve paylaşılan linkte gördüğüm mesajlara ben de üzüldüm açıkçası...

Bunca harcanan para ve emek;

"Bana tam kit yap!.." şeklinde değerlendirilmemeli veya böylesine bir üstad bu mesajlar ile muatap olmamalı!..
Bu emek, bu mesajları hak etmiyor bana göre...
Yanlış işler ve yanlış yorumlar... Hobimiz adına üzüldüğüm ancak değerli üstad Korkut VAROL' un açıklamaları ile mutlu olduğum bir durum oldu.
Saygılarla... :duyuru: :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Önceki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir