Vw Caddy Renk Değişimi ve Işıklandırma

Model Araçlarınızda Yaptığınız Her Türlü Değişikliği Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: BuRaK-B

Vw Caddy Renk Değişimi ve Işıklandırma

İletiYazar: kdeniz » 16 Nis 2010, 18:25

Modelin boyasını söktüğümü ve astarı attığımı söylemiştim. Henüz bu aşamayı geçemedim ancak fırsat bulabildim.
Modeli sökmek oldukça zor oldu. Yan sinyallere varıncaya kadar sökülmesi gerekiyor boyama yapmamışlar yani. Bu kısımlarda pim kullanmamak için hep yapıştırmışlar.

Hatırlatmak için birkaç resim:
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bu arkadaş tek başına çalıştığı için biraz yavaş ilerliyor. (2 aydır maaş alamamasının da etkisi vardır mutlaka :)
Bunlar boyanın sökülmüş hali:

Bazı yerlerde bu son resimdeki gibi çukurumsu yüzeyler oluştu. Acaba böylemiydi yoksa boya sökücü mü bozdu bilmiyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

Re: Vw Caddy Renk Değişimi ve Işıklandırma

İletiYazar: S.CANKILIC » 16 Nis 2010, 19:57

Tek başına çalıştığı için işçilik kötü olmuştur Kadir abi ondan pürüzler olmuştur.Işıklandırmayı merakla bekliyorum abi kolay gelsin
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: andy1 » 16 Nis 2010, 20:37

Boya sokücü ile yapılan işlemlerden genlde tam sonuç alınmaz !

Sebebi ise boya üretrim aşamasında özel astarlanır yani araçta döküm esnasında olan bu ezik vuruk yada yamukluklar,fırınlarda astarlama ile gizlenir,bu astarlama elle olmaz bilgisyar destekli fırınlarda yapılır yani ''0'' hata ile sonuçlanır,boyama işlemi evimizdeki printer'lara benzer yani boya atılacak zemine + yada - elektrik yüklenir ve boyanın damlası boşa gitmez zemin bütün boyayı tutar !

Biraz uzun oldu kusura bakmayın !

Benim boyama işlerinizde tavsiyem boya sökme ile uğraşmayın,bunun yerine güzel bir zımpara sizin atacagınız astardan daha sağlam ve pürüzsüz olacaktır !

Profosyonel değilseniz boya atsanız dahi hatalar kaçınılmaz olacaktır,sprey boyalar sanıldığı gibi sonuç vermezler !

Piyasada profosyonel sprey boyalar mevcut gerçek arablara yapılanlar genelliklede servisler kullanır,biraz pahalıdırlar ama piyasada satılanlardan daha iyi sonuç verirler,sanıyorum 17 Lira olması lazım bu kaliteli boyalar !

Size kolay gelsin,sonucu merak ediyorum.

Güzel çalışmalar.

Saygılar

mesaj için andy1 teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, Kenan Şavklı
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 16 Nis 2010, 21:04

Hem 2 aydır maaş almıyo hemde devam ediyo çalışmaya vefalıymış adam. Ama güzel iş çıkaracak kolay gelsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: srht » 16 Nis 2010, 23:46

Tekrardan kolay gelsin Kadir abi..Merakla bekliyprum sonucu.Bu arada servis diaroması da güzel olmuş hani..:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 17 Nis 2010, 03:21

Kadir abi kolay gelsin , dört gözle çıkacak sonucu bekliyorum bakalım :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Nis 2010, 03:32

Bu aracın 1/18'inin olması ne kadar da güzel! Bilmiyordum ve şaşırdım. Kadir hocam sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Özellikle ışıklandırmayla alakalı olanı.

andy1 yazdı:Boya sokücü ile yapılan işlemlerden genlde tam sonuç alınmaz !

Sebebi ise boya üretrim aşamasında özel astarlanır yani araçta döküm esnasında olan bu ezik vuruk yada yamukluklar,fırınlarda astarlama ile gizlenir,bu astarlama elle olmaz bilgisyar destekli fırınlarda yapılır yani ''0'' hata ile sonuçlanır,boyama işlemi evimizdeki printer'lara benzer yani boya atılacak zemine + yada - elektrik yüklenir ve boyanın damlası boşa gitmez zemin bütün boyayı tutar !

Biraz uzun oldu kusura bakmayın !

Benim boyama işlerinizde tavsiyem boya sökme ile uğraşmayın,bunun yerine güzel bir zımpara sizin atacagınız astardan daha sağlam ve pürüzsüz olacaktır !

Profosyonel değilseniz boya atsanız dahi hatalar kaçınılmaz olacaktır,sprey boyalar sanıldığı gibi sonuç vermezler !

Piyasada profosyonel sprey boyalar mevcut gerçek arablara yapılanlar genelliklede servisler kullanır,biraz pahalıdırlar ama piyasada satılanlardan daha iyi sonuç verirler,sanıyorum 17 Lira olması lazım bu kaliteli boyalar !

Size kolay gelsin,sonucu merak ediyorum.

Güzel çalışmalar.

Saygılar

Abi bu tarz bilgilendirici bri açıklama istediği kadar uzun olabilir bence; çok çok teşekkürler. Açıkcası daha önce, model imal edilen atölyelerde, bu kadar kusursuz boya nasıl atabildiklerini çok merak ederdim. Müthiş bir bilgilendirme olmuş, tekrar teşekkürler... :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 17 Nis 2010, 07:27

Kadir, sana ve ustaya selam. İyi çalışmış belli ki. :lol:
Ortaya çıkacak sonucı merak içerisinde bekliyor olacağım... :cup1:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: static_x07 » 17 Nis 2010, 09:15

Kadir abi sanayide işler umarım iyi gidiyordur. :) Fazlada işçilik çıkarmazlar elemanlar umarım. :D Bir an önce sonucu görmek dileğiyle . Kolay gelsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
static_x07
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ali NURDOGAN
1/18 Model Sayısı: 25
1/24 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 830
static_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 17 Nis 2010, 10:57

Yorumlarınız için teşekkürler. İnanın ben de merak ediyorum sonucu ama acele etmek istemiyorum.
Modele iki kat astar attım. Her katta zımpara yaptım. Bunlar da son resimler....

Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: S.CANKILIC » 17 Nis 2010, 11:04

Sonuç çok güzel olacak bence ama üst raflardakilerde süper
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 17 Nis 2010, 15:45

Yaptığın çalışma gerçekten çok başarılı abi.Ama en çok neyi beğendin dersen yapım aşamalarını diorama ile birleştirmen tek kelime ile mükkemmel bir düşünce

Devamı için takipteyiz
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 17 Nis 2010, 16:45

Çok güzel Kadir abi de benim gözüme yukardaki modeller takıldı VW :hearth: :hearth:
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

Modifikasyon Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir