Yüksek Kalitede GENESIS

1 / 1 Araçların Fotoğraflarını Veya Özelliklerini Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Yüksek Kalitede GENESIS

İletiYazar: Onno » 23 Nis 2010, 11:49

HYUNDAI GENESIS 3.8 V6 D-CVVT 24V
http://genesis.hyundai.com.tr

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

2009 YILIN OTOMOBİLİ
Hyundai Genesis Kuzey Amerika'da yılın otomobili seçildi

Hyundai Genesis, havalı süspansiyon, akıllı far, seyir kontrol ve sürücü bilgilendirme sistemleriyle sürüş keyfini tüm konforuyla yaşatırken, nefes kesen hatları ve güçlü görünümü ile, teknoloji ve şıklığın birleştiği bir otomobil düşleyen prestij ve kalite tutkunlarının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Hyundai'nin lüks sedan otomobili Genesis, Kuzey Amerika'da "2009 Yılın Otomobili" seçilerek her yönüyle üstün bir araç olduğunu bir kez daha kanıtladı. Genesis'in kazandığı bu ülkenin en prestijli ödülü, kapılarını 11 Ocak'ta açan Detroit Otomobil Fuarı'nda Hyundai yetkililerine teslim edildi.

Avrupa'da yapılan Yılın Otomobili'nden esinlenerek benzer formatta Kuzey Amerika'da yapılmaya başlanan Yılın Otomobili değerlendirmesi, bu yıl 16'ncı kez düzenlendi. Kuzey Amerika'nın en önde gelen 50 gazetecisi, Eylül ayından itibaren tanıtılan toplam 50'den fazla 2009 model otomobili değerlendirmeye aldı. İlk etapta üç finalist araç belirlendi. Her kategori için 10 puan üstünden değerlendirme yapan gazetecilerin verdiği toplam 500 puanın 189'unu alan Hyundai Genesis, tüm rakiplerini geride bırakarak Kuzey Amerika'da Yılın Otomobili seçildi.

En son Amerika'nın önde gelen değerlendirme kuruluşlarından birinin yaptığı en kapsamlı yol testinde de tüm rakipleri arasında birinci seçilen Hyundai Genesis'in kazandığı bu "Yılın Otomobili" ödülü için fuarda yapılan basın toplantısında, Hyundai Motor Amerika Başkan Vekili ve CEO'su John Krafcik şunları söyledi: "Genesis, şu ana kadar Hyundai olarak öğrendiklerimizi, ulaştıklarımızı ve otomotiv teknolojisinde elde ettiğimiz gelişimi her yönüyle gözler önüne seriyor. Jürinin, Hyundai'nin Ar&Ge ekibinin yapmış olduğu bu harika otomobili ödüllendirmesi de bizim için çok gurur verici oldu".

Hyundai Genesis, 5005 mm'lik uzunluğa, 1863 mm'lik genişliğe, 1490 mm'lik yüksekliğe ve tam 2935 mm'lik dingil mesafesine sahip olmasına rağmen spor bir sedan otomobil olarak tasarlandı. Şu ana kadarki en gelişmiş Hyundai modeli olan Genesis'in iç tasarımında da dış hatlardaki sportif çizgiler fazlasıyla hissediliyor. Yüksek teknoloji ürünü birçok sisteme sahip olan Genesis'te her türlü ihtiyaca cevap verebilen bir adet V8 ve iki adet V6 motor seçeneği sunuluyor. Tau serisi olan 4.6 litre hacimli V8 motor, 375 HP maksimum güç üretirken ayrıca 268 HP'lik 3.3 litre ve 290 HP'lik 3.8 litrelik V6 seçenekleri arasından da isteğe bağlı olarak seçim yapılabiliyor.

KALİTE TESTLERİ

Hyundai, her geçen gün güvenlik ile kalite seviyesini yükseltmeye ve tüm dünya çapında ödüller kazanmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma kuruluşu J.D. Power and Associates'ın en son gerçekleştirdiği VDS'te (Vehicle Dependability Study – Araç Güvenilirliği Çalışması) Hyundai marka olarak sanayi ortalamasından 4 sıra daha iyi bir değer elde ederek tüm markalar arasında uzun dönem kalitesinde 11'inciliğe yükseldi. Hyundai ayrıca "lüks olmayan markalar" sıralamasında da ilk 6 marka arasında yer aldı.

VDS kalite ve güvenilirlik araştırmasında, üç yıllık kullanım sonunda araçların sürüş, yol tutuş, fren, klima, müzik sistemi, koltuk, motor performansı, şanzıman, sürüş dinamikleri, iç ve dış dayanıklılığında oluşan problem belirtileri ölçülüyor. Araç sahiplerinin bildirdiği problemlere göre Hyundai, tüm modellerinde yaşanan gelişmeyle birlikte marka olarak 2009 yılındaki araştırmaya göre 100 araç başına yaşanan problem sayısında tam 9 puan birden gerileyerek 148 puana düştü ve önemli bir gelişim kaydetti.

Hyundai Motor Amerika Şirket Planlama ve Müşteri Memnuniyeti Başkan Yardımcısı Frank Ferrera ödül ile ilgili şunları söyledi: "Kaliteyi öncelikli ilke olarak belirlememiz, bu tip araştırmalarda karşılığını veriyor. Tüketici aldığı ve hayatı boyunca kullandığı ürünlerde yüksek kaliteyi hak ediyor ve artık Hyundai markasını güvenle kullanıyor. Kalite ve güvenilirlikte elde ettiğimiz bu başarı, uzun dönem kullanım için beklentilere fazlasıyla cevap verdiğimizi gösteriyor".

VDS araştırması, Hyundai'nin J.D. Power and Associates değerlendirmelerindeki yükselişini pekiştiriyor. Firmanın 2009 yılında yaptığı IQS (Initial Quality Study – İlk Kalite Değerlendirmesi) isimli çalışmada da, araç alım tarihinden itibaren ilk 90 gün içinde yaşanan problemler değerlendirmesinde Hyundai 4'üncü olmuştu ve sadece Porsche, Lexus ve Cadillac'a geçilmişti.

TR'deki SATIŞ FİYATI: 202.200 TL

mesaj için Onno arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

Re: Yüksek Kalitede GENESIS

İletiYazar: Akın AYDIN » 23 Nis 2010, 11:55

Tam bir patron arabası. Süper bi araba olmuş. Yanlız bu çok benzin yakar. TAnkeri yanında gezdirmek lazım. +1
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: Onno » 23 Nis 2010, 11:57

Akın AYDIN yazdı:Tam bir patron arabası. Süper bi araba olmuş. Yanlız bu çok benzin yakar. TAnkeri yanında gezdirmek lazım. +1

Şehir içi: 13.6
Şehirler arası: 7.2
Ortalama: 9.5

Bu motora göre =) yakması doğal , pamuk eller cebe v6 3.8 yola :lol:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 23 Nis 2010, 12:20

Hyundai i serisiyle çok güzel bir kalite yakaladı bence. Bu Genesis te çok şık duruyor ve bukadar lüx sınıf araç arasında marka güvencesine dayalı bir otomobil çıkartmak gerçekten çok büyük bir emek ve bir okadarda risk. Hyundai'yi kutluyorum bu konuda. Araç için söyleyeceğim şu ki; tasarımı çok şık, başka marka araçlardan birkaç alım yapılmış dizaynlar mevcut ancak hepsi yerinde bir karar olmuş, fakat mavi aydınlatmaları bu segmentteki bir otomobile yakıştıramadım. Bu satış fiyatına göre Optitron değil, kesinlikle plasma kadran ve aydınlatma sistemi kullanmalıydı. Yakıt tüketimi konusunda da 13,6 litreye inanasım gelmiyor, çünkü çevremde (komşu-eş-dost-arkadaş) Hyundai kullananlar 1,6lt motorda bile illallah diyorlar :lol:
Paylaşım için teşekkürler Onur :wink1:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Onno » 23 Nis 2010, 12:29

BuRaK-B yazdı:Hyundai i serisiyle çok güzel bir kalite yakaladı bence. Bu Genesis te çok şık duruyor ve bukadar lüx sınıf araç arasında marka güvencesine dayalı bir otomobil çıkartmak gerçekten çok büyük bir emek ve bir okadarda risk. Hyundai'yi kutluyorum bu konuda. Araç için söyleyeceğim şu ki; tasarımı çok şık, başka marka araçlardan birkaç alım yapılmış dizaynlar mevcut ancak hepsi yerinde bir karar olmuş, fakat mavi aydınlatmaları bu segmentteki bir otomobile yakıştıramadım. Bu satış fiyatına göre Optitron değil, kesinlikle plasma kadran ve aydınlatma sistemi kullanmalıydı. Yakıt tüketimi konusunda da 13,6 litreye inanasım gelmiyor, çünkü çevremde (komşu-eş-dost-arkadaş) Hyundai kullananlar 1,6lt motorda bile illallah diyorlar :lol:

Teşekkürler yorumun için kardeşim :wink1: plasma kadran olayına bende katılıyorum i serisi tarzında kalmış ne yazıkki, araca bindiğimde dokunduğumda o eksikliği alıyor benden ama gece sürüşü sırasında bir süre sonra belkide o parayı verdim ama neden sorusu akla gelir en azından benim için =)
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Akın AYDIN » 23 Nis 2010, 12:46

BuRaK-B yazdı:Hyundai i serisiyle çok güzel bir kalite yakaladı bence. Bu Genesis te çok şık duruyor ve bukadar lüx sınıf araç arasında marka güvencesine dayalı bir otomobil çıkartmak gerçekten çok büyük bir emek ve bir okadarda risk. Hyundai'yi kutluyorum bu konuda. Araç için söyleyeceğim şu ki; tasarımı çok şık, başka marka araçlardan birkaç alım yapılmış dizaynlar mevcut ancak hepsi yerinde bir karar olmuş, fakat mavi aydınlatmaları bu segmentteki bir otomobile yakıştıramadım. Bu satış fiyatına göre Optitron değil, kesinlikle plasma kadran ve aydınlatma sistemi kullanmalıydı. Yakıt tüketimi konusunda da 13,6 litreye inanasım gelmiyor, çünkü çevremde (komşu-eş-dost-arkadaş) Hyundai kullananlar 1,6lt motorda bile illallah diyorlar :lol:

Abi Hyundai yavaş yavaş adapte oluyo bu segmentlere alışır onlarda. 1.6 motorla illalah diolar demişsin bizde 1.6 kullanmıyoruz karmada 27-30 kuruş arası bişey yakıyo yanlış hatırlamıyosam.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 23 Nis 2010, 12:49

Onur abi reklam yapıyorsun gözümden kaçmadı :lol: Çekici ve şık bir görünümü var aracın.Paylaşım için teşekkürler.
Resim

mesaj için oguzhandincel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 23 Nis 2010, 13:49

Onur, nedense bu araca, daha doğrusu bu markaya pek ısınamadım. Şahsi fikrim, bu araca 202.000 vermek yerine, ne arabalar var piyasada..Konforu iyidir kesin, ama nedense Kore ve Çin arabalarına karşı önyargı ile yaklaşıyorum belki. Oradan, buradan toplama gibi geliyor bana. Hyundai'nin Santa fe modeli var bir tanıdığımda. 2.7 v6. Benim arabamla dalga geçiyordu kendisi, çok bozulur sanayiden çıkamazsın diye. Allah sizi inandırsın, ben bir kere sanayiye gitmemişken, Hyundai'yi ben bizzat kaç defa sanayiye götürdüm:) Bu aracın C sütunu ve arka kısmı Bmw, ön taraf Mercedes W221, yan tarafları Lexus gibi olmuş-ki, Lexus bile buram buram taklit kokuyor. Bu uzakdoğulu'ların geninde var teknoloji hırsızlığı. Kağıt üzerinde olan özelliklerinin, pratik kullanımda olduğunu zannetmiyorum. Tamam kullanılacak bir otomobil, ama fiyatı bu kadar uçuk olmamalı. Bir de, benim alacağım araç özgün olmalı. Kendisi gibi olmalı.
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Onno » 23 Nis 2010, 14:06

gokhan derli yazdı:Onur, nedense bu araca, daha doğrusu bu markaya pek ısınamadım. Şahsi fikrim, bu araca 202.000 vermek yerine, ne arabalar var piyasada..Konforu iyidir kesin, ama nedense Kore ve Çin arabalarına karşı önyargı ile yaklaşıyorum belki. Oradan, buradan toplama gibi geliyor bana. Hyundai'nin Santa fe modeli var bir tanıdığımda. 2.7 v6. Benim arabamla dalga geçiyordu kendisi, çok bozulur sanayiden çıkamazsın diye. Allah sizi inandırsın, ben bir kere sanayiye gitmemişken, Hyundai'yi ben bizzat kaç defa sanayiye götürdüm:) Bu aracın C sütunu ve arka kısmı Bmw, ön taraf Mercedes W221, yan tarafları Lexus gibi olmuş-ki, Lexus bile buram buram taklit kokuyor. Bu uzakdoğulu'ların geninde var teknoloji hırsızlığı. Kağıt üzerinde olan özelliklerinin, pratik kullanımda olduğunu zannetmiyorum. Tamam kullanılacak bir otomobil, ama fiyatı bu kadar uçuk olmamalı. Bir de, benim alacağım araç özgün olmalı. Kendisi gibi olmalı.

Piyasadaki araçların yüzde 70i kopyalama sistemini kullanıyor sebebi artık üretim-tutulma riskinden kaynaklı. Elbette Çinlilerin yaptıkları kopyada son aşama ama hyundai (kore) ezelden beri kendi çizgisine sahip, bir kaç modelinde benzer araçlardan alıntı gibi bir dizayna sahip olması hırsızlıkla tanımlanamaz bence. Hyundai Matrix modelini bile Ferrari designerı Sergio Pininfarina ya yaptırmış. Şimdi bunu savunuyorum diye de üstüme gelmeyin :smile: Bende elbette sevmiyorum ama daha önce konusu oldugu üzere yeniden değinmek istiyorum renault honda toyota hyundai fiat vb. firmaların direksiyon dizaynlarına bir bakın! Son üretimler hep aynı...
Aslında ben insanların görüşlerinden şunu da anlıyorum dizayn&marka=para .. bu ikilem güzel denk ise araç yaşam alanına kokpitine, motoruna vs bakılmadan yada üstünkörü detayları okunarak alınıyor. Özgün dizayn belli başlıdır: Golf? Ferrari? Bmw? Mercedes? Brava? Alfa Romeo? Volvo? Subaru? ezelden beri bir bakın modellere kimisi tek çıktı tek özgün, kimisi yıllardır aynı panjur altında gelişti. Kullanılacak bir otomobil derken? amacınız beklentiniz nedir? Bu arada genesis için evet fiyat pahalı belkide ama her marka en üst segmentte bir rekabet aracının olmasını ister dahil olmak ister... Seçim son olarak gene bizlerin :y:

Bambaşka alem bu otomotiv :nod:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: gokhan derli » 23 Nis 2010, 14:43

Onur, aslında önceden dediğim gibi,sürüş zevkine diyeceğim yok. Ama tasarım ve imaj benim demek istediğim. Tamam, Hyundai Genesis'i çıkarark oldukça cesur bir harekette bulundu. Mercedes, Bmw, Audi gibi markaların bulunduğu segmentte 'Bende varım' dedi. Ama bu fiyat oldukça yüksek bu marka için. Diğer markalar birbirine benziyor, ama kendi modellerine benziyor.Bazı markalarda ise bir esinlenme değil de resmen 'çalma' sezinleniyor. Japon'ların otomobil fuarlarına gelip te, konsept otomobillerin, ve diğer bazı ilginç modellerin resimlerini başka amaçlarla çektikleri otomobil dünyasında bilinen bir gerçek. Matrix'e gelince; Bence kesinlikle Dünya'nın en çirkin 10 otomobili arasında olması gereken bir araç. Pininfarina stüdyosuna yeni gelen bir stajyer'in tasarladığına inanıyorum.:) Söylediklerim sizleri gücendirmesin ama.. Ben sadece kendi görüşlerimi yazıyorum. Sevenlere saygım sonsuzdur tabii.. Bir markanın sevenleri olduğu kadar, sevmeyenleri de olacaktır. Tabi üstünkörü araç alan insanlarda var. Sırf markası Bmw diye veya Mercedes diye alanlar var. Ama Hyundai mesela Sonata'nın kasasını 10 yıl içinde birkaç kez değiştirdi, ve boyutları dışında hiçbirinin birbiriyle alakası yoktu. Ama şunuda saklayamam, Hyundai emin adımlarla ilerliyor. İyi yerlere gelecek..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Onno » 23 Nis 2010, 14:50

gokhan derli yazdı:Onur, aslında önceden dediğim gibi,sürüş zevkine diyeceğim yok. Ama tasarım ve imaj benim demek istediğim. Tamam, Hyundai Genesis'i çıkarark oldukça cesur bir harekette bulundu. Mercedes, Bmw, Audi gibi markaların bulunduğu segmentte 'Bende varım' dedi. Ama bu fiyat oldukça yüksek bu marka için. Diğer markalar birbirine benziyor, ama kendi modellerine benziyor.Bazı markalarda ise bir esinlenme değil de resmen 'çalma' sezinleniyor. Japon'ların otomobil fuarlarına gelip te, konsept otomobillerin, ve diğer bazı ilginç modellerin resimlerini başka amaçlarla çektikleri otomobil dünyasında bilinen bir gerçek. Matrix'e gelince; Bence kesinlikle Dünya'nın en çirkin 10 otomobili arasında olması gereken bir araç. Pininfarina stüdyosuna yeni gelen bir stajyer'in tasarladığına inanıyorum.:) Söylediklerim sizleri gücendirmesin ama.. Ben sadece kendi görüşlerimi yazıyorum. Sevenlere saygım sonsuzdur tabii.. Bir markanın sevenleri olduğu kadar, sevmeyenleri de olacaktır. Tabi üstünkörü araç alan insanlarda var. Sırf markası Bmw diye veya Mercedes diye alanlar var. Ama Hyundai mesela Sonata'nın kasasını 10 yıl içinde birkaç kez değiştirdi, ve boyutları dışında hiçbirinin birbiriyle alakası yoktu. Ama şunuda saklayamam, Hyundai emin adımlarla ilerliyor. İyi yerlere gelecek..

Hak veriyorum elbette :smile: ama matrix için ferrari designer ı yaptı diye süper oldu demedim orada kastettiğim farklı bir açıydı. Ben Matrix yerine Doblo tarzında bir üretimden yanayım aslında ama zaten matrix üretimide son bulacak mayıs ayında.
:coffee:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: gokhan derli » 23 Nis 2010, 14:59

Tabii Onur. Yanlış anlama olmasın. Ben öyle demek istemediğini anladım :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Onno » 23 Nis 2010, 15:01

gokhan derli yazdı:Tabii Onur. Yanlış anlama olmasın. Ben öyle demek istemediğini anladım :grin:

:emo: bidaha olmasın :toivo: :delii: :handshake:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Sonraki

1 / 1 Araçlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir