Mercedes-Benz S-Klasse W126

Mercedes-Benz S-Klasse W126

İletiYazar: srht » 26 Nis 2010, 03:25

Capcanlı;dipdiri bir W126.Aşık oldum resmen şu bakışlara.O kadar asil bir duruşu var ki..

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bu arada arkadaşlar;şu sıralar 1:1 araç olarak fazla konu açıyorum;doğal olarak da bu diecast odaklı sitemizin amacına aykırı düşüyor biraz.Ama mazur görün.Sevdiğim bir aracı görünce;hele gerçekten böyle can alıcı cinsten olunca paylaşmadan edemiyorum.. :wasntme:
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 2:
gokhan derli, sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: Mercedes-Benz S-Klasse W126

İletiYazar: Kenan Şavklı » 26 Nis 2010, 04:04

:lol: Serhat bu gece senin 1/1 paylaşma akşamın sanırım. :lol: Bu konuda müsterih olmaslısın çünkü 1/1 araçlar adında sabit bir başlık olması, bu konuda istediğin kadar paylaşım yapabileceğinin bir göstergesi zaten; bu kadar çok sevmesen paylaşmazdın zaten ve özellikle bizler için çok önem arz eden, kalbimizde yeri olan bir aracı/araçların paylaşımı zevkle yapıldığı için, zevkle okunan konular ortaya çıkıyor; katılım çoğalıyor ve sohbet ortamı oluşuyor ki bu da bu forumun en temel özelliklerinden biri zaten.

Buaracı ne zaman görsem Erbakan ve Yaser Arafat aklıma geliyor; :smile7: Jantlar tam İbrahim Tatlıses'in :tey: filmerindeki Mercedes-Benz'ler gibi bir hava katmış, yani benim zevkime hiç uymuyor; orijinal olanı kesinlikle daha iyi olurdu. Ama herbiri ayrı efsane olan S Serisi kasalarının en bilineni yanlış bilmiyorsam en uzun süre üretimi devam eden S Serisi olan bu aracın yeri her zman apayrı. Ama kesinlikle naif, masum, sade ve ipek gibi tasarımları olan orijinal jantlarıyla... Gece gece bu paylaşılar güzel gitti... :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 26 Nis 2010, 04:14

Kenan abi belirttim zaten bu hususu ama ne yapayım;dayanamıyorum böyle hafızamda yer etmiş Mercedes'leri görünce.. :lol:

Bu kasayla beraber W201 ve W124'ü gerçekten haddinden fazla seviyorum.Çünkü onlar benim aklımın erdiği yaşlarda yollarda gördüğüm ve aklımda yer eden pahalı,özel arabalar olarak kaldılar.Bir de '80-'90'lı yılların tasarımlarını severim;ama söz konusu tasarımlar bu 3 kasanın tasarımı olunca içimin yağları eriyor.
Bir kedinin keskin bakışları gibi bulduğum ön far grubu tasarımları ve bakışları,o farlardaki ufacık silecekler,panjurların duruşu,arkada çizgili stopların olması;hele W124'ün arka stoplarını elmasa benzetirim.. :wasntme:
Geçen yaz Antalya'dan dönüyordum.Arkamda aynadan fark ettim;turuncu sinyalli orjinal bir W124 belirdi.Sırf onu seyretmek için beni geçmesini sağladım ve arkasından tam 40 dk. yol gittim.Arabanın gidişi,yolda bir kuğu gibi süzülüşü..Arka stopların bana elmas gibi görünmesi tasarımından ötürü..

Gerçekten garip gelebilir ama nedense kendimi buluyorum 80'lerin sonu;90'ların başındaki Mercedes'lerle..

Bu arada yukarıdaki aracın arkasına AMG logosu da eklenmiş.Jantlar da bu yüzden takılmış olabilir.Ama bereket apaçilerin yaptığı gibi 17"-18" dandik bir jant takmamış araca.Yine o yıllardaki MB'lerde yaygınca kullanılan;ofsetli,krom bir jant takılmış ve her ne kadar orijinalliği desteklesem de yine de yakıştığını düşünüyorum.
Sadece arkadaki kare(nova) plaka gerçekten sırıtıyor.Bu denli heybetli bir aracın arkasına normal boyutlardaki plaka daha güzel giderdi heralde.

Bu arada Kenan abi asıl sen 1:1 kısmında paylaştığım diğer Mercedes-Benz koleksiyonu konusuna bir bak.
W111-W115-W116-W126-W129-Ferrari F355 ve Racing Motor var.Ve hepsi de ülkemizden..:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 26 Nis 2010, 08:01

Serhat Kardeşim,

Gençliğimi hatırlattın,Dışarda işlerim avrdı hiç unutmam yaz akşamı dükkana dönmüştüm baktım kapının önünde yeşil mercedes imrenmiştim kapısı dedim müşterilerden birinindir.

Akşam oldu dükkanı kapadık çıktık Babam binsene dedi şaşırdım hemde anahtarınıda vermişti işte o anı unutamam,bu senin dedi inanılmaz birşeydi.

O arabayı asla unutamam halen gözlerimin önüne gelir,Koltuklar ceylan derisi içten ısıtmalı tam arabaydı,akşamları nışantaşına çıkardım eskiden cafeler vardı önlerine park ederdim,anlatırken kendi kendime güldüm,ne güzel günlermiş !

Netten rengine kadar modeli buldum ama tek resim malesef yinede paylaşmak istedim.
Mercedes-Benz 450SEL 6.9

Resim
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 26 Nis 2010, 08:37

Serhat, benim de sevdiğim kasalardan birisidir 126. Hatta en sevdiğim S klas kasası. W201'de çok beğendiğim kutu gibi, sade, gösterişten uzak kompakt tasarımıyla her zaman hoşuma gitmiştir. Aslında jantlarda güzel yakışmış hani:) Ben beğendim şahsen. Erol abi, sizin anlattığınız aracın da fanatikleri oldukça fazla. teşekkürler paylaşım için.
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 26 Nis 2010, 10:09

Güzel bakılmış bir araç. Jantlar da yakışmış bence..

Fotoğraf Ankara yenimahallede bir galerinin önünde çekilmiş olmalı..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8005
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 26 Nis 2010, 10:49

Serhat konu için teşekkürler.Bir ara bizde de vardı 280 Se modeli.Mercedes arabaları çok fazla hoşuma gitmediği için fazla ilgim yok ama gerçekten çok konforlu bir araçtı 280.Birde tam kasa kodunu bilmiyorum ama 96 model olması lazım S 600 L'ye binme imkanım olmuştu 2003 senesinde.Çocuktum tabi o sıralar ama o güne kadar onun gibi bir araba görmemiştim hayatımda.En çok sevdiğim özelliği kapıyı kapatınca kendini içeri çekmesi olmuştu.Bayılmıştım o tısss sesine :lol: Patron arabasıydı ve sanırım zırhlıydı.Siyah renkti birde.Çok beğenmiştim arabayı.Fotoğraflar için teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: srht » 26 Nis 2010, 22:09

Benden başka sevenleri de varmış demek ki bu tasarımların..:)

Bu arada Erol abi;gerçekten çok ama çok şanslıymışsın.Hem MB hem de 450SEL..:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İLGİ DUYDUĞUNUZ ARAÇLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir