1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: Kenan Şavklı » 07 May 2010, 03:06

Resim

Herkese selamlar.

Normalde 1/43 serileri yapmasam da, bazı 1/43'ler gerçekten kendini aldırtıyor. Gerek giyim, gerek aksesuar, gerekse de "model" :devil: işlerinde; dekaller, renkli yazılar, baskılar hep çok hoşuma gider! Bu hoşuma gidenlerin içlerinde de başı çeken kesinlikle Martini'dir. Özellikle beyaz renk üzerine basılmış Martini çizgileri, renkleri ve yazısı benim için vazgeçilmez ve edinmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden de, paylaşımını daha sonra yapacağım dışarıdan gelen moddellerin içine bu 1/43'leri de eklemiştim. Sadece VW T2 buradan alınma ve Mercedes-Benz taşıma ve Porsche 935 yarış araçları, geleli 1 ay olmalarına rağmen, T2'yi de katmaya karar verdiğim için hemen paylaşamadım. :whew: Minyatür model koleksiyonu anlayışım çok büyük ölçüde değiştiği için, eski-efsane şampiyonlara da aklım kayımıştı zaten. :cup1: İşte onlardan bir grup da bunlar; 1/43 Martini Porsche Team...

ResimResimResim

ResimResimResim

ResimResimResim

:cup1: Premium Classixx Mercedes-Benz O317 Martini-Porsche Transporter.
:cup1: Premium Classixx VW T2 Martini-Porsche Kasten Wagen.
:cup1: Ebbro Porsche 935 Martini #4 Watkins Glen (1976) / "Resin"


Gelmiş geçmiş en bol 1/43 çeşiti üreten Minichamps ve O'na ökünerek üreten -AutoArt hariç- tüm firmalar viraj almayan 1/43'ler üretmelerinden dolayı, 1/43'cülerin önemsemediği bir durum halini aldı ama bence ürünün detaysal olarak öne çıkmasını en çok sağlayan temel unsurlardan biri. Aa, bunu tıpkı 1/18'lerindeki gibi, 4'ü de bağımzıs ve süspansiyonlu ve aynı zamanda viraj alabilir biçimde 1/43'ler üreterek -bana göre- 1/43 konusunda mükemmelliğini kanıtlıyor! Çeşit olarak Minichamps'e göre tabi çok çok geride ama tüm alt aksam, akslar, egsoz, helezon yaylar, fren diskleri - kaliperleri ve viraj mekanizması kusursuz. Daha önce 1/43 AutoArt incelemeyen herkesin, bulup bir tane incelemesini tavsiye ederim... Diğer yandan; minyatür koleksiyon modeli olarak aldığım bir 1/43 modelin, hem ön hem de arka tekerleklerinin bağlanma şeklinin "koca demir çubuklarla" yapılması ve eksen şaşmaları yapması bana rahatsız edici geldiği gibi, Majorette hissi de veriyor. Bu da, bu ürünlerin birer minyatür koleksiyon modeli olduğunu anlatmakta zorluk yaratan bir unsur.

Resim

Resim

Resim

Premium Classixx üretimi olan taşıyıcı kamyon, üreticisi tarafından bol metal kullanılmasından dolayı epey ağır ve kıymetli bir modeli elinize aldığınızı hissettiriyor. Bu hissi, üzerindeki Martini baskıları ve yazılar destekliyor ve aracın farları da çok detaylı; zira farları krom çerçeveleri, aynalar ve silecekler gibi ince işçiliklerle, minyatür model severleri tatmin ediyor. Ülkemizde ilgili 1/43'cüler arasında nadir olarak biliniyor ve ithalatçıların -bildiğim kadarıyla- hiç getirmediği bir araçtı. Gulf, gümüş renkli Martini ve BMW taşıyıcılar gelmişti; hala da var ama beyaz renkli Martini olan bu kamyonu, benimki gibi bireysel ithalat haricinde edinen olmadı. Mercedes-Benz O317 taşyıcı, aslında bir otobüs. Çok derinlemesine bilgim yok ama, şasi ve teknik olarak uygun görmüş olacaklar ki gövdesini tamamen bozup, paneller giydirerek, bir yarış aracı ve ekipmanları taşıyacak kamyon haline getirmişler! :kamyon: Hem de şehirler arası otobüs de değil; şehir içi toplu ulaşım otobüsü! :shocked3:Taşıyıcının tüm gövdesi gibi, arka kapakları da metal. Ölçek olarak biraz büyük kaçsa da, krom kaplama olduğu için şık duran; esnek levhalardan yapılmış menteşeler görev almış. Bu menteşeler sıkı şekilde konumlandırıldığı için, çekinmeden ve dilediğiniz kadar açıp-kapama olanağı sunuyor.
Resim

Daha önce gördüğüm tüm 1/43 O317 taşıyıcı fotolarında, aracı içeri alan bir lift mekanizması olduğunu zannederdim ama değilmiş! :fiskos: İlk başta hayal kırıklığı olsa da, lift paletlerinin ve onları askılayan çubukların ince işçiliği, parlak renkleri ve metal oluşları; "neyse gene de güzelmiş" dedirtmeyi başarıyor.
Resim

Sanırım asıl beklenen fotolar bunlardı; internette de bol bol bulunan Martini Porsche taşıyıcının liftinde aslıl duran bir Porsche! Bu arada Porsche ve Ebbro üretimi; yani resin (reçine) ama kesinlikle ve kesinlikle inanamadım Diecast olmadığına; son derece ağır, soğuk hisli ve nizami.
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

:cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1:Bu kaliteli ve prestijli şampiyonlar için açtığım konunun başında da belirttiğim gibi; ben 1/43 serileri yapmıyourm ama, bu seti edinmeden edemedim. Aslında hiç paylaşmadığım 1/43'lerim de yok değil. Bu arada, bu setin içerisinde, tıpkı VW T2 gibi malzeme taşıyan bir parçanın daha olmasının gerektiğini düşünenler -haklı olarak- olabilir. Hangisi mi? Tabi ki Mercedes-Benz Lp608 beyaz "Martini Porsche" kamyonu! Aslında, T2'yi alırken O'nu da alacaktım ama, bu setin daimi olarak elimde kalacağının garantisini kendime veremediğim için almadım; aslında O da çok güzeldi :sweat: Kısmet.. :devil:

Premium Classix ve Ebbro gibi kolay bulunmayan ve ucuz olmayan parçalar olması, bir çok minyatür model severi özellikle 1/43 gibi harika bir ölçekten soğutuyor/vazgeçirtiyor ama, benim ölçeğim olmamasına rağmen dayanamadığım için aldığım bu parçaları, 1/43 biriktirenler için kesinlikle tavsiye ederim. Zira mükemmel bir tablo oluşturdukları gibi, kesinlikle prestijli birer minyatür model otomobiller... Okuyan herkese çok teşekkürler.
Resim
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 4844
Kayıt: 29 Ekm 2008, 00:29
Konum: istanbul
İsim: kenan savkli
Yaş: 30
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: srht » 07 May 2010, 04:36

Asıl ben teşekkür ederim şahsım adına Kenan abi.Yine zevkle hazırlanmış bir konu;yine özel ve güzel modeller;yine doyurucu fotolar ve anlatımla karşı karşıyayız.
Seninle bir ortak yönümü daha buldum diyebilirim Vespa'lardan başka.O da "Martini".
Martini bildiğim kadarıyla bir içki firması;şişesini filan gördüğümü hatırlıyorum.Ama asıl Martini olgusu bende 2000-2001 yıllarında çokça WRC seyrederdim ve senin de gönlünü fethetmiş olan Mavi-Kırmızı-Turuncu kuşakları ben de Focus WRC'lerin üzerinde görmeye bayılırdım.Hele o yıllarda elimde bir de bahsettiğim Bburago 1:24 Ford Escort Cosworth'üm de vardı;o da Martini yapıştırmalıydı;belki de onun sayesindedir o beğenişim;ama bir şekilde beğendim;hâlen de beğeniyorum o kuşakları.
Modellerine ise söyleyecek söz bulamıyorum.3'ü de gerçekten ender gördüğümüz türden araçlar.Hele Mercedes-Benz O317 taşıyıcıyı ilk kez bir koleksiyonerde görüyorum ülkemizde.Bunun haricinde 43 ölçek T2 ve 935'te cabası.
O317'nin detaylarına bayıldım.Her parçasının ince bir düşüncenin ürünü olduğunu belli ediyor.Ön farları,silecekleri,kasadaki artık adını tam bilmiyorum yuvarlak puntalar..Bir de kasanın kapaklarının da açılıp içine aracın da girebilmesi gerçekten hoş.Zira o kapaklar açılmayabilirdi de.Yanlız fotonun birinde o seyyar liftler yere temas etmeden üzerinde araçla duruyor.Aracın ölçeğine göre ağır olduğunu anımsıyorum.O seyyar liflerde muhtemelen zayıfıtr diye düşünüyorum;eğilip,bükülme açısından.Yanlız foto bunun tam tersini söylüyor.Zira lifler yere temas etmeden araç üzerinde duruyor.Hemen anlık olarak mı çektin o fotoyu yoksa gerçekten yere temas etmeden liflerin üzerine araç konulduğunda öyle durabiliyor mu?
Yani demek istediğim görünüşe bakılırsa epey sağlam gibi..

Her ne olursa olsun;en güzel seçimi yapmışsın yine.Güzel günlerde sergilemen dileğiyle.
Bana da :+1: rep vermek düşer.. :drinksb:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 5094
Kayıt: 03 Oca 2010, 10:49
Konum: Bucak/BURDUR-İSTANBUL
İsim: Serhat
Yaş: 30
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: chrono » 07 May 2010, 06:54

çok güzel bir seri olmuş.
ufak bir pist dioramasıyla mükemmel şekilde sergilenebilir.
ama böyle de çok güzel iyi günlerde sergileyin.

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
 
İleti: 1619
Kayıt: 05 Şub 2010, 00:12
Konum: İSTANBUL
İsim: Güney
Yaş: 30
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 16
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: Onno » 07 May 2010, 06:58

Mükemmel gerçekten özellikler tıra bayıldım.. +1

mesaj için Onno arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
 
İleti: 1547
Kayıt: 03 Oca 2010, 15:31
Konum: Antalya
İsim: Onur G.
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: Emre E. » 07 May 2010, 07:50

Harika bir seri Kenan'ım. Mercedes Taşıyıcı'ya tek kelime ile aşık oldum. İhtişamlı ve kendini gösteren bir model.
Paylaşım içim teşekkürler... :bravo: :+1: REP

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 13294
Kayıt: 21 May 2008, 16:34
Konum: ANKARA
İsim: Emre
Yaş: 46
1/18 Model Sayısı: 116
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19305
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: mustafacelebi » 07 May 2010, 09:24

Bu paylaşıma şapka çıkartılır..

Bundan sonra nerede Martin'i baskılı t-shirt veya şapka görürsek sana alalım Kenan'ım :lol:
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
 
İleti: 3744
Kayıt: 04 Ağu 2008, 11:04
Konum: İSTANBUL/Sancaktepe
İsim: Mustafa Çelebi
Yaş: 27
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 33
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: Altuğ » 07 May 2010, 09:33

Kenan bey bu güzel modelleri harika bir sunum eşliğinde bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler. İyi günlerde sergileyin.

Altuğ
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE
 

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: oguzhandincel » 07 May 2010, 11:21

Kenan abi senin paylaşımların her zaman güzel ve ilgi çekici oluyor.Detaylı bilgi ve inceleme,yorumlarınla çok daha farklı oluyor.Teşekkürler bunun için.Yeni modellerin hayırlı olsun.Ölçek küçük olsada detayları fazlasıyla yeterli bence.İyi seyirler. :+1: Rep
Resim

mesaj için oguzhandincel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
 
İleti: 785
Kayıt: 15 Nis 2010, 19:44
Konum: Çorum
İsim: Oguzhan DINCEL
Yaş: 22
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: MAKOSHARK » 07 May 2010, 17:09

Güzel seri olmuş Kenan,bencede elden filan çıkartma kalsın sende...Resimler ve açıklama yine süper olmuş. :smile: :nazar: :+1:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 10200
Kayıt: 15 Haz 2008, 12:16
Konum: İSTANBUL
İsim: Deniz ÇAGLIYAN
Yaş: 47
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: yasar » 07 May 2010, 18:19

işte 1/43 farkı bu.ulaşılabilr fiyatlar bol çeşit yer sorunu düşünmemek.
kenan çok başarılı bir seri olmuş kutlarım sunum da her zamanki gibi süper :+1:
Resim

mesaj için yasar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 1876
Kayıt: 29 Arl 2008, 19:34
İsim: Halil Yasar Sahinci
Yaş: 50
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 348
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 May 2010, 18:56

Kelimlerin tükendiği nokta, bu olsa gerek Kenan... :y: :nazar:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 13643
Kayıt: 13 Nis 2008, 22:41
Konum: ANTALYA-ANKARA
İsim: Gökhan HEPARSLAN
Yaş: 46
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16946
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: .alhas. » 07 May 2010, 19:13

Çok güzel bir tema...Artık büyük araçlar da ilgimi çekiyor :smile:
Resim BMW olur, Volvo olur herşeyi biriktiren koleksiyoner...

mesaj için .alhas. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
.alhas.
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
 
İleti: 2071
Kayıt: 08 Şub 2009, 01:21
Konum: Ofis tipi sandalye
İsim: Alhas YALÇINKAYA
Yaş: 18
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3825
.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok

Re: 1/43 MARTİNİ - PORSCHE RACİNG TEAM

İletiYazar: BuRaK-B » 07 May 2010, 19:56

Kenan harika bunlar ya, bayıldım. Bence Martini Dekalini Porsche ile sınırlama derim, diğer markalardan bulabiliyorsan onarıda 1:43 olarak ekle bu temaya. Yeni makinenle yaptığın çekimler gerçekten harika olmuş, anlatım ise cabası. Ellerine sağlık, keyifle seyret... :nazar: :+1:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 6940
Kayıt: 02 Nis 2009, 01:46
Konum: İstanbul
İsim: Burak BALIKÇI
Yaş: 35
1/18 Model Sayısı: 73
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 100
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 222
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/43 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

cron