Yüksek Kalitede GENESIS

1 / 1 Araçların Fotoğraflarını Veya Özelliklerini Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Re: Yüksek Kalitede GENESIS

İletiYazar: srht » 23 Nis 2010, 16:03

Onur paylaşım için teşekkürler.Aracın detaylı fotolarını ve bilgilerini daha önce de başka bir forumda incelemiştim.

Ancak şahsi düşüncem bu araca 202.000 TL verilmeyeceğidir.Araç konforlu olabilir,lüks olabilir,rahat olabilir ama o kadar para verdikten sonra S-Klasse ya da A8 bakardım.Elbette onlarda da donanım eklenince fiyat iyice uçup gidiyor ama;2008-2009 hatta 2010 model temiz araçlar zararına makul fiyatlarla satılıyor.Zararına diyorum;çünkü Genesis'in de dahil olduğu bu sınıfta hangi araba olursa olsun zararla satılmaya mahkum bizim ülkemiz 2.el pazarında.Çünkü bunu alacak olan kitle çok az.Daha geçen 2 hafta önce filan sahibinden.com'da gördüm;Genesis 2.ele düşmüş bile;hem de 139'mu,149 bin TL'ye mi ne..Düşünün artık aradaki zararı.60.000 TL direk zarar.

Hyundai'ın bu sınıfta rekabet edebilmesi için daha çok erken olduğunu düşünüyorum.Zira VW bile Pheaton modelini yanlış zamanda;yanlış fiyat politikasıyla çıkardığını ve grubun diğer bir temsilcisi olan A8'in de satışlarını etkilediğini kabul etti ve model artık üretilmiyor.Demem o ki;Luxury Class her otomobil firmasının baş edebileceği bir sınıf değildir.Bu yanlış anlaşılmasın sakın;firma çok güzel,kaliteli araç üretir ama insanların kafasındaki yerleşmiş fikirleri kırmak çok zordur.Bugün bu sınıfta kimse sorsan aklına önce S-Klasse geliyor.Sonra da 7 Serisi ve A8.Alacak olan da yine bu 3'ü arasından bir seçim yapıyor.Diğer markalara (bu sınıfta modelleri varsa bile) bakmıyor.

Bir de mesela yine dikkat ettim.Hyundai böyle lüks araba yapmış ama aracın önünde markanın logosu yok.Keza az önce oto pazarından geldim.Orada 2009 Kia Opirus gördüm.Makam arabası gibi.Sanki önü oyuncak gibi logosuz..Bu da benim aklıma şunu getiriyor;Hyundai-Kia madem böyle arabalar yapıyor;önüne logolarını niye koymazlar?Arabayı gerçekten bilmeyen birisi ne olduğunu anlamayacak bile..Zira 202.000 TL'lik Genesis'de böyle..Önü logosuz ve ruhsuz duruyor bana göre.Madem çıkarıyorsun arabayı;önüne de logoyu koy arkadaşım..
Bu arada dediğim Opirus'un fiyatını duysanız şaşırırsınız heralde..Pazardaki en lük arabaydı ama 2008 model Honda Civic'le aynı paraydı..33.500 TL;3.5 V6 motor,Lpg'li,full+full..:)
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5590
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 23 Nis 2010, 17:16

Onno yazdı:
gokhan derli yazdı:Tabii Onur. Yanlış anlama olmasın. Ben öyle demek istemediğini anladım :grin:

:emo: bidaha olmasın :toivo: :delii: :handshake:

Pekiiii :devil: :)
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 23 Nis 2010, 21:39

Onur kardeşim bu güzel ve detaylı paylaşım için çok teşekkür ediyorum bu güzel ve tatlı atışmaları okurken aklıma uzakdoğulu mühendislerin Avrupa otomobil fuarlarındaki o görüntüleri geldi aklıma :smile: millet modelle ilgilenirken onlar kapı fitili nasıl stopların plastikleri nasıl diye notlar alıyorlardı :lol: modele laf yok 10 numara araba yapmışlar alanada hayırlı olsun. :smile: :+1:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 23 Nis 2010, 23:07

Hyundai deyince aklıma hep rizeli bir arkadaşın HARUN DAYİİİİİİİ deyişi gelir :lol:

Güzel araba gerçekten.Hyundai gibi pazarda söz sahibi bir markanın muhakkak böyle bir araç yapması prestiji gereği gerekliydi.Ancak bana 202.000 TL verseniz al kendine lüks sınıfta bir araba al deseniz.Bu araba aklımın ucundan bile geçmez..

Hyundai deyince hep aklıma yol tutuşu ile sınıfının yüz karası olan H100 ticariler geliyor..

Onur yine de paylaşım için teşekkürler....
Olumsuz yorumum sana değil şahsi düşünme kardeşim...
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 24 Nis 2010, 03:35

bende hyundai hakkındaki fikrimi söleyeyim..markanın panel van,kamyonet,küçük ve orta sınıf otomobilini kullandım..hiçbiri tercihim değildi,çalıştığım yerlerle ilgiliydi ama ben bu markanın iyi arabasını görmedim..kendi sınıfına kıyasla güvensiz süspansiyon ve fazla yakıt tüketimi..keyifsiz sürüş ve bir sıradanlık bu markada gördüklerim..ayrıca şu ''ödül alma'' durumu neye göre ona bakmak lazım çünkü aldatıcı olabiliyor..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan teşekkür aldı- 2:
gokhan derli, yabaroz
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 24 Nis 2010, 09:43

Bülent Aydoğan yazdı:bende hyundai hakkındaki fikrimi söleyeyim..markanın panel van,kamyonet,küçük ve orta sınıf otomobilini kullandım..hiçbiri tercihim değildi,çalıştığım yerlerle ilgiliydi ama ben bu markanın iyi arabasını görmedim..kendi sınıfına kıyasla güvensiz süspansiyon ve fazla yakıt tüketimi..keyifsiz sürüş ve bir sıradanlık bu markada gördüklerim..ayrıca şu ''ödül alma'' durumu neye göre ona bakmak lazım çünkü aldatıcı olabiliyor..

Son cümle, bütün düşündüklerimi noktalamış.
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

Önceki

1 / 1 Araçlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir