hedef nedir?

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: hedef nedir?

İletiYazar: yasar » 26 Nis 2010, 19:57

evet bu konu başlığına yorumlarınızı bekliyorum hala
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 348
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 26 Nis 2010, 20:18

İlk olarak klasiklerle başladım ve ilk modelim 63' İmpalaydı ancak daha sonra baktım ki temasız klasik modeller aldım sonradan vazgeçtim ve güncel yine detay temaya girmeden modeller aldım.Ancak klasik modellerden aldığımı hazzı onlardan alamadığım için tekrar ilk başladığım klasiklere döndüm ve bu sefer detay olarak Mopar'lar seçtim.Birkaç Mopar modeli aldıktan sonra Moparlar arasında dikkatimi çeken iki model oldu Plymouth Superbird ve Dodge Daytona.Bu arabalara hayran oldum ve toplamaya başladım şuan elimde 3 tane winged warriors var ancak 2si yolda.Yakında onlardan da haberdar olacaksınız.Şimdilik sadece Winged Warriors topluyorum o yüzden TR'de bulunmadığından dolayı zamanımı alıyor ancak bittiğinde harika bir koleksiyon olacağına inanıyorum.Ancak diğer klasik modellere de gözüm kaymıyor değil onları da arada almayı düşünüyorum tabi yine kendi aralarında tema yaparak. :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: Freak » 26 Nis 2010, 20:43

///M için yaşamak :).
Resim
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: yasar » 26 Nis 2010, 21:05

bu ne yoğun bir forum böyle 10 dk önce konu hakkında herkes fikir yazsın diye güncelleme yapmıştım hemen listeden düşmeye başlamış maşallah diyorum
Resim

mesaj için yasar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 26 Nis 2010, 22:36

Yaşar abim haklısın.Bu tarz konulara da ihtiyacımız var, tıpkı yeni modelleri görmek,sektörel haberleri almak gibi.Çünkü bu tarz konularda sizin gibi üstadlarımızın bilgi ve deneyim paylaşımları bu hobiye yeni başlamış arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize yol gösterici oluyor.Senin bu ve buna benzer birçok beyin fırtınası konusuna imza attığını biliyoruz.Yine eğitici ve düşündürücü bir konun ile karşı karşıyayız.Eminim ki seninde hedeflediğin amaca ulaşacaktır.

Bu hobiye ve bu ortama yaptığın katkılar için bu vesile ile teşekkür ederim..
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 27 Nis 2010, 22:03

Şu anki hedefim Amerikan modellerini tamamlamak.Otomobilin tarihsel gelişimini eskiden yeniye doğru içinde barındıran bir koleksiyona sahip olmak.Çok daha ilerilere gidecek olursam evimde kendime ait bir hobi odası oluşturmak.Benden sonrası için koleksiyonumun geleceği konusunda ise diğer dostlarım gibi düşünüyorum" cocuklara bir anı bırakabilmek".Olmazsa Mustafa kardeşimin fikrini de çok beğendim doğrusu... :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: chrono » 27 Nis 2010, 22:12

..alper.. yazdı:Ancak klasik modellerden aldığımı hazzı onlardan alamadığım için tekrar ilk başladığım klasiklere döndüm

benim de hissetiğim bir durum bu klasiklerin verdiği haz bambaşka hele kaputu kaldırdın mı hedefe ulaşıyorsun aslında moral motivasyon tertemiz oluyor adeta.
bu hissi şahsen ben de güncel modellerde yaşayamıyorum.
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 27 Nis 2010, 22:17

Hedefim kaliteli tüm Ferrari modellerine sahip olmak bu yolda ilerlemeye çalışıyorum ayrıca R56 kasa tüm Miniler de ilgi alanımda ; 3 modellik bu temayıda son modelimide yakında ekleyip sonlandıracağım. :wasntme: Belki Mini gibi ufak başka temalar da açabilirim kolleksiyonuma...

Başlık için teşekkürler Yaşar abi... :celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 27 Nis 2010, 23:39

Ahmet yazdı:Hedefim kaliteli tüm Ferrari modellerine sahip olmak bu yolda ilerlemeye çalışıyorum ayrıca R56 kasa tüm Miniler de ilgi alanımda ; 3 modellik bu temayıda son modelimide yakında ekleyip sonlandıracağım. :wasntme: Belki Mini gibi ufak başka temalar da açabilirim kolleksiyonuma...

Başlık için teşekkürler Yaşar abi... :celeb:

Ahmet izninle şunu eklemek istiyorum; Mini'leri alacağın üstü açık olan R57'den sonra başka ufak temalara da girebileceğinden bahsetmişsin. Traktör'e ne dersin? :ok1: Forumda eski olanlar bilir; ben de birçok spor arabayla beraber Unimog/Traktör temasına da devam etmekteyim malum. :devil: Ufak da olsa temalama şeklinde olsa da tarım araçlarına girmeni tavsiye ederim; tıpkı benim gibi hastası olduğunu bilioyrum çünkü... İlaç gibi gelecektir emin ol :diecastasi:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ahmet
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: yasar » 28 Nis 2010, 02:10

şöyle çılgın absurd fantastik bir hedefi olan yok mu.okunduğunda hafif gülümseten ama ne cesaret helal olsun dedirten tarzda.herkesin mi aklı başında canım? :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: gokhan derli » 28 Nis 2010, 09:54

Yaşar abi, diyorum ya, Avrupa markalarının hatta Amerikan, Japon ve Kore arabalarının bulduğum modellerini almaya çalışıyorum. Benim için büyük bir çılgınlık aslında bu :grin: Yoldan geçen arabaların en az 10'da 5'i bende var. İster 1/43, ister 1/64 Hot Wheels olsun, koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi hesabı, 1/43 bulamadığım zaman 1/64 ya da 1/87 dahi alıyorum. Bu gidişle evde afedersiniz ama, Wc'ye bile model koyacağım..Allah sonumu hayır etsin, ben fena zehirlendim :grin: :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 28 Nis 2010, 09:57

Kaç tane temaya bulaştığımı herkes bilir.Öncelikle tamamlamak istediğim serilerin sıralaması şöyle;

-Tüm üretilmiş Kyosho E46 M3'ler(Tüm renkleri)
-Tüm üretilmiş Siyah Mercedes AMGler(Arada beyaz da karışabilir :lol: Mesela cl63 ve c63 amg gibi)
-Kyosho'nun Dealer'da ürettiği tüm E92-93 kasalar ve normal üretim olan Silverstone,Pearl ve Safety Car E92ler
-Tüm dekalli E30'lar
-Kyosho'nun üretti dealer'da ürettiği tüm M6'lar ve E24'lerin bordosu ve beyazı
-Araya serpiştirilmiş bir kaç tane SUV(X6M,G55 AMG vb.)

Bu temalar bitince(ne kadar sürer bilinmez) Bentley'in belli başlı modellerini ve beğendiğim Superpor modellerini toplamayı düşünüyorum.

Bakalım artık temalar ne zaman biterse :pardon:
Resim
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
1/18 Model Sayısı: 90
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 28 Nis 2010, 10:55

Hedef diye bir şey yok..
500 tane ya da 50 tane olması farketmez..
15 sene sonra belki çocuğuma belki evime gelen dostlarıma gösterebileceğim güzelikler olsun yeter. "İşte bu arabalar yollardaydı" diyebilmek guzel olur..
Az da olsa tarihe tanıklık etmiş olmanın zevki yeter.. Kendi sevdiğim modeller olsun yeter.. Üretici seri renk farketmiyor..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8150
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

ÖncekiSonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir